Home \ Filozofia a Náboženstvo
 

Ako nájsť svoje duševné zviera.

 

Je vaším duševným zvieraťom vlk, sova, medveď, vrana, žirafa, jašter alebo motýľ? Duševné zvieratá nám pomáhajú nájsť spojenie so zemou a robiť správne rozhodnutia. Svoje zviera si ale nemôžete len tak vybrať - podľa starých povestí si zviera vyberá vás. Čítajte ďalej a zistíte, ako nájsť svoje duševné zviera a spojiť sa s tým, čo ľudia robia už tisíce rokov.

              

Postup .

    

  Časť 1      Ako nájsť porozumenie  .

    
   
 1.            1      trávia viac času v prírode. Zem je plná rôznych druhov zvierat, ktorá nás toho môžu veľa naučiť. Ak máte domáce zviera, možno už so zvieratami viete konať, ale mnoho ľudí trávi väčšinu svojho života len medzi ostatnými ľuďmi. Keď rozšírite svoje obzory a zameriate sa i na zvieratá, budete ľahšie schopní nájsť svoje duševné zviera.  
    
  • Nehľadajte svoje zviera, takto to nefunguje. Musíte byť otvorení všetkému novému a stále sa o zvieratách učiť.
  •  
  • Snažte sa tráviť čo najviac času v prírode. Ak nežijete nikde na vidieku, jazdite na výlety do hôr a lesov a navštevujte národné parky.
  •  
  • Keď ste vonku, nepočúvajte žiadnu hudbu v slúchadlách a snažte sa zbaviť sa všetkých zdrojov rozptýlenie. Začnite si uvedomovať svoje okolie a všímajte si vecí, ktoré by ste inak prehliadli - vtáčik za stromom alebo húsenice na liste na zemi atď.
  •  
  • Ak nemáte možnosť tráviť čas v prírode, snažte sa urobiť si to doma trochu prírodnejší. Vypnite klimatizáciu a otvorte okná, a počúvajte miesto hudby vietor a cvrčky.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Spoznajte múdrosť a inteligenciu zvierat. Keď budete tráviť viac času v prírode a so zvieratami, začnete je brať trochu inak. Uvidíte ich zvyky a spôsoby komunikácie a prekvapí vás, ako systematicky sa správajú. Zvieratá sú inteligentné, ale inak ako ľudia. Pokiaľ to nevidíte, budete mať problém nájsť svoje duševné zviera.  
    
  • Inteligencia predstavuje viac než len schopnosť riešiť matematické úlohy. Zamyslite sa nad inteligenciou zvierat. Napríklad sťahovavé vtáky dokážu lietať tisíce míľ na presne naplánovaná miesta bez použitia máp.
  •  
  • Neantropomorfizujte zvieratá. Nie sú to ľudia, takže neočakávajte, že sa budú vyjadrovať ako ľudia. Je nevyhnutné rešpektovať zvieratá taká, aké sú a nepredpokladať, že s vami budú komunikovať po vašom.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Meditujte a modlite sa. Nájsť svoje duševné zviera je cvičenie pre dušu a vnímanie nadprirodzena. Pravidelne meditujte alebo sa modlite a pri tom sa sústreďte na to, aby ste boli otvorení komunikáciu so svojím zvieraťom. Meditujte na pokojnom mieste, napríklad na lúke alebo na pláži. Dôverujte svojim inštinktom.  
    
  • Ak hľadáte konkrétnu odpoveď "áno" alebo "nie" na nejakú otázku, pravdepodobne ju u svojho zvieraťa nenájdete. Nejde o to, aby ste dostali to, čo chcete - ide o to, aby ste našli hlbšie spojenie s prírodou, ktoré vám nakoniec ukáže tú správnu cestu.
  •  
  • Ak ste otvorení múdrosti a inteligenciu iných ríšou, začnite hľadať svoje duševné zviera. Musíte sa vedieť hlbšie spojiť s prírodou a nezabúdať na to, že ide o obojstranne prospešné spojenie. Nemôžete si svoje zviera "pričarovať", kedykoľvek sa vám zachce. Najviac toho získate, keď budete otvorení všetkým možnostiam.
  •  
  • Ak vaše meditácie alebo modlitby neprináša ovocie, netlačte na pílu. Skúste to neskôr, alebo v inom rozpoložení a medzitým pracujte na tom, aby ste boli otvorenejší a uvedomovali si svoje súzvuk s prírodou.
  •  
                   
 6.  
             

  Časť 2      Ako spoznať svoje zviera  .

    
   
 1.             1      Všímajte si, či sa nejaké zviera vo vašom živote často objavuje. Už sa vám niekedy stalo, že ste počas krátkej doby niekoľkokrát na razili na rovnaký symbol, napríklad vlka? Na ulici ste videli nasprejované veľkú hlavu vlka, neskôr ste stretli ženu s tetovaním vlčí hlavy na ruky a keď ste večer prišli domov a zapli televíziu, zrovna bežal dokument o živote vlkov! Ak sa vám také veci stávajú, môže to znamenať, že sa s vami vaše duševné zviera chce spojiť.        
 2.  
 3.             2      Všímajte si, o akých zvieratách sa vám zdá. Vaša duševné zviera sa často objavuje práve v snoch, kedy myseľ odpočíva a pracuje naše podvedomie. Pokiaľ na svoje sny zabúdate, alebo im nevenujete pozornosť, snažte sa si ich všímať viac a sledujte zvieratá, ktoré sa v nich objavujú.  
    
