Home \ Osobnej starostlivosti a Štýl
 

Ako sa cítiť šťastnejší.

 

Možno si myslíte, že nie je nič, čo by ste mohli urobiť, aby ste sa cítili trochu šťastnejší. V skutočnosti je šťastie vo vašich rukách, nehľadiac na situáciu, v ktorej sa nachádzate. Ak chcete byť šťastnejší, musíte byť ochotní zmeniť svoj pohľad na svet, aby ste boli schopní prijať čokoľvek, čo život prinesie, zatiaľ čo sa budete pokúšať zmeniť veci, ktoré nefungujú. Ak sa chcete cítiť šťastnejší okamžite, nasledujte tieto kroky.

              

Postup .

    

    1      Zmena myslenia  .

    
   
 1.            1      Myslite pozitívnejšie. Najjednoduchší spôsob ako sa stať šťastnejší je vynaložiť úsilie na to byť optimistickejší. Môžete si myslieť, že sú niektorí ľudia negatívnejší než iní, ale to je len lenivé myslenie, ktoré vám môže brániť v tom ako byť šťastnejší ako dnes. Vašu osobnú situáciu nemusíte mať pod kontrolou, ale vždy môžete kontrolovať svoj pohľad na vec a ak sa budete snažiť pozerať na svetlé stránky situácie na rozdiel od sústredenia sa na negatívne aspekty, môžete byť šťastnejší osobou. 
    
  • Aby ste mysleli pozitívnejšie, musíte byť pripravení kontrolovať svoje myšlienky. Všímajte si, keď sa vkrádajú negatívne myšlienky a bojujte s nimi tými pozitívnymi - a logickými. Koľko z vašich negatívnych myšlienok sú len súčasťou "najhoršieho scenára" alebo vášho trvaní na očakávania akejkoľvek najhoršie situácie?
  •  
  • Najjednoduchší spôsob ako myslieť pozitívnejšie je obklopiť sa pozitívnymi ľuďmi. Ich optimistická energie sa na vás prenesie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Urobte si zoznam vďaky. Pripomínajte si všetky veci, za ktoré by ste mali byť vďační, budete tak šťastnejší. Vezmite si ceruzku a papier do tichej miestnosti a napíšte aspoň 10-15 vecí, za ktoré ste vďační. Môžu byť tak veľké ako kamaráti a rodina vo vašom živote aj tak malé ako nová záhrada, ktorú ste vybudovali pri dome. Premýšľajte nad všetkým, čo vám vytvorí úsmev na tvári a čo urobí váš život šťastnejší. Až budete mať všetko spísané, uvidíte, za čo máte byť vďační a z čoho byť šťastní.  
    
  • Nechajte si zoznam po ruke a rozširujte ho každú nedeľu. Vytvorte si rituál a čítajte ho zakaždým, keď sa k nemu vrátite, alebo si ho prečítajte na konci každého roka, aby ste vedeli, koľko šťastia v živote máte.
  •  
  • Ak chcete iný variant na tento spôsob, môžete si urobiť "pohár šťastie." Napíšte si na kúsok papierika niečo, čo vás robí šťastným a vhoďte ho do pohára. Počkajte, až sa poháre naplní, alebo do konca roka a potom sa bavte všetkými tými vtipnými spomienkami, ktoré vás urobili šťastnými.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Vážte si maličkostí. Ak chcete byť šťastnejší, musíte zapracovať na ocenenie malých radosťou vo svojom živote rovnako ako tých veľkých. Zastavte sa a privoňajte si k ružu. Doslova - sa zastavte a skontrolujte všetky kvety, rastúce pri dome, a pozrite sa, ako úžasné sú. Skúste malý múčnik v blízkej kaviarni a vychutnajte si jeho bohatej a komplikované chute. Chvíľku sa pozastavte nad vtipnou správou, ktorú vám poslal kamarát. Tieto malé veci vám nemusí pripadať dôležité, ale dávajú zmysel. 
    
  • Dajte si za cieľ zapísať si aspoň päť maličkostí, ktoré vás urobili šťastným každý deň. Akonáhle s tým raz začnete, bude vám to pripadať prirodzené a pristihnete sa pri tom, že sa usmievate nad vecami, ktoré by vám predtým neprišli zvláštne.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Žite prítomnosťou. Ďalším trikom ako byť šťastnejší je naučiť sa prijať prítomnosť namiesto ľutovanie minulosti či sa nechať desiť budúcnosťou. Naučte sa užívať si rozhovorov, ktoré vediete, namiesto premýšľanie nad tým, čo budete robiť ďalej, alebo sa trápiť tým, čo ste povedali pred dvadsiatimi minútami. Naučte sa oceňovať veci, ktoré máte pred sebou, príjemne strávený čas a odvrátiť sa od myšlienok na čokoľvek mimo vaša momentálna prežitky. Očividne to vyžaduje veľa odhodlania, ale akonáhle sa tomu dostanete na kĺb, uvidíte, že úroveň vášho šťastia výrazne vzrastie.  
    
