Home \ Osobnej starostlivosti a Štýl
 

Ako si vybudovať sebavedomie.

 

Chcete byť sebavedomie a cítiť sa sebavedome, ale čo keď nemáte žiadne sebavedomie? Ako sa dostať z bodu A do bodu B? Skutočné sebavedomie nemožno získať cez noc. Chce to odhodlanie a tiež je nutné si uvedomiť, že ste dobrým človekom, ktorý si zaslúži rešpekt a lásku.

              

Postup .

    

     Budovanie sebavedomie  .

    
   
 1.            1      Spoznajte svoje neistoty. Čo hovorí hlas vnútri vašej hlavy? Kvôli čomu sa za seba hanbíte? Môže to byť čokoľvek od akné, výčitiek svedomia, priateľov v škole až po traumatické zážitky z minulosti. Či už sa cítite neisto, podradný alebo zahanbene, pomenujte tento pocit a napíšte si ho. Môžete tento papier potom roztrhať na kusy a začať s pozitívnym prístupom.       
 2.  
 3.             2      Porozprávajte sa o tom s rodinou a priateľmi. Povedzte im, čo máte na srci. Každý deň by ste sa mali postupne zbavovať týchto problémov, jeden po druhom. Neexistuje žiadne rýchle riešenie. Musíte nájsť jadro svojho problémy a zamerať sa na neho. Pochopte, že musíte riešiť každý problém zvlášť. Zistite, či ide o nejakú emóciu z minulosti a či pre vás stále tento pocit platí aj teraz. To samozrejme neznamená, že sa musíte zbaviť všetkého, z čoho máte zlý pocit (často to jednoducho ani nejde). Musíte sa naučiť akceptovať sami seba, svoju minulosť, okolnosti tak ako sú a nemyslieť na všetko rovno ako na "zlé" veci.        
 4.  
 5.             3      Odrazte sa od svojich chýb. Pamätajte, že nikto nie je dokonalý. Aj tí najviac sebavedomí ľudia majú svoje neistoty. Niekedy máme v živote pocit, že nám niečo chýba. Taká je ale realita. Pamätajte, že život je plný prekážok. Často tiež tieto pocity neistoty samé zmiznú, podľa toho kde sme, s kým sme, akú máme náladu alebo ako sa cítime. Inými slovami, tieto pocity nie sú stále.        
 6.  
 7.             4      docente svoje úspechy. Každý je v niečom dobrý, nájdite si teda veci, v ktorých vynikáte a zamerajte sa na svoj talent. Dovoľte si byť na seba pyšní. Uznávajte sami seba za to, čo ste dokázali. Podradnosti je stavom mysle, v ktorom sami seba považujete za obeť. Nedovoľte, aby ste boli obeťou. Nájdite si niečo, čo máte radi. Každý sa narodí s určitým talentom a silnými stránkami. Môžete si tie svoje ešte vylepšiť a stať sa profesionálom. Ak je pre vás ťažké nájsť dve alebo tri činnosti, ktoré si vždy užívate, zamyslite sa nad tým, čo robia ostatní a čo by ste tiež radi robili a skúste sa napríklad zapísať do nejakého klubu. Keď sa budete venovať svojim vášňam, nielen že to na vás bude mať terapeutický účinok, ale tiež sa budete cítiť jedineční a uznávaní. To všetko vám pomôže získať lepšie sebavedomie. Navyše keď budete robiť veľa rôznych činností, budete nielen sebavedomejší, ale tiež budete mať väčšiu šancu, že si nájdete dobré kamarátov.        
 8.  
 9.             5      Buďte vďační za to, čo máte. Mnohokrát je koreňom neistoty a nedostatku sebavedomia pocit toho, že nemáte dostatok niečoho, čo by ste chceli, či už ide o emocionálne potreby, šťastie, peniaze atď. Keď si uvedomíte a budete vďační za to, čo už máte, pomôže vám to bojovať s pocitom neúplnosti a nespokojnosti. Nájdite svoj vnútorný pokoj a nájdete tiež svoje sebavedomie.        
