Home \ Filozofia a Náboženstvo
 

Ako astrálne cestovať.

 

Astrálne cestovanie, čiže astrálne projekcie, je typom mimotelového zážitku, pri ktorom astrálne telo opustí fyzické telo a cestuje po astrálne pláni. Ľudia tento stav často prežívajú počas choroby, alebo pri zážitkoch blízkych smrti, ale je možné sa to naučiť aj silou vôle. V tomto článku sa dozviete, ako začať.

              

Postup .

    

    1      Príprava na astrálne projekciu  .

    
   
 1.            1      Začnite ráno. Nemali by ste sa pokúšať o astrálne cestovanie večer tesne pred spaním, ale skôr v ranných hodinách, keď sa čoraz cítite trochu unavení. Niektorí ľudia tvrdia, že je ľahšie dosiahnuť uvoľneného a povzneseného stavu v čase okolo svitania. Je však možné astrálne cestovať absolútne kedykoľvek - neexistujú žiadne pravidlá. Môžete si sami určiť, kedy budete chcieť astrálne cestovať.        
 2.  
 3.             2      Vytvorte si správnu atmosféru. Astrálne projekcie vyžaduje stav hlbokej relaxácie, takže by ste sa o ňu mali pokúšať v tej časti vášho domu, v ktorej sa cítite najlepšie. Ľahnite si do postele, alebo na gauč a uvoľnite myseľ i telo. 
    
  • Je jednoduchšie sa o astrálne cestovanie pokúšať sami, než s niekým iným v miestnosti. Ak väčšinou spávate s partnerom, vyberte si pre astrálne cestovanie nejaký iný izbu. Je dobré to skúsiť v čase, keď nikto nebude doma a kedy budete mať istotu, že do miestnosti počas vašej projekcie nikto nevojde a nevyruší vás.
  •  
  • Zatiahnite si závesy a odstráňte všetky rušivé zvuky z miestnosti. Keby vás niečo rušilo, nepodarilo by sa vám dosiahnuť hlbokého stavu relaxácie, ktorý je pre astrálne cestovanie nevyhnutne dôležitý.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Ľahnite si a odpočiňte si. Choďte do izby, ktorý ste si vybrali a ľahnite si na chrbát. Zatvorte oči a snažte sa vyčistiť si myseľ od všetkých myšlienok. Zamerajte sa na svoje telo a na svoje pocity. Cieľom je dosiahnuť stav úplnej relaxácie mysle i tela. 
    
  • Zatnite svaly a potom ich uvoľnite. Začnite u prstov na nohách a postupujte smerom nahor až k hlave. Až budete hotoví, všetky svaly musia byť úplne uvoľnené.
  •  
  • Dýchajte zhlboka a vydychujte všetok vzduch. Nezadržujte v hrudníku a v ramenách napätia - uvoľnite sa.
  •  
  • Zamerajte sa na svoj dych. Nemyslite na to, čo sa vám preháňa hlavou, zabudnite na to, čo vás trápi a nezameriavajte sa ani na to, že vaša duša chce opustiť vaše telo. Iba sa ponorte do stavu hlbokej relaxácie.
  •  
  • Je dobré použiť kryštál kremeňa, ktorý posilní a zrýchli vaše vibrácie a prípravu na astrálne projekciu. Jemne si kryštál priložte k tretiemu oku (nad stredom obočia), zatvorte oči a dýchajte zhlboka. Pociťuje svoje vibrácie a vnímajte, ako sa vám prečisťuje hlava - môžete si predstavovať zlatú, bielu, fialovú, alebo nejakú inú farbu. Počas tejto meditácie a počas astrálneho cestovania si môžete kryštál držať v ruke, alebo si ho môžete položiť na hrudník alebo na brucho. Dodá vám silu a bude vás chrániť vďaka svojim vysokým vibráciám (negatívne energie majú nižšie vibrácie).
  •  
                   
 6.  
             

