Home \ Osobnej starostlivosti a Štýl
 

Ako čistiť topánky značky Ugg.

 

Obuv značky Ugg je vyrobená z ovčej kože a vlny. Keď sa tieto materiály zašpiní, vyzerajú opotrebovane a nie moderne a šik. Existujú preventívne opatrenia, vďaka ktorým môžete zabrániť tomu, aby sa vaše Ugg topánky špinila, rovnako tak ako metódy ich čistenie, ktoré vám prídu vhod. Ak budete svoje topánky dobre čistiť a udržiavať, zistíte, že vám vydrží veľmi dlho.

              

Postup .

    

  Časť 1      Čistenie topánok Ugg  .

     Kefovanie  
   
 1.            1      Použite kefu na useň a vykefujte s ním povrch topánok. Zbavíte sa tak väčších nečistôt, ktoré by na topánkach mohli uľpieť z vonku, změkčíte tiež materiál a pripravíte topánky na ďalšie čistenie. Kefa na useň možno zakúpiť vo väčšine predajní s obuvou.       
 2.  
  Čistenie hubou (vlhké)  
   
 1.             1      Vykefujte topánky tak, ako to bolo popísané v predchádzajúcej časti.        
 2.  
 3.             2      Namočte povrch topánok. Ak topánky iba namočiť, nemalo by z nich kvapkať. Môžete namočiť handričku v studenej vode, vyžmýkať ho a jemne topánky utrieť. Uistite sa, že je celý povrch topánky mokrý, pretože čistiace produkt lepšie priľne.        
 4.  
 5.             3      Vytlačte si malé množstvo čistiaceho produktu na vlhkú hubku. V ideálnom prípade by ste mali použiť produkt na ošetrenie kože, ktorý vám topánky zároveň impregnuje. Existujú špeciálne prostriedky na topánky značky Ugg, ktoré jemne ošetrí topánky z ovčej kože. Pokiaľ ho nezoženiete, môžete použiť aj akýkoľvek čistiaci produkt na useň, ktorý zakúpite v predajniach s obuvou. 
    
  • Ak nezoženiete ani jeden z týchto produktov, môžete si vyrobiť vlastné tak, že zmiešate rovnaký diel vody a bieleho octu. Toto čistidlo "nie je schválené značkou Ugg", ale majitelia topánok Ugg ho s úspechom používajú.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Použite babku a vmasírujte produkt do povrchu topánky. Začnite na vrchnej strane a pracujte smerom nadol a sústreďte sa pritom na špinavšie časti topánok. Uistite sa, že produkt do topánky zapracovávajú jemne , pretože ako ovčej kože, tak i vlna sú veľmi jemné materiály a ak budete topánky drhnúť, mohli by ste ich poškodiť. 
    
  • Nevynechajte žiadne miesto - ak čistidlo nenanesiete všade, môžu sa na topánkach objaviť fľaky od vody.
  •  
  • Ak sa vám hubka počas čistenia zašpiníte, vypláchnite ju, aby ste si špinu nerozniesla všade po topánkach.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Opláchnite topánky. Akonáhle budete s čistením vonkajšou časťou topánok spokojní, budete musieť čistidlo zmyť. Môžete topánky buď podržať pod tečúcou studenou vodou, alebo použiť vlhkú handru a produkt z topánok zotrieť. 
    
  • Ak používate metódu oplachovanie, oplachujte topánky rýchlo. Ak by sa vám topánky premočila, koža by sa mohla poničiť.
  •  
         
 10.  
 11.             6      vypchať topánky novinami alebo obrúsky. Ak sa vám topánky namočí zvnútra, mohli by sa zdeformovať, preto je dôležité, aby ste ich vypchali novinami alebo papierovými obrúskami tak, aby ste zachovali ich pôvodný tvar. Topánky tak uschnú prirodzene rýchlejšie.       
 12.  
 13.             7      Nechajte topánky Ugg schnúť 24 až 48 hodín. Je veľmi dôležité, aby ste topánky nechali uschnúť voľne, mimo zdroja priameho slnka alebo tepla. Ak by na topánky pôsobilo veľké teplo, mohli by zkrabatět a roztiahnuť sa, čo by zničilo ich vzhľad. 
    
  • Proces môžete mierne urýchliť tak, že do topánok vložíte vrecúško silica gélu, ktorý natiahne vlhkosť. Môžete tiež použiť fén (s nastavením na teplotu okolitého vzduchu) a namieriť ho do vnútra topánky, aby ste proces schnutia trochu urýchlili.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Zakončite čistenie. Akonáhle topánky uschnú, môžete použiť kefu na useň a vykefovať s ním povrch topánok, vyrovnať chlpy a odstrániť matné stopy. Odporúča sa topánky Ugg nastriekať ochranným sprejom určeným priamo na túto značku s názvom "Stain and Water Denim", pretože tento sprej vám pomôže udržať topánky čisté. 
    
