Home \ Filozofia a Náboženstvo
 

Ako interpretovať sny.

 

Naše sny nám poskytujú vhľad do našich problémov a priania a vďaka nim sa v noci môžeme púšťať do akýchkoľvek dobrodružstva. Každý môže interpretovať sny, nie je na to potrebné žiadne špeciálnych schopností. V tomto článku sa dozviete, ako získať prístup k tajomným stránkam svojej duše a interpretovať svoje sny.

              

Postup .

    

    1      Naučte sa pamätať si svoje sny presne  .

    
   
 1.            1      Naučte sa pamätať si svoje sny. Výklady snov vám budú dávať väčší zmysel, keď si budete svoje sny pamätať presne a nie len ako nesúrodé obrazce. Sny si najlepšie pamätáme, keď sa dobre vyspíme a dáme si záležať na tom, aby sme ich nezabudli. 
    
  • Veďte si denník snov a zapisujte si doň všetko, čo sa vám zdalo. Robte to hneď po prebudení a urobte si z toho svoj ranný rituál.
  •  
  • Zapisujte si všetko, aj keď to nedáva zmysel. To, čo vám momentálne nedáva žiadny zmysel, vám neskôr môže poskytnúť hodnotné informácie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nevytvárajte si príbehy, ktoré sa vám nezdali. Niekedy je lákavé spájať si snové symboly tak, aby vám dávali zmysel. Mali by ste sa tomu ale vyhnúť, inak budete riskovať, že neodhalíte pravý význam vašich snov.       
 4.  
 5.             3      Nepoužívajte žiadne pomôcky. Vaše sny sú patrí len vám. Slovníky pre výklady snov vám síce môžu vo všeobecnosti pomôcť, ale skutočná podstata vašich snov sa týka vždy len vás, vášho života a kontext snov je potrebné spájať s vašou aktuálnou situáciou.                 
 6.  
             

    2      Naučte sa rozpoznávať obrazy a udalosti  .

    
   
 1.             1      Skúste najskôr hľadať to, čo je zrejmé. Než sa pustíte hlbšie do svojich snov, skúste analyzovať zrejmé znaky. Odpovedzte si na nasledujúce otázky: 
    
  • Objavujú sa vo vašich snoch veci zo skutočného života? Ak ste napríklad stratili kľúče a v noci sa vám zdá, že ste ich nechali v miske na stolíku, miesto na obvyklom mieste, nemusíte si lámať hlavu s tým, čo miska a kľúče symbolizujú.
  •  
  • Vidíte v snoch veci, ktoré sa vám už stali? Niekedy snívame o tom, čo sa nám stalo, čo sme videli v televízii, alebo o tom, čo sme čítali v knihe a naše podvedomie nám tieto veci predkladá v spánku. Význam týchto vecí je pravdepodobne len zábava, pretože v spánku mozog spracováva vnemy z uplynulého dňa.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Určite si, či váš sen odráža nejakú situáciu z vášho života. Robíte vo sne veci, ktoré v skutočnosti nedokážete urobiť, alebo sa neviete rozhodnúť, či ich chcete urobiť? Možno máte sny, ktoré za vás riešia veci, s ktorými nedokážete pohnúť. V tomto prípade je výklad tiež jednoduchý. 
    
  • Ak ste sa s niekým pohádali a v noci sa vám zdalo, že sa s týmto človekom hádate znova, tiež nepotrebujete sen nijako zvláštne vykladať.
  •  
  • Ak vás čaká test alebo dôležitá skúška a vám sa zdá, že ste zaspali alebo skúšku neurobili, ide o klasický prípad úzkostného sna a nie je teda tiež dôvod hľadať v ňom hlbšej symboliku.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Určite si, čo pre vás daný sen znamená. Sny sú väčšinou veľmi priamočiare a obsahujú predmety a udalosti, ktoré vám môžu byť užitočné. S pomocou snov môžete vyriešiť problémy, ktoré vás trápia celé dni, týždne i mesiace.  
    