  • Žiť prítomnosťou vyžaduje cvik a môžete sa to naučiť rýchlejšie, keď budete prevádzkovať jogu alebo meditácie.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Urobte si čas na spätnú väzbu. Ak nájdete si čas na zhodnotenie svojich prežitkov a pozastavíte sa a zauvažujeme nad tým, čo vám priniesol deň, môžete byť šťastnejší. Možno nie ste príliš šťastní, pretože sa cítite ako by ste len preplávali životom a neurobíte si čas spýtať sa sami seba "čo sa sakra práve stalo? "Nájdite si každý deň čas - alebo aspoň každý týždeň - kedy si pokojne sadnete, budete hľadieť do nejakej scenérie a budete premýšľať o všetkých udalostiach, ktoré sa vám stali. Budete sa cítiť pokojnejšie a začnete sa cítiť menej ochromení všetkým čo je pred vami a áno, urobí vás to šťastnejšími. 
    
  • Hoci môžete spätnú väzbu najlepšie vykonať na vlastnú päsť, ak sa vám stále niečo naháňa hlavou, telefonát priateľovi, s ktorým si o tom porozprávate, vám tiež môže pomôcť premýšľať o udalostiach vášho života z iného uhla pohľadu.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Prestaňte sa porovnávať s ostatnými. Ak sa naučíte pozerať na svoj život vo vlastných podmienkach namiesto toho, aby ste si priali mať toľko peňazí ako priatelia, alebo rovnako úžasné telo ako osoba vedľa vás, potom budete schopní sa zbaviť horkosti a závisti. Pripomínajte sa, že každá osoba s niečím bojuje a má aj svoje silné stránky a že nemôžete mať všetko - rovnako tak ostatných. Sústreďte sa na svoje vlastné záujmy namiesto rozhliadania sa po ostatných a budete sa rýchlo cítiť šťastnejší. 
    
  • Môžete si myslieť, že poznáte osobu čo má "všetko," ale je pravdepodobné, že niekto môže nájsť niečo, čo vám tiež bude závidieť.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Buďte viac súcitní. Tenzin Gyatso, 14. Dalai Lama raz povedal, "ak chcete, aby boli ostatní šťastnejší, prejavujte súcit; ak chcete byť šťastní, prejavujte súcit. "Môžete si myslieť, že súcit s ostatnými nemá nič spoločné s úrovňou šťastie, ale v skutočnosti z vás môže schopnosť súcitiť s priateľom či niekým cudzím v ťažkej situácii urobiť ucelenejší, sebavedomú a vďačnou osobu. Ak ste tak zaneprázdnení posadnutosťou svojimi vlastnými problémami a nikdy sa nerozhlížíte, aby ste videli, ako sa cítia ostatní ľudia, ste predurčení k tomu byť menej šťastní než naozaj súcitný človek.  
    
  • Nabudúce až budete tráviť čas s priateľom, pokúste sa vyvinúť osobitné úsilie na súcit. Pochopte situáciu z pohľadu priateľa a spýtajte sa na ďalšie otázky týkajúce sa jeho pocitov a ukážte, že sa naozaj zaujímate.
  •  
                   
 14.  
             

    2      Zmeňte svoje konanie  .

    
   
 1.             1      Strávte viac času so svojimi milovanými. Strávenie viac času s ľuďmi, ktoré milujete - a ľuďmi, ktorí vás robia šťastnými - vás zaručene urobí šťastnejšími. Ak máte pocit, že ste na dne, zavolajte priateľom alebo niekomu z rodiny a namiesto útrap naplánujte nejakú zábavu na neskôr. Môžete mať pocit, že sa vaša depresívna nálada prenesie na ostatných, ale namiesto toho vás čas strávený s priateľmi povzbudí a budete sa cítiť šťastnejší. 
    
