Home \ Osobnej starostlivosti a Štýl
 

Ako používať natáčky.

 

Veľkým trendom poslednej doby sú veľa objemné kučeravé vlasy, zvládnuť taký styling dokonale ale môže byť dosť ťažké. Z používania kulmy môžete dostať do rúk kŕče a navyše sa takto natočené vlny zvyčajne rýchlo rozpadajú. Aj keď sa používanie natáčok môže zdať zastarané, existuje niekoľko postupov, s ktorými môžete tento starý trik pre krásu používať aj v 21. storočí!

              

Postup .

    

    1      Používanie horúcich natáčok  .

    
   
 1.            1      Vyberte si natáčky. Malé vytvárajú užšie kudrlinky a veľké vytvárajú jemnejšie vlny. Aby ste mohli použiť väčšiu natáčky, musíte mať vlasy aspoň po ramená. Horúce natáčky sú vhodné pre skoro všetky druhy vlasov okrem veľmi jemných alebo tenkých, ktoré sa ľahko lámu. Tieto natáčky sú predovšetkým dobré preto, že redukujú krepovateniu vlasov. 
    
  • Pokiaľ máte dlhé husté vlasy, budete potrebovať minimálne 10 - 12 natáčok. Pre kratšie alebo jemnejšie vlasy je zvyčajne potrebné 5 alebo 6 natáčok. Natáčky z plsti prepožičiavajú vlasom hladkosť a lesk, čo je skvelá kúra pre vlasy, ktoré majú sklon ku krepovateniu.  
  •  
  • Ak máte extrémne kučeravé vlasy, vysušte ich pred natáčaním fénom. Vďaka tomu budete mať hladké rovnomerné kučery.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Natáčky predhrejte. Je nutné, aby natáčky mali správnu teplotu predtým, než začnete s natáčaním. Riaďte sa pokynmi výrobcu. Ak máte set natáčok s nastaviteľnými teplotami, budete možno musieť trošku experimentovať, než prídete na nastavenie, ktoré vyhovuje práve vašim vlasom. 
    
  • Pre tesnejší, špirálovité kudrlinky použite menšie natáčky a vysokú teplotu. Pre jemnejšie, voľnejší vlny použite veľké natáčky a nízku teplotu.  
  •  
         
 4.  
 5.      3      Aplikujte ochranný prípravok, ktorý sa aktivuje teplom. Rôzne také spreje a krémy nájdete vo väčšine drogérií. Zaistí vlasom ochranu pred teplom a vlny sa vďaka nemu dlhšie udrží. Dobre ho rozprestrite do suchých vlasov po celej dĺžke.        
 6.  
 7.      4      Rozdeľte vlasy na časti. Od čela až ku krku vytvorte "číro" široké asi 5 až 8 centimetrov. Upevnite ho sponkou. Pomocou tupírovacího hrebeňa rozdeľte vlasy po stranách hlavy na pár častí a upevnite ich sponkami.        
 8.  
 9.      5      S natáčaním začnite pri čela. Prečešte časť vlasov rovnako širokú ako je natáčky a nie hrubšie ako 5 cm. Podržte túto časť hore, smerom od hlavy. Natáčku umiestnite ku končekom vlasov a natáčajte smerom k pokožke hlavy, od tváre. Upevnite sponkami.  
    
  • Pokračujte s natáčaním tejto časti vlasov, odpredu dozadu. Oddeľte zvládnuteľné množstvo vlasov, natočte na natáčku a upevnite sponkou.
  •  
         
 10.  
 11.      6      Potom natočte strany. K dosiahnutiu väčšieho zdvihnutí natáčajte vlasy vo vrchnej časti našikmo. Prečešte časť vlasov, pozdvihnite ju a odtiahnite od hlavy a dajte natáčku cez končeky našikmo. Natočte natesno k pokožke hlavy a upevnite sponkami. Repeat until all hair is rolled.        
 12.  
 13.             7      Nechajte natáčky vo vlasoch, kým nevychladnú. Vytiahnite je ešte len, až budú naozaj studené. Pokiaľ ich vyberiete skôr, vlasy nevydrží zvlnené dlho. Ak máte veľmi husté alebo kučeravé vlasy, bude trvať dlhšie, než natáčky vychladnú, ale buďte trpezliví - výsledky budú stáť za to!       
 14.  
 15.      8      Vytiahnite natáčky. Začnite naspodku a pokračujte k vršku hlavy. Jednou rukou pridržiavajte natáčku a druhú vyberte sponky.  
    
