Home \ Osobnej starostlivosti a Štýl
 

Ako byť grunge.

 

Slovo "grunge" je spojené s hudobným štýlom, ktorý sa v 80. rokoch objavil na americkom severozápade. Prvýkrát sa toto slovo objavilo v tlačovej správe kapely Green River: "Drsné vokály, revúci zosilňovače a ultra-uvoľnený grunge, ktorý zničil morálku celej generácie." Tento štýl definoval určitý región a generáciu, ktorej vplyv je cítiť dodnes. Ak sa chcete stať súčasťou tejto subkultúry, v tomto článku sa dozviete, ako na to.

              

Postup .

    

    1      Vzhľad  .

    
   
 1.            1      Noste flanelové košele a vysoké topánky. Ak chcete ihneď zapadnúť do štýlu grunge, noste kockované flanelové košele a vysoké topánky, ktoré zoženiete v second handoch. Košele sa hodí ako pre mužov, tak pre ženy. Medzi ďalšie unisex veci patria kožené bundy, tričká kapiel, dlhé šortky a staré veľké zapínacie svetre.  
    
  • Dievčatá môžu nosiť maxi sukne a šaty a pančuchy sa vzormi. Vzorované pančuchy sú tiež chytrou investíciou.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nakupujte v second handoch. Kupujte si oblečenie, ktoré sa vám bude páčiť a v ktorom sa budete cítiť pohodlne. Ľudia, ktorí vyznávajú štýl grunge, si váži jednoduchosti a užitočnosti viac, než štýlu. Najlepšie bude, keď si všetko oblečenie nakúpite v secondhandu.        
 4.  
 5.             3      Využívajte protiklady. Ženy môžu kombinovať kvetované letné šaty s vysokými pracovnými topánkami. Ak si chcete vziať letné sukňu, vezmite si k nej koženú bundu. Muži mávajú často dlhé vlasy a nosí flanelové košele, džínsy a vysoké topánky. Ak máte nejaké obľúbené farebné šortky, vezmite si k nim vlnený sveter a vysoké topánky.  
    
  • Môžete nosiť v podstate akékoľvek staré a obnosené oblečenie. Nejde o to, ako vyzeráte, ale o to, aký názor svojím vzhľadom vyjadrujete.
  •  
  • Noste doplnky. Vyznávači štýlu grunge nosí často slnečné okuliare a dlhé ponožky. Kúpte si placky svojich obľúbených kapiel a pripnite si ich na bundu alebo na batoh. Noste staré náramky a lacné doplnky.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zamerajte sa na vlasy. Neumývané a neupravené vlasy sú neoddeliteľnou súčasťou štýlu grunge. Muži si často neholí fúzy a nosia dlhé tmavé vlasy. Ženy si môžu nafarbiť vlasy na rôzne žiarivé farby, ale inak by sa ani ony nemali snažiť mať vlasy "dokonalé." Noste jednoduchý cop alebo drdol, alebo vlasy nechajte voľne visieť. Nemusíte si robiť starosti s tým, že nemáte vlasy dokonale upravené.        
 8.  
 9.             5      Líčenie by malo byť zmesou prirodzeného a odvážneho vzhľadu. Make-up vám môže dodať zaujímavý vzhľad, ale nemali by ste to s ním preháňať. Vezmite si červený rúž, ale oči nechajte nenalíčené, alebo si namaľujte oči tmavými tieňmi a pery majte prirodzené.                  
 10.  
             

    2      Správanie  .

    
   
 1.             1      Pomôžte proti mainstreamu. Móda a hudba, ktoré sú spojené s kultúrou grunge, sa väčšinou snažili vyjadriť frustráciu a nespokojnosť s modernou kultúrou. Spoločenské predsudky a rastúca priepasť medzi bohatými a chudobnými v 80. rokoch doviedla prvej členmi generácie X k odmietaniu klasického konceptu práce od 9 do 17 hodín a k hľadaniu alternatívneho životného štýlu.  
    
  • Na začiatku 90. rokov sa objavil nárast udržateľnosti a organického poľnohospodárstva, ktorý je v určitých smeroch priamym dôsledkom odmietania tradičného životného štýlu, s ktorým prišli členovia grunge subkultúry.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Naučte sa oceniť nepopulárne veci. Študenti štýlu grunge vedia oceniť obskurní kultúru, hudbu, umenie a módu, ktoré väčšinová spoločnosť odmieta. Možno pre vás grunge nebude znamenať flanelové košele a vysoké topánky - filozofia tejto subkultúry nestojí len na oblečenie.        
 4.  
 5.             3      Začnite sa živiť svojimi koníčky. Grunge kultúra je úzko spätá s DIY estetikou a filozofiou - keď chcete vidieť divadelnú hru, nemusíte chodiť do divadla, stačí vám zahrať si ju v pivnici. Nemusíte čítať Rolling Stone, môžete si s kamarátom vydávať vlastný časopis. Nepotrebujete zamestnaní sa životným poistením, stačí vám pracovať za barom a niečo málo si zarobiť predajom vlastných organických plodín na farmárskych trhoch.  
    
