Home \ Autá a Ostatné vozidlá
 

Ako naštartovať auto bez kľúčov.

 

Zatiaľ čo väčšina novších modelov áut má starostlivo skrytú kabeláž a rôzne zabezpečený stĺpik riadenia, aby sa predišlo naštartovanie bez kľúča, staršie modely do polovice 90 rokov sú zvyčajne pre štartovanie bez kľúča dobrými pokusnými králikmi. Je dobré toto vedieť pre prípad, že stratíte kľúče a potrebujete auto dostať do prevádzky. Pri pokusoch s kabelážou auta však buďte veľmi opatrní a vždy najprv vyhľadajte v užívateľskom návode k autu konkrétny popis farebného značenia a patričné ​​kabeláže u vášho modelu vozu. Ak chcete zistiť, ako naštartovať auto bez kľúča pomocou kabeláže stĺpika riadenia aj ďalších metód, pokračujte na prvý krok tohto návodu.

              

Postup .

    

    1      Naštartovanie cez kabeláž v stĺpiku riadenia  .

    
   
 1.            1      Nasadnite do auta. Nevloupávejte sa do neho násilím, ak ho nevlastníte a nemáte doklady, ktorými to preukážete. Tiež vedzte, že násilné vlámaniu spustí alarm, ak je ním auto vybavené. 
    
  • Táto technika, rovnako ako napokon väčšina metód naštartovanie auta bez kľúča, bude fungovať len na autá vyrobené pred rokom 1995. Novšie modely sú vybavené celým radom omykacích mechanizmov, ktorá vám, ak nie ste oboznámení s presnými detailmi konkrétneho modelu, v jeho naštartovanie bez kľúča zabráni. Ak tento postup vyskúšate na Honde Civic z roku 2002, pravdepodobne to skončí spustením alarmu a uzamknutím štartéra, takže s autom už nikto neojede.
  •  
  • Ak máte k dispozícii manuál k vozidlu, overte v ňom, že je možné obísť stĺpik riadenia a radiacu páku. Touto metódou totiž môžete oboje vážne poškodiť.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Odstráňte plastové kryty stĺpika riadenia. Obvykle sú uchytené skrytými západkami, alebo skrutkami Philips # 2. Odstráňte ich a uvoľnené panely vytiahnite von. 
    
  • Druhou možnosťou u mnohých starších áut je rozbitie štipcov zámku zapaľovania údery plochého skrutkovača na kľúčovú dierku, a jeho následné pretočenie. Je veľmi ťažké (ak nie nemožné) vykonať to holými rukami, ak si však myslíte, že máte dostatočne starý automobil, aby ste si to mohli dovoliť, môžete to skúsiť.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nájdite konektor káblového zväzku. Akonáhle dáte dole zo stĺpika riadenia panely, mali by ste vidieť kopu elektrických drôtov. Nezľaknite sa a zistite, ako rozpoznať ten správny zväzok. Zvyčajne uvidíte tri hlavné zväzky drôtov: 
    
  • Drôty vedúce k ovládačom na jednej strane stĺpika riadenia, ako sú ovládače svetiel, tempomatu a ďalšie.
  •  
  • Drôty vedúce k ovládačom na druhej strane, ako sú ovládače stieračov a vyhrievanie sedadiel.
  •  
  • Drôty vedúce k batérii, zapaľovanie a štartéra, ktoré sa tiahnu rovno nahor po stĺpika riadenia.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zväzok batérie, zapaľovanie a štartéra si dajte bokom. Jeden z týchto drôtov bude primárnym zdrojom elektriny pre spínač zapaľovania, druhý bude drôtom zapaľovania, a tretí potom štartér. Ostatné farby sa budú líšiť podľa výrobcu. Pozrite sa do užívateľského návodu alebo na internet, aby ste si boli istí, že dokážete všetky identifikovať. 
    
  • Niekedy sú drôty zapaľovania hnedé a drôty štartéra žltej, drôty batérie sú však takmer vždy červené. Znovu opakujeme: istotu získate jedine s návodom. Nie ste MacGyver a hrabaním sa v drôtoch si privodíte úraz elektrickým prúdom.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Odizolujte asi 2,5 cm izolácie drôtov z batérie a zmotajte ich do seba. Omotajte je elektrikárskou páskou, pokiaľ ju máte k dispozícii. Nedopustite, aby sa skratom o kovové časti auta. Spojením týchto drôtov si zaistíte elektrinu pre súčasti zapaľovanie, takže sa motor po spustení štartéra rozbehne.       
 10.  
 11.             6      Drôt pre vypnutie a zapnutie zapaľovania spojte s drôtom batérie. V tejto chvíli by mali ožiť kontrolky a ostatné elektrické komponenty auta. Ak vám stačí počúvať rádio, máte vyhrané. Ak chcete s autom odísť, budete musieť škrtnúť drôtom zapaľovanie, čo môže byť nebezpečné.        
 12.  
 13.             7      S extrémnej opatrnosti odizolujte asi 1 cm drôtu štartéra. Tento drôt bude pod prúdom, preto musíte byť veľmi opatrní a nesmiete spúšťať odizolované drôty z očí. Koncom tohto drôtu sa dotknite spojených drôtov batérie. Nesnažte sa drôt napojovať, len s ním škrtnite o drôty batérie, aby auto naštartovalo.       
 14.  
 15.             8      Vytočte motor. Ak vám auto chytí, niekoľkokrát ho vytočte, aby sa motor nezastavil a vy ste nemuseli postupovať celý proces znovu. 
    
