Home \ Filozofia a Náboženstvo
 

Ako byť čarodejníkom.

 

Čarodejníci sú ľudia, ktorí praktizujú mágiu a vyznajú sa v nadprirodzených javoch. V tomto článku sa nedozviete, ako sa obliekať ako Harry Potter. Ak to s mágiou myslíte vážne, čítajte ďalej.

              

Postup .

    

    1      Prvé kroky  .

    
   
 1.            1      Darujte svojej čarodejnícke kostýmy charite. Čarodejníci z príbehov nosili habity len preto, že to pre nich bolo bežné oblečenie - nie preto, že by ich potrebovali. Dlhý plášť z vás čarodejníka neurobí. Dôležité je porozumieť sám sebe. Noste to, čo bežne nosíte. Ak teda nie sú dlhé čierne habity vaším štýlom, nemusíte ich v bežnom živote vôbec nosiť.  
    
  • Uvedomte si, že máte veľkú silu mysle. Ak máte pocit, že vám nejaké oblečenie vyhovuje, noste ho. Nemusíte sa riadiť žiadnymi pravidlami, ktoré stanovil niekto iný.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Začnite si viesť denník. Tento denník bude vašej Knihou tieňov, do ktorej si budete zapisovať svoje sny, pocity, kúzla, výsledky kúziel a nápady. Noste si denník so sebou všade - vesmírna sila sa môže prejaviť kedykoľvek!  
    
  • Vďaka slede udalostí okolo vás si uvedomíte, ako funguje vesmír. Keď budete sedieť sami potme doma, pravdepodobne sa vám nič magického nestane. Keď ale budete chodiť von, príležitosti na seba nenechajú dlho čakať. Preto je dobré nosiť si denník všade so sebou.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zistite si nejaké informácie o tradíciu čarodejníctvo. Počiatok čarodejníctva sa nedatuje od Harryho Pottera, ale dokonca ani od veľkého čarodejníka Merlina! Zaujímajte sa o vznik tejto mytológie a čítajte príbehy o tom, ako sa čarodejníctvo počas histórie menilo. Informácie hľadajte v knižnici, alebo na internete.  
    
  • Každý profesionál potrebuje inšpiráciu. Musíte síce byť sami sebou, ale keď si budete čítať o slávnych čarodejníkoch, budete kreatívnejší a otvoria sa vám dvere do sveta, o ktorom ste ani netušili. Existuje veľa druhov mágie - ako spoznáte, ktorý je vám súdený, keď ich nebudete všetky poznať?
  •  
         
 6.  
 7.             4      Spojte sa so životom. Keď budete študovať usilovne, uvedomíte si, že všetky živé bytosti majú niečo spoločné. Tohto poznania môžete dosiahnuť aj pomocou štúdia alchýmie. Čarodejníci sú často fascinovaní prírodou. Snažte sa nájsť si v prírode niečo, čo ostatní nevidia. Takéto spojenie nemusí nutne znamenať vegánstvo alebo ochranu zvierat. Musíte si len uvedomovať, že každá živá bytosť má väčšiu hodnotu, než všetky diamanty sveta.  
    
  • Vesmír je zložený z rovnakých prvkov, ako my. Všetci sme z hviezdneho prachu! To nie je žiadna mágia, ale veda. Keď vám niekto bude tvrdiť niečo iné, odkážte ho na nejakú knihu o fyzike. Táto myšlienka má pevné základy.
  •  
                   
 8.  
             

    2      Zapracujte na svojich nadprirodzených schopnostiach  .

    
   
 1.             1      Precvičujte myseľ. Čarodejníci, ako ti skutoční, tak tí Mýtickí, bývajú väčšinou veľmi múdri. Ľudia na múdre ľudí často pozerajú závistlivo. Pravdou ale je, že sa nikto nenarodil s lepším mozgom, než ostatní ľudia - čarodejníci jednoducho vedia, ako byť chytrí. Mali by ste sa stále učiť, pretože vo poznanie je sila.  
    
