Home \ Filozofia a Náboženstvo
 

Ako vykonávať wudu.

 

wudu, čiže omývanie, je tradičný a fyzický rituál, ktorým moslimovia udržujú fyzickú a duševnú hygienu. Tradične wudu odkazuje na duševnú prípravu a fyzickú čistotu moslimov pre Salat (modlitba / Tholugai), ktorá je jedným z piatich pilierov islamu.

                 

Postup .

    
   
 1.            1      Pred samotným umývaním, vykonajte niyyah (úmysel). Niyyah je islamský koncept prevádzkovanie činnosti pre Alaha. Aby ste opravdivo vykonali wudu, mali by ste sa sústrediť, stíšiť myšlienky a vážne sa zamerať na to, čo robíte. 
    
  • Niyyah nutne neznamená, že by ste mali niečo hovoriť nahlas, ale sústredíte ak sa na frázu "Bismillah" (v mene Alaha), je dobrý spôsob, ako dosiahnuť potreby sústredenia. Môžete to hovoriť nahlas alebo sebe v duchu, podľa toho, čo vám viac vyhovuje.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Umyte si ruky. Ľavou rukou umývajte pravú. Urobte to trikrát. Potom pravou rukou umyte ľavú ruku, opäť trikrát. Uistite sa, že umývate miesta medzi prstami a až hore k zápästia.        
 4.  
 5.             3      Naberte vodu do úst. Pravou rukou trikrát naberte vodu do úst. Prepláchnite ju okolo ďasien a hrdla. Urobte to dôkladne tak, aby ste vypláchli zvyšky jedla z úst.       
 6.  
 7.             4      Vdýchnite vodu do nosa. Pravou rukou naberte vodu a trikrát ju vdýchnite do nosa. Môžete použiť ľavú ruku na zapchaniu nosovej dierky a vyfúknite podľa potreby. Prudko a náhle vyfúknite tak, aby ste nenasal moc vody do nosa a neudusili sa. Ak neviete vdýchnuť vodu, môžete si navlhčiť prsty a navlhčiť spodnú časť nosovej dierky.       
 8.  
 9.             5      Umyte si tvár. Umyte si tvár trikrát tak, že pohybujete dlaňami od pravého ucha k ľavému a od okraja vlasov k brade.       
 10.  
 11.             6      Umyte si ruky od zápästia po lakte, aby ani jedno miesto nezostalo špinavé. Od zápästia po lakte, ľavou rukou trikrát umyte pravú ruku a potom pravou rukou umyte trikrát ľavú ruku.       
 12.  
 13.             7      Očistite si hlavu. Jemne utrite čelo mokrými dlaňami, od obočia po okraj vlasov. Tiež si utrite vlasy, zadná časť krku a spánky. Toto vykonajte jedenkrát.       
 14.  
 15.             8      Vytrite si uši zvnútra a von. S rovnakou vodou očistite všetky štrbiny ucha. Palcom očistite miesta za ušami, zospodu nahor. Toto vykonajte jedenkrát.       
 16.  
 17.             9      Umyte si obe nohy. Očistite ich až po členky a uistite sa, že sa voda dostane medzi prstami. Malíčkom očistite každý prst, aby ste odstránili všetko medzi prstami. Začnite s pravou nohou a trikrát vydrhnite každú nohu.       
 18.  
 19.             10      Pravým ukazovákom mierte k oblohe a pritom odriekajte krátku modlitbu svedka. Väčšinou je modlitba nasledovné: "Ash-hadovi anlaa ilaaha Illallah wahdahuu laa shariikalahu, wa ash-hadovi anna Muhammadan 'abduhuu wa rasuuluhu." 
    
  • V slovenčine sa prekladá ako, "Dosvedčujem, že niet iného boha než samotného Alaha; je jediný; nemá žiadneho spoločníka a dosvedčujem, že (handrou) Muhammad (sallallahu ala Muhammadovi sallallahu alaihi Wasallam) je jeho (vybraný) služobník a ( pravý) posol. "
  •  
         
 20.  
 21.             11      Zopakujte wudu potom, čo je zrušené. wudu zruší prirodzené vypúšťanie, akými sú močenie, vyprázdňovanie sa, nadmerné krvácanie a plynatosť. Hlboký spánok tiež zruší wudu. 
    
  • Po pohlavnom styku, samotné zopakovanie wudu nestačí na to, aby sa mohla vykonať modlitba Salat. Tu je potrebné iné formy očisty, ktorá sa nazýva Ghusul.
  •  
                   
 22.  
             

Tipy .

                     
Filozofia a Náboženstvo populárne:
Ako komunikovať s mŕtvymi.

Ako zrušiť kúzla čiernej mágie.

Ako založiť vašu vlastnú krajinu.

Ako vykonávať wudu.

Ako žiť slobodne.

Ako otvoriť svoje čakry.

Ako žiť život naplno.

Ako na niečo zabudnúť.

Ako sa vysporiadať so stresom.

Ako založiť vašu vlastnú krajinu.

Ako astrálne cestovať.

Ako nájsť v živote šťastie.

Ako vykladať tarotové karty.

Ako porozumieť sám sebe.

Ako sa stať nasledovníkom Ježiša.

Ako založiť vašu vlastnú krajinu.

Ako osláviť Čínsky Nový Rok.

Ako astrálne cestovať.

Ako sa stať mníškou.

Ako sa stať nasledovníkom Ježiša.

Ako sa stať médiom.