Home \ Osobnej starostlivosti a Štýl
 

Ako narovnať vlasy muži.

 

Ak nemáte rovné vlasy od prírody, neznamená to, že ich nemôžete mať vôbec! Hoci sa rovné vlasy väčšinou snaží získať ženy, ani muži sa nemusí hanbiť to vyskúšať. Aby vaše vlasy boli hladké a nepokrútené, skúste kombináciu salónových a domácich spôsobov ošetrenie k ich narovnanie.

              

Postup .

    

    1      Salonová ošetrenie vlasov  .

    
   
 1.                    1      Vlasy vyfúkajte. Môže to znieť divne, ale pomocou fénu môžete vlasy narovnať. Po sprche (pri ktorej ste si vlasy umyli šampónom a použili kondicionér) vlasy osušte uterákom a prečešte hrebeňom. Potom nastavte fén na najvyššiu teplotu a rýchlosť a začnite si vysúšať vlasy. Pri sušení vlasy natiahnite pomocou hrebeňa smerom nahor od hlavy. Pohybujte vzduchom z fénu hore dole po natiahnutých prameňoch; týmto spôsobom uschnú rovno.  
    
  • Pri fénovaní použite špeciálne fúkacia kefu. Natiahnuté vlasy potom nebudú všade poletovať.
  •  
  • Vždy fénom trochu 'pretrepte', aby ste predišli popáleniu pokožky hlavy alebo zničeniu vlasov. Teplo vďaka pohybu nebude príliš dlho prúdiť na rovnaké miesto.
  •  
  • Ak si neviete rady, poproste svojho kaderníka (alebo priateľku, kamaráta, sestru), aby vám ukázali, ako na to. Zo začiatku to môže byť ťažké, ale s postupom času sa zlepšíte.
  •  
         
 2.  
 3.                  2      Použite žehličku. Áno, všemocnej žehličky nie sú len pre dievčatá. Žehličky majú dve zahrievacie keramické doštičky, ktorými vlasy prechádzate a ktoré je tiež výborne rovnajú. Žehličky majú rozdielne teploty a veľkosti. Ak máte krátke vlasy, tak si vyberte žehličku širokú 2.5 cm alebo menej a s teplotou nastaviteľnou na viac ako 175 stupňov Celzia. Pred použitím ju zapnite a nechajte 2 až 3 minúty rozohriať. Potom prechádzajte cez centimeter široké sekcie vlasov, smerom preč od hlavy.  
    
  • Nedržte žehličku na jednom mieste dlhšie ako 3-5 sekúnd; ak sa teplo neposunie, tak sa vlasy spáli.
  •  
  • Ak chcete, aby vlasy zostali rovné, vyfúkajte ich po žehlení fénom nastaveným na 'najnižšiu' teplotu, aby vlasy vychladli.
  •  
  • Ak máte dlhé vlasy, pripevnite hornú časť sponkou alebo gumičkou a začnite odspodu. Ak budete postupovať po častiach, nevynecháte žiadne vlasy, a pomôže vám to postupovať rýchlejšie.  
  •  
  • Pri používaní žehličky blízko korienkov vlasov buďte opatrní, aby ste si nespálili pokožku hlavy.
  •  
         
 4.  
 5.                  3      Podnikaj brazílsku keratínovú kúru. Ak ste ochotní minúť trochu viac, môžete podstúpiť brazílsku keratínovú kôrou, ktorej výsledkom budú veľmi hladké a rovné vlasy. Táto špeciálna kúra sa aplikuje v salónoch a vydržia 6-8 týždňov. Funguje na princípe uzavretie tekutého keratínu (proteín, z ktorého vlasy pozostávajú) do všetkých prameňov vlasov. Nakoniec je použitá chemická látka, ktorá keratín vo vlasoch udržiava, aby výsledok dlhšie vydržal.  
    
  • Zatiaľ sa neprejavili žiadne vedľajšie efekty brazílskej keratínové kúry, ale v Kanade a EÚ je zakázaná kvôli niektorým chemikáliám, ktoré obsahuje.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nechajte si vlasy permanentne narovnať. Ak máte kučeravé alebo kučeravé vlasy, môžete zvážiť permanentné narovnanie vlasov. Jedná sa o chemickú verzii brazílskej keratínové kúry, ktorá vlasy rovná na princípe trvalej úpravy prameňov (ako trvalá ondulácia pre vytvorenie kučier). Permanentný narovnanie môže vlasy veľa poničiť, ale rozhodne je narovná. Nezabudnite, že hoci je narovnanie trvalé, musíte ho raz za pár týždňov alebo mesiacov opakovať, aby ste narovnali odrasty. 
    