 10.  
 11.             6      Buďte pozitívny, aj keď sa tak práve necítite. Vyhýbajte sa sebaľútosti a ľútosti ostatných. Nikdy ostatným nedovoľte, aby spôsobili, že sa budete cítiť podradný - môžu, iba ak im to dovolíte. Ak budete pokračovať v sebanenávisti a sebaľútosti, ostatné tomu uveria a budú sa tak k vám správať tiež. Hovorte o sebe, svojej budúcnosti a pokrokoch pozitívne. Nebojte sa preniesť svoje silné stránky a vlastnosti na ostatné. Keď to urobíte, podporíte svoje vlastné nápady a podporíte aj ostatné v ich raste.        
 12.  
 13.             7      Prijímajte lichôtky s gráciou. Rozhodne neprotáčejte oči a nehovorte: "Jo, to určite," ani nekrčte ramenami. Berte si lichôtky k srdcu a odpovedajte pozitívne ( "Ďakujem" a úsmev funguje najlepšie).        
 14.  
 15.             8      Usmievajte sa na seba v zrkadle. Štúdia ohľadom "teórie tvárovej spätnej väzby" naznačuje, že výrazy v tvári môžu váš mozog povzbudiť k registrovanie určitých emócií. Keď sa na seba teda budete každý deň usmievať v zrkadle, budete sa cítiť spokojnejší sami so sebou a tiež sebavedomejšie.        
 16.  
 17.             9      'Pokojne to hrajte! Môžete sa usmievať, aby ste sa cítili šťastnejšie a rovnako to platí aj o sebavedomie. Predstierajte, že ste úplne sebavedomým človekom, pohybujte sa tak a vnímajte, aký je to pocit.        
 18.  
 19.             10      Dodržiavajte svoje princípy. Môže to byť ťažké, ale ak nemáte nič, v čo môžete veriť, nemáte vlastne vôbec nič. Ak za ničím nestojíte, nič vás nenadchne. Nezáleží na tom, čo sa vám v živote stalo - vždy môžete povedať, že odo dneška sa budete riadiť svojimi princípmi a svojimi najlepšími schopnosťami.        
 20.  
 21.             11      Pomáhajte ostatným. Keď viete, že ste na ľudí okolo seba milí a snažíte sa im uľahčiť život (aj keď to znamená len byť milší na servírku, ktorá vám ráno donesie kávu), budete vedieť, že ste pozitívne silou v ich životoch a to vám veľmi posilní sebavedomie.        
 22.  
 23.             12      Vyhnite sa perfekcionizmu. Perfekcionizmus vás ochromí a zabráni vám dosiahnuť svoje ciele.                  
 24.  
            

Tipy .

                  

Varovanie .

             
Osobnej starostlivosti a Štýl populárne:
Ako sa prírodnými spôsobmi zbaviť strií.

Ako vyliečiť infekciu piercingu nosa.

Ako byť dochvíľni.

Ako byť lenivý.

Ako si vytvoriť dočasné tetovanie.

Ako si spočítať, koľko kalórií musíte jesť, aby ste schudli.

Ako byť cnostnú ženou.

Ako si vybudovať sebavedomie.

Ako prekryť tetovanie pomocou make upu.

Ako nanášať tvárenku.

Ako odstrániť akrylové nechty.

Ako si urobiť mačacie očné linky.

Ako mať bezchybnú pleť už za týždeň.

Ako byť nonšalantnou.

Ako schudnúť 7 kíl za 3 týždne.

Ako si urobiť pedikúru.

Ako robiť Ombré nechty.

Ako posilniť spodné chrbtové svalstvo.

Ako skladať šatky.

Ako mať zaujímavejšie život.

Ako si vyrobiť domáce penu do kúpeľa.