Home \ Cestovanie
 

Ako permanentne imigrovat do Spojených Štátov Amerických.

 

Permanentne imigrovat do Spojených Štátov Amerických môže byť veľmi náročný proces. Bude vyžadovať vytrvalosť a trpezlivosť ale s viac ako 41 miliónmi imigrantmi, žijúcimi v Spojených Štátoch Amerických, je jasne možné systém úspešne zdolať. Či už potrebujete utiecť pred perzekúciou, byť s rodinným príslušníkom alebo kvôli príležitosti pracovné ponuky, alebo jednoducho začať nový život, tento sprievodca by vám mal pomôcť vo vašej ceste.

              

Postup .

    

  Časť 1      Žiadosť o štatút permanentného rezidenta  .

    
   
 1.            1      Zistite, či ste oprávnení na získanie permanentného rezidenčného statusu v Spojených Štátoch Amerických. Permanentný rezidenčný status v Spojených Štátoch Amerických je udeľovaný zo štyroch hlavných dôvodov: rodinné väzby, zamestnanie, štatút utečenca a k podpore rôznorodosti. Ak vám je udelený permanentný rezidenčnej status, dostanete permanentný vízum, inak tiež nazývané zelená karta. 
    
  • Aby ste sa mohli kvalifikovať pre permanentné rezidenčné status z dôvodu rodinných väzieb, musíte byť priamym príslušníkom občana Spojených Štátov Amerických alebo držiteľa zelenej karty. To znamená, že musíte byť manželkou, dieťaťom, rodičom, alebo súrodencom občana Spojených Štátov Amerických. Tento občan Spojených Štátov Amerických môže požiadať, aby ste dostali vízum, ale schválenie žiadosti nie je garantované a určité vzťahy majú väčšiu preferencie.  
  •  
  • Aby ste sa mohli kvalifikovať pre permanentné rezidenčné status z dôvodu zamestnania, musíte si zaistiť zamestnanie s americkou spoločnosťou. Prvý krok je, aby ste ich požiadali, aby vám schválili pracovný certifikáciu z Oddelenia práce. Tento proces môže byť dlhý a stáť veľa peňazí, takže spoločnosť musí mať skutočný záujem na tom, aby vás zamestnali, keď sa rozhodnú ísť do tohto celého procesu. Tieto víza sú udeľované preto, aby pritiahla vysoko kvalifikovaných ľudí, aby prišli do Spojených Štátov Amerických.  
  •  
  • Aby ste sa mohli kvalifikovať pre permanentné rezidenčné status ako utečenec, musíte mať "dobre opodstatnený dôvod k strachu z perzekúcie", založený na množstve sociálnych statusov, ako sú etnická alebo náboženská príslušnosť, ktorá vám zamedzuje možnosť sa vrátiť do vašej krajiny pôvodu. Pre konkrétne detaily ako požiadať o permanentný rezidencii ako status utecencov, navštívte http://fas.org/sgp/crs/misc/RL31269.pdf.
  •  
  • Aby ste sa mohli kvalifikovať pre status permanentné rezidencie v rámci programu "Diversity Visa Lottery Program", všeobecne známy ako lotérie zelenej karty, musíte imigrovat z krajiny s nízkou hladinou imigrácie do USA. Ak menej ako 50000 ľudí emigrovalo z vašej krajiny do USA v posledných 5tich rokoch, môžete byť oprávnení poslať žiadosť. Pre viac informácií o tomto programe, navštívte http://www.uscis.gov/green-card/other-ways-get-green-card/green-card-through-diversity-immigration-visa-program/green-card- through-diversity-Immigrant-visa-program.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pošlite žiadosť o permanentné vízum. Táto petícia by mala byť poslaná americkým občanom, ktorý vašu žiadosť sponzoruje. Môže sa jednať o rôzne typy sponzorov, podľa toho akým spôsobom sa môžete kvalifikovať na permanentné rezidenciu, ale zvyčajne sa jedná o rodinného člena, ktorý je americkým občanom alebo váš budúci zamestnávateľ.  
    
