Home \ Osobnej starostlivosti a Štýl
 

Ako používať očné tiene.

 

Nemusíte byť práve vizážistka, aby ste mali skvele nalíčené oči s tým správnym tieňom. Keď máte niekoľko nevyhnutnosťou a venujete tomu trochu cviku, bude pre vás ľahké mať dokonale nalíčené oči. Skúste nasledujúce metódy aplikácie očných tieňov a staňte sa kráľovnou medzi svojimi kamarátkami.

              

Postup .

    

    1      Začíname  .

    
   
 1.            1      Vyberte si očné tiene. Existujú celé obchody venovanej očným tieňom a vybrať si správnu textúru, farbu a značku môže byť naozaj ťažká úloha. Nenechajte sa zastrašiť množstvom rôznych výrobkov, radšej si to užívajte. Stovky možností vám poskytnú veľkú flexibilitu a určite tak nájdete očné tiene, ktoré vám budú dobre sedieť. Môžete si vybrať akú farbu len chcete, môžete si ich kúpiť ako voľné farebné pigmenty, kompaktný púder a aj v krémovej variante. 
    
  • Väčšina očných tieňov sa predáva vo forme voľného prášku. S tým sa ale horšie zaobchádza, pretože je voľný. Krémové očné tiene sa ľahšie nanášajú, ale zase sa rýchlo hromadí v priehlbine očného viečka. Najlepšie je asi začať s aplikátorom na očné tiene a kompaktným púdrovým tieňom.
  •  
  • Nemusíte mať desiatky farieb, aby ste zo seba urobila vizážistku, ale odporúča sa kupovať očné tiene, ktoré obsahujú aspoň tri farby v jednej palete.
  •  
  • Rôzne štýly líčenia vyžadujú rôzne farby tieňov - svetlé, stredné a tmavé. Ak to nechcete prehnať, vyberte si tri tiene v neutrálnych farbách, napríklad hnedé alebo šedej. Inak si vyberte akúkoľvek farbu, ktorú chcete a hodí sa k vášmu vzhľadu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Vyberte si správne štetca. Hoci si môžete očné tiene nanášať na viečka aj pomocou prstov, pravdepodobne to nie je najlepšia možnosť, pretože prsty sú často mastné a tiež sú príliš veľké. Investujte do niekoľkých kvalitných make-upových štetcov, ktoré vám zaručia najjednoduchšie a najpríťažlivejšie líčenie. Vyhýbajte sa hubkám, pretože s nimi očné tiene nenanesiete tak dobre, ako by ste potrebovali. 
    
  • Používajte rovný pevný štetec, ktorým nanesiete očné tiene na celé viečko. Tento štetec je najlepšie, pretože dokáže zachytiť mnoho pigmentových čiastočiek a rozotrieť je po celom viečku.
  •  
  • Jemný štetec na očné tiene použite na aplikáciu tieňov do priehlbiny v očnom viečku a rozotrenie smerom von. Tento štetec potrebujete, ak chcete vytvoriť jemný prechod medzi tiene na viečkach a kostí pod obočím.
  •  
  • Zožeňte si jemný tužkový štetec, ktorým budete nanášať tiene blízko rias. Tieto štetce sú malé a fungujú dobre ako pri horných rias, tak u spodných a tiež sa dostanú do ťažko prístupných miest pri vnútornom kútiku oka.
  •  
         
 4.  
 5.      3      Ako správne nanášať očné tiene. Jedným z najdôležitejších aspektov nanášania očných tieňov je použiť ten správny štetec, správny tlak a správnu rýchlosť. Keď budete s líčením ponáhľať, alebo budete príliš tlačiť, vytvoríte si nad očami nepekné tiene.  
    
  • Keď prvýkrát dávate na viečko farebný pigment, opatrne ho štetcom vklepte do viečka, namiesto aby ste viečko prechádzali celé. Pomôže to tieňom udržať sa na viečkach dlhšie a vytvoríte tým prirodzenejší vzhľad.
  •  
  • Nemali by ste očné tiene nanášať všetkými smermi na viečka a rýchlymi pohybmi - radšej nanášajte jemnými pomalými pohybmi v jednom smere, aby ste farbu dobre roztreli. Nikdy by ste pri nanášaní očných tieňov nemali robiť rýchle pohyby.
  •  
  • Ak nepoužívate zvýraznenú farbu, nikdy by ste nemali očné tiene nanášať až k obočiu. Bude to vyzerať naozaj veľa prehnane.
  •  
         
 6.  
 7.      4      Naneste si svoj bežný tvárový make-up. Očné líčenie by malo byť až poludňajším krokom v celom líčení, takže si najprv naneste svoj bežný make-up. Použite korektor, podklad, lícenku alebo bronzer a upravte si tiež obočie.  
    
