Home \ Filozofia a Náboženstvo
 

Ako si vyrobiť voodoo bábiku.

 

Kto začal voodoo bábiky používať ako prostriedok k zariekavania ľudí nie je známe, avšak podobne ako napríklad tarotové karty sa stali obľúbenou rekvizitou aj mimo pôvodnej náboženskú tradíciu, z ktorej vzišli. Ich výroba je zábavná hlavne preto, že k nej môžete použiť prakticky čokoľvek!

              

Postup .

    

    1      Bábika z povrázkov  .

    
   
 1.            1      Obaľte penovou guličku povrázkom alebo vlnou. To bude hlava. Bábika môže byť veľká ako chcete. Guľôčku starostlivo obaľte špagátom (na materiáli príliš nezáleží, poslúži pokojne klbko vlny), aby penová výstuha nebola vidieť. Zafixujte koniec kvapkou lepidla. 
    
  • Ak nemáte penovou guličku, vyrobte si výplň z povrázku. Namotávejte ho na prst a až ho bude dostatočné množstvo, stiahnite ho a preložte do tvaru číslice 8. Potom začnite povrázok namotávať okolo, kým nevznikne gulička. Dobre uťahujte, aby sa vám nerozviazal! Potom guľôčku zaistite buď pretiahnutím koncov cez ňu, alebo kvapnutím trochy lepidla.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Podľa žiadanej dĺžky tela namotajte ďalšie povrázok. Urobte to na dvakrát. Jedna časť bude tvoriť ľavú ruku a nohu, ďalšie pravú ruku a nohu. 
    
  • Nie je vám to jasné? Povedzme, že chcete mať bábiku dlhú 10 cm (pre roztomilejší vzhľad by mala byť hlava v pomere k telu celkom veľká). Vezmite kus vlny, odmerajte 10 cm, potom prehnite, odmerajte ďalších 10, potom ďalších 10 a tak ďalej, až budete mať vlny dostatočné množstvo. Odstrihnite ju a to isté zopakujte ešte raz pre druhú stranu bábiky.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Obaľte tieto dva rolky ďalším povrázkom. Postupujte zdola nahor a špirálovito povrázky obmotávame. Dobre uťahujte! Konce zaistite kvapkou lepidla. mali by ste mať dva 10 cm dlhé, utiahnuté rolky.       
 6.  
 7.             4      Omotajte niekoľko centimetrov vlákna okolo hlavičky bábiky. Pevne je uviažte na jej spodnom konci. Nechajte 2,5 - 5 cm navyše, aby ste mohli všetko dôkladne utiahnuť k sebe.       
 8.  
 9.             5      Rozložte novo uviazané časti ako končatiny. Dva omotané kúsky rozložte pod guľatou hlavičkou do tvaru nôh a rúk. Špagát, ktorý ste si v minulom kroku nechali naviac, poslúži ako časť tela.       
 10.  
 11.             6      Začnite omotávať okolo "podpazušie" a dole k bokom. Propracovávejte sa po celej dĺžke tela a potom späť až ku krku. Ak chcete mať voodoo bábiku silnejšie, niekoľkokrát to zopakujte. 
    
  • Tesne pred dokončením omotajte niekoľko posledných vlákien okolo ramienok v tvare písmena "X". Bábika vyzerá trochu ako múmie. Koniec povrázku prilepte na jej zadnú stranu kvapkou lepidla.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Prilepte alebo prišite oči. Ak máte po ruke ihlu s niťou, prišite oči z gombíkov - vyzerajú veľmi pekne. Môžete tiež nájsť dva korálky a miesto očí je nalepiť. Tadááá! Voodoo bábika je na svete.                 
 14.  
             

    2      Bábika z prírodných materiálov  .

    
   
 1.             1      Zozbierajte vhodný materiál. Na výrobu autentickej voodoo bábiky z New Orleans budete potrebovať niekoľko základných vecí: dva konáriky, nejakú "výplň" (ihličie, seno, suchý mach), špagát či šnúrku, kúsky látky a lepidlo. Ak budete chcieť bábiku viac ozdobiť, môžete použiť pierka, gombíky, zvyšky látky a ďalšie veci, ktoré podľa vás danú osobu vystihujú.       
 2.  
 3.             2      Vyrobte z polien kríž. Dlhšie drievko bude zákad tela, kratšie, uviazaný približne 1/4 dĺžky od hlavy, bude základ rúk. Zviažte k sebe konáriky do kríža povrázkom, voskovanou šnúrkou alebo drôtikom.       
 4.  
 5.             3      Obaľte konáriky výplňou. Aby dobre držala, začnite uprostred. Potom postupne obmotávame hlavu, jednu ruku, späť cez telo druhú ruku, stred tela a dole k nohám. 
    