  • Niekedy sa zviera neobjavuje tak okato - napríklad snívate o maliarovi, ktorý namaľoval obraz tohto zvieraťa, alebo sa o ňom vo sne len niekto zmieni v rozhovore. Všímajte si teda všetkých odkazov na zvieratá.
  •  
  • Zapisujte si svoje sny a po čase sa v nich snažte nájsť nejaký vzorec. Čo sa vám zvieratá v snoch snaží povedať? Majte oči stále otvorené a snažte sa ich správy správne interpretovať.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Buďte pozorní so zvieratami, ktorá sa správajú neobvykle. Mnoho ľudí svoje duševné zviera našlo vo fyzickej podobe. Dávajte pozor, keď k vám nejaké zviera príde bližšie, díva sa vám dlho do očí, uteká pred vami alebo sa potuluje okolo vášho domu a snaží sa s vami komunikovať.        
 6.  
 7.             4      Zapisujte si svoje meditácie. Niektoré zvieratá prídu a zase odídu, iná zostanú. Zapisujte si svoje zážitky s týmito zvieratami a snažte sa priučiť sa niečo aj o sebe.        
 8.  
 9.             5      Spýtajte sa šamana. Táto spirituálne médiá majú metódy, pomocou ktorých vám môžu nájsť vaše duševné zviera. Nájsť však dobrého šamana nie je tak jednoduché, ako vyhľadať si pár čísel v Googlu. Zistite si čo najviac informácií a popýtajte sa ľudí v okolí.        
 10.  
             

  Časť 3      Ako sa spojiť so svojím duševným zvieraťom  .

    
   
 1.             1      Spoznajte svoje zviera. Až nájdete svoje zviera, naučte sa o ňom úplne všetko. Čo jej, kde žije atď. Prečítajte si niečo o jeho histórii, správanie, zobrazenie v literatúre a médiách a symbolike.  
    
  • Konkrétne moudro každého zvieraťa sa nazýva jeho "liekom", čiže silou. Tento liek môžete použiť v prípade potreby. Napríklad liekom jastraba je jeho schopnosť vidieť úplne jasne aj vo chvíľach, keď sú ostatné slepí.
  •  
  • Ak je to možné, strávte nejaký čas v prirodzenom prostredí svojho zvieraťa. Nerušte ho, ale snažte sa pochopiť, ako sa zviera chová v divočine.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Preneste múdrosť svojho zvieraťa na svoj vlastný život. Vezmite si to, čo ste sa naučili od svojho zvieraťa a snažte sa to využiť vo svojom živote až budete robiť veľké rozhodnutia, budete musieť čeliť nepríjemným situáciám a budete sa snažiť dosiahnuť svoje ciele. Môžete tiež múdrosť svojho zvieraťa používať dennodenne pri jednaní s ostatnými ľuďmi.        
 4.  
 5.             3      Buďte otvorení správam od svojho zvieraťa. Všímajte si všetkých podôb svojho duševného zvieraťa a snažte sa čo najlepšie interpretovať jeho správy. Nezabúdajte na to, že tieto správy nemusia byť vždy jednoznačné, pretože zvieratá nekomunikujú tak ako ľudia. Tu je niekoľko otázok, ktoré si môžete položiť:  
    
  • Ako sa cítim, keď ku mne príde mojej zviera?
  •  
  • Je toto zviera symbolom šťastia, alebo ťažkostí?
  •  
  • Vedie ma toto zviera určitým smerom?
  •  
         
 6.  
 7.             4      Uctievajte svoje zviera. Šamani veria, že keď budete svoje zviera uctievať, lepšie sa s ním prepojíte a dáte mu najavo, že si ceníte jeho pomoci. Môžete to robiť tak, že budete bojovať za práva zvierat a starať o svoje duševné zviera. Nezabudnite na to, že kedykoľvek nejaký druh vyhynie, ľudstvo stratí múdrosť tohto zvieraťa.        
 8.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

      

                
Filozofia a Náboženstvo populárne:
Ako na niečo zabudnúť.

Ako sa stať nasledovníkom Ježiša.

Ako si podľa numerológie spočítať číslo svojho mena.

Ako získať telekinetické schopnosti.

Ako vykonávať rituálne vykurovanie domu.

Ako si podľa numerológie spočítať číslo svojho mena.

Ako interpretovať sny.

Ako sa stať moslimom.

Ako získať telekinetické schopnosti.

Ako nájsť svoje duševné zviera.

Ako upokojiť myseľ.

Ako sa stať nasledovníkom Ježiša.

Ako čítať z dlane.

Ako sa vysporiadať so stresom.

Ako vykonávať wudu.

Ako sa stať médiom.

Ako porozumieť sám sebe.

Ako komunikovať s mŕtvymi.

Ako sa stať mníškou.

Ako nosiť hidžáb.