  • Neťahajte a netrhajte natáčku z vlasov násilím - tým by ste pokazili svoje vlny a mohli tiež poškodiť vlasy. Nechajte natáčku, nech z vlasov vypadne.
  •  
         
 16.  
 17.      9      Upravte vlasy tak, ako ich chcete. Česaním spôsobíte, že sa vlny uvoľní a budú rozviate. Aby vlny zostali úhľadné a pevné, radšej ich jemne prejdite prstami. Pre dlhú výdrž vĺn, použite lak na vlasy.  
    
  • Pre viac objemu sa predkloňte a nechajte vlasy visieť dole. Párkrát jemne zatraste hlavou a jemne prejdite vlasy prstami. Vďaka tomu budete mať objemnejší a pružnejšie vlasy.
  •  
                   
 18.  
             

    2      Používanie penových natáčok  .

    
   
 1.             1      Vyberte si natáčky. Penové natáčky sú dobré pre veľa typov vlasov, predovšetkým ale pre jemné vlasy, ktoré nenatrhnout a nepoškodí. Natáčky vyberajte podľa toho, aké veľké vlny chcete vytvoriť. Menšími natáčkami vytvoríte tesnejšie kudrlinky. Väčšia natáčky vytvára jemné, mierne vlny. Aby ste mohli použiť väčšiu natáčky, musíte mať vlasy aspoň po ramená.  
    
  • Veľké natáčky nemusia byť vhodné pre ľudí s jemnými vlasmi, pretože môžu byť po namotaní vlasov príliš ťažké a vypadnúť. Možno budete musieť vyskúšať rôzne veľkosti, aby ste prišli na to, čo je to pravé práve pre vaše vlasy.
  •  
         
 2.  
 3.      2      Rozprestrite do vlasov penové tužidlo. Ak máte jemné alebo veľmi rovné vlasy, použite rozhodne prípravok na zvlnenie. Inak sa vaše vlny môžu rozpadnúť už po pár hodinách. Použite množstvo uvedené na obale a rovnomerne rozprestrite do uterákom vysušených vlasov.        
 4.  
 5.      3      Rozdeľte vlasy do štyroch častí - k tomu sa výborne hodí tupírovací hrebeň. Rozdeľte vlasy tak, aby jedna časť bola od polovice hlavy k temene (predstavte si "číro"), po jednej časti cez každé ucho a jedna vzadu. Každú časť upevnite sponkami.  
    
  • K upevneniu vlasov môžete použiť akékoľvek sponky, avšak tie lacné, ktoré používajú stylisti, zvyčajne zoženiete v každej drogérii alebo na internete. S nimi je rozdeľovanie vlasov rýchle a jednoduché.
  •  
         
 6.  
 7.      4      Natočte si po častiach vlasy. Šírka bude daná veľkosťou natáčok, ktoré používate - nemali by ste na natáčku dávať viac, než ako je široká, a vrstva vlasov by nemala byť silnejšia ako asi 5 centimetrov..  
    
  • Pred natočením prečešte každú časť. K zamedzeniu cuchanců použite tupírovací hrebeň a jemne odtiahnite vlasy od pokožky hlavy.
  •  
         
 8.  
 9.      5      Začnite s natáčaním v prednej časti vášho "číra" (u čela). Vlasy v tejto časti natáčajte smerom od tváre dozadu. Počas natáčania udržujte vlasy napäté tým, že ich budete jednou rukou pridržiavať a druhou natáčať. Potom, čo natáčku dvakrát omotáte, zastrčte zvyšné vlasy a dokončite natáčania.  
    
  • Ak chcete, aby boli lokne objemné po celej dĺžke, začnite s natáčaním asi dva centimetre od končekov a natáčajte až k pokožke hlavy. Upevnite sponkou.
  •  
  • Ak chcete, aby ste pri hlave mali vlasy rovné, začnite s natáčaním asi 8 centimetrov od pokožky hlavy a natáčajte až ku končekom. Potom natáčku pomocou sponky pripevnite pri hlave.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Pokračujte s natáčaním po stranách. S pomocou tupírovacího hrebeňa horizontálne rozdeľte každú z častí hneď nad ušami. Podtočte na každej strane obe časti (od tváre, smerom k línii vlasov na krku) a upevnite sponkami. 
    
  • Pre rozmanitý styling môžete vo spodu použiť veľké natáčky a navrchu menšie.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Zadná časť rozdeľte podľa hustoty vlasov na tri až štyri menšie časti. Každú časť namotajte na natáčku, natáčajte smerom ku krku. Upevnite sponkami.       
 14.  
 15.      8      Pre upevnenie vĺn si vyfénujte vlasy. Fénujte kým nebudú suché a na dotyk teplé. Aby sa vlny upevnili, musíte mať vlasy dostatočne teplé. Nechajte natáčky vo vlasoch po dobu asi 15 minút, potom ich opatrne vyberte.  
    