  • Ak je to možné, snažte sa výplň na bábiku namotať v jednom neprerušenom kuse. Hovorí sa, že potom bude pôsobiť silnejšie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Výplň omotajte pruhy látky. Nechajte výplň trochu vykukovať, napríklad na hlave (ako vlasy) a na koncoch rúk a nôh. Možno budete látku musieť zabezpečiť niekoľkými stehmi.       
 8.  
 9.             5      Pridajte tvár. Nití prišite oči z korálikov alebo gombíkov, alebo namiesto nich prilepte dve malé fazolky.Přidejte gombík či korálku, ktorý bude tvoriť ústa. 
    
  • Tento krok nie je povinný. Voodoo bábiky sú rovnako účinné aj bez tvárí.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Oblečte bábiku (nepovinné). Oblečenie môže bábike dodať osobitosť a tiež určiť, či symbolizuje muža či ženu. Môžete jej dať aj ďalšie doplnky alebo napríklad talizman. 
    
  • Myslite na to, že voodoo bábika má symbolizovať skutočnú osobu či ducha. Niekedy to má byť osoba, ktorú poznáte, a v tom prípade by ste mali mať vlasy, kúsok oblečenia, fotografiu alebo iný osobné predmet, ktorý danému človeku patrí. Nabíjať bábiku jeho energiou.
  •  
  • Obľúbený je talizman v podobe malého koženého vačku, ktorý obsahuje čarovnú formulu, modlitbu, alebo iný osobný predmet.  
  •  
         
 12.  
             

    3      Bábika z fotografie a látky  .

    
   
 1.   1     
    
  • Nájdite fotku celej postavy človeka, podľa ktorého chcete vyrobiť bábiku. Konečne! Facebook sa bude hodiť! Snažte sa nájsť fotku, kde dotyčný stojí priamo čelom a pozerá sa do objektívu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Vytlačte fotku na papier, určený k prenosu fotografií na textil. Čím väčšie, tým lepšie, až budete fotografiu prenášať na látku. Bábika by mala byť na výšku približne formátu A5.       
 4.  
 5.             3      Preneste obrázok na vyžehlenú bielu látku. Riaďte sa inštrukciami pre ten ktorý papier. Všeobecne väčšinou postačí žehlička a trocha trpezlivosti.       
 6.  
 7.             4      Vystrihnite tvar osoby na obrázku, myslite však na extra miesto na šev. 2,5 cm po obvode by malo stačiť. Dá to bábike objem a plastickosť. A tiež sa vám bude ľahšie strihať!       
 8.  
 9.             5      Vystrihnite ten istý tvar ešte raz, z čistej látky bez obrázku. To bude zadná strana bábiky. Ak chcete siahnuť po látke inej farby, smelo do toho! Voodoo bábiky môžu mať akúkoľvek farbu, veľkosť a tvar.       
 10.  
 11.             6      zošite časti k sebe. Urobte to lícom k lícu - tak, aby po obrátení bol šev vnútri. Na spodnej strane nechajte nezošitý otvor, ktorým bábiku v ďalšom kroku naplníte. Až budete hotoví, než bábiku obrátite naruby, odstrihnite od švov prebytočnú látku.       
 12.  
 13.             7      Ak šev nie je dokonalý, nevadí! Bude schovaný vnútri tela bábiky. 
    
  • Naplňte bábiku. Môžete použiť odstrižky látky, vlnu, bavlnu, alebo akúkoľvek inú vhodnú výplň. Vatelín je neuveriteľne ľahký. Ak chcete niečo ťažšieho, niečo, čo bude "živšie", vyskúšajte napríklad ryžu, zrna alebo piesok.
  •  
         
 14.  
 15.             8      zašite dieru pre výplň. Bábika je na svete! Čo s ňou teraz urobíte? Využijete jej silu na konanie dobra... alebo zla?       
 16.  
 17.             9      Chachachachachacha.        
 18.  
             

    4      Ako s bábikou zaobchádzať  .

    
   
 1.             1      Pochopte, že voodoo bábiku môžete použiť na konanie dobra alebo zla. Aj keď v popkultúre sa väčšinou spomína predovšetkým negatívny aspekt voodoo bábik, môžu byť využité aj pre privolanie dobra a šťastia. 
    