  • Ak budete chcieť späť svoje prírodné vlasy, budete musieť vyrovnanú časť odstrihnúť a vlasy nechať dorásť.
  •  
         
 8.  
 9.                  5      Vyskúšajte nový strih. Na kratších vlasoch vlny obvykle nie sú vidieť. Takže, ak máte dlhé vlasy, ktoré nezvládate narovnať, môžete zvážiť ich skrátenie. Na druhú stranu, čím sú vlasy dlhšie, tým sú ťažšie a tým vyzerajú rovnejšie. Dajte si za cieľ mať vlasy 2,5 až 5 cm dlhé, alebo asi po ramená. Tieto dva strihy poskytujú ilúziu rovných prameňov.  
    
  • Vyhnite sa zostrihom vo vrstvách, pretože vlasom pridávajú na tvare a vlnách.  
  •  
                   
 10.  
             

    2      Domáce ošetrenie vlasov  .

    
   
 1.             1      Použite kokosové mlieko. O kokosu sa hovorí, že má zázračné vlastnosti, vďaka ktorým dokáže vlasy prirodzene narovnať. Keď nič iné, kokos funguje ako prírodný kondicionér a vlasy uhladí a uľahčí ich rozčesávanie. Vezmite čerstvý kokos a dajte jeho dužinu spolu s vodou / mliekom do mixéra. Mixujte, kým budú zložky dobre zmiešané, potom zmes naneste na vlhké vlasy. Nechajte na vlasoch hodinu a potom teplou vodou zmyte. 
    
  • Ak chcete, môžete tento proces niekoľkokrát týždenne opakovať.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Vyskúšajte zmes mlieka s medom. Je preukázané, že kraví mlieko pomáha rovnať vlasy a med dobre hydratuje a pôsobí ako kondicionér. Zmiešajte hrnček mlieka (je jedno, aké množstvo tuku obsahuje) s 1-2 polievkovými lyžicami medu a dobre premiešajte. Potom pokryte celé vlasy zmesí; môžete ju na vlasy opatrne naliať, alebo nastriekať fliaš s rozprašovačom. Nechajte vo vlasoch hodinu až dve a potom zmyte teplou vodou.       
 4.  
 5.             3      Použite zmes olivového oleja s vajcom. Vytvorte si kúru na vlasy z olivového oleja a čerstvého vajíčka; olej aj vajíčko pomáhajú vlasy zjemniť a zmierniť kučery, takže sa vlasy budú zdať rovnejší. Zmiešajte pol hrnčeka olivového oleja s 2 čerstvými vajcami (ak chcete, tak použite iba bielok). Šľahajte, kým nebudú obe zložky dobre premiešané, potom zmes naneste na vlhké vlasy. Nechajte pôsobiť asi hodinu, potom vymyte teplou vodou.        
 6.  
 7.             4      Vytvorte pastu z ryžovej múky a kozmetického ílu. Kozmetický íl je ílovitý prášok, ktorý sa pre svoje zdravotné účinky používa v mnohých prípravkoch na pleť a vlasy. Zmiešajte jeden hrnček ílu s jedným bielkom a 2 polievkovými lyžicami ryžovej múky, aby ste vytvorili pastu. Tú potom naneste na celé vlasy a nechajte ju tam asi hodinu. Potom zmyte teplou vodou.       
 8.  
 9.             5      Skúste vlasy opláchnuť šťavou z zeleru. Zeler možno nie je vaša obľúbená zelenina, ale hovorí sa o ňom, že pomáha narovnať vlasy, keď sa nanesie priamo na ne. Roztlačte 2 až 3 zelery vrátane listov na pyré. To potom pretlačte mušelínom / fáčovina, aby vám zostala len šťava. Šťavu nalejte alebo nastriekajte na vlasy a pomocou hrebeňa rozprestrite. Nechajte pôsobiť asi hodinu, potom vymyte teplou vodou.        
 10.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                (4)      
Osobnej starostlivosti a Štýl populárne:
Ako si oholiť tvár.

Ako byť láskavý.

Ako prekonať bolesť pri tetovaní.

Ako si vyrobiť roztrhané džínsy.

Ako mať krásne oči aj bez make upu.

Ako si vyfénovať vlasy do rovná.

Ako si odfarbiť vlasy na bielo.

Ako vyčistiť biele topánky.

Ako spoznať falošnú kabelku Louis Vuitton.

Ako sa oholiť bezpečnostné žiletkou.

Ako byť skromná.

Ako niekomu poskytnúť masáž.

Ako sa zbaviť vyrážok po holení v oblasti bikín.

Ako vyzerať menšie.

Ako mať tvár bez akné.

Ako odstrániť suchú pokožku nôh pomocou epsomské soli.

Ako vyčistiť upchaté póry.

Ako aplikovať opaľovací krém.

Ako zložiť vreckovku do vrecka saka.

Ako mať zamatovo hladkú pokožku.

Ako používať klieštiky na riasy.