Home \ Osobnej starostlivosti a Štýl
 

Ako sa vyhnúť lámaniu vlasov.

 

Keď sú vlasy vysušené a krehké, začnú sa lámať, čo vedie k rozstrapkaným končekom a krepatým vlasom. Ide o bežný problém, ktorému sa môžete ľahko vyhnúť, keď o svoje vlasy budete dobre starať a budete ich udržiavať správne hydratované. Keď zmeníte produkty, ktoré používate a budete s vlasmi zaobchádzať opatrne, budete mať čoskoro zdravé, krásne a žiarivé vlasy, ktoré sa nebudú lámať!

              

Postup .

    

    1      Zmeňte produkty, ktoré používate  .

    
   
 1.            1      Začnite používať šampón určený pre typ vašich vlasov. Ak máte prirodzene lámavé vlasy, je dôležité používať jemný šampón, ktorý z nich nezmyje všetky prírodné oleje. Suché a husté vlasy sa lámu častejšie, než prirodzene mastné vlasy. Kúpte si šampón s obsahom olejov, ako je arganový olej, mandľový olej, alebo bambucké maslo. Tieto prísady vo vlasoch uchovajú vlhkosť a dodajú im dostatočnú hydratáciu a zdravie. 
    
  • Kúpte si šampón bez obsahu sulfátov. Sulfáty sú agresívne chemikálie (ktoré sa dávajú napríklad do prostriedkov na umývanie riadu a ďalších čistiacich prostriedkov), ktoré z vlasov odstraňujú prirodzenej oleja a spôsobujú vysušenie a krehkosť. Keď budete používať šampóny bez sulfátov, bude to pre vaše vlasy zdravšie.
  •  
  • Platí to najmä v prípade, že máte kučeravé, vlnité, alebo veľmi husté vlasy. U týchto vlasov sa prirodzené oleja nedostanú z pokožky hlavy až ku končekom, takže sú vlasy často vysušené.  
  •  
  • Ak máte extrémne kučeravé alebo husté vlasy, skúste metódu bez používania šampónu, alebo s obmedzeným množstvom šampónu. Mnoho ľudí zistilo, že keď sa šampónu vzdajú a umývajú si vlasy medom, kondicionérom, alebo len čistou vodou, majú je oveľa zdravšie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Používajte hydratačné kondicionér. Kondicionér vlasom dodá vlhkosť, o ktorú prišli pri umývaní šampónom. Bez ohľadu na to, aký šampón používate, by ste mali po každom umývaní používať aj kondicionér. Vyberte si kondicionér bez obsahu silikónov, ktoré sa vo vlasoch usadzujú. Silikóny sa do kondicionéru pridávajú preto, aby vo vlasoch udržali vlhkosť, ale zmyjete je len agresívnymi sulfátovým šampóny, takže by ste sa im mali vyhýbať. Kúpte si kondicionér, ktorý obsahuje oleje, alebo aloe vera. 
    
  • Raz týždenne vlasy hĺbkovo vyživujte pomocou hĺbkových kondicionérov, ako je marocký vlasový olej a nechajte tieto produkty pôsobiť niekoľko hodín. Ochránite tým svoje vlasy na celý týždeň a dodáte im potrebnú hydratáciu.
  •  
  • Kokosový olej alebo olivový olej môžete použiť ako prírodné hĺbkové kondicionéry. VCES si lyžicu oleja do vlasov, nasaďte si na niekoľko hodín kúpaciu čiapku a potom olej z vlasov zmyte.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Vyhýbajte sa stylingovým produktom s obsahom chemikálií. Väčšina bežne predávaných stylingových prípravkov obsahuje veľa chemikálií, ktoré pre vaše vlasy nie sú dobré. Okrem sulfátov a silikónov obsahujú často alkohol, parfumy a ďalšie látky, ktoré vašim vlasom spôsobí iba škodu, najmä ak ich máte husté, alebo kučeravé. Vyhoďte tužidlá, gély a laky, ktoré majú dlhý zoznam ingrediencií, alebo obsahujú látky, ktoré nedokážete ani vysloviť. 
    
