Home \ Osobnej starostlivosti a Štýl
 

Ako si nalakovať nechty.

 

Perfektne nalakované nechty môžu vyjadrovať vašej náladu, dolaďovať váš outfit a odrážať vašu osobnosť - obzvlášť teraz, keď existuje toľko úžasných farieb na výber. Napríklad môžete použiť klasickú červenú, veselú žltú, tvorivé zelenou alebo tajomnú fialovú. Je ľahké zabudnúť na fakt, že nalakovať si svoje nechty (bez nadělání neporiadku okolo) môže byť ťažké. Pokračujte v čítaní a objavte najlepší spôsob, ako doma dosiahnuť nádherne nalakovaných nechtov, a nebudete musieť už nikdy ísť na profesionálnej manikúru!

              

Postup .

    

    1      Začíname  .

    
   
 1.            1      Vyberte si farbu laku na nechty podľa vašej chuti.
    
  • Vyberte si farbu, ktorá odráža vašej náladu alebo ladí s oblečením, ktoré máte ten deň na sebe. Pamätajte, že tmavšie farby ako fialová, čierna alebo tmavo červená spôsobí, že vaše nechty budú vyzerať menšie, takže tieto farby si vyberajte len vtedy, ak máte dlhé nechty. Tiež by ste si mali vybrať lak, ktorý nie je príliš starý - straší laky na nechty môžu zhustnúť a byť lepkavé a je ťažšie s nimi pracovať.
  •  
  • Vyberte si lak, ktorý nie je príliš starý - staré laky na nechty sa tiahnu a hrudkovatie a nalakovať si s nimi nechty je ťažké.
  •  
  • Ak naozaj chcete starý hustý lak zachrániť, skúste pridať do fľaštičky pár kvapiek odlakovača s acetónom, zaskrutkujte a pretrepte. Je tiež možné kúpiť špeciálne riedidlo na laky na nechty od jednej z najznámejších značiek.  
  •  
         
 2.  
 3.      2      Vyberte si vhodné miesto na lakovanie. Pri výbere miesta pre lakovanie vašich nechtov hľadajte čistý stabilný povrch v dobre osvetlenej miestnosti. Študijné alebo kuchynský stôl sú dobrou možnosťou, len si dajte pod ruku papierovú utierku, aby ste stôl nezašpinil. Miestnosť by mala byť tiež dobre vetraná, pretože výpary z laku na nechty a odlakovače nie sú dobré pre vaše zdravie.        
 4.  
 5.      3      Pripravte si potrebné pomôcky. Pripravte si chumáčiky vaty alebo vatové tampóny, pár vatových tyčiniek, odlakovač, nožnice na nechty, pilník, drievko na kožičku a fľaštičku priehľadného laku. Ak budete mať všetky tieto veci po ruke, urýchli to celý proces a zníži sa šanca, že si necht rozmažete.        
 6.  
 7.      4      odlakujte si starý lak. Namočte chumáčik vaty alebo tampón v odlakovači a na desať sekúnd pritlačte k nechtu. Potom utrite vatičkou necht a odstráňte lak. Použite vatovú tyčinku namočenú v odlakovači, aby ste sa zbavili laku uviaznutého v rohoch.  
    
  • Aj keď nemáte nechty nalakované, mali by ste ich rovnako pred lakovaním otrieť odlakovačom, aby ste ich zbavili prirodzené mastnoty. Umožní to laku hladko priľnúť k nechtu a farba vydrží dlhšie.
  •  
         
 8.  
 9.      5      Ostrihajte a / alebo opilujte svoje nechty. Ak sú nechty moc dlhé alebo majú nerovné hrany, použite nožničky k ich pristrihnutie. Cieľom je, aby všetky vaše nechty mali približne rovnakú dĺžku. Potom použite pilník (sklenené fungujú naozaj skvele) k uhladenie a vytvarovanie nechtov. Môžete nechty upraviť do guľata alebo do hranata, záleží na vašich osobných prioritách.  
    