  • Je dobré tráviť čas so šťastnými ľuďmi. Smiech - a šťastie - sú naozaj nákazlivé, a mali by ste sa obklopovať ľuďmi, ktorí sa cítia šťastne, ak sa chcete tiež cítiť šťastný. V skutočnosti podľa harvardskej štúdie spolu s fondom UC San Diego nie je šťastie ovplyvnené len individuálne cestou človeka, ale aj jeho spoločností.  
  •  
  • Nie je dobré tráviť čas s ľuďmi, ktorí sa sťažujú. Ľudia, ktorí sú vždy negatívne, radi sa sťažujú a vidia v každej situácii to najhoršie, vám zaručí, že uvidíte to najhoršie tiež. Vyhýbajte sa týmto ľuďom ako len môžete, najmä ak sa snažíte zlepšiť svoju náladu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zapojiť všetko čo je rozbité. Ďalší spôsob ako sa cítiť šťastnejšie je pozrieť sa poriadne na svoj život a zmeniť všetko čo sa dá zmeniť, aby ste sa cítili šťastnejší. Aj keď možno nebudete schopní urobiť dramatické zmeny ako z ničoho nič zmeniť zamestnanie, sú tu aj malé veci, ktoré môžu urobiť veľký rozdiel. Ak teda niečo nefunguje ako má, urobí vás náprava šťastnejšími. 
    
  • Určite si nenájdete vhodnejšie zamestnanie cez noc. Ale čo môžete zmeniť je prístup k vašej práci - pamätajte, že zamestnanie nie je to, kde všetko končí a začína a že máte aj iné veci, ktoré vás môžu robiť šťastnejšími.
  •  
  • Malé veci môžu mať veľký dopad. Ak ste podráždenie po celý deň z hodinového sedenia v zápche na ceste do práce každé ráno, vstaňte ráno o pol hodiny skôr a vyhnite sa tak dopravnej zápche.
  •  
  • Možno ste nešťastní, pretože tušíte, že ste sebeckí, nepriateľskí, zlí poslucháči alebo že nie ste dobrí priatelia. No, robte, čo môžete, aby ste sa v týchto oblastiach zlepšili - Ak budete spokojnejší sami so sebou, potom sa budete celkovo cítiť šťastnejší.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Snažte sa tráviť viac času vonku. Stačí ísť von, dýchať čerstvý vzduch a nechať slnečné lúče dopadať na tvár a zaručene sa budete cítiť šťastnejší. Ak musíte robiť niečo, čo sa dá vykonať aj vonku, zmeňte plán a prispôsobte sa slnku. Ak ste sa práve chystali čítať knihu v tmavom nevzdušné izbe, bežte si namiesto toho čítať do parku. Ak ste s priateľom na obede v kaviarni, povedzte si o miesto na záhradke. Pobyt vonku - v prípade že nie ste uprostred búrky - vám zaručí, že sa budete cítiť šťastnejší. 
    
  • Vyskúšajte cvičenie vonku miesto posilňovne. Ubehnutí 5 km na slnku vás urobí ešte šťastnejší - a bude to väčšia sranda - ako beh na bežiacom páse čelom k stene.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Minimalizujte stres. Aj keď je nemožné zbaviť sa zrazu všetkého stresu, ak sa budete snažiť o jeho minimalizáciu, budete sa okamžite cítiť šťastnejší. Začnite malými drobnosťami - upracte a zorganizujte si priestor tak aby ste sa každé ráno nestresovali hľadaním vecí, ktoré si oblečiete. Urobte svoj spoločenský diár o 25% voľnejší, aby ste mali viac času sami na seba. Vyhnite sa ľuďom a situáciám, ktoré vám spôsobujú veľký stres. Budete prekvapení, aký veľký dopad to bude mať na úroveň vášho šťastia. 
    
  • Vyskúšajte meditáciu. Meditácia vám môže pomôcť upokojiť myseľ a telo a žiť okamihom namiesto starostí so všetkými vecami okolo vás.
  •  
  • Napíšte do magazínu. Môže vám to pomôcť udržať si prehľad o živote a môžete sa cítiť menej ochromení všetkým okolo.
  •  
  • Ak sa naozaj cítite tak stresovaní, že sotva zvládate každodenný život, potom zvážte konzultáciu s terapeutom.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zmeňte svoju zabehnutú rutinu. Ak sa chcete cítiť šťastnejší, potom je možná všetko čo potrebujete len malá zmena. Ak ste nešťastní, môže to byť spôsobené tým, že sa cítite zapadol v rutine a je vám zle keď robíte tie staré rovnaké veci deň čo deň. Skúste si dať niečo iné na raňajky. Zacvičte si jogu v noci namiesto rána. Vyrazte si s novým priateľom namiesto tých starých. Choďte do práce pešo namiesto jazdy autom. Všetky tieto malé veci vás môžu vzpružiť a urobiť tak šťastnejší. 
    