  • Pre konanie zla budete potrebovať klince a špagát. Klince sa používajú k pôsobeniu bolesti, lanom môžete bábiku zviazať či obesiť. Ak chcete použiť bábiku na konanie dobra (pamätajte si, že čo kto zaseje, to bude aj žať), čítajte ďalej.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zožeňte si špendlíky s farebnými hlavičkami. Farba hlavičky symbolizuje oblasť v živote, na ktorú chcete pôsobiť. Ak chcete napríklad niekomu pomocou voodoo bábiky privolať úspech, vyberte si žltú farbu. Špendlík zapichnite do miesta podľa toho, čo chcete ovplyvniť. Srdce napríklad znamená emócie, oblasť brucha symbolizuje istoty a hlava myšlienky.  
    
  • Žltá: Úspech
  •  
  • Biela: Uzdravenie
  •  
  • Červená: Sila
  •  
  • Fialová: Spiritualita
  •  
  • Zelená: Peniaze
  •  
  • Modrá: Láska
  •  
  • Čierna: Odpudzovanie / priťahovanie negatívnej energie
  •  
         
 4.  
 5.             3      "Starajte sa" o svoju voodoo bábiku. Ak ste ju nejaký čas nepoužívali, budete ju musieť "reaktivovať" - čo znamená starať sa o ňu. Prišite na ňu ozdoby, pohrajte sa s jej vzhľadom, pridajte stehy a uzly. 
    
  • Voodoo bábika samozrejme nemôže byť stále aktívny. Ak ste ju mali niekoľko rokov zavretú v šuplíku, musíte jej silu obnoviť. Aby duchovia vedeli, že ich čaká práca, musíte sa o bábiku starať. Tak ako každý vzťah, aj tento je potrebné rozvíjať.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Použite bábiku v kombinácii so sviečkou a správou. Pripravte si sviečku rovnakej farby ako vaše priania (platí rovnaké pravidlo ako sa špendlíky). Zapáľte ju a papier s napísaným prianím položte pod ňu. Držte svoju bábiku a sústreďte sa na želanie. 
    
  • Až budete mať pocit, že ste urobili, čo ste mohli, položte bábiku vedľa sviečky, ktorú nechajte úplne vyhorieť. Za deväť dní potom papier s prianím spáľte a popol rozfoukejte.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Vyrobte pre bábiku oltár. Potrebuje predsa tiež svoje miesto! V posteli vedľa vás to asi nebude to pravé, vyrobte pre ňu preto oltár, kde môžete koncentrovať svoje priania. Až budete po niečom túžiť, sústreďte svoje želania na oltár s bábikou, aby sa energia lepšie transformovala. 
    
  • svätostánok nemusí byť veľký. Miesto pre bábiku, pár sviečok a malých, dekoratívnych predmetov úplne postačí. Ak je bábika symbolom inej osoby, je vhodné tiež k oltáru umiestniť jej osobné predmety - od ostrihaných nechtov až napríklad po balzam na pery.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Vyrobte celú sadu. Môže to byť vtipný darček, alebo si ju nechajte pre seba. Dajte bábiku do krabice spolu so zapaľovačom, farebnými špendlíky a pár kúskami papiera. Na takýto narodeninový darček nikto nezabudne. 
    
  • Uistite sa, že obdarovaný pochopí, čo takýmto darčekom myslíte! Niektorí ľudia sa voodoo vysmievajú ako prežitku, iní ho berú veľmi vážne. Ak si nie ste istí, sadu si nechajte pre seba a obdarovanému len povedzte, že ste strávili celé dni tým, že ste mu priali šťastie. A že to môžete dokázať!
  •  
         
 12.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

    

     Bábika z povrázkov  .

   

     Bábika z prírodných materiálov  .

   

     Bábika z fotografie a látky  .

                (2)      
Filozofia a Náboženstvo populárne:
Ako sa modliť v islame.

Ako myslieť ako Leonardo da Vinci.

Ako astrálne cestovať.

Ako upokojiť myseľ.

Ako sa stať Wiccan.

Ako mať sny, ktoré chcete.

Ako sa modliť k Ježišovi.

Ako nájsť v živote šťastie.

Ako získať múdrosť.

Ako vykonávať rituálne vykurovanie domu.

Ako sa stať mníškou.

Ako si podľa numerológie spočítať číslo svojho mena.

Ako myslieť ako Leonardo da Vinci.

Ako meditovať (pre začiatočníkov).

Ako na niečo zabudnúť.

Ako sa stať pastafariánem.

Ako sa stať Mentalist.

Ako získať múdrosť.

Ako na lucidní snívanie.

Ako založiť vašu vlastnú krajinu.

Ako sa stať Wiccan.