  • Pri použití ochranného spreja držte plechovku asi 15 cm od topánok a nastriekajte sprejom celý ich povrch (dajte však pozor, aby vám sprej z topánok nezačal stekať). Nechajte topánky voľne uschnúť na dobre vetranom mieste mimo priamy zdroj slnko po dobu asi 24 hodín. Pred obutím topánky znova vykefujte.  
  •  
  • Ak nemáte prípravok na topánky Ugg "Water and Stain Repellent", poslúži vám akýkoľvek ochranný prostriedok na topánky vyrobené z usne.
  •  
         
 16.  
  Pranie v práčke (ponorenie)  
   
 1.             1      Pamätajte na to, že tento postup výrobca neodporúča, pretože pri ňom vzniká riziko poškodenia topánok. Avšak veľmi často je to jednoduchý spôsob, ako topánky vyčistiť, obzvlášť ak sú vaše topánky Ugg už staré a používate je len na vychádzky okolo domu. Použite ochranný prostriedok a cyklus na jemné pranie.       
 2.  
 3.             2      Vložte topánky Ugg do obliečky na vankúš. Povlak pevne zaviažte, aby vám z ňom topánky pri praní nevypadli.       
 4.  
 5.             3      Nastavte práčku na cyklus prania vlny. Tento cyklus pracuje za mierne teploty. Pridajte prostriedok na pranie vlny. Spustite cyklus.       
 6.  
 7.             4      Vyberte topánky z práčky. Nechajte topánky pozvoľna usychať na voľnom vzduchu. Môžete si pomôcť novinami, ako sme spomenuli v predchádzajúcom kroku (Čistenie špongiou). Topánky nedávajte na priame slnko, ani na ne nepoužívajte fén.       
 8.  
 9.             5      Topánky vykefujte. Akonáhle topánky uschnú, použite mäkkú kefu, mäkkú handričku alebo kefu na useň a topánky vykefujte, aby ste im dodali prirodzený vzhľad. Zbavíte sa tak aj prípadných žmolkov, ktoré sa na topánkach počas prania mohli utvoriť.       
 10.  
  Čistenie špeciálnych typov topánok Ugg  
   
 1.             1      S ostatnými typmi topánok Ugg buďte veľmi opatrní. Vyššie uvedených inštrukcií sa môžete riadiť iba v prípade, že máte topánky Ugg vyrobené z ovčej kože. Iné typy topánok Ugg, ako napríklad metalické, mozaikové, kvetinové, vyšívané alebo pletené, či vyrobené zo špeciálnej usne, by sa nemali čistiť pomocou žiadneho čistidlá.       
 2.  
 3.             2      Takéto typy Ugg topánok iba utierajte jedným smerom. Použite mäkkú handričku namočenú a vyžmýkaný.       
 4.  
 5.             3      Ak si prajete, pridajte ochranný prostriedok. Tieto typy topánok Ugg môžete nastriekať ochranným sprejom, aby ste ich ochránili pred škvrnami. Použitím čohokoľvek iného riskujete poškodenie topánok.        
 6.  
             

  Časť 2      Čistenie špecifických škvŕn  .

     Odstránenie oleja a tukových škvŕn  
   
 1.             1      Na odstránenie oleja a tukových škvŕn použite kriedu. Ak vám na topánkach Ugg priľne cákanec oleja alebo inej mastnoty, je dôležité, aby ste ich vyčistili okamžite a držali ich ďalej od zdroja tepla, pretože to škvrny zafixuje. Použite kúsok bielej kriedy (alebo kukuričného škrobu alebo detského púdru) a po topánke "kreslite" Jemne kriedu do škvrny vklepte. 
    
  • Nechajte kriedu na topánke pôsobiť cez noc - krieda do seba natiahne olej a mastnotu.
  •  
  • Ráno kriedu z topánky vykefujte, škvrna by mala zmiznúť. Topánky potom môžete vyčistiť obvyklým spôsobom.
  •  
         
 2.  
  Odstránenie špiny a škvŕn od soli  
   
 1.             1      Na odstránenie špiny a škvŕn od soli použite gumu. Ak sa vám topánky zašpinili alebo na nich zostali škvrny od soli, najprv by ste ich povrch mali vykefovať kefou na useň, odstránite tak väčšie nečistoty. Potom pužijte gumu (napríklad tú, ktorá je na konci ceruzky) a jemne s ňou cez škvrnu prechádzajte. 