  • Chytrí ľudia sú organizovaní a neustále si skúšajú to, čo sa naučili. Napríklad to, že "šprt" z vašej triedy dostal jedničku z testu pravdepodobne neznamená, že mu učiteľ nadržuje, ale že sa usilovne učil. Možno ho predchádzajúci večer dokonca mamička skúšala. Nemusí to teda znamenať, že je šikovný, ale že vedel, čo má urobiť, aby dosiahol skvelé výsledky.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Okrem mysli by ste mali precvičovať tiež telo. Tí nelepší čarodejníci z histórie nesedeli stále v komnate, museli niečo robiť pre svoje zdravie. Čoskoro zistíte, že v zdravom tele je zdravý duch. Mali by ste teda športovať a cvičiť.  
    
  • Dobre sa pri tom bavte. Naučte sa jazdiť na bicykli s jedným kolesom, začnite šermovať (skvelý šport, ktorým precvičíte ako telo, tak myseľ), alebo sa staňte horolezcom. Venujte sa veciam, ktorých sa nezľakne len skutočný čarodejník.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Staňte sa expertom na nejakú problematiku. Podľa niektorých tradícií sa čarodejníci špecializovali na rôzne veci. Viete kresliť? Začnite sa tomu venovať viac. Nájdite si niečo, na čo máte talent a rozvíjajte ho.  
    
  • Kreslenie, jazyky, veda a história sú témy, ktorým by ste sa mali venovať. Ak vám niečo z toho ide, pustite sa do toho naplno. Pomôže vám to stať sa ešte lepším čarodejníkom.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zaujímajte sa o astronómiu a astrológiu. Je dôležité mať predstavu o tom, čo sa deje vo vesmíre. Keď budete poznať súhvezdí a konštelácie, budete mať väčšiu silu. Vesmír je súčasťou vašich nástrojov, takže sa toho o ňom naučte čo najviac.        
 8.  
 9.             5      Študujte náboženstva. Čarodejníci z legiend sú často spájanie s rôznymi náboženstvami. Napríklad Merlin býva spájaný s kresťanstvom, ale aj iné náboženstvá majú svoje čarodejníka. Venujte sa judaizmu, taoizmu, kresťanstvo, hinduizmu, druidismu, neopaganismu, severskej mytológii, gréckej mytológii, egyptskej mytológii aj ostatným náboženstvám.  
    
  • Mágia sa počas histórie vyvíjala. Objavuje sa v priebehu celej histórie ľudstva a nájdete ju v každej kultúre. Vďaka tomu si uvedomíte, že nie je ľahké mágiu jednoducho definovať, ale tiež že je skutočne súčasťou života nás všetkých.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Naučte sa niečo o okultných vedách. Slovo "okultné" pochádza z latinčiny a znamená "skrytý." Prečítajte si toho o čarodejníctva a okultných vedách čo najviac. Čím viac toho prečítate, tým väčšiu silu budete mať.  
    
  • Ak chcete byť skutočne autentickí, naučte sa nejaké cudzie jazyky, hlavne latinčinu. Iné jazyky používajú runy, ktoré sú v čarodejníctvo tiež bežné. Čím obskurnější jazyk budete ovládať, tým väčšia bude vaša sila.
  •  
         
 12.  
             

    3      Zlepšite svoje kúzelnícke schopnosti  .

    
   
 1.             1      Snažte sa vycítiť veci ešte skôr, než ostatní ľudia. Čarodejníci vždy cíti, čo sa stane. Existujú dva spôsoby, ako to dosiahnuť - intuície a príprava. U intuícia jednoducho v kútiku duše viete, že sa niečo stane. Ide o veľmi mocnú silu, ktorá vás často navedie správnym smerom. U prípravy sa budete riadiť faktami a rôznymi predmetmi, ktoré vám pomôžu zistiť, čo sa deje. Obe tieto sily majú veľkú moc.  
    
