Home \ Dovolenka a Tradícia
 

Ako sláviť Halloween.

 

Halloween sa každoročne oslavuje 31. októbra. Ak ho chcete osláviť, máte niekoľko možností. Môžete usporiadať párty s rodinou a priateľmi, vyzdobiť tematicky dom, či sa zúčastniť nejakej akcie v mieste, kde žijete. Bavte sa a užite si tento sviatok s priateľmi a rodinou. Ak sa pripravíte a všetko si naplánujete, vy aj vaši blízki si môžete Halloween dostatočne užiť.

              

Postup .

    

    1      Usporiadajte párty  .

    
   
 1.            1      Dohodnite sa s ostatnými, aby si na seba vzali nejaký kostým. Súčasťou osláv Halloweenu je prezliekanie sa do kostýmov. Ak organizujete párty, pozvite hostí a povedzte im, aby sa prezliekli do kostýmov. Ak chcete, môžete dokonca vyhlásiť súťaž o najlepšiu halloweensku kostým s niekoľkými kategóriami, napríklad "Najdesivejšie kostým," "Najvtipnejšie kostým," a tak ďalej.  
    
  • Môžete si vymyslieť aj určitú tému a požiadať svojich hostí, aby sa podľa tejto témy obliekli. Môžete napríklad vyskúšať párty na tému sci-fi Halloween.
  •  
  • Pamätajte na to, že nie každý sa rád prezlieka do kostýmov. Ak vaši hostia kostým mať nechcú, nenúťte je.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Lovte z vody jablka. Lovenie jabĺk z vody je tradičný halloweensku zábavou, ktorú miluje veľa ľudí. Dajte jednoducho niekoľko jabĺk do misy s vodou a nechajte hostí, aby jablká z misy vylovili iba za pomoci úst. Je to skvelá zábava, ak chcete jednoduchšie párty než je tá strašidelná.        
 4.  
 5.             3      Sledujte strašidelné filmy. Ak chcete, môžete na svoje párty premietať strašidelné filmy. Pustite svoj obľúbený film, ktorý sa pre tento sviatok hodí, ako napríklad "Vymýtač diabla", "Šiesty zmysel" a filmy s tematikou "Halloweenu".  
    
  • Ak na svojej párty podávate alkohol, usporiadajte hru v pití, kedy vaši hostia musia piť kvôli rôznym dôvodom. Napríklad "Jeden panák zakaždým, keď niekto vykríkne." Pite však s mierou, a ak vám začne byť zle alebo budete dezorientovaní, piť prestaňte.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Púšťajte strašidelnú hudbu. Urobte si zoznam strašidelných skladieb, ako napríklad "Somebody 's Watching Me" a úvodné hudbu z radu filmov Halloween, či filmov ako "Rosemary má dieťatko", aby ste navodili tú správnu atmosféru.  
    
  • Myslite na to, že nie všetko na vašej párty musí byť strašidelné. Môžete zaradiť aj odľahčená témy, napríklad film či hudbu na tému "Krotitelia duchov", či "Mars útočí."
  •  
         
 8.  
 9.             5      Podávajte halloweensku punč. Pripravte strašidelný nápoj zmiešaním niekoľkých tmavých džúsov, ako je napríklad ríbezľový, či ostružinový a namiešajte tak nápoj, ktorý svojou farbou pripomína krv. Namiesto klasických kociek ľadu môžete vodu zamraziť v gumové rukavici a po zmrznutí ju odstrániť a ľadovú ruku vhodiť do misy s nápojom.  
    
  • Ak na svojej párty podávate alkohol, vylepšite nápoj vodkou alebo rumom. Pite však s rozumom a len vtedy, ak je vám viac, než 18 rokov!
  •  
         
 10.  
 11.             6      Pripravte si halloweenskej darčeky. Je celý rad darčekov, ktoré si môžete na túto udalosť pripraviť. Môžete mať klasicky sladkosti, ktoré budete rozdávať koledníkom, napríklad čokoládové cukríky. Môžete si však vytvoriť aj vlastné dobroty, napríklad sušienky v tvare tekvice alebo netopiera, či mačky, ktoré ozdobíte oranžovú a čiernu polevou.  
    
  • Majte tiež nejakú zdravú desiatu, ako je ovocie a zelenina pre hostí, ktorí dbajú o svoje zdravie.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Počas večera privítajte koledníkov. Ak žijete vo väčšom meste, kde sa Halloween oslavuje, prídu vás zrejme navštíviť koledníci, ktorí budú chcieť koledu, alebo vám vykonajú nejaký špás. Majte po ruke misu s dobrotami a každému, kto príde, dajte pár sladkostí.  
    
  • Ak máte domácich miláčikov, je dobré ich zatvoriť ešte pred príchodom koledníkov.
  •  
                   
 14.  
             