  • Naneste na viečka trochu primeru, ktorý zabezpečí, že vaše tiene vydržia celý deň. Pokiaľ ho nepoužijete, prirodzená mastnota z vašich viečok tiene po niekoľkých hodinách pohltí a nahromadí ich do priehlbiny na viečku.
  •  
  • Nikdy si nedávajte riasenku skôr, než budete mať nanesené očné tiene a ak sa Nelíčim nijako špeciálne, aj očné linka by mala prísť až na tiene.  
  •  
                   
 8.  
             

    2      Ako nanášať očné tiene po celom viečku  .

    
   
 1.      1      Naneste najprv najsvetlejšie farbu. Bežne sa tejto farbe hovorí "zvýrazňovač" a väčšinou je v krémovej alebo telovej farbe. Pomocou štetca na tiene naneste túto farbu do vnútorných kútikov oka a postupne ju rozotrite pozdĺž rias. Naneste trochu tohto tieňa tiež pod obočie.        
 2.  
 3.      2      Pridajte strednej farbu. Vezmite si farbu, ktorá je o stupeň tmavší, než prvý tieň, ktorý ste použili - stredná farbu. Pomocou placatého štetca naneste túto farbu na celé viečko od rias až k priehlbine. Nepreťahujte tento tieň ďalej, než je priehlbina na vašom viečku.        
 4.  
 5.      3      Konturujte viečko najtmavším tieňom. Pomocou štetca na tiene pridajte trochu kontúr za použitia najtmavšieho tieňa. Začnite u vonkajšieho kútika oka a pokračujte smerom k prostriedku priehlbiny na viečku. Pozdĺž rias by mal byť tieň najtmavšie a smerom nahor by sa mal strácať v ostatných farbách. Môžete tiež pretiahnuť tento tmavý tieň smerom k vonkajšiemu kútiku oka, získate tým zaujímavý vzhľad.        
 6.  
 7.      4      Rozotrite svoje očné tiene. Umyte štetec antibakteriálnym mydlom a vodou a usušte ho v čistom uteráku. Použite čistý štetec, aby ste roztreli okraje očných tieňov tak, že budú krásne spojené s vašim odtieňom pleti a všetky tri farby budú dobre rozotreté. Rozotierajte jemne a pomaly.        
 8.  
             

    3      Nanášanie očných tieňov do kruhového tvaru  .

    
   
 1.      1      Naneste prostredný farbu na celé viečko. Pomocou štetca na očné tiene pridajte trochu prostredného tieňa na viečko a zamerajte sa na jeho strednú časť. Tento vzhľad bude vyžadovať len svetlé a tmavé odtiene, môžete ale pridať aj svetlý tieň, ak budete chcieť.        
 2.  
 3.      2      Zvýraznite viečko najtmavším tieňom. Pomocou štetca na očné tiene naneste tmavý tieň na vnútorné a vonkajšie tretinu viečka. Malo by to vyzerať takto: tmavá-stredná-tmavá. Vyhnite sa tmavému tieňa vnútri kútikov, pretože tak budete vyzerať nevyspatý. Môžete tiež pri vonkajšom kútiku tmavý tieň pretiahnuť trochu smerom k obočiu, dodá vám to dramatický vzhľad.        
 4.  
 5.      3      Rozotrite tiene. Umyte štetec antibakteriálnym mydlom a vodou a usušte ho v čistom uteráku. Použite čistý štetec, aby ste roztreli okraje očných tieňov tak, že budú krásne spojené s vašim odtieňom pleti a obe farby budú dobre rozotreté. Rozotierajte jemne a pomaly. Nenanášajte tmavšiu farbu príliš blízko k prostriedku viečka, aby ste nezničili svetlejšiu farbu. Mali by ste ale prechody zahladiť tak, aby všetko pôsobilo čo najviac prirodzene.        
 6.  
             