  • Pilujte si nechty od vonkajších okrajov nechtu do jeho stredu, každú stranu zvlášť. Všetky pohyby by mali ísť v rovnakom smere - nikdy by ste nemali používať pohyby sem tam, môžete tak nechty oslabiť a budú sa ľahšie lámať.
  •  
         
 10.  
 11.      6      Zatlačte kožtičku v okolí nechtov. Kožičky sú tie malé kúsočky kože na spodnej časti nechtu. Ak je pred lakovaním nezatlačíte, môže vďaka nim nalakovanie vašich nechtov vyzerať neporiadne. Jednoduchšie je kožičku zatlačovať, keď je zjemnená, takže skúste najskôr na minútku alebo dve namočiť vaše nechty v miske s teplou vodou. Starostlivo si nechty usušte a použite drievko k zatlačeniu kože späť do rohu nechtu.        
 12.  
 13.      7      Prevetrajte fľaštičku laku medzi dlaňami na 25-30 sekúnd, aby sa zahrial. Pomáha to premiešať obsah fľaštičky a zamieša sa farba, ktorá sa usadila na dne. Nepretrepávajte - keď budete fľaštičkou miesto trepanie točiť, predídete vzniku bubliniek v laku a udržíte vaše nechty hladké.                  
 14.  
             

    2      Nanášanie farby  .

    
   
 1.      1      Naneste základnú vrstvu bezfarebného laku na nechty. Nanesenie základnej vrstvy bezfarebného laku je najlepšie, čo môžete pri lakovaní nechtov urobiť. Základná vrstva poskytne vami vybranému farebnému laku hebký povrch, ku ktorému môže priľnúť, pomôže farbe vydržať dlhšie a ochráni vaše nechty od škvŕn. Základnú vrstvu nechajte úplne uschnúť, než budete pokračovať.  
    
  • Pri nanášaní základnej vrstvy nie je treba opatrnosť - je v poriadku, keď sa trochu bezfarebného laku dostane na vašej koži, pretože nie je farebný, nikto ho neodhalí!
  •  
  • Existujú dva rôzne typy špeciálnych základných vrstiev lakov - jeden vypĺňa medzery, čím uhladzuje nechty a poskytuje rovný matný povrch pre lak, druhý je posilňujúci, ktorý chráni nechty a pomáha im rásť dlhšie a silnejšie. Ak chcete, môžete naniesť jednu vrstvu každého z nich!
  •  
         
 2.  
 3.      2      Dajte ruku pevne na stôl. Nenechajte ju len položenú (môže sa klepať alebo pohnúť), ale aktívne ju tlačte na povrch stola a roztiahnite prsty od seba. Začnite s ukazovákom a postupujte cez všetky prsty až k malíčku. Potom ruku zdvihnite a položte váš palec na hranu stola, aby ste si mohli nalakovať necht na palci.  
    
  • Nezáleží na tom, či si nechty skôr lakujete svojou dominantnejší rúk alebo tou druhou, urobte to tak, ako je vám to najpohodlnejšie. Vaša horšie ruka sa bude vždy trochu viac klopať než tá lepšia - ale s trochou praxe sa to zlepší.
  •  
         
 4.  
 5.      3      Otvorte fľaštičku farebného laku a odstráňte jeho prebytky zo štetca. Jedným z kľúčov k perfektne nalakovaným nechtom je práve správne množstvo laku na štetca. Aby ste ho získali, utrite štetček o vnútorný okraj fľaštičky a odstráňte prebytočný lak - vedieť presne koľko laku má byť na štetca je zručnosť, ktorá získate časom!  
    
  • Tiež sa pozrite aký tvar má štetec. Väčšina štetcov u lakov na nechty býva zaoblená, ale čím ďalej viac značiek predstavuje štetce ploššího tvaru, ktoré prináša ľahšie aplikáciu a menej neporiadku okolo.
  •  
         
 6.  
 7.      4      Kvapnite lak na spodnú časť nechtu. Priložte štetček ku spodnej časti vášho nechtu, tesne nad kožičku, presne do stredu. Nechajte kvapku laku (dostatočnú na zakrytie celého nechtu) spadnúť na toto miesto a urobiť malú mláčku.  
    