  • Toto nie je vaša žiadosť o permanentné rezidencii, toto je formulár, ktorý musí byť schválený pred tým, než tzv. U.S. Citizenship and Immigration Services zváži žiadosť o permanentné vízum.
  •  
  • Ak je vaša žiadosť odmietnutá, odpoveď by mala obsahovať dôvod odmietnutia a vaše práva na odvolanie sa k rozhodnutiu, ak nejaká máte.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Skontrolujte s právnikom vašu žiadosť a podporné dokumenty akonáhle bola vaša žiadosť schválená. Napriek tomu, že právnik nie je vždy potrebný, je dobrý nápad si najatý právnika, ktorý sa špecializuje na imigračné právo. Jediná chyba môže znamenať zamietnutie a naviac právnik pre vás môže pracovať v čase celého procesu ako reprezentant. 
    
  • Táto časť procesu zanecháva vstup v tzv. Procesnom systému National Visa Center Processing system, ktorý vás prevedie cez schvaľovací proces. Toto centrum je agentúra, ktorá je zodpovedná za výber poplatkov a podpornej dokumentácie. Budú vás informovať, keď ich budú potrebovať a tiež o tom, kedy je obdržal.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Odošlite vaše poplatky, žiadosť, podporné materiály a čakajte na odpoveď. Bohužiaľ čakanie je veľkou časťou procesu. Potom, čo ste zaplatili poplatky, budete môcť poslať vašu žiadosť a podporné materiály. Podporné materiály tvoria finančné záznamy, ktoré potvrdia, že nebudete finančné príťažou pre USA a civilné dokumenty z vašej domovskej krajiny (ktoré budú musieť byť preložené do angličtiny, ak už teda nie sú preložené).        
 8.  
 9.             5      Pred dátumom vášho pohovore budete musieť prejsť lekárskym vyšetrením. Dôvodom tohto vyšetrenia je skontrolovať, že vstupom do USA nespôsobíte zdravotnú hrozbu verejnosti. Váš doktor tiež určí, či máte nejaké nákazlivé choroby, rovnako ako vám môže dať očkovanie ak je to potrebné. Doktor bude musieť vyplniť formulár USCIS I-693 a vy formulár budete musieť vrátiť do USCIS v zalepenej obálke.        
 10.  
 11.             6      Bežte na pohovor. Na konci procesu bude opýtaný, aby ste išli na pohovor s vládnym predstaviteľom, väčšinou na americkej ambasáde. Dátum, čas, a lokalita vám budú povedané. Na konci pohovoru vám väčšinou povedia, či vaša žiadosť o vízum bola úspešná!       
 12.  
 13.             7      Vstúpte do Spojených Štátov Amerických. Váš permanentný rezidenčné status začne, akonáhle prejdete cez colnú kontrolu, keď vstupujete do USA. 
    
  • Obnovte vašu zelenú kartu. Vaša zelená karta musí byť obnovená každých 10 rokov (alebo každé 2 roky, ak máte podmienečné zelenú kartu). Nezabudnite na obnovenie vašej zelenej karty predtým, než jej platnosť vyprší. Môžete to urobiť vyplnením formulára USCIS I-90 buď online, alebo poštovou doručovateľskou službou.
  •  
  • Nemali by ste začať obnovovať kartu skôr, než keď je vaša zelená karta 6 mesiacov pred dátumom vypršania, takto budete mať dosť času na to, aby bolo obnovenie vykonané.
  •  
                   
 14.  
             

  Časť 2      Žiadosť o občianstvo USA  .

    
   
 1.             1      Ak sa zdržiavate v USA s platnou zelenou kartou viac ako 5 rokov. Držitelia zelených kariet musí zdržiavať v USA 5 rokov predtým, než majú nárok na plné americké občianstvo, ak teda nie sú vydatá za amerického občana, potom sú to len 3 roky potrebné pred tým, než môžu požiadať. Počas tejto doby je dôležité sa správať podľa predpisov a pravidiel spojených so zelenou kartou. Porušenie pravidiel môže mať vplyv na šance na plné občianstvo.       
 2.  
 3.             2      Požiadajte o naturalizáciu. Kým držitelia zelených kariet nemusia požiadať o plné americké občianstvo, mnoho z nich to robí. Občianstvo umožňuje hlasovacie práva, mať americký pas, benefity z federálnej vlády, ako napríklad sociálne zabezpečenie, a možnosť sa uchádzať o volebnej funkciu. Pre začatie procesu žiadania o naturalizáciu, inak známu ako občianstvo, musíte vyplniť formulár N-400 na stránke http://www.us-immigration.com. 
    
  • Ak je vaša žiadosť zamietnutá, máte právo sa odvolať proti rozhodnutiu. Môžete požiadať o vypočutie s imigračným pracovníkom a prediskutovať s ním dôvody pre vaše zamietnutia. Ak zamietnutie trvá od vypočutia, môžete poslať formulár na preskúmanie vašej žiadosti na obvodný súd USA. Vypočutie a preskúmanie súdu vás bude stáť ďalšie poplatky.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Bežte na pohovor ohľadom občianstvo. Pohovor bude naplánovaný, akonáhle je vaša žiadosť spracovaná a bude vedený pracovníkom oddelenia US Citizenship and Immigration department. Pohovor by sa mal skladať z otázok ohľadom vašej žiadosti a všeobecnými informáciami o vás, vašej povahe a prístupu k ústave a vašej ochoty zložiť prísahu tzv. Oath of Allegiance Spojeným Štátom.  
    
  • Neklamte počas pohovoru. Počas pohovoru ste pod prísahou, a ak si budú myslieť, že klamete, vaša žiadosť bude zamietnutá hneď na mieste.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zložte test z občianstva USA. Akonáhle zložíte pohovor, bude na rade test z občianstva. Žiadatelia o naturalizáciu musí zložiť test z angličtiny a reálií tzv. Civics. Nie je to jednoduchý test a vyžaduje veľa štúdia, aby ste boli plne pripravení. 
    
  • Anglická časť testu sa skladá z častí čítanie, písanie a hovorenie. Budete musieť byť schopní napísať zrozumiteľnou vetu pracovníkovi USCIS, prečítať mu vetu spôsobom, ktorý je zrozumiteľný a normálne mu odpovedať na otázku, ktorú vám položí. Všetky tri časti vám umožní tri pokusy toto zložiť.
  •  
  • Časť testu reálie tzv. Civics sa skladá z otázok o americkej histórii a vláde. Budete opýtaný na 10 otázok orálne a musíte odpovedať správne na aspoň 6 z nich. Dohromady existuje 100 možných otázok a sú k dispozícii verejnosti na stránke www.uscis.gov (v sekcii Vzdelanie a zdroje).  
  •  
  • Nájdete tam študijné sprievodca a hodiny, ktoré si môžete zariadiť, ktoré vám pomôžu sa na skúšku pripraviť.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zložte prísahu Spojeným Štátom. Nie ste oficiálne občanom Spojených Štátov kým nezložíte prísahu tzv. Oath of Allegiance. Tí, ktorí zložia test občianstvo, budú pozvaní sa zúčastniť naturalizačního ceremoniálu, kde zloží prísahu a potom sa stanú oficiálnymi občanov Spojených Štátov. 
    
  • Ak sa nemôžete zúčastniť naturalizačního ceremoniáli, existujú iné možnosti, ako môžete splniť túto prísahu, vrátane zloženia prísahu priamo po skončení vášho pohovore.
  •  
         
 10.  
             

Tipy .

                 (15)      
Cestovanie populárne:
Ako získať zelenú kartu.

Ako získať zelenú kartu.

Ako si zbaliť vak na šaty.

Ako získať prácu v Amerike.

Ako sa vysporiadať s nevoľnosťou v aute.

Ako permanentne imigrovat do Spojených Štátov Amerických.

Ako sa stať rezide na Floride.

Ako sa stať rezide na Floride.

Ako získať zelenú kartu.

Ako získať prácu v Amerike.

Ako sa stať dobrodruhom.

Ako sa vysporiadať s nevoľnosťou v aute.

Ako sa stať dobrodruhom.

Ako sa vysporiadať s nevoľnosťou v aute.

Ako sa stať dobrodruhom.

Ako sa stať dobrodruhom.

Ako sa stať dobrodruhom.

Ako získať zelenú kartu.

Ako sa stať dobrodruhom.

Ako získať zelenú kartu.