  • Ak snívate stále dookola o tom, že sa s niekým hádate, ide o viac, než len udalosti predošlého dňa. Znamená to, že vás tento problém trápi natoľko, že sa vám vracia aj v snoch a mali by ste ho čo najskôr vyriešiť.
  •  
  • Sny o skutočných udalostiach a problémoch vám môžu pomôcť tieto problémy vyriešiť. História je plná vynálezov, ktoré sa ľuďom objavili v snoch - od vedcov až po módnych návrhárov.
  •  
  • Sny vám pomáhajú učiť sa zo svojich skúseností. Predkladajú vám to, čo ste sa cez deň naučili a pomáhajú vám v tom zmysle, že by ste sa po prebudení mali cítiť múdrejší a chápať udalosti predošlého dňa o niečo lepšie.  
  •  
         
 6.  
             

    3      Vykladanie abstraktných snov  .

    
   
 1.             1      Analyzuje pocity, ktoré vo sne cítite. Sny k nám často prihovárajú pomocou metafor a pomáhajú nám zistiť veci, ktoré nám predtým unikali. Je ťažké zistiť, čo abstraktné sen znamená. Všetky sny ale pochádzajú z vášho podvedomia a všetky obsahujú pravdu a význam. Všímajte si pocitov, ktoré vo vás sen vyvoláva - tieto pocity sú kľúče k interpretácii snov. Odpovedzte si na nasledujúce otázky: 
    
  • Aký som z tohto sna mal pocit? Aké pocity som cítil vo sne a aké cítim po prebudení?
  •  
  • Kedy naposledy ste tieto pocity cítili vo svojom živote? Je pravdepodobné, že vám sen prehráva pocity, ktoré vás už predtým ovplyvnili, napríklad zlosť na niekoho, alebo smútok z toho, že ste niečo nedokázali.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Hľadajte vo sne kľúčové obrazy a symboly. Nie je možné ich interpretovať jedným spôsobom, budete teda musieť zistiť, aký zmysel by mohli dávať vzhľadom k vášmu emocionálnemu stavu. 
    
  • Napríklad ak ste snívali o tom, že na stole vášho šéfa sedí aligátor a chce vás zožrať, pravdepodobne ste nahnevaní na svojho šéfa, ktorý preberá zásluhy za vašu prácu a zatieňuje vás. Môžete to brať tiež tak, že sa na vás váš šéf hnevá za to, že ste urobili niečo zlé, alebo si môžete myslieť, že máte strach zo svojho šéfa, pretože kedykoľvek sa dostanete k nemu do kancelárie, je to preto, že sa vám niečo nepodarilo. Snové symboly môžete interpretovať pomocou povahy týchto symbolov, ale stále budete musieť doplniť informácie, ktoré poznáte zo svojho života.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Buďte k sebe úprimní. Ak chcete vedieť vykladať svoje sny, budete sa musieť snažiť, ale budete k sebe tiež musieť byť úprimní. V skutočnosti vám sny nehovoria nič, čo by ste určitým spôsobom už nevedeli - skôr vám predkladajú veci, ktoré viete, ale z nejakého dôvodu je potláčate alebo odmietate.       
 6.  
             

    4      Zapracujte na svojich schopnostiach  .

    
   
 1.             1      Trénujte si vykladanie snov. Výklady snov sa budú lepšiť, keď to budete trénovať, pretože s každou interpretáciou porozumiete svojmu podvedomia viac. Interpretácia snov je intuitívne činnosť, ale môže vám pomôcť nájsť príklady, ktoré vám pomôžu naučiť sa, ako ľudia často vykladajú svoje sny. Tu je niekoľko príkladov, ktoré vám pomôžu to pochopiť: 
    
