Home \ Osobnej starostlivosti a Štýl
 

Ako docieliť prirodzeného líčenia.

 

Svieži vzhľad nikdy nevyjde z módy. Ak sa ešte len učíte líčiť, alebo chcete skúsiť niečo nové, prirodzený vzhľad je pre vás ten pravý. Aj takéto líčenie však vyžaduje trochu tréningu a času. V tomto článku sa dozviete, ako na to.

              

Postup .

    

  Časť 1      Líčenie tváre  .

    
   
 1.            1      odlíčte sa. Naneste si na vatový tampón odličovač alebo vodu a krúživými pohybmi sa zbavte všetkého prebytočného líčenia z tváre. Zistite, aký typ pleti máte a používajte dvakrát denne vhodné produkty. Ak máte problémy s pleťou, používajte tiež peeling.        
 2.  
 3.      2      Naneste si na tvár hydratačný krém. Použite vždy iba malé množstvo hydratačného krému bez obsahu oleja a parfumov. Parfumované krémy by vám mohli pleť poškodiť a krémy s olejmi spôsobujú akné.  
    
  • Pre prirodzenejší vzhľad použite namiesto podkladového make-upu len jemne zafarbený krém. Tieto krémy väčšinou obsahujú UV faktor a zjednotí farbu vašej pleti. Pokiaľ máte čistú a jemnú pleť, budú vám tieto krémy bohato stačiť.
  •  
         
 4.  
 5.      3      Použite korektor a skryte si pupienky a kruhy pod očami. Keď použijete korektor ešte pred podkladovým make-upom, nebudete musieť make-upu nanášať veľa. Kúpte si korektor vo farbe vašej pleti a nanášajte ho priamo na pupienky a nikam inam, aby ste pupienky skutočne skryla a nie naopak zvýraznila. Môžete korektor tiež zafixovať béžovým púdrom.  
    
  • Dajte si pozor, aby ste to s korektorom neprehnali - bude stačiť len malé množstvo.
  •  
         
 6.  
 7.      4      Na mastnejšie časti tváre si naneste púdrový mejkap. Než začnete, mali by ste mať istotu, že máte správny odtieň make-upu. Choďte na prirodzené svetlo a skontrolujte si, ako na vás make-up vyzerá. Naneste si ho trochu na tvár a natočte sa rôznymi smermi, aby ste si bola istá, že vám farba sedí.  
    
  • Nanášajte make-up štetcom alebo hubkou a dôkladne ho rozotierajte, aby vyzeral ako vaša farba pleti. Nezabudnite ho trochu naniesť tiež pod čeľuste, inak budete mať na okraji tváre viditeľný prechod a bude to vyzerať ako maska.
  •  
  • Ak máte pod očami kruhy alebo vačky, urobte si pod očami tri bodky make-upom a rozotrite si ich prstom.
  •  
         
 8.  
 9.      5      Použite bronzer. Niektoré ženy bronzer alebo lícenku používajú až nakoniec. Ten správny bronzer dodá vášmu tvári žiarivý vzhľad. Jemne ho naneste na celú tvár (alebo len na T-zónu a tváre). Pokiaľ máte svetlú pleť, musíte si dávať pozor, inak nebudete vyzerať dobre. Vyskúšajte si nanášanie bronzeru doma a keď budete mať pocit, že vám nepristanú, nepoužívajte ho.        
 10.  
 11.      6      Použite tvárenku. Ak vám bronzer nevyhovuje, použite namiesto neho tvárenku. Krémové farby na líčka sú väčšinou lepšie ako tie púdrové, pretože vám dodajú svieži vzhľad a vydrží dlhšie. Naneste si trochu lícenky na prst a rozotrite si ju na lícnych kostiach. Nikdy by ste nemali používať bronzer aj tvárenku dohromady, mali by ste si vybrať iba jeden z týchto produktov.                  
 12.  
             

  Časť 2      Líčenie očí  .

    
   
 1.      1      Použite hnedú, čiernu alebo šedú očnú linku. Niektoré ženy si linky nerobia, pretože s nimi nevyzerajú tak prirodzene, ako len s riasenkou. Niektorí vizážisti zase radia použiť jemne farebnú gélovou linku. Ceruzka nevyzerá tak prirodzene, ako tekutá alebo gélová linka a gél sa najlepšie rozotiera. Naneste si linku do dvoch tretín horného viečka a do jednej tretiny spodného viečka a potom ju rozotrite vatovou tyčinkou.        
 2.  
 3.      2      Použite bielu ceruzku na oči, aby ste si opticky zväčšila oči. Orámujte si vnútorné viečka bielou ceruzkou alebo očným tieňom, aby vaše oči žiarili.  
    
  • Niektoré ženy si dávajú trochu bieleho alebo svetlého očného tieňa tesne pod obočie, aby rozžiarili svoje oči a pôsobili živším dojmom.
  •  
         
 4.  
 5.      3      Použite očné tiene. Vyberte si dva očné tiene. Mali by ste nosiť zlatú, hnedú, alebo striebornou, podľa toho, akú farbu pleti máte. Na celé viečko si naneste neutrálnu farbu a tmavšiu farbu si naneste len do ohybu viečka. Pokiaľ chcete dosiahnuť prirodzeného vzhľadu, musíte obe farby dôkladne rozotrieť.        
 6.  
 7.      4      Natočte si riasy a naneste si jednu vrstvu riasenky. Keď si riasy natočíte klieštikmi, budete vyzerať živšie a sviežejšie. Ak chcete, aby vaše riasy vyzerali výraznejšie, použite jednu vrstvu svoje obľúbené riasenky.  
    
  • Ak používate riasenku, rozčešte si riasy špeciálnym kefkou, aby sa vám nezlepovali.
  •  
         
 8.  
             

  Časť 3      Líčenie pier  .

    
   
 1.             1      Použite priesvitnou rúž alebo lesk na pery. Nenoste žiadne žiarivo farebné rúže ani lesklé lesky. Najlepšie je tekutý rúž, ktorá vyzerá prirodzene a vydrží vám celý deň. Vyberte si takú farbu, ktorá bude najviac podobná vašej prirodzenej farbe pier.       
 2.  
 3.      2      Naneste si doprostred pier malé množstvo trblietavé tvárenky. Najprv si to vyskúšajte doma. Niektorým ženám tento tip vyhovuje, ale noste len to, čo sa vám bude páčiť.        
 4.  
 5.             3      Teraz si môžete užívať svoj žiarivý a svieži vzhľad!        
 6.  
             

Tipy .

                     
Osobnej starostlivosti a Štýl populárne:
Ako zistiť svoju veľkosť podprsenky.

Ako získať prirodzene hustejšie vlasy.

Ako byť menej sebeckí.

Ako byť populárny na Tumblr.

Ako si nechať narásť dlhé vlasy.

Ako strihaním upraviť tričko.

Ako voňať po celý deň.

Ako robiť Ombré nechty.

Ako byť vytrvalý.

Ako si prepichnúť ucho.

Ako sa obliekať s postavou hrušky.

Ako si nechať narásť nechty.

Ako celý deň pekne voňať.

Ako mať krásne hladkú a žiarivú pleť.

Ako milovať život.

Ako vyčistiť kozmetické štetce.

Ako odstrániť žuvačku z podrážky.

Ako si vybrať farby podľa odtieňa vašej pleti.

Ako mať ružovú farbu pier.

Ako chodiť na vysokých podpätkoch.

Ako sa rýchlo opáliť.