  • Prejdite na prírodné laky na vlasy a tužidla. Môžete si ich vyrobiť sami, napríklad tým, že namočíte cez noc lyžicu ľanových semien do vody. Ráno semená vyhoďte a tekutinu si schovajte. Ľanové semená obsahujú prírodné gélovitú látku, ktorá skvele funguje ako lak na vlasy.
  •  
  • Kokosový olej a Agranovich olej vám pomôžu vlasy uhladiť a dodajú im hladký vzhľad a lesk.
  •  
                   
 6.  
             

    2      Začnite o vlasy starať inak  .

    
   
 1.             1      Umývajte, vysoušejte a češte si vlasy jemne. Mnoho ľudí sa svojimi vlasmi zaobchádza pri umývaní hrubo a drhnú si ich. Potom si ich znovu drhnúť uterákom a agresívne si ich rozčesávajú. Takéto zaobchádzanie je pre vlasy zlé a spôsobuje lámaniu a štiepeniu za mokra. Nedrhnite si vlasy, ani ich nedrhnite uterákom. Keď sa k nim budete správať jemne, vyhnete sa lámanie. 
    
  • Nečešte si vlasy kefou, inak sa vám budú lámať, najmä ak sú mokré. Mali by ste používať iba riedky hrebeň a jemne si ich rozčesávať od končekov ku korienkom.
  •  
  • Jemne si vlasy obaľte uterákom, aby ste sa zbavili prebytočnej vody po umývaní a nechajte si ich uschnúť prirodzene.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nepoužívajte fén. Keď budete na vlasy mieriť prúdom horúceho vzduchu, poškodíte si ich. Horúčava vlasy síce vyhladzuje, ale zároveň je poškodzuje, najmä ak si ich fenu každý deň. Schovajte si fén na špeciálne príležitosti a nechávajte si vlasy uschnúť prirodzene.       
 4.  
 5.             3      Nepoužívajte ani iné nástroje využívajúce teplo. Ak idete na ples, na svadbu, alebo na večierok, môžete si vlasy narovnať alebo natočiť kulmou, ale inak by ste tieto nástroje mali mať schované. Keď ich budete používať každý deň, budete mať vlasy vysušené a lámavé a budete mať rozštiepené končeky. 
    
  • Žehličky na vlasy a kulmy by ste mali používať iba výnimočne.
  •  
  • Keď budete chcieť tieto nástroje používať, najprv si na vlasy naneste produkt pre ochranu pred horúčavou.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Používajte alternatívne metódy stylingu. To, že by ste nemali používať nástroje na teplo neznamená, že musíte chodiť s vlasmi tak, ako vám narástli. Existujú rôzne metódy natáčanie alebo narovnávanie vlasov, ktoré nezahŕňajú použitie tepla. Nebudete síce mať vlasy extrémne rovné, alebo dokonale natočené, ako v prípade žehličky či kulmy, ale rozhodne budú zdravšie a budú vyzerať lepšie, keď je od týchto nástrojov necháte odpočinúť. 
    
  • Môžete si vlasy natočiť pomocou trička.
  •  
  • Ak chcete mať vlasy rovné, môžete použiť vetrák. Vyžaduje to trpezlivosť, ale funguje to.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nepoužívajte gumičky a sponky, ktoré vám vlasy vyťahujú. Kedykoľvek používate gumičky a sponky, vytrhnete si niekoľko vlasov. Snažte sa nosiť vlasy stále rozpustené a nesťahujte si ich do tesných účesov. Pokiaľ máte radi vlasy vyčesané nahor, existujú alternatívy bežných gumičiek z drogérie. Noste gumičky a čelenky z jemných materiálov, ako je satén, alebo hodvábu, ktoré vám vlasy nepoškodí.       
 10.  
             