  • Toto je technika používaná profesionálnymi manikérky, takže môže byť potrebné trošku nácviku. Aplikácia laku je ale týmto spôsobom najjednoduchšie a najčistejšie.
  •  
         
 8.  
 9.      5      Použite pravidlo troch ťahov. Manikérky a experti na krásu sa zhodujú, že metóda troch ťahov je najľahší a najčistejšie spôsob, ako si nechty nalakovať. Ponorte štetec do kvapky laku na spodnej časti vášho nechtu a pretiahnite lak hore rovno, cez stred nechtu, až k jeho špičke. Vráťte štetec do farby a posuňte pozdĺž krivky spodnej časti nechtu doľava a namaľujete druhý prúžok opäť až ku špice nechtu. Zo zostávajúceho množstva laku namaľujte tretí prúžok na pravej strane nechtu.  
    
  • Mali by ste mať dostatok laku na pokrytie celého nechtu tenkou vrstvou farby, bez toho aby ste museli znovu namáčať štetec. Pokiaľ bude vrstva laku príliš tučná, bude trvať oveľa dlhšie, než vaše nechty uschnú a tiež si je tým skôr rozmažete.
  •  
  • Keď budete lakovať vonkajšie pruhy, nezachádzajte s lakom až k stranám nechtov - zanechajte úzku medzierku medzi lakom a prstami. Medzera bude len ťažko zaznamenateľná a vyhnete sa zababraný celých prstov od laku.
  •  
         
 10.  
 11.      6      Nechajte prvú vrstvu laku uschnúť, než budete nanášať druhú. Takmer všetky laky na nechty potrebujú aspoň dve vrstvy, niektoré dokonca tri. Je oveľa lepšie naniesť niekoľko tenkých vrstiev než jednu silnú - výsledok bude oveľa čistejšie a menej náchylný na rozmazanie. Medzi aplikáciou jednotlivých vrstiev musíte nechať lak úplne zaschnúť - to môže trvať päť až desať minút podľa značky laku.  
    
  • Naneste druhú vrstvu laku úplne rovnakým spôsobom ako prvý. Snažte sa byť rovnako opatrní - nebuďte netrpezliví a nesnažte sa to rýchlo dorobiť, alebo si pokazíte doterajšiu dobrú prácu. Nechajte druhú vrstvu laku úplne zaschnúť a potom sa rozmyslite, či je potrebné naniesť aj tretí.
  •  
  • Ako môžete vidieť, lakovanie vašich nechtov zaberie dosť času a k odvedeniu naozaj dobrej práce budete potrebovať vyhradiť aspoň 30 minút až hodinu. Z tohto dôvodu je dobré pripraviť si desiatu / ísť na toaletu / zapnúť si televíziu predtým, než si začnete nechty lakovať, takže sa nebudete nudiť, až budete čakať na uschnutí.
  •  
         
 12.  
 13.      7      Naneste priehľadnú kryciu vrstvu. Až vaša druhá (alebo tretia) vrstva laku zaschne, môžete naniesť záverečnú vrchnú vrstvu bezfarebného laku. Pomáha chrániť farbu pred odreninami a dodáva viac lesku. Naneste vrchnú vrstvu cez farebný lak až ku špičkám, potom naneste trochu aj pozdĺž špičiek a na spodnú stranu. Zabráni to olupovanie farby zo špičiek a zároveň dodá silu a oporu dlhým nechtom.        
 14.  
 15.      8      Očistite neporiadok okolo. Keď sú vaše nechty nalakované a úplne suché, môžete očistiť všetky drobné nehody, ku ktorým počas lakovania došlo. Jednoducho namočte vatovú tyčinku (pokiaľ možno so špicatým koncom) do odlakovača a použite jej k utretie okolia vašich nechtov a odstránenie nechceného laku.  
    
  • Robte to pomaly a opatrne - ak to budete robiť moc rýchlo, tyčinka môže skĺznuť a skončíte s odlakovaným pruhom cez vaše inak perfektne nalakované nechty.
  •  
  • Snažte sa použiť na každý necht čistú vatovou tyčinku- inak by prebytočný lak na jej konci mohol narobiť ešte viac neporiadku.
  •  
         
 16.  
             

    3      Ozdobte si nechty  .

    
   
 1.      1      Použite nálepky na nechty. Nálepky na nechty je veľmi jednoduché použiť. Sú dostupné v nekonečnej rade tvarov, farieb a vzorov. Všetko čo je potrebné urobiť ich opatrne odňať zadnú stranu (v niektorých prípadoch naniesť trochu lepidla na nechty) a pritisnúť nálepku pevne na necht na 10-20 sekúnd. Trblietavé nálepky, ako tie na obrázku vyššie, sú veľmi populárne a dajú sa zohnať vo väčšine drogérií.  
    