  • Povedzme, že sa vám zdá o tom, že stroskotáte na opustenom ostrove. Ak ste sa nedávno rozišli s partnerom, môže vám to dávať jasný zmysel. Možno sa viní za rozchod a myslíte si, že to bola vaša vina, alebo ste na partnera stále nahnevaní. Niekedy sa nám pocity v snoch vyjaví úplne inak, než by sme čakali.
  •  
  • Ak sa vám zdá, že znovu chodíte do školy a snažíte sa zložiť skúšky, ktoré ste v reálnom živote už dávno zložili a vôbec sa vám nedarí, pravdepodobne hľadáte odpovede a nemôžete ich nájsť. Keď sa ale zamyslíte nad svojím životom, zistíte, že je všetko v poriadku, máte úspech a cítite sa dobre. Takýto sen vám možno naznačuje, že si nemusíte robiť s ničím starosti, pretože ste sa cez problémy minulosti už preniesli. Môže vás ale tiež varovať, že ste na tenkom ľade a keď nebudete opatrní, mohli by ste skončiť zle, takže by ste sa mali začať učiť niečo nové, aby ste mali náskok.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Rozpoznávajte vzorca. Po nejakej dobe si začnete všímať toho, že sa niektoré veci v snoch opakujú. Zapisujte si ich a všímajte si, aké emócie tieto veci obklopujú. V budúcnosti pre vás bude jednoduché tieto sny interpretovať. Napríklad Ak snívate o modrom vtáčikovi, zatiaľ neviete, čo pre vás tento vtáčik symbolizuje. Nakoniec si možno uvedomíte, že tento vtáčik znamená vážne životné zmeny. Keď sa vám o ňom bude zdať znova, budete mať dobré základy pre výklad svojho sna.       
 4.  
 5.             3      Kedy je výklad správny? Kľúčom je si uvedomiť, že výklady snov nemajú žiadne pravidlá a nie je teda možné to urobiť dobre alebo zle. Musíte k sebe byť úprimní, snažiť sa spoznať sami seba a byť ochotní svoje znalosti zo snov aplikovať v reálnom živote. Úspešný výklad sna sa skladá z nasledujúcich vecí: 
    
  • Výklad sa hodí k vašej osobe a k tomu, čo si práve prežívate.
  •  
  • Výklad sna vám prinesie pozitívnu zmenu a pomôže vám objasniť veci, ktorým ste nerozumeli.
  •  
  • nekonajú na základe svojich snov automaticky, ale skôr je využívate k tomu, aby ste lepšie rozumeli svojmu životu.
  •  
  • Ak vám výklad nesedí, pravdepodobne sa nesnažíte zbaviť sa zmätenie a skepticizmu a snažíte sa vyložiť si sen tak, aby dával za každú cenu zmysel. Výklady snov by ste mali brať ako prostriedok k sebapoznaniu.
  •  
  • Pamätajte si - sny sú vždy subjektívne, niekedy sú zvláštne, ale mali by byť zábavné.
  •  
         
 6.  
             

Tipy .

      

            

Varovanie .

                 
   
 1. http://www.ucop.edu/sciencetoday/article/149  
 2.  
 3. http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=115645  
 4.  
 5. http://www.dreambank.net.  
 6.  
      (3)      
Filozofia a Náboženstvo populárne:
Ako osláviť Čínsky Nový Rok.

Ako mať sny, ktoré chcete.

Ako mať mimotelové zážitok.

Ako sa modliť ruženec.

Ako čítať z dlane.

Ako vykladať tarotové karty.

Ako na lucidní snívanie.

Ako sa stať Mentalist.

Ako si vyrobiť voodoo bábiku.

Ako sa stať médiom.

Ako mať mimotelové zážitok.

Ako upokojiť myseľ.

Ako nájsť svoje duševné zviera.

Ako si spomenúť na minulé životy.

Ako sa stať Wiccan.

Ako sa modliť ruženec.

Ako sa stať budhistickým mníchom.

Ako žiť slobodne.

Ako sa modliť k Ježišovi.

Ako interpretovať sny.

Ako sa stať budhistickým mníchom.