Home \ Osobnej starostlivosti a Štýl
 

Ako zjemniť vlasy po farbení.

 

Konečne máte farbu vlasov, akú ste si želali, ale vlasy sú na dotyk ako slama. Našťastie to ale môžete zmeniť. Ak budete používať kvalitné produkty, dodržiavať správne návyky a párkrát navštívite chladničku, budú vaše krásne nafarbené vlasy tiež hebké.

              

Postup .

    

  Časť 1      Ako vlasom dodať späť vlhkosť  .

    
   
 1.            1      Po nafarbenia vlasov naneste kondicionér. Väčšinou je v balení s farbou na vlasy obsiahnutý tiež kondicionér, ktorý je potrebné po nafarbenia naniesť na vlasy. Ak v balení nie je, použite bežný kondicionér a nechajte ho pôsobiť aspoň tri minúty. Potom vlasy opláchnite studenou vodou. 
    
  • Nekupujte produkty, ktoré neobsahujú kondicionér. Farby na vlasy sú k vašim kaderiam veľmi nešetrné, a preto by ste sa po zafarbení mali o vlasy dobre postarať.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Doprajte si vyživovacej kondicionér. Okrem svojho bežného kondicionéru použite raz za týždeň hĺbkovo vyživujúci kondicionér. Ak sa vám po kondicionéru vlasy mastia, použite ho len na končeky. Po niekoľkých minútach ho vymyte. 
    
  • Niektoré kondicionéry sú bezoplachové. Takéto prípravky iba naneste alebo nastriekajte na vlhké vlasy a máte postarané.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Keď si umývate vlasy, začnite teplou vodou a skončite studenou. Teplá voda otvorí vlasové folikuly a studené voda je zase uzavrie. Inými slovami teplá voda vlasy pripraví na hydratáciu a vďaka studenej vode zostane vlhkosť vnútri. Pokúste sa teda neumývať vlasy príliš teplou vodou, vaše kadere vám poďakujú.                 
 6.  
             

  Časť 2      Udržanie vlasov v dobrej kondícii  .

    
   
 1.             1      Neumývajte si vlasy každý deň. Umývaním sa vlasy vysušujú, takže si vlasy pár dní neumývajte, ak nemusíte (preto bol vynájdený cop). Keď sa sprchujete, zopnite si vlasy hore a schovajte ich pod kúpaciu čiapku, aby vám neprekážali. Keď si neumývajú vlasy, neznamená to, že sa nebudete sprchovať. 
    
  • Každý človek má iné potreby. Niekto si musí mať vlasy obdeň, niekto raz za týždeň. Jednoducho sa pozrite na korienky. Ak sú mastné, umyte ich. Ak nie, užite si čas, ktorý ráno ušetríte.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Keď si umývate vlasy, použite kvalitný šampón a kondicionér. Vyberte si šampón, ktorý nebude vlasy zbytočne zaťažovať a neobsahuje sulfáty. Ak obsahuje nejaké vyživovaciu oleja, je to len dobre. Šampón by tiež mal byť určený pre farbené vlasy. 
    
  • Šampónom vlasy umývajte hlavne pri korienkoch a kondicionér používajte do dĺžok a na končeky. Kondicionér býva výživnejšie a nechcete mať kvôli nemu mastné korienky, ale hydratované končeky.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Ak sa im môžete vyhnúť, nepoužívajte stylingové pomôcky na báze horúceho vzduchu. Takéto pomôcky vlasy len vysuší a poškodí. Bude to možno náročné, ale dá sa bez nich zaobísť. Krepaté vlasy zakryje cop alebo čelenka. Berte to ako krátkodobé riešenie dlhodobého problému. Skúste teda na niekoľko dní v týždni odložiť žehličku a nechať si vlasy prírodné. Za niekoľko týždňov by ste si mali všimnúť zlepšenie. 
    
  • Ak nie je zbyt, skúste na kulme alebo žehličke aspoň znížiť teplotu. Nie je to tak dobré riešenie ako tieto pomôcky nepoužívať, ale je to lepšie ako nič.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Vlasy pravidelne zastrihávajte. Ak máte poškodené vlasy, vo väčšine prípadov je ideálne vlasy zastrihnúť raz za mesiac. Keďže sa farbou na vlasy najviac poškodí končeky, je to najlepší spôsob, ako problém vyriešiť. Veľa ľuďom navyše už vlasy od určitého okamihu prestanú rásť, a tak je skrátenie pekne oživí.       
 8.  
 9.             5      Ak chcete mať zdravé vlasy, jedzte zdravo. Každý deň jedzte vyváženú stravu. Viete, prečo ľudia, ktorí hladujú alebo držia nárazovú či zrovna teraz populárne diétu nemajú pekné vlasy? Pretože naozaj ste to, čo jete. Ak vaše telo nemá dostatok živín, určite žiadne nedodá vlasom. Uistite sa, že v potrave prijímate dostatok bielkovín, zinku, železa a ďalších vitamínov a minerálov. Vlasy, koža a nechty budú vyzerať lepšie. 
    
  • Pite veľa vody. Rovnako ako jablčný ocot vie vyčistiť vlasy, voda čistí celé vaše telo. Čím ste hydratovanejšie, tým ste celkovo zdravší.
  •  
         
 10.  
             

  Časť 3      Domáce hydratačný metódy  .

    
   
 1.             1      Použite vajíčka. Bielkoviny a lecitín vo vajciach výborne hydratujú od korienkov ku končekom. Navyše vlasy posilní a obmedzí tak ich lámavosť. Domáce kondicionér si zo svojej raňajky vyrobíte nasledovne: 
    
  • Zmiešajte tri vajcia s polievkovou lyžicou medu a dvoma polievkovými lyžicami kokosového alebo olivového oleja. Zmes naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 30 minút. Dôkladne vymyte a vlasy nechajte uschnúť na vzduchu.
  •  
  • Polovica hrnčeka jogurtu a dve polievkové lyžice mandľového oleja s dvoma rozšľahanými vajíčkami vytvorí krémovú zmes, ktorú môžete naniesť do dĺžok vlasov. Nechajte pôsobiť 30 minút a potom umyte ako obvykle.
  •  
  • Skvele funguje aj majonéza, ale možno budete voňať ako lahôdkarstva.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Vlasy výživu pomocou oleja. Olivový olej, kokosový olej, ricínový olej či mandľový olej sú najlepšie pomocníci. Niekoľko kvapiek voňavého esenciálneho oleja tiež neuškodí. Môžete si buď niekoľko kvapiek rozotrieť v dlaniach, alebo olej ohrejte v mikrovlnke. 
    
  • Ak sa chcete do hydratácia poriadne oprieť, zohrejte na platničke štyri polievkové lyžice oleja. Keď je olej dostatočne teplý, ale nie horúci, zložte ho z platničky a nalejte do vlasov. Vlasy poriadne premasírujte a zabaľte do uteráka, aby vlasy z procedúry získali čo najviac živín.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Skúste kokosový olej. V mikrovlnke rozpustite kokosový olej a nechajte ho trochu vychladnúť. Vlažný olej naneste starostlivo do vlasov a nechajte pôsobiť 4-5 hodín (alebo ako dlho chcete). Potom dôkladne vymyte.       
 6.  
 7.             4      Vlasy môžete tiež zjemniť medom. Väčšie množstvo tejto sladkej pochúťky nechajte pôsobiť pol hodiny a potom vymyte, alebo zmiešajte s avokádom a vajíčkom. Túto hĺbkovo vyživujúce zmes nanášajte raz týždenne. 
    
  • Alebo tiež môžete trochu pridať do svojho bežného šampónu!
  •  
         
 8.  
 9.             5      Roztlačte trochu avokáda a banánu. Banán vlasy posilní a ozdraví. Avokádo je potom vyživí, takže budú jemné a lesklé. Procedúru môžete tiež vylepšiť pridaním jednej či dvoch lyžíc oleja (môžete použiť akýkoľvek z vyššie uvedených druhov). Prísady zmiešajte, naneste na vlasy a nechajte 30 až 60 minút.       
 10.  
 11.             6      Vlasy namočte do jablčného octu. Jablčný ocot toľko nehydratuje, ale obnovuje vlasy do pôvodnej kondície a je domácim riešením mnohých problémov. Vie obnoviť pH vašich vlasov a vyčistiť ich od všetkých syntetických látok, ktoré ste na vlasy nanášali. Ide viacmenej o čistiaci prostriedok pre kadere.       
 12.  
 13.   7      Zmiešajte vodu s jablčným octom jedna ku jednej. Roztok nalejte na vlasy, nechajte 15 minút a potom opláchnite. Potom vlasy upravte ako zvyčajne.     
 14.  
             

Veci, ktoré budete potrebovať .

      

Voliteľné:

   

             
Osobnej starostlivosti a Štýl populárne:
Ako pilovať nechty.

Ako byť kreatívny.

Ako sa zbaviť tmavej kože v podpazuší.

Ako sa starať o afroamerickej vlasy.

Ako roztiahnuť nové topánky.

Ako si ostrihať nechty na rukách a nohách.

Ako vyčistiť biele conversky.

Ako nanášať tvárenku.

Ako používať pemzu.

Ako byť láskavý.

Ako si uviazať kravatu.

Ako si vyčistiť zuby prírodnými metódami.

Ako mať štýl.

Ako nosiť úzke džínsy.

Ako byť produktívny.

Ako si odlakovať nechty bez použitia odlakovača.

Ako si narovnať vlasy bez použitia tepla.

Ako si oholiť fúzy.

Ako sa zbaviť zápachu z pošvy.

Ako si zvlniť vlasy.

Ako sa stať ľavákom, keď ste pravák.