    4      Nanášanie očných tieňov v štýle "banán"  .

    
   
 1.      1      Naneste na celé viečko tieň v prostrednej farbe. Vytvorte si základ pomocou štetca na tiene a naneste túto farbu na celé viečko. Ak chcete, môžete tiež pridať trochu svetlého tieňa do vnútorných kútikov očí a tiež pod obočie.        
 2.  
 3.      2      Pridajte farbu do priehlbiny na viečku. Pomocou ceruzkového štetce a najtmavších tieňa vyfarbite priehlbinu na viečku. Rozotrite tiene čo najlepšie, aby vaše oči vyzerali hlbšie. Môžete použiť tvar banánu, kedy je tmavý tieň iba v priehlbine na viečku, alebo uzavretý banán, kedy tmavý tieň prechádza celým viečkom až k riasam. Snažte sa ale udržať túto tmavú líniu čo najprirodzenejšie.        
 4.  
 5.      3      Rozotrite farby. Umyte štetec antibakteriálnym mydlom a vodou a usušte ho v čistom uteráku. Pretože chcete, aby priehlbina na viečku zostala tmavá, jemne rozotrite vonkajšej strany. Neroztierajte farbu príliš veľa, aby vaše viečko zostalo zvýraznené prostrednej farbou.        
 6.  
             

    5      Vytvorte si dymové líčenie  .

    
   
 1.      1      Pridajte svetlý tieň. Pomocou svetlého tieňa a pevného štetca naneste farbu do vnútorných kútikov oka a tiež pod obočie. Zvýrazníte tým oblasti tváre, vďaka ktorým vyzerajú vaše oči väčšie a žiarivejšie.        
 2.  
 3.      2      Naneste prostrednej farbu. Pomocou štetca na očné tiene naneste túto farbu na celé viečko. Začnite u rias a pokračujte ďalej smerom k priehlbine na viečku. Snažte sa príliš netlačiť, aby ste nespojili farbu s najsvetlejším tieňom.        
 4.  
 5.      3      Vytvorte efekt dymového líčenia. Pomocou štetca na očné tiene naneste najprv najtmavšie farbu k horným riasam. Opatrne rozotrite po celom viečku, ale len do jednej tretiny. Potom pomocou ceruzkového štetca vykreslite tmavšie a precíznejšie linku pozdĺž horných rias.        
 6.  
 7.      4      Pokračujte so spodnými viečkami. Pomocou ceruzkového štetca rozotrite trochu tmavého tieňa tiež k spodným riasam. Začnite u vonkajšieho kútika a pokračujte opatrne smerom k vnútornému kútiku a postupne zjemňujte ťah, aby boli tiene svetlejšie.        
 8.  
 9.      5      Rozotrite svoje tiene. Pomocou čistého štetca na tiene starostlivo rozotrite tiene a zmiešajte farby dohromady. Chcete docieliť prirodzeného miešaní farieb, takže neponáhľajte a opatrne rozotierajte tiene tak, aby sa spojili. Vyhnite sa prílišnému roztieranie u rias, pretože inak môžete tiene zosvetliť a nebudú potom vyzerať tak dramaticky.        
 10.  
 11.             6     & lt; finished & gt;      
 12.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                     
Osobnej starostlivosti a Štýl populárne:
Ako chodiť ticho.

Ako nanášať očné linky.

Ako si udržať motiváciu.

Ako v ruke vyprať šiltovku.

Ako si urobiť pedikúru.

Ako zlepšiť rast vlasov.

Ako si odlakovať nechty bez použitia odlakovača.

Ako si zabandážovať hrudník.

Ako byť grunge.

Ako sa starať o vlasy.

Ako sa prírodnou cestou zbaviť telesného zápachu.

Ako si užívať život.

Ako prirodzene vybieliť zuby.

Ako urobiť kamarátke kozmetiku tváre.

Ako aplikovať tekutý make up.

Ako mať swag.

Ako kresliť módne návrhy.

Ako vymeniť batériu v hodinkách.

Ako si zosvetliť vlasy peroxidom.

Ako roztiahnuť nové topánky.

Ako používať solárium.