Home \ Športy a Fitness
 

Ako cvičiť obrátenej skracovačky.

 

obráteným skracovačky môžete posilniť svoje brušné svalstvo, bez toho aby ste vyvíjali nadmernú záťaž na svoj chrbát tak, ako pri pri štandardných zkracovačkách. Cvik prebieha tak, že si ľahnete na chrbát, ohnete kolená a pomocou zatnutého brušného svalstva zdvihnete boky a privediete chodidlá do vzduchu nad seba. Pravidelným vykonávaním tohto cviku sa priblížite svojmu vysnívanému "pekáči buchiet"! Pokračujte v čítaní a začnite ešte dnes.

              

Postup .

    

  Časť 1      Správna východiskovej pozície  .

    
   
 1.                    1      Ľahnite si chrbtom na podlahu a nohy natiahnite rovno pred seba. Ruky vystrite pozdĺž tela alebo je roztiahnite ako krídla a zaprite sa nimi o zem. Udržíte tak v priebehu cvičenia stabilitu. Ak je vám táto poloha paží nepríjemná, môžete ich namiesto toho ohnúť v lakťoch a ruky zopnúť prepletením prstov za hlavou.       
 2.  
 3.                  2      Ohnite kolená a chodidlá zdvihnite z podlahy. Vaše stehná by teraz mala byť kolmá k podlahe, zatiaľ čo lýtka by s ňou mala byť v paralelnej pozícii. Nohy by tak mali tvoriť uhol 90 °. Chodidlá držte pri sebe.        
 4.  
             

  Časť 2      Vykonanie cviku  .

    
   
 1.                  1      Nadýchnite sa a pritiahnite nohy k trupu. Kolená priveďte takmer až k tvári a špičky nôh namierte k stropu (resp. Oblohe). Tento pohyb by mal byť vykonávaný zároveň so spätným posúvaním panvy a zdvíhaním bokov z podlahy.  
    
  • Pri zdvíhaní nôh zatnite brušné svalstvo. Po celú dobu by ste mali cítiť, ako vaše brušné svaly pracujú, aby zdvihli nohy až k vášmu trupu.
  •  
         
 2.  
 3.                  2      Vydýchnite a priveďte nohy späť do východiskovej pozície. Nenechajte nohy klesnúť príliš rýchlo. Vracajte sa s nimi kontrolovaným a plynulým tempom po celú dobu výdychu.        
 4.  
 5.                  3      Preveďte 15 až 20 opakovaní. Oddýchnite si a pokračujte ďalším setom. Pokračujte v cvičení a dohromady odcvičte asi 3-5 setov.        
 6.  
 7.             4      Pre najlepšie výsledky cvičte obrátené skracovačky často a pravidelne. Viditeľných či aspoň pocitových výsledky dosiahnete, ak budete vykonávať 3-5 setov 2-3 dni v týždni po dobu siedmich týždňov. Rýchlejšie svoj cieľ dosiahnete tak, že navýšite počet opakovaní či setov a samozrejme tiež frekvenciu cvičenia.       
 8.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  
Športy a Fitness populárne:
Ako ubehnúť míľu za 7 minút.

Ako behať.

Ako robiť parkour.

Ako si vybudovať svaly na nohách.

Ako začať behať.

Ako získať užší pas.

Ako robiť tai či.

Ako doma cvičiť s jednoručnými činkami.

Ako pracovať s buzolou.

Ako získať užší pas.

Ako správne vykonať mŕtvy ťah.

Ako spevniť brušné svalstvo.

Ako sa udržať fit.

Ako mať vypracované paže.

Ako trénovať svoje telo.

Ako korčuľovať na kolieskových korčuliach.

Ako cvičiť drepy a výpady.

Ako sa vyhnúť prílišnému poteniu.

Ako vypočítať golfový handicap.

Ako nafitovat golfové palice.

Ako prekonať únavu.