  • Len to, že budete robiť jednu novú vec denne, aj keď sa vám to nutne nemusí páčiť viac ako tie staré, vás môže urobiť šťastnejší.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Skúste stráviť viac času nasledovaním svojich vášní. Ktokoľvek by sa cítil šťastnejšie, ak on alebo ona strávi viac času robením vecí, ktoré on alebo ona naozaj milujú. Ak ste fanatik do fotografií, trávia viac času fotením. Ak milujete písanie básní, vstaňte ráno o pol hodiny skôr a pracujte na svojom diele. Ak milujete varenie, urobte si čas a varte aspoň dvakrát týždenne. Možno si nemyslíte, že je nasledovanie vášňou hodné vášho času, keď máte toľko iných "praktických" vecí na práci, ale rozhodne to bude mať vplyv na úroveň vášho šťastia. 
    
  • Pozrite sa na svoj rozvrh. Zistite, či sú spôsoby, ako môžete byť efektívnejší, aby ste našli čas na svoju vášeň, alebo či tam sú nejaké nie až tak zábavné činnosti, ktoré môžete od života jednoducho odstrihnúť, aby ste uvoľnili čas pre veci, ktoré milujete.
  •  
         
 12.  
             

    3      Rozvoj šťastnejších návykov  .

    
   
 1.             1      Doprajte si dostatok spánku. Vytvorenie návyku spať aspoň 7 alebo 8 hodín každú noc, vás rozhodne urobí šťastnejšími. Budete prekvapení, ako veľmi vám kvalitný spánok v noci môže vylepšiť náladu - a ako veľmi si môžete vďaka zlému spánku myslieť, že každého nenávidíte a že je svet strašné miesto. Šťastnejší ľudia majú starostlivosť o svoje telo a dušu za prioritu a malo by to byť niečo, čo budete uprednostňovať aj vy, ak sa chcete tiež cítiť šťastnejšie.  
    
  • Skúste ísť do postele zhruba v rovnaký čas každú noc a prebúdzať sa tiež v rovnaký čas každé ráno.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pravidelne cvičte. Je dokázané, že pravidelné cvičenie robí ľudí šťastnejší a dokonca len 30 minút cvičenia každý deň môže mať výrazný dopad na to, ako šťastní sa cítite. Možno sa vám nechce vyraziť do posilňovne alebo sa ísť prebehnúť, keď máte pocit, že ste na dne, ale je to presne to čo vás povzbudí. Ak vás cvičenie osamote nudí, choďte na jogu v skupine, tanec, lekcie posilňovanie barre alebo sa pripojte k nejakému športovému tímu.  
    
  • Zvoľte fyzickú aktivitu namiesto dopravných prostriedkov vždy, keď to ide. Dokonca aj 15 minútová prechádzka do obchodu namiesto jazdy autom alebo vyšliapnutí štyroch poschodí do kancelárie namiesto použitia výťahu váš môže urobiť šťastnejší.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Viac sa smejte. Štúdie ukazujú, že naozajstný smiech robí ľudí šťastnejší. Dokonca, aj keď nemáte pocit, že je čomu sa smiať, pokus smiať sa viac ako obvykle zmätie vašej myseľ a bude sa cítiť šťastnejšie. Keď sa budete smiať na ľudí okolo seba, budú sa na vás tiež usmievať a byť obklopený ľuďmi, ktorí sa usmievajú, vás tiež urobí šťastnejší. Takže úsmev je win-win situácia, dokonca aj keď by ste sa radšej Mračili.  
    
  • Hrajte to, kým to nepôjde samo. Môžete mať spočiatku pocit, že je váš úsmev hraný, ale budete prekvapení, ako rýchlo sa v skutočnosti začnete cítiť šťastnejší, keď sa snažíte usmievať aj keď sa na to veľmi necítite.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Urobte si čas na šťastie. Pozrite sa na svoj deň a sledujte veci, ktoré vás robia najšťastnejší. Aj keď nemôžete začať pracovať len hodinu denne a raziť s priateľmi von na päť hodín každý deň, môžete urobiť malé úpravy a tráviť viac času robením vecí, ktoré vás naozaj robia šťastnejšími. Ak zistíte, že vás robí šťastnými joga, tak skráťte čas strávený sledovaním televízie o dve hodiny každý týždeň a cvičte namiesto toho jogu; ak zistíte, že stretnutie s najlepším priateľom vás rozosmeje, skráťte tie šťastné hodinky so svojimi spolupracovníkmi a namiesto toho si urobte viac času na priateľa. 
    