    3      Vyhnite sa zlozvykom, ktoré spôsobujú lámanie vlasov  .

    
   
 1.             1      Nenechávajte si vlasy chemicky narovnávať. Zo začiatku to možno vyzerá skvele, ale z dlhodobého hľadiska tým svoje vlasy značne poškodíte a potenciálne narušíte aj svoje zdravie. Produkty pre chemické narovnávanie vlasov obsahujú formaldehyd, ktorý býva spájaný s alergickými reakciami pleti a dokonca aj s rakovinou. Ak si chcete vlasy nechávať narovnávať, robte to iba výnimočne.       
 2.  
 3.             2      Nefarbite si vlasy chemickými farbami. Je možné, že radi skúšate rôzne farby vlasov, ale uvedomte si, že si tým vlasy môžete značne poškodiť. Platí to najmä v prípade, že máte tmavé vlasy a snažíte sa zosvetliť si ich, pretože z vlasov je nutné najprv odstrániť prirodzený pigment. Existujú však spôsoby, ako si farbu vlasov mierne zmeniť, bez toho aby ste si ich poškodili: 
    
  • Henna je skvelým spôsobom, ako zvýrazniť prirodzenú farbu vlasov a dodať vlasom lesk a výraznejší odtieň.
  •  
  • Farbenie čajom je ľahké a pomôže vám mierne zosvetliť blond vlasy.
  •  
  • Med a škorica efektívne zosvetľujú vlasy a nepoškodzujú ich.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nikdy si vlasy nefarbite. Bez ohľadu na to, ako zdravé vlasy máte, vám je zosvetľovanie vždy značne poškodí. Aj v prípade, že si ich necháte zosvetliť profesionálne u schopné kaderníčky, vám proces odstránenie farby vlasov vlasy pokazí. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete vlasy odfarbiť, dajte si pozor, aby ste bielidlo nemali na vlasoch príliš dlho, inak by sa vám spálili.       
 6.  
 7.             4      Nenechávajte si do vlasov naplietať pramene umelých vlasov. Väčšina týchto produktov, aj tých profesionálnych, vám vlasy poláme a môže dokonca spôsobiť lysiny. Tieto pramene vlasov vyťahujú prirodzené vlasy od korienkov. Vlasy sa tiež môžu polámať v miestach, kde sú príčesky k vlasom prišité, alebo prilepené. Namiesto umelých vlasov si kúpte pripínací pramene vlasov, ktoré ľahko zložíte. Pokiaľ chcete vlasy nechať predĺžiť, vyberte si renomovaný salón.       
 8.  
 9.             5      Nezabúdajte chodiť pravidelne strihať končeky. Keď sa končeky vlasov začnú strapkať, už to nijako nenapravíme. Mali by ste chodiť každých niekoľko mesiacov nechávať vlasy zastrihávať, aby ste ich mali stále zdravé a silné a nestrapkali sa vám. Požiadajte svoju kaderníčku, aby nepoužívala agresívne produkty a metódy, najmä ak máte suché, vlnité, alebo kučeravé vlasy. 
    
  • Najhoršie sú pre kučeravé vlasy oborávacie.
  •  
  • Kaderníci často vlasy prečesávajú veľmi rýchlo aj za mokra. Ak máte strach, že sa vám vlasy polámu, požiadajte svoju kaderníčku, aby použila riedky hrebeň.
  •  
  • Ak nechcete mať na vlasoch produkty s obsahom silikónov a sulfátov, môžete si vlasy umyť pred návštevou salónu, aby vám ich kaderníčka mohla iba namočiť vodou.
  •  
         
 10.  
                
Osobnej starostlivosti a Štýl populárne:
Ako mať hebké a lesklé vlasy vďaka octu.

Ako byť stoický.

Ako si zabandážovať hrudník.

Ako si nechať narásť vlasy.

Ako zabezpečiť, aby vám nezosmrdelo topánky.

Ako používať peeling na tvár.

Ako mať hustejšie vlasy.

Ako používať BB krém.

Ako mať kratšiu menštruáciu.

Ako si vyrobiť základné domáci pleťový peeling.

Ako si navlnit vlasy.

Ako získať sex appeal.

Ako byť produktívny.

Ako sa starať o piercing nosa.

Ako si pripraviť vlasovú masku z olivového oleja.

Ako dostať tekutinu z uší.

Ako na rozšírené póry.

Ako byť spontánnejší.

Ako zvýrazniť prirodzené vlny vo vlasoch.

Ako sa starať o afroamerickej vlasy.

Ako odstrániť umelé nechty.