Home \ Dovolenka a Tradícia
 

Ako zistiť niečí dátum narodenia.

 

Je trápne zabudnúť na dátum narodenia niekoho blízkeho. Ak sa hanbíte opýtať, ale potrebujete zistiť, kedy má niekto narodeniny, skúste tipy z tohto článku. Možno sa vám podarí túto informáciu nenápadne zistiť.

              

Postup .

    

    1      Spýtajte sa nepriamo  .

    
   
 1.            1      Spýtajte sa danej osoby, kedy má polovičný narodeniny. Začnite sa s danou osobou baviť o tom, kedy má polovičný narodeniny. Môžete napríklad povedať, že sa blíži vaše polovičné narodeniny a opýtať sa, kedy ich má ona. Tento trik je jednoduchý - nemusíte sa pýtať priamo.        
 2.  
 3.             2      Spýtajte sa danej osoby, aké boli jej najlepšie narodeniny. Dajte sa do reči o oslavách narodenín a opýtajte sa danej osoby, aká oslava jej narodenín sa jej najviac páčila. Z kontextu sa potom snažte zistiť, kedy presne má narodeniny.       
 4.  
 5.             3      Začnite sa baviť o narodeninách všeobecne. Skúste spomenúť niečo o svojich narodeninách a počkajte si, či daná osoba začne hovoriť o jej narodeninách. Môžete povedať napríklad: "Nie som rád, že som sa narodil v lete, keď chcem organizovať oslavu, všetci sú preč," alebo "Som rád, že mám narodeniny v marci, mám sa v tom zlom počasí aspoň na čo tešiť." 
    
  • Môžete tiež povedať napríklad: "Za mesiac mám narodeniny," alebo "Za pár týždňov mám polovičný narodeniny." Počkajte, či sa ten druhý do rozhovoru zapojí a začne tiež hovoriť o svojich narodeninách.
  •  
  • Spýtajte sa danej osoby, v akom znamení sa narodila. Povedzte napríklad: "Som vo znamená ryby, takže som celkom náladový. V akom znamení si sa narodil ty? "
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pozrite sa, či daná osoba nenosí svoj rodný kameň. Niektoré dievčatá nosia šperky so svojimi rodnými kamene - napríklad opál je rodný kachlí mesiaca októbra. Pokiaľ má dievča šperk s nejakým kameňom, môžete sa jej opýtať, či ide o kameň mesiaca, v ktorom sa narodila. Ak to nebude jej rodný kameň, pravdepodobne vám povie, kedy sa narodila.       
 8.  
 9.             5      Spýtajte sa nejakého spoločného kamaráta, alebo príbuzného. Ak máte s danou osobou spoločné kamarátmi, môžete sa opýtať ich. Keď nebudú vedieť, požiadajte ich, aby vám to zistili. Nemusíte z toho robiť žiadnu vedu, jednoducho povedzte, že chcete vedieť, kedy sa daná osoba narodila a nechcete sa jej pýtať priamo.                  
 10.  
             

    2      Pozrite sa na internet  .

    
   
 1.             1      Pozrite sa na facebookový profil danej osoby. Najjednoduchším spôsobom, ako zistiť, kedy sa niekto narodil, je pozrieť sa na Facebook. Ak máte vlastný profil, prihláste sa a zadajte do vyhľadávania meno tejto osoby. Až sa dostanete na jej profil, otvorte si osobné informácie pod profilovým obrázkom.  
    
  • Ak má daná osoba svoj dátum narodenia uvedené, nájdete ho v záložke "základné informácie." Je však možné, že tieto údaje uvidíte len v prípade, že túto osobu máte v priateľoch.
  •  
  • Mnoho ľudí uvádza len deň a mesiac narodenia, ale nie rok. Pokiaľ chcete zistiť aj presný rok narodenia, pravdepodobne vám to nepomôže.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Skúste chvíľu hľadať na Facebooku. Pozrite sa na fotky a príspevky danej osoby a snažte sa nájsť nejakú zmienku o narodeninách. Ak napríklad nájdete odkazy s prianím k narodeninám, budete mať vyhraté. 
    