  • Je dôležité naučiť sa počúvať - ​​nie iba počuť, ale skutočne načúvať. Nestačí počúvať, čo sa deje okolo vás. Musíte informácie spracovávať a vnímať ich. Naučte sa "naladiť sa" na vaše okolie a všímajte si vecí, ktorých ste si predtým nevšímali.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pracujte so siedmimi prírodnými zákonmi vesmíru. Ide o metafyzické zákony, ktoré riadi celý vesmír:  
    
  • Zákon vibrácie tvrdí, že všetko vo vesmíre neustále vibruje a nič nie je v pokoji. Vibrácie na rovnakých frekvenciách spolu rezonujú a priťahujú sa ich energia. Energia je obsiahnutá vo všetkom, vrátane vašich myšlienok. Keď sa budete silno sústrediť na určitú myšlienkou, pritiahnete k sebe jej vibrácie. Ako tento zákon využiť: zamerajte sa na to, čo chcete a nie na to, čo nechcete.
  •  
  • Zákon relativity tvrdí, že nič nie je také, aké to je, ak to s niečím nesrovnáte. Pohľad na vec je určený myšlienkami a názory človeka. Povahu, hodnotu, alebo kvalitu nejaké veci je možné stanoviť len vo vzťahu k niečomu inému. Ako tento zákon využiť: vždy svoju situáciu porovnávajte s horšou situáciou a budete sa cítiť stále dobre.
  •  
  • Zákon príčiny a dôsledku tvrdí, že každá akcia má opačnú reakciu. Každá príčina má dôsledok a naopak. Ako tento zákon využiť: neustále myslite a správajte sa podľa toho, čo chcete dosiahnuť.
  •  
  • Zákon polarity tvrdí, že každá vec má svoj opak. Zima-teplo, svetlo-tma, hore-dole, dobro-zlo... Opakom sú základom všetky existencie. Keby to, čím nie ste, neexistovalo v spojení s tým, čím ste, nemohli by ste vôbec existovať. Preto by ste nemali odsudzovať to, čím nie ste alebo čím nechcete byť. Ako tento zákon využiť: hľadajte v každej situácii vždy to dobré. To, na čo sa zameriate, do svojho života privoláte.
  •  
  • Zákon rytmu tvrdí, že všetko má svoj prirodzený cyklus. Príliv a odliv, noc a deň, ročné obdobia. Aj ľudia majú dobrú a zlá obdobie, ale dôležité je, že všetko sa neustále mení. Zmena je nevyhnutná. Keď budete vedieť, že všetko raz skončí, budete oveľa múdrejší. Ako tento zákon využiť: až sa budete cítiť zle, spomeňte si na to, že sa to čoskoro zlepší a myslite na lepšie časy, ktoré vás čakajú.
  •  
  • Zákon gestácie tvrdí, že vždy nejakú dobu trvá, než sa zmena prejaví. Každá vec má svoj začiatok a koniec a mení sa vďaka postupnému prílivu energie. Myšlienky sú ako semená zasadená do plodných myslí, ktoré vykvitnú vo fyzickej skúsenosti. Ako tento zákon využiť: sústreďte sa a uvedomte si, že sa vám všetky priania vyplní v správny čas.
  •  
  • Zákon transmutácie tvrdí, že energia prechádza fyzickou formou oboma smermi. Vaše myšlienky sú kreatívne energie. Čím viac sa budete sústrediť na to, čo chcete, tým väčšiu silu budete mať k tomu, aby sa vám to vyplnilo. Vesmír je usporiadaný podľa vašich myšlienok. Ako tento zákon využiť: venujte energiu a úsilie svojim myšlienkam a tomu, čo chcete dosiahnuť a skôr alebo neskôr to dosiahnete.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Meditujte. Meditácia vám zlepší schopnosť úsudku, upokojí vás a umožní vám pocítiť jednotu s vesmírom a zlepšiť vaše fyzické schopnosti. Keď budete cítiť sami seba, budete v harmónii s celým vesmírom.        
 6.  
 7.             4      Rozvíjajte svoje schopnosti. Čarodejníci sú veľmi mocní ľudia. Mali by ste sa naučiť vnímať aury a vytvárať gule psie a štíty. Tieto tri schopnosti vám budú stačiť na to, aby ste boli lepší, než väčšina ostatných ľudí. Môžete si tiež vyrobiť čarovnú paličku.  
    