  • Akonáhle motor chytí, môžete drôt štartéra zložiť a pokračovať v ceste. Keď budete chcieť motor chcípnout, jednoducho rozpojte drôty batérie a zapaľovanie.  
  •  
         
 16.  
 17.             9      Rozbite zámok riadenia. Auto máte naštartované a ste pripravení odfičet ústrety západu slnka, nie? Nie! Hoci auto vrčí, stĺpik riadenia je najskôr zamknutý, takže ak chcete riadiť a nechcete zísť z najbližšieho útesu, budete ho musieť rozbiť. 
    
  • Pri niektorých modelov áut stačí len vylúpnuť kovovú kľúčovú dierku, čím sa uvoľní pružina a zámok sa rozskočí. Ak ste do tej diery už predtým skúšali napchať skrutkovač (pretože máte auto z roku 1975 - 1985), zámok už najskôr povolil.
  •  
  • Niektoré modely áut dobre reagujú na trochu zdravého úsilia. Zakrúťte volantom silno na obe strany, ako by ste sa ho snažili odkrútiť. Pre zvýšenie páky môžete do volantu tiež zakliesniť kladivo. Potom by ste mali počuť, ako sa zámok rozlomil, a volantom by malo ísť otáčať, takže budete schopní riadiť.
  •  
                   
 18.  
             

    2      odvŕtaniu štipcov zámku  .

    
   
 1.             1      Nastavte si vŕtačku do zhruba 2/3 výšky kľúčovej dierky. Vaším cieľom je zničiť štipce zámku, vďaka čomu budete auto namiesto kľúča môcť naštartovať skrutkovačom. To sa bežne robí u áut, od ktorých niekto stratil kľúče.       
 2.  
 3.             2      Vŕtajte zhruba do hĺbky kľúča. Každý kolíček zámku má dve časti, za ktorými je pružina, vŕtajte teda viackrát a vrták zakaždým vytiahnite, aby mohli kúsky zámku zapadnúť na miesto.       
 4.  
 5.             3      Do diery zasuňte skrutkovač, ako by to bol kľúč. Nemusíte ho dávať moc hlboko, pretože štipce zámku už sú rozbité. Skrutkovačom zaobchádzajte rovnako ako s kľúčom - proste ním otočte asi o štvrť otáčky v smere hodinových ručičiek a skúste naštartovať.  
    
  • Varovanie: touto metódou zničíte zapaľovacie skrinku autá, takže vám ho bude môcť ukradnúť každý človek so skrutkovačom alebo silnými nechty.
  •  
         
 6.  
             

    3      Naštartovanie napojením prístrojovej dosky  .

    
   
 1.             1      Otvorte kapotu A nejde červený kábel cievky. Káble sviečok aj cievok sú takmer u všetkých vidlicových osemvalcov umiestnené vzadu. Štvorvalce ich majú na pravej strane blízko stredu motora. Šesťvalce potom opačne: na ľavej strane blízko stredu motora.       
 2.  
 3.             2      Vytiahnite štartovacie káble. Nasmerujte štartovací kábel z kladného pólu batérie buďto ku kladnej strane cievky, alebo k červenému drôtu, ktorý do nej vedie. Tým oživíte prístrojovú dosku, čo je pre naštartovanie motora zásadný.       
 4.  
 5.             3      Nájdite solenoid štartéra. Na autách značky Ford ho nájdete na u pravého podbehu blízkosti batérie. Autá GM ho majú na štartéra pod volantom.       
 6.  
 7.             4      Odomknite volant. Do stredu vršku stĺpika riadenia umiestnite plochý skrutkovač tak, aby ste pacilo medzi volantom a stĺpikom. Potrebujete vypáčiť kolíček zámku z volantu. A žiadny strach, tu môžete použiť hrubú silu. 
    
  • Kolíček zámku sa nezlomí, ani nespustí alarm, mali by ste však naraziť na solenoid.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Spojte solenoid s kladným pólom batérie. Na vŕšku solenoidu uvidíte malý drôtik, pod ktorým vedie kladný kábel od batérie. Odstráňte zo solenoidu drôt spínača zapaľovania. Za pomoci izolovaného skrutkovača spojte kladný kontakt solenoidu s kontaktom, na ktorý je pripojený spínač zapaľovania. 
    
  • Tým dostanete 12 V priamo z batérie, ktoré by mali aktivovať solenoid, načo by mal štartér nahodiť motor.
  •  
         
 10.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                     
Autá a Ostatné vozidlá populárne:
Ako vymeniť olej pri aute.

Ako vojsť na diaľnici a nebúri.

Ako skontrolovať guľové čapy.

Ako zistiť, či je u auta potrebné vymeniť vodnú pumpu.

Ako naštartovať auto cez štartovacie káble.

Ako naštartovať auto s manuálnou prevodovkou.

Ako skontrolovať a doplniť kvapalinu posilňovača riadenia.

Ako zastaviť prehrievanie motora.

Ako prepláchnuť chladič.

Ako v aute vymeniť zapaľovaciu sviečku.

Ako zapojiť autorádio.

Ako v aute vymeniť zapaľovaciu sviečku.

Ako skontrolovať autobatériu.

Ako vyčistiť čalúnenie v aute.

Ako namontovať tesnenie hlavy motora.

Ako naštartovať auto s vybitou batériou.

Ako skontrolovať guľové čapy.

Ako šetriť benzín.

Ako vojsť na diaľnici a nebúri.