  • Po vybratí natáčok si vlasy nerozčesávajte! To by vlny zničilo. Ak naozaj potrebujete trochu vlny rozdeliť, jemne ich prejdite prstami.
  •  
  • Pre viac objemu sa predkloňte a nechajte vlasy visieť dole. Párkrát jemne zatraste hlavou a jemne ich prejdite prstami. Vďaka tomu budú objemnejšie a pružnejšie.
  •  
         
 16.  
 17.      9      Nalakujte. Predovšetkým ak máte od prírody rovné, alebo veľmi jemné vlasy, za použitia laku vydrží dlhšie zvlnené.  
    
  • Tiež môžete pomocou vosku na vlasy jednotlivé vlny ešte viac zdôrazniť. Naberte trochu vosku medzi prstami a prejdite nimi po vlnách, ktoré chcete zvýrazniť.
  •  
         
 18.  
             

    3      Použitie natáčok do vlhkých vlasov  .

    
   
 1.             1      Vyberte si natáčky. Do vlhkých vlasov môžete použiť rôzne natáčky. Molitanové alebo velcro natáčky sa najľahšie natáčajú, ale mohli by sa v hustých alebo kučeravých vlasoch zadrhnout. Penové natáčky sa tiež relatívne ľahko natáčajú, ale pretože sú hubovité, vlasy s nimi schnú pomalšie. Magnetické natáčky dobre drží a vytvárajú zreteľné vlny, ale ich použitie je najťažšie. Vyskúšajte rôzne druhy natáčok, aby ste zistili, ktoré vyhovujú vám a vašim vlasom.       
 2.  
 3.             2      Umyte si vlasy a použite kondicionér. Vzhľadom na to, že vlasy nebudú schnúť v prirodzenej pozícii, je dobré vopred použiť hydratačný šampón a kondicionér. Z vlasov môžete rukami vytlačiť prebytočnú vodu, ale nesušte ich uterákom. Mokré vlasy rozčešte.       
 4.  
 5.      3      Rozdeľte vlasy do častí. Vlasy rozdeľte u spánkov. Mali by ste mať tri časti: nad každým uchom a na vrchole hlavy. Zadné častí sa zatiaľ zaoberať nemusíte.        
 6.  
 7.      4      Začnite s natáčaním u línie vlasov. sčesať časť širokú rovnako, ako je vaše natáčky dopredu a pozdvihnite ju nahor od hlavy. Použite na túto časť trochu gélu alebo krému na vlasy. Potom natáčajte smerom od tváre a pomocou sponky alebo vlásenky pripevnite natáčku u pokožky hlavy.        
 8.  
 9.      5      Pokračujte s natáčaním. Rozdeľte vlasy na menšie časti, spôsobte gél alebo krém a natáčajte smerom od tváre. Ak chcete naozaj tesné kudrlinky, použite malé natáčky blízko pri sebe. Ak chcete veľké vlny, použite väčšie natáčky.        
 10.  
 11.             6      Svoje vlny vyfúkajte. Ak sa chcete vyhnúť zaťažovaniu vlasov teplom z fénu, nechajte vlasy s natáčkami uschnúť na vzduchu. To môže trvať niekoľko hodín alebo dokonca cez noc. Môžete si tiež vyfénovať vlasy s natáčkami. Ak použijete fén, nechajte natáčky vo vlasoch ešte asi 15 minút aby vychladli, a aby sa vlny definovali.        
 12.  
             

Tipy .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                (7)      
Osobnej starostlivosti a Štýl populárne:
Ako sa vyhnúť podráždeniu pokožky po holení.

Ako mať väčšie prsia.

Ako mať plnšie líca.

Ako si vytrhať obočie.

Ako si vyrobiť olejovú masku na vlasy.

Ako kontúrovej tvár pomocou make upu.

Ako byť špeciálny.

Ako narovnať vlasy bez žehličky.

Ako používať solárium.

Ako kontúrovej tvár pomocou make upu.

Ako sa cítiť šťastnejší.

Ako vyzerať štíhlejšie.

Ako odstrániť akrylové nechty.

Ako spoznať rozdiel medzi NERD a geek.

Ako kontúrovej tvár pomocou make upu.

Ako chodiť ticho.

Ako sa starať o nové tetovanie.

Ako mať väčšie poprsie.

Ako odstrániť akrylové nechty.

Ako si obliecť sárí.

Ako si umyť tvár.