  • Niektorí ľudia vám budú tvrdiť, že sa správate hlúpo. Nemali by ste ich počúvať. Ľudia využívajú iba časť svojho mozgu, takže keď budete chcieť, môžete pokojne využívať svoj potenciál celý. Možno sa nenaučíte čítať myšlienky, ale rozhodne uvidíte veci, ktoré vám predtým unikali.
  •  
         
 8.  
             

    4      Naplňte svoj potenciál  .

    
   
 1.             1      nepraktizujte čiernu mágiu. Pravdepodobne vás niekedy začne lákať temná strana sily, ale musíte si uvedomiť, že by vám to spôsobilo iba problémy. Využívajte svoje sily pre dobro a snažte sa zlepšiť svet okolo vás.  
    
  • Ak veríte v čiernu mágiu, iste veríte tiež v karmu a viete, že všetko, čo urobíte, sa vám nejakým spôsobom vrátia. To posledné, čo by ste mali chcieť, je obrátiť proti sebe sily vesmíru.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nepridávajte sa k žiadnemu náboženstvu ani kultu. Tieto skupiny sa vás budú snažiť presvedčiť, aby ste verili ich ideám. Môžete svoje vlastné idey založiť na ich praktikách, ale musíte si nájsť svoju vlastnú pravdu.  
    
  • Čarodejník musí byť sám sebou. Môžete sa držať nejakej ideologickej školy, ale vždy musíte veriť len sami sebe, nie ostatným. Ste len v moci vesmíru.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nemali by ste študovať iba mágiu. Venujte sa tiež konvenčným vedám. Veda je aspektom pravdy, rovnako ako okultné praktiky. Nemali by ste ignorovať technológie a vedecké pokroky. Musíte sa ich naučiť zapojiť do svojich znalostí.  
    
  • Veda vám môže ukázať úrovne sveta, o ktorých ste predtým ani netušili. Tam, kde vám mágia nebude stačiť, vám veda pomôže. Ak máte otázky, nebojte sa hľadať odpovede u vedy. Nikoho tým nezradím.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Vytvorte si chrám. Nezáleží na tom, v akého boha (alebo v aký koncept) veríte - vydajte sa na svoju vlastnú cestu. Musíte si chrám postaviť sami a venovať tomu úsilie a čas.  
    
  • V chráme by ste mali mať oltár. Ak nemáte dosť peňazí na stavbu chrámu, postavte si lararium.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Mali by ste túžiť porozumieť mágii. Existuje množstvo teórií o tom, ako mágia funguje - môžete ju vnímať vďaka zmenám vo svojej mysli, vďaka tomu, čo sa deje vo svete, alebo vďaka činom vyšších bytostí.  
    
  • Nájdite si nejaký klan. Keď budete mať skupinu ľudí, ktorých zaujímajú rovnaké veci, budete silnejší. Spoločne sa budete môcť učiť a nakoniec budete môcť učiť aj ostatných.
  •  
         
 10.  
            

Tipy .

                  

Varovanie .

                  (3)      
Filozofia a Náboženstvo populárne:
Ako sa modliť ruženec.

Ako meditovať (pre začiatočníkov).

Ako osláviť Čínsky Nový Rok.

Ako sa stať médiom.

Ako správne meditovať.

Ako niekoho zhypnotizovať očami.

Ako sa nikdy nevzdávať.

Ako si podľa numerológie spočítať číslo svojho mena.

Ako byť čarodejníkom.

Ako niekoho zhypnotizovať očami.

Ako sa modliť k Ježišovi.

Ako mať mimotelové zážitok.

Ako vykonávať rituálne vykurovanie domu.

Ako si vyrobiť voodoo bábiku.

Ako sa nikdy nevzdávať.

Ako sa stať Mentalist.

Ako nájsť svoje duševné zviera.

Ako na niečo zabudnúť.

Ako založiť vašu vlastnú krajinu.

Ako sa stať nasledovníkom Ježiša.

Ako sa stať médiom.