  • Vyhnite sa tradičným ideám, ako je nutnosť ísť na univerzitu, nájsť si prácu a neskôr odísť do dôchodku.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Presťahujte sa do väčšieho mesta. To, čo teraz nazývame grunge, bolo výsledkom sťahovanie ľudí z menších miest do veľkých miest, ktorí vytvorili novú medzinárodnú scénu. Ak chcete, presťahujte sa do veľkého mesta a začnite využívať jeho zdroje.        
 8.  
             

    3      Hudba  .

    
   
 1.             1      Zistite si čo najviac informácií. Grunge preslávila kapela Nirvana zo Seattlu, alebo nie? Kurt Cobain a jeho kapela grunge síce preslávili v medzinárodnom meradle, ale tento žáner býva spájaný skôr s kovovým zvukom Black Sabbath a uvoľneným rockom v podaní Scientists.  
    
  • Vlajková loď tohto štýlu bola kapela Mudhoney, nie Nirvana. Mudhoney sa zrodila z popola spomínaných Green River a dodnes ako kapela funguje a tvorí skvelú hudbu.
  •  
  • Cobain a Krist Novoselic - zakladatelia Nirvany, pochádzali obaja z Aberdeenu vo Washingtone, ale keď sa preslávili hitom Nevermind, žili už inde. Dave Grohl, ktorý sa na prvý nahrávke Nirvany nepodieľal, je z Washington D.C.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zistite si niečo o tom, čo počúvate. Grunge hudba je pozoruhodná najmä voľnou štruktúrou songov, extrémne hlasnými gitarami s efektmi a agresívnymi vokály s hlbokou melódiou. Cobain miloval Beatles, Johnnyho Casha a ABBA, ale aj súčasné kapely, ako je REM. Páčilo sa mu napätie medzi hlasnou a tichú hudbou, krásnou a škaredú hudbou, disonancia a melodikou.  
    
  • Black Sabbath a Led Zeppelin sa považujú za kapely, ktoré štýl grunge ovplyvnili najviac. Medzi menej často uvádzané interpretmi patrí Neil Young s kapelou Crazy Horse, alebo hardcore punkovej kapely, ako Black Flag alebo Minor Threat.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zoznámte sa s najznámejšími piesňami a kapelami. Medzi najväčšie počiny tohto štýlu patria všetky tri štúdiové albumy kapely Nirvana (Bleach, Nevermind a In Utero). Vypočujte si tiež Badmotorfinger a superunknown od Soundgarden, Ten a Vs. od Pearl Jam, Superfuzz Bigmuff od Mudhoney a Dirt od Alice in Chains. 
    
  • Vypočujte si tieto albumy a urobte si na ne vlastný názor. Niektorí fanúšikovia štýlu grunge môžu mať vlastný zoznam obľúbených kapiel, alebo môžu napríklad tvrdiť, že jediné grunge album, ktoré stojí za to si vypočuť, je EP Bikini Kill, ktoré takmer nie je možné zohnať. Nájdite si v tomto štýle to, čo sa vám bude páčiť, a nepočúvajte kapely, ktoré vás nebudú baviť.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Choďte ešte hlbšie. Až si vypočujete najväčšie hity, skúste si nájsť aj obskurnější hudbu od iných labelov, napríklad Kill Rock Stars a počúvajte aj iné kapely, než Nirvanu a Pearl Jam. Zistite, čo počúvajú členovia týchto kapiel, nájdite si ich obľúbené pesničky a vypočujte si to, čo vaše obľúbené hudobníkov najviac ovplyvnilo.  
    
  • Dead Moon, Tad, Love Battery, Screaming Trees, The Afghan Whigs, Hole, Babes In Toyland, L7 a Mother Love Bone sú kapely, ktoré stojí za to si vypočuť.
  •  
         
 8.  
                
Osobnej starostlivosti a Štýl populárne:
Ako mať hladké nohy.

Ako schudnúť 5 kilogramov za 10 dní.

Ako urobiť francúzsku manikúru.

Ako sa zbaviť statických nábojov z vlasov.

Ako sa starať o novo prepichnuté uši.

Ako byť usilovný.

Ako byť stoický.

Ako zložiť tesný prstienok.

Ako sa zbaviť zlozvyku.

Ako mať krásne kučeravé vlasy.

Ako odstrániť kurie oká z prstov na nohách.

Ako mať prirodzene vlnité vlasy.

Ako použiť menštruačný tampón (pre dievčatá).

Ako prírodnými metódami zrýchliť rast vlasov.

Ako si opticky zoštíhliť tvár.

Ako si nechať narásť fúzy.

Ako aplikovať tekutý make up.

Ako vytiahnuť črep z chodidla.

Ako si umývať vlasy.

Ako si vytvoriť dready.

Ako sa zbaviť lupín.