    2      Nechajte dušu odísť z tela  .

    
   
 1.             1      Dosiahnite hypnotického stavu. Tento hypnotický stav sa bežne nazýva hypnagogický stav. Telo a myseľ by mali takmer spať, ale nemali by ste strácať vedomie. Stav na pokraji bdelosti a spánku, čiže hypnotický stav, je pre astrálne cestovanie nevyhnutný. Tohto stavu môžete dosiahnuť nasledovne: 
    
  • Zatvorte oči a nechajte myseľ zablúdiť k nejakej časti vášho tela, napríklad k ruke, k chodidlu, alebo k prsta na nohe.            
  •  
  • Zamerajte sa na časť tela a predstavujte si ju so zavretými očami. Všetky ostatné myšlienky by ste mali ignorovať, aby zapadli ďaleko do nevedomia.            
  •  
  • Využite svoju myseľ a predstavujte si časť tela, na ktorú sa sústredíte, ale nehýbte s ňou. Predstavujte si, ako pohybujete prstom na nohe, alebo ako zatínate ruka v päsť, kým nebudete mať pocit, že sa vaše telo skutočne hýbe.            
  •  
  • Rozšírte svoje sústredenie na zvyšok tela. Pohybujte nohami, pažami a hlavou iba silou vôle. Sústreďte sa stále rovnako, kým nebudete schopní v mysli pohybovať celým telom.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Vstúpte do stavu vibrácie. Mnoho ľudí tvrdí, že vibrácie skutočne cíti. Tieto vibrácie sa objavujú v rôznych frekvenciách v čase, keď sa duša pripravuje opustiť fyzické telo. Nemajte z týchto vibrácií strach - keď sa budete báť, prerušíte meditatívny stav. Skúste vibráciám podľahnúť a umožniť im, aby pripravili vašu dušu na opustenie tela.       
 4.  
 5.             3      Silou vôle oddeľte dušu od tela. Predstavujte si izbu, v ktorom ležíte. Pohnite telom a postavte sa. Rozhliadnite sa okolo seba. Vstaňte z postele a prejdite sa po izbe. Potom sa otočte a pozrite sa na svoje telo, ktoré leží na posteli. 
    
  • Extrakorporálne zážitok sa podarí, keď budete mať pocit, že na svoje telo hľadíte cez celú izbu a že je vaše vedomie teraz oddelené od vášho tela.
  •  
  • Niektorým ľuďom trvá veľmi dlho tento stav dosiahnuť, pre iných je to zase tak prirodzené, ako dýchanie. V každom prípade sa to s trochou cviku môže naučiť úplne každý. Ak sa vám nedarí oddeliť dušu od tela, skúste najskôr zdvihnúť len ruku, alebo nohu. Trénujte si to tak dlho, kým nebudete schopní sa pohybovať po miestnosti.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Vráťte sa do svojho tela. Duša je stále spojená s telom neviditeľnou silou, ktorá sa niekedy nazýva "strieborné lano." Nechajte túto silu, aby vašu dušu naviedla späť do tela. Vstúpte do svojho tela, pohybujte prstami na nohách a prsty na rukách - tentoraz fyzicky, nie iba v mysli - a počkajte, až opäť dosiahnete stavu plného vedomia.       
 8.  
             

    3      Preskúmajte astrálne pláň  .

    
   
 1.             1      Potvrďte si, že projektujete svoju dušu mimo telo. Akonáhle sa naučíte oddeliť dušu od tela v jednej miestnosti, mali by ste si potvrdiť, že ste sa v jednom okamihu nachádzali v dvoch rôznych pláňach. 
    
  • Až si nabudúce budete skúšať astrálne cestovanie, neobracajte sa späť na svoje telo. Skúste odísť z miestnosti do inej časti domu.
  •  
  • Pozrite si nejaký predmet v miestnosti, ideálne nejaký, ktorého ste si vo fyzickom zmysle nikdy nevšimli. Uvedomujte si jeho farbu, tvar a veľkosti a snažte sa zaznamenať čo najviac detailov.            
  •  
  • Vráťte sa do svojho tela. Fyzicky sa vráťte do miestnosti, kde leží vaše telo a pristúpte k predmetu, ktorý ste počas astrálneho cestovania skúmali. Podarí sa vám potvrdiť si detaily, ktorých ste si všimli, keď ste predmet pozorovali iba v mysli?
  •  
         
 2.  
 3.             2      Objavujte ďalej. Počas nasledujúcich astrálnych projekcií navštevujte miesta, s ktorými nie ste príliš dobre oboznámení. Zakaždým si všímajte detailov, ktorých ste si nikdy predtým nevšímali. Po niekoľkých cestách budete tak skúsení, že budete schopní cestovať aj na miesta, ktoré ste nikdy nevideli a budete si istí tým, že ste ich navštívili počas astrálneho cestovania.       
 4.  
 5.             3      Vráťte sa späť do svojho tela. Niektorí ľudia tvrdia, že je astrálne cestovanie nebezpečné, najmä pre ľudí, ktorí majú už toľko skúseností, že objavujú neznáme miesta. Títo ľudia sa boja a nerozumie tomu, pretože sa nedostatočne chránia. Pokiaľ na ceste požiadate o ochranu, budete mať pozitívny zážitok. Pred pokusom o astrálne projekciu, predstavujte si, ako sa kúpete v žiarivom bielom svetle. Predstavujte si ho ako oblak okolo vás, alebo vo vnútri vás. Toto svetlo vás ochráni pred ďalšími myšlienkovými formami a negatívnymi energiami. 
    