  • Pre použitie nálepiek môže byť užitočná pinzeta. Zabráni aby ste nálepku upustili alebo aby sa prilepila na vaše prsty.
  •  
  • Samolepky by ste mali lepiť na nechty až vtedy, keď je váš lak na nechty úplne suchý.
  •  
         
 2.  
 3.      2      Posypte nechty trblietkami. Ďalším populárnym efektom, ktorý si môžete vyrobiť doma, sú trblietavé nechty s použitím flitrov alebo hrubého bieleho cukru. Kým je vrchná vrstva vašich nechtov ešte vlhká, nasypte flitre alebo cukor na vaše nechty. Ako vrchná vrstva uschne, malé kryštáliky priľnú na vaše nechty a vytvorí naozaj skvelý efekt.        
 4.  
 5.      3      Vyskúšajte nail art. Nail art zahŕňa celú škálu tvarov a techník. Väčšina z nich si vyžaduje pevné ruky a veľa cviku! S nail artem môžete vytvoriť bodkami, kvetinky, lienky a mašličky len za použitia rôznych farieb lakov a špáradlá. Alebo môžete byť viac tvoriví a vytvoriť pútavý vzhľad vašich nechtov použitím kyseliny, alebo akvarelových farieb.        
 6.  
 7.      4      Skúste farebné pruhy. Použite dva, tri alebo viac lakov kontrastujúcich farieb a vytvorte skvelé geometrické tvary na všetkých nechtoch. Môžete použiť úzky štetec na maľovanie namiesto toho, ktorý je súčasťou laku, aby ste vytvorili efektívny a čisté farebné tvary.        
 8.  
 9.      5      Urobte si francúzsku manikúru. Francúzska manikúra je tvorená prirodzene zafarbeným ružovým alebo broskyňovým lakom, završeným jasne bielou špičkou. Tento vzhľad je extrémne elegantný a môžete ho s trochou cviku dosiahnuť aj doma.  
    
  • Proti predpokladu väčšiny ľudí, sa biela špička maľuje prvý. Používa sa k tomu špeciálny biely lak, ktorý je súčasťou väčšiny setov pre domácu manikúru. Tieto sety väčšinou obsahujú aj lepiace prúžky, ktoré si môžete nalepiť na necht, aby ste dosiahli perfektne rovné linky pozdĺž špičiek. Inak budete potrebovať veľmi pevnú ruku!
  •  
  • Keď budete mať špičky hotové a úplne suché, môžete cez ne naniesť prirodzene sfarbený lak a všetko zavŕšiť bezfarebnou hornou vrstvou.
  •  
         
 10.  
 11.      6      Vyskúšajte ďalšie nápady. Keď ovládate základy lakovanie nechtov, ďalšie možnosti sú nekonečné! Môžete si na nechty nakresliť vesmír, získať báječný mačacie vzhľad s leopardím vzorom alebo byť chvíľu umelci a vyjadriť sami seba postriekaním farby. Ak si dokážete niečo predstaviť, môžete to aj zrealizovať - ​​v maľovaní nechtov sú možnosti skutočne nekonečné.        
 12.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                (2)      
Osobnej starostlivosti a Štýl populárne:
Ako byť spontánnejší.

Ako byť kreatívny.

Ako odstrániť žuvačku z podrážky.

Ako vytvoriť vlny vo vlasoch v štýle tridsiatych rokov.

Ako bielidlom ozdobiť džínsy.

Ako v ruke vyprať šiltovku.

Ako si zostrihať vlasy.

Ako byť vďačný.

Ako sa zbaviť šedivých vlasov.

Ako mať väčšie poprsie.

Ako si ozdobiť nechty mramorovaním s pomocou vody.

Ako určiť svoju veľkosť šiat.

Ako byť gotik.

Ako mať čistý tvár.

Ako sa rýchlo zbaviť akné.

Ako nosiť sako.

Ako byť cnostnú ženou.

Ako sa obliekať v štýle 80 rokov.

Ako byť sám sebou a byť s tým spokojný.

Ako odstrániť tetovanie.

Ako zabrániť padaniu vlasov.