  • Pozrite sa na fotky danej osoby na Facebooku a skúste nájsť fotky z oslavy jej narodenín. Pravdepodobne vďaka tomu nezistíte presný deň, pretože ľudia nezdieľa fotky vždy v deň, kedy je vyfotí, ale budete mať aspoň hrubý odhad.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Skúste iné sociálne siete. Ak ste neuspeli na Facebooku, skúste prehľadať aj iné sociálne siete. Na niektorých sieťach je dátum narodenia vždy uvedené, inokedy je možné ho zistiť podľa ostatných príspevkov. Pozrite sa na nasledujúce sociálne siete:  
    
  • Twitter
  •  
  • Instagram
  •  
  • Webová stránka alebo blog
  •  
  • Tumblr
  •  
         
 6.  
 7.             4      Použite nejakú online databázu. Existuje niekoľko databáz, ktoré môžete bezplatne alebo za poplatok využiť. Budete musieť poznať celé meno a odhadovaný vek osoby. Možno nájdete viac osôb rovnakého mena, takže je dobré poznať aj adresu bydliska.  
    
  • Pre začiatok skúste Birth Database alebo inú databázu, ktorá je zadarmo, napríklad Anybirthday alebo Zabasearch.. Ak poznáte celé meno a máte predstavu o veku danej osoby, pravdepodobne sa vám podarí zistiť jej dátum narodenia. Nie všetky tieto stránky sú však spoľahlivé.
  •  
         
 8.  
             

    3      Zahrajte sa na detektíva  .

    
   
 1.             1      Pozrite sa kamarátovi do kalendára. Väčšina ľudí si nepíše svoje narodeniny do kalendára, ale je možné, že niektorý z vašich spoločných kamarátov bude mať dátum narodenia danej osoby zaznačené.        
 2.  
 3.             2      Pozrite sa do svojho telefónu a skúste nájsť staré správy s prianím k narodeninám. Ak ste niekedy v minulosti danej osobe priali k narodeninám, pravdepodobne sa vám podarí nájsť staré správy z tej doby. Prejdite si správy a pozrite sa, čo ste si s danou osobou kedy písali. S trochou šťastia zistíte, kedy ste jej priali k narodeninám.  
    
  • Pozrite sa tiež do telefónu danej osoby. Nemusíte to robiť tajne, povedzte napríklad, že sa chcete na niečo pozrieť do kalendára.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pozrite sa na výpisy z účtu. Ak ste niekedy danej osobe dávali darček k narodeninám, alebo ste ju pozývali na večeru a platili ste kreditnou kartou, prejdite si staré výpisy z účtu a zistite, kedy to bolo. Budete si síce musieť spomenúť, aký darček ste danej osobe dali, alebo kam ste sa išli najesť, ale možno vám to pomôže zistiť presný dátum.  
    
  • Uvedomte si, že ste pravdepodobne nekúpili darček v deň narodenín danej osoby, takže nesmiete spoliehať na to, že ide o rovnaký deň.
  •  
         
 6.  
            

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                     
Dovolenka a Tradícia populárne:
Ako navrhnúť a vyrobiť svadobné oznámenia.

Ako ozdobiť vianočný stromček.

Ako si vyrobiť masku.

Ako vyrobiť prianie k narodeninám.

Ako osláviť Medzinárodný deň žien.

Ako maľovať na tekvicu.

Ako oslavovať deň svätého Patrika.

Ako maľovať na tekvicu.

Ako urobiť vaječný likér.

Ako zabaliť darček.

Ako osláviť Medzinárodný deň žien.

Ako si vyrobiť masku.

Ako navrhnúť a vyrobiť svadobné oznámenia.

Ako ozdobiť vianočný stromček.

Ako urobiť vaječný likér.

Ako oslavovať deň svätého Patrika.

Ako sláviť Halloween.

Ako oslavovať deň svätého Patrika.

Ako urobiť vaječný likér.