    2      Halloweenska výzdoba  .

    
   
 1.             1      Vyrežte tekvica. Na jeseň okolo sviatku Halloween si môžete tekvica kúpiť v supermarketoch. Odrežte špičku tekvica, odstráňte semienka a dužinu z vnútra a do tekvice vyrežte strašidelné alebo vtipné tváre. Dovnútra dajte čajovú sviečku a vytvorte tak strašidelnú, svietiace tekvicu.  
    
  • Ak vyrezávajú tekvica s deťmi, nenechajte ich používať nôž, dajte im skôr fixky a nechajte ich na tekvica nakresliť tváre, ktoré potom vyrežete vy sami.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Vyveste falošné pavučiny. V dnešnej dobe si falošné pavučiny môžete okolo Halloweenu kúpiť v supermarketoch. Rozvešajte pavučiny okolo schodov a rohov pri strope, aby ste svojmu domovu dodali strašidelný vzhľad.  
    
  • Pre obzvlášť strašidelný vzhľad môžete na pavučiny pripevniť pár umelých pavúkov.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Vytvorte si stojanček na sladkosti v podobe ducha. Vezmite si veľký pohár alebo misu a dajte ju na jeden koniec stola. Prehoďte cez misu biele prestieradlo alebo kus látky a naplňte ju sladkosťami. Látka by mala presahovať cez okraje misy a padať na stôl. Z kartónu alebo filcu môžete vystríhať oči a ústa a prilepiť ich na látku, aby váš duch dostal tvár.        
 6.  
 7.             4      Vyrobte dvere v podobe múmie. Je to jednoduchý spôsob, ako tematicky oživiť dvere. Omotajte je toaletným alebo krepovým papierom. Potom urobte z kartónu oči a prilepte ich na dvere tak, avy vyzerali ako múmie.        
 8.  
 9.             5      Vytvorte duchov z balónikov. Nafúknite balónik a dajte ho do bieleho vreca na odpadky. Vrece pripevnite okolo konca balónika a pomocou fixu namaľujte oči a ústa a máte strašidelnú dekoráciu na Halloween.        
 10.  
             

    3      Účasť na halloweenskych udalostiach  .

    
   
 1.             1      Choďte koledovať. Ak máte malé deti, alebo ste sami mladí, môže byť koledování zábavné. Obchádzajte s košíkom domami a chcite od susedov koledu. Je to super spôsob, ako predviesť svoj kostým a rozmaznať sa nejakou sladkou dobrotou.  
    
  • Držte sa však bezpečnostných zásad. Zdržujte sa v obývaných oblastiach, kde je väčšina ľudí hore a pred konzumáciou si vždy prezrite koledu.
  •  
  • Pamätajte na to, že nie každý je fanúšikom koledníkov. Nezvoní na dom, kde sú zhasnuté svetlá. Ak nevidíte žiadne halloweenske dekorácie, môže to tiež znamenať, že obyvatelia daného domu Halloween neoslavuje.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Choďte do domu hrôzy. Pozrite sa, či je v mieste, kde žijete nejaký dom hrôzy. Pretože je Halloween strašidelný sviatok, stretnite sa s niekoľkými priateľmi a zájdite do domu hrôzy. Môže to byť vtipný spôsob, ako sa trochu báť a zároveň tento sviatok osláviť. 
    
  • Pamätajte však na to, že nie každý rád chodí do domu hrôzy. Nikoho nenúťte, ak sa im nebude chcieť. Niekto sa totiž bojí viac.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pozrite sa na program kina. Niektoré kiná na Halloween ponúkajú premietanie strašidelných filmov alebo ponúkajú rôzne zľavové akcie. Môžete si urobiť online prieskum a zistiť, či sa vo vašom okolí nejaká podobná akcia koná.       
 6.  
 7.             4      Choďte na chodník duchov. Pozrite sa online, či sa vo vašom okolí nekoná chodník duchov. Prehliadka strašidelných miest vo vašom meste so sprievodcom môže byť skvelou zábavou na Halloween. 
    
  • O chodník duchov môže byť v sezóne veľký záujem, zaistite si preto vstupenky včas.
  •  
         
 8.  
             

Tipy .

                (10)      
Dovolenka a Tradícia populárne:
Ako sláviť Halloween.

Ako maľovať na tekvicu.

Ako zistiť niečí dátum narodenia.

Ako vyrobiť prianie k narodeninám.

Ako urobiť vaječný likér.

Ako sa stať upírom.

Ako zdobiť dom na Vianoce.

Ako sláviť Halloween.

Ako ozdobiť vianočný stromček.

Ako sa zbaviť nešťastie.

Ako zdobiť dom na Vianoce.

Ako urobiť vaječný likér.

Ako maľovať na tekvicu.

Ako osláviť Medzinárodný deň žien.

Ako splniť novoročné predsavzatia.

Ako osláviť Medzinárodný deň žien.

Ako urobiť vaječný likér.

Ako maľovať na tekvicu.

Ako osláviť Medzinárodný deň žien.

Ako si vyrobiť masku.