  • Astrálne cestovanie je veľmi zaujímavé a môže sa vám pri ňom prihodiť čokoľvek, ale uvedomte si, že keď sa nebudete báť, nič zlé sa vám nestane. Vzrušenie, ktoré sprevádza mimotelové zážitky, niektorým ľuďom umožní byť mimo svoje telá dlhú dobu, čo údajne oslabuje strieborné lano, ale v skutočnosti striebornej lano nie je možné oslabiť. Ide o čistú energiu a energiu nie je možné vyrušiť, ani odstrániť - možno ju len presunúť z jedného miesta na druhé, alebo z jednej formy do druhej, takže sa astrálneho cestovania nemusíte báť. Je prirodzené, veľmi silné a má ozdravné účinky.
  •  
  • Strieborné lano nedá zničiť, ale niektorí ľudia tvrdia, že keď strávite príliš veľa času mimo svoje telo, môže sa stať, že sa duše do tela vráti s oneskorením. Napriek tomu je ale duša s telom tak prepojená, že sa do neho vždy v pravý čas prirodzene vráti.
  •  
  • Niektorí ľudia hovoria, že keď duša opustí telo, do tela sa dostanú démoni, ktorí ho obývajú. Ak máte strach, že by sa vám to mohlo stať, ochráňte svoje telo tým, že požehnám miestnosti, v ktorej budete astrálne cestovať a pomodlím sa. Ide však iba o poistku, pretože ak ste už požiadali o ochranu svetlom, nič zlé sa vám nemôže stať.
  •  
  • Vaša duša môže tiež komunikovať s ostatnými astrálnymi projekciami. Skúste si to s kamarátom, ktorý má s astrálnym cestovaním tiež bohaté skúsenosti. Niektorí ľudia tvrdia, že napríklad astrálne sex je úžasná vec. Nesmiete sa však zabudnúť vrátiť do svojho tela.
  •  
  • Je dokonca možné počas astrálneho cestovania liečiť ostatných ľudí - ide o formu liečby na diaľku, ktorá je veľmi silná. Predstavujte si chorého človeka, ako napríklad leží v posteli. Nezáleží na tom, kde sa jeho fyzické telo nachádza, pretože čas a vzdialenosť sú v astrálnych pláňach nepodstatné. Vždy požiadajte o ochranu, o liečivú silu a pomoc entity, ku ktorej sa modlíte a predstavujte si biele svetlo. Mali by ste svetlo vidieť vo svojich rukách tak zreteľne, ako to bude možné. Až budete pripravení, položte ruku na čelo chorého človeka, druhú ruku mu položte na brucho a vypustite do jeho tela svoje svetlo. Musíte mať úplne čistý zámer a k danému človeku by ste mali cítiť len tú najčistejšiu lásku. Niektorí ľudia po takomto zážitku tvrdí, že sa im stalo niečo úžasné, aj keď im nikto nepovedal, že je niekto iný liečil pomocou astrálne projekcie. Užívajte si astrálne cestovanie!
  •  
         
 6.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  
Filozofia a Náboženstvo populárne:
Ako žiť slobodne.

Ako sa stať Wiccan.

Ako sa stať Mentalist.

Ako zrušiť kúzla čiernej mágie.

Ako myslieť ako Leonardo da Vinci.

Ako zrušiť kúzla čiernej mágie.

Ako niekoho zhypnotizovať očami.

Ako nájsť v živote šťastie.

Ako sa stať pastafariánem.

Ako zrušiť kúzla čiernej mágie.

Ako si podľa numerológie spočítať číslo svojho mena.

Ako získať múdrosť.

Ako sa stať budhistickým mníchom.

Ako sa stať mníškou.

Ako sa modliť ruženec.

Ako vykonávať wudu.

Ako sa modliť k Ježišovi.

Ako uhádnuť niečí astrologické znamenie.

Ako na lucidní snívanie.

Ako sa vysporiadať so stresom.

Ako niekoho zhypnotizovať očami.