Home \ Dovolenka a Tradícia
 

Ako zabaliť darček.

 

Keď niekomu dáte krásne zabalený darček, bude to vyzerať, že ste si na ňom dali viac záležať. Je veľmi jednoduché urobiť dobrý dojem. Stačí mať len trpezlivosť a venovať balenie darčeka rovnakú pozornosť, ako jeho výberu. V tomto článku nájdete návod na tradičné balenie darčeka a tiež špeciálne japonskú metódu, ktorá sa zaobíde bez strihania papiera. Táto metóda je však trochu zložitejšia, takže buďte pripravení.

              

Postup .

    

  Časť 1      Tradičné balenie darčeka  .

    
   
 1.            1      Zložte z darčeka všetky cenovky. Nie je nič horšie, ako niekomu pečive vybrať a zabaliť darček a potom si uvedomiť, že ste z neho nedal dolu cenovku. Ak nemožno nálepku odlepiť, vezmite si čierny fix a cenovku zamalujte. Môžete cenovku aj prelepiť kúskom nejaké pekné samolepky. Iste nechcete, aby obdarovaný vedel, že ste mu kúpili darček vo výpredaji!        
 2.  
 3.                  2      Vložte darček do krabice (ak ešte nie je v krabici). Tento voliteľný krok vám uľahčí balenie darčeka. Ak máte darček, ktorý je už zabalený v krabici, oblepte ho lepiacou páskou, aby sa vám pri balení krabice neotvárala. Použite len toľko pásky, koľko je nevyhnutne nutné. Nebolo by dobré, aby musel obdarovaný na otváranie darčeka používať mačetu.  
    
  • Ak to bude potrebné, môžete vždy odstrihnúť prebytočné kúsky papiera, alebo pridať ďalší papier.
  •  
         
 4.  
 5.                  3      Označte si línie rezu. Ak chcete strihať rovno, musíte byť opatrní. Vezmite si pravítko a vystrihnite si presne toľko papiera, koľko budete potrebovať. Nezabudnite na sklady. Zvyšok papiera si odložte.        
 6.  
 7.                  4      Položte krabicu s darčekom hornou stranou nadol doprostred baliaceho papiera. Vďaka tomu budete mať istotu, že až bude obdarovaný darček rozbaľovať, rozbalí ho správnou stranou.        
 8.  
 9.                  5      Poskladajte papier okolo darčeka. Vezmite jednu stranu papiera a preložte ju cez spodnú stranu krabice. Potom urobte to isté aj s druhou stranou. Na tejto strane budete potrebovať niekoľko centimetrov navyše. Vezmite si dlhšiu stranu a preložte ju pod druhú stranu tak, aby ste mali pekne zložený papier a nie odstrihnutý koniec. Preložte ho cez spodnú papier a pevne utiahnite. Potom k sebe papier prilepte.        
 10.  
 11.                  6      Skladajte každú stranu zvlášť. Na jednom konci balíku preložte rohy, aby ste z nich mali trojuholník. Preložte rovný koniec cez roh a vytiahnite ho až k hornej strane balíčka. Prilepte ho a zopakujte rovnaký postup na druhej strane.  
    
  • Ak chcete, môžete rovno stranu preložiť cez seba a vytvoriť trojuholníkový sklad.
  •  
         
 12.  
 13.                  7      Pridajte mašľu. Vezmite si dostatočne dlhú mašľu, aby ste ju mohli omotať okolo celého darčeka. Pokiaľ chcete klasický vzhľad s prekrížením hore a dole, budete potrebovať veľa dlhú mašľu, aby ste mohli darček obaliť zo všetkých strán a zostalo vám aj miesto na zaviazanie.  
    
  • Položte si mašľu na darček a dajte ju presne do stredu. Omotajte ju okolo spodnej strany a dole ju prekrížte a pevne utiahnite. Otočte si darček o 90 stupňov a omotajte mašľu okolo zvyšných dvoch strán. Prevlečte oba konce pod mašľu a hore je zaviažte. Vezmite si nožnice a natočte zvyšné kúsky mašle tak, aby sa pekne omotali okolo zaviazané mašle.
  •  
         
 14.  
 15.                  8      Pridajte k darčeku želanie. Vezmite si pekné priania a napíšte na neho, od koho a pre koho darček je a nejaké venovanie. Ak viete krasopis, bude to vyzerať ešte lepšie. Ak neviete pekne písať, radšej si vyberte nejaké pekné písmo a napíšte venovanie na počítači.  
    
  • Ak nemáte pekné písmo ani pekné kartičky, odstrihnite si kúsok baliaceho papiera, preložte ho a pripevnite ho k darčeku.
  •  
  • Môžete tiež z baliaceho papiera vystrihnúť nejaký pekný tvar a napísať venovanie na tento kúsok. Prilepte ho na hornú stranu darčeka.
  •  
                   
 16.  
             

  Časť 2      Japonský diagonálnej štýl  .

    
   
 1.                  1      Vystrihnite si z role baliaceho papiera obdĺžnik. Papier musí byť na šírku dlhšie, než na dĺžku.        
 2.  
 3.                  2      Položte si baliaci papier diagonálne pred seba, lícnou stranou nadol. Miesto obdĺžnika by teda mal vyzerať ako kosodĺžnik.        
 4.  
 5.                  3      Položte krabicu s darčekom na baliaci papier hornou stranou nadol, aby ste mali hore spodnú stranu krabice.  
    
  • Položte krabici tak, aby ležal na papiera celý, okrem malého trojuholníčka na pravej spodnej strane.
  •  
         
 6.  
 7.                  4      Vezmite spodnú cíp papiera a preložte ho cez krabici. Kúsok papiera by mal visieť cez okraj krabice.  
    
  • Keď sa vám to podarí, vytvoríte trojuholníkový tvar (s odstrihnutým rožkov) na ľavej hornej strane škatule.
  •  
         
 8.  
 9.                  5      Preložte papier na ľavú stranu škatule. Vytvoríte tým malý trojuholníček u spodného ľavého rohu krabice. Ohnite papier a preložte nahor.        
 10.  
 11.                  6      Vezmite voľný koniec papiera na ľavej strane skladu a preložte ho cez tento sklad. Dajte si pozor, aby ste mali papier zrovnaný so spodným okrajom škatule. Upevnite tento cíp k papieru kúskom lepiacej páske.        
 12.  
 13.                  7      Preložte cíp papiera na hornú stranu škatule a z prebývajúceho papiera urobte ďalší trojuholník. Prebytočný papier preložte (tiež do trojuholníka).        
 14.  
 15.                  8      Vezmite si cíp papiera nad preloženým trojuholníkom, zdvihnite ho a otočte krabici tak, aby ste mali zalepenú stranu dole. Teraz budete mať krabici hore nohami.  
    
  • Znovu sa uistite, že papier prekrýva preložené kúsky papiera a je vyrovnaný s hranou krabice.
  •  
         
 16.  
 17.                  9      Nechajte krabicu hore nohami a preložte pretŕčajúci papier z pravého dolného rohu, aby bol vyrovnaný s pravou stranou. Vytvoríte tým ďalší trojuholník.        
 18.  
 19.                  10      Preložte cíp papiera na pravej strane cez preklad a cez hornú stranu krabice. Dajte si pozor, aby ste prikryli trojuholník a mali papier zrovnaný so spodným okrajom škatule. Prilepte výsledný roh ku zvyšku papiera.        
 20.  
 21.                  11      Preložte zostávajúce papier nahor, aby bol vyrovnaný s pravým horným rohom krabice. Tým vytvoríte ďalšie trojuholníkový záhyb.        
 22.  
 23.                  12      Zdvihnite cíp papiera a preložte ho späť na krabici.        
 24.  
 25.                  13      Zvyšné papier na oboch stranách preložte do tvaru trojuholníka.        
 26.  
 27.                  14      Preložte papier na špičke trojuholníka. Mala by vám zostať spodná polovica trojuholníka a jeho horná polovica by mala byť preložená pod ňou.        
 28.  
 29.                  15      Pritlačte papier ku krabici a prilepte ho.        
 30.  
 31.                  16     & lt; finished & gt;       
 32.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                     
Dovolenka a Tradícia populárne:
Ako si vyrobiť masku.

Ako zistiť niečí dátum narodenia.

Ako si vyrobiť masku.

Ako osláviť Medzinárodný deň žien.

Ako sa zbaviť nešťastie.

Ako sa zbaviť nešťastie.

Ako ozdobiť vianočný stromček.

Ako zabaliť darček.

Ako ozdobiť vianočný stromček.

Ako oslavovať deň svätého Patrika.

Ako oslavovať deň svätého Patrika.

Ako zdobiť dom na Vianoce.

Ako zistiť niečí dátum narodenia.

Ako vyrobiť prianie k narodeninám.

Ako maľovať na tekvicu.

Ako sláviť Halloween.

Ako sa zbaviť nešťastie.

Ako ozdobiť vianočný stromček.