  • Možno ste sa príliš nezamýšľali nad tým, ktorá časť dňa vás naozaj činí najšťastnejšími. Urobte si zoznam všetkého, čo každý deň robíte a zistite, odkiaľ prichádza najviac šťastia.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Robte pekné veci pre ostatných. Jedna štúdia ukazuje, že ľudia, ktorí v práci dostali bonus navyše, boli najšťastnejší, keď minuli podstatnú časť bonusu na ostatných ľudí. To neznamená, že by ste mali všetky svoje peniaze vynaložiť na najlepšieho priateľa, ale že by ste mali vynaložiť väčšie úsilie na to, aby ste robili pekné veci pre ostatných, či už pomáhate priateľovi zvládnuť rozchod len tým, že ste s ním, alebo dobrovoľníčkam v útulku pre bezdomovcov. Žiadny skutok nie je 100% nesebecký, a je v poriadku pomáhať ostatným a zároveň pomáhať sám sebe cítiť sa šťastnejšie.  
    
  • Mali by ste robiť aspoň niekoľko pekných vecí každý týždeň "len tak". Zaručene sa budete cítiť lepšie.
  •  
  • Nerobte pekné veci pre priateľku, len keď má narodeniny. Dajte jej krásny darček len preto, že ste na ňu mysleli a uvidíte, ako dobre to obom urobí.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Urobte si čas "sami na seba. " Ak chcete byť šťastnejší, musíte stráviť viac času premýšľaním o sebe. To neznamená, že by ste mali byť úplne sebeckí, ale znamená to, že by ste si mali naplánovať čas, kedy môžete byť osamote len sám so svojimi myšlienkami, nápadmi a obľúbenými aktivitami. Váš život môže byť hektický, ale vždy sa nájde čas vtlačiť hodinku alebo pol a byť len sám so sebou, nech už sa prechádzate, píšete do magazínu alebo len uvažujete o predchádzajúcom týždni. 
    
  • Čas strávený sám so sebou vám umožní uvoľniť a zmierniť stres a cítiť sa lepšie.
  •  
  • Nenechajte priateľa, aby jeho plán na poslednú chvíľu narušil čas, ktorý máte pre seba. Zaobchádzajte so schôdzkou so svojím ja ako by to bola schôdzka s vašou obľúbenou celebritou.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Vzdajte sa kontroly. Ak sa naozaj chcete cítiť šťastnejší, musíte nechať ísť myšlienku, že by ste mali mať kontrolu nad všetkými vecami, ktoré vás stretnú - od úspechov a neúspechov v pracovnom živote až po zdravie vášho domáceho maznáčika. V skutočnosti sa má vec tak, že nemáte kontrolu nad väčšinou vecí, ktoré sa vám dejú, vrátane toho ako dlho budete žiť. Čím skôr to prijmete, tým skôr si uvedomíte, že nemáte kontrolu nad tým, čo život prináša - ale že môžete ovládať reakciu na tieto podnety. Moc byť šťastný alebo smutný je vo vašich rukách. 
    
  • Samozrejme je trochu desivé si priznať, že je väčšina vecí vo vašom živote ovládaná silami nad nami. Ale čím skôr si to priznáte, tým skôr budete schopní vidieť, že je vaše vlastné šťastie pod vašou kontrolou.
  •  
         
 14.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                (5)      
Osobnej starostlivosti a Štýl populárne:
Ako mať jemné ruky.

Ako vymeniť piercing v nose.

Ako si do vlasov aplikovať mandľový olej.

Ako si oholiť genitálie (pre mužov).

Ako mať hebkú a žiarivú pleť.

Ako sa prírodnými spôsobmi zbaviť strií.

Ako používať kokosový olej na vlasy a pleť.

Ako si urobiť dready.

Ako si zafarbiť vlasy citrónovou šťavou.

Ako zjednotiť pleť.

Ako sa obliekať v štýle 80 rokov.

Ako si urobiť pedikúru.

Ako používať samoopaľovací krém.

Ako použiť menštruačný tampón (pre dievčatá).

Ako si urobiť mačacie očné linky.

Ako si vybrať vhodné umiestnenie piercingu.

Ako zložiť vreckovku do vrecka saka.

Ako mať swag (pre dievčatá).

Ako získať svetlejšiu pleť.

Ako schudnúť v tvári.

Ako odstrániť farbu z kože.