Home \ Cestovanie
 

Ako sa vysporiadať s nevoľnosťou v aute.

 

Nevoľnosť v aute (kinetóza) je problém, ktorému čelí mnoho ľudí. Kinetóza je spôsobená nesúladom medzi očami a vnútorným uchom. Vnútorné ucho informuje mozog, že telo je v pohybe, ale oči naopak hovoria, že telo je nehybné. Tento konflikt vedie k mnohým príznakom kinetózy. Aj keď na tento problém neexistuje žiadny liek, poznáme niektoré spôsoby, ako tento stav zlepšiť.

              

Postup .

    

    1      Pomoc pri príznakoch kinetózy  .

    
   
 1.            1      Čerstvý vzduch. Niektorým ľuďom môže čerstvý vzduch zmierňovať nevoľnosti. Jednoducho otvorenie okna alebo pustení vetráku môže pomôcť zmierniť vaše príznaky. Ak príznaky pretrvávajú, akonáhle je to možné, zastavte auto a vystúpte von nadýchať sa čerstvého vzduchu. Vzduch vám môže pomôcť a zastavenie auta by malo pomôcť tiež. Niektorí ľudia využívajú v teplom počasí klimatizáciu, zatiaľ čo iní dávajú prednosť čerstvému ​​vzduchu a klimatizáciu nezapínajú.        
 2.  
 3.             2      Zabráňte výhľadu. Často je nevoľnosť spôsobená pohybom vonku. Preto je možné, že nájdete úľavu, ak zabránite výhľadu z auta. Tiež existujú špeciálne okuliare na zmiernenie pohybu, ktoré vám môžu tiež pomôcť. 
    
  • Môže vám tiež pomôcť jednoducho zavrieť oči, najmä ak môžete zaspať.
  •  
  • Môžete tiež vyskúšať slnečné okuliare alebo masku na spanie a zabrániť tak výhľadu von a tým dostatočne obmedziť príznaky nevoľnosti.
  •  
  • Suché oči alebo unavené oči môžu k nevoľnosti tiež prispieť. Použitie očných kvapiek alebo postriekať tvár vodou vám môže pomôcť. Tiež môžete príznaky zlepšiť, ak vyberiete z očí kontaktné šošovky a použijete radšej okuliare.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Použitie zázvorových prípravkov. Niektorým ľuďom zníži príznaky nevoľnosti použitia zázvorových produktov. Môžete vyskúšať zázvorové cukríky, zázvorové pivo, zázvorové sušienky a mnoho ďalších zázvorových produktov. Ak ste ku kinetóze náchylní, mali by ste mať jeden alebo viac týchto produktov po ruke, pre prípad, že vám bude nevoľno.        
 6.  
 7.             4      Zjedzte niečo suchého. Niektoré dáta ukazujú, že zjedením suché desiaty, ako sú sušienky, môžete zlepšiť príznaky kinetózy. Je to preto, že suchá strava absorbuje prebytočnú kyselinu zo žalúdka.       
 8.  
 9.             5      Skúste akupresúru. Vyvíjanie tlaku na určité body na vašom tele môže pomôcť uľaviť od nevoľnosti. Zvlášť na akupresúrne bod P6- Nei Guan na spodnej strane zápästia môžete vyvíjať tlak na pomoc pri nevoľnosti.  
    
  • Tento bod sa nachádza tam, kde by ste mali hodinky. Nájdite bod na zápästie, ktorý leží medzi šľachami v malom "údolí". Ak zatlačíte prstom na toto miesto, mali by ste do 10 sekúnd úľavu.
  •  
  • Ak máte hodinky alebo tesný náramok, môžete si vytvoriť tlakový obväz proti kinetóze. Urobte si malú guľôčku z papiera, alebo niečoho podobného (ako je napríklad obal) o veľkosti hrášku. Zasuňte ju pod náramok, ako je popísané v odstavci vyššie.
  •  
                   
 10.  
             

    2      Predchádzanie kinetóze  .

    
   
 1.             1      Zabráňte nevoľnosti súvisiace s kinetózou. Necestujte s príliš plným alebo príliš prázdnym žalúdkom. Kinetóza sa zvyčajne zhoršuje s plným žalúdkom, preto sa pred cestou vyhýbajte ťažkým jedlám. Všetkým potravinám, o ktorých viete, že vám nerobia dobre, je potrebné sa vyhnúť. To zahŕňa potraviny, po ktorých sa budete cítiť príliš plní, rovnako ako potraviny, ktoré sú pikantné alebo s vysokým obsahom tuku.  
    
  • Niektorí ľudia majú problémy cestovať s prázdnym žalúdkom.
  •  
  • Nejedzte v aute jedla, ktorá výrazne vonia, môžete tým tiež predísť nevoľnosti.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Posaďte sa tak, aby ste cítili najmenšie množstvo pohybu. Pretože je kinetóza výsledkom nesúladu medzi pohybmi, ktoré cítite a vidíte, vyberte si miesto, kde necítite toľko pohybu (alebo žiadny pohyb) a môžete zabrániť rozvoju kinetózy. Väčšinou sú najvhodnejšie predné sedadlá.  
    
  • Nikdy si nesadajte proti smeru jízdy- zvyšujete tým pravdepodobnosť nevoľnosti.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Vyhnite sa pri kinetóze vizuálnym podnetom. Niektoré z vecí, z ktorých sa vám môže robiť nevoľno, sú vizuálnej povahy. Napríklad by ste nemali v aute čítať. Pri pohybe auta môže byť ťažké sústrediť sa na písmená, preto je čítanie pri jazde v aute nebezpečné pre tých, ktorí trpia kinetózou.  
    
  • Minimalizovať účinky kinetózy tiež pomôže, ak sa budete sústrediť na jeden bod na ceste.
  •  
  • Ak cestujete s niekým, kto tiež trpí na kinetózu, vidieť je zvracet- alebo o tom iba mluvit- môže zvýšiť pravdepodobnosť nevoľnosti.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Užite lieky. Niektoré voľnopredajné lieky, vrátane anticholinergík ako je skopolamín, spazmolytík ako prometazínom a sympatomimetík ako je efedrín sú vhodné pre prevenciu kinetózy. Väčšina z nich obsahujú liek s názvom meclizine, ktorý je proti vracaniu, pôsobí tiež ako antihistaminikum a proti kŕčom. Konkrétne sa zameriava na oblasti mozgu, ktoré súvisia s pohybom a bráni rozvoju kinetózy, ktorú môžu ľudia zažiť v autách (a ďalších prostriedkoch).  
    
  • Ak je vaša kinetóza obzvlášť závažná, môže vám váš lekár predpísať skopolamín, ktorý môžete užívať orálne, intravenózne alebo lokálne (na kožu).
  •  
  • O pôsobení liekov a nežiaducich účinkoch sa vždy poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom skôr, ako začnete tieto lieky na predpis užívať.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Konzumujte zázvor. Zázvor môže byť použitý ako alternatívny liek, ktorý môže niektorým ľuďom účinne pomôcť proti kinetóze. Ako prevenciu môžete zmiešať ½ polievkovej lyžice zázvorového prášku s pohárom vody na pitie, alebo dve zázvorové kapsule 20 minút pred cestou.  
    
  • Zázvorové produkty majte stále po ruke na pomoc proti kinetóze. Môže vám veľmi pomôcť, ak budete mať vo vrecku, alebo v taške zázvorové cukríky alebo sušienky.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Nefajčite. Fajčenie môže spôsobovať kinetózu, preto je najlepšie nefajčiť. Malá štúdia ukázala, že ak nebudete 12 hodín pred cestou fajčiť, znížite možnosť kinetózy. Ak ste notorický fajčiar, môžete byť schopní obmedziť fajčenie niekoľkými spôsobmi. Pre ďalšie informácie pozrite článok na tému, ako prestať fajčiť: http: //cs.wikihow.com/Jak-p%C5%99estat-kou%C5%99it.       
 12.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                (8)      
Cestovanie populárne:
Ako sa vysporiadať s nevoľnosťou v aute.

Ako sa stať dobrodruhom.

Ako získať prácu v Amerike.

Ako získať zelenú kartu.

Ako permanentne imigrovat do Spojených Štátov Amerických.

Ako si efektívne zabaliť tašku alebo kufor.

Ako získať zelenú kartu.

Ako získať zelenú kartu.

Ako si zbaliť vak na šaty.

Ako si efektívne zabaliť tašku alebo kufor.

Ako sa stať dobrodruhom.

Ako sa vysporiadať s nevoľnosťou v aute.

Ako sa stať dobrodruhom.

Ako si zbaliť vak na šaty.

Ako sa stať rezide na Floride.

Ako sa vysporiadať s nevoľnosťou v aute.

Ako sa stať rezide na Floride.

Ako získať zelenú kartu.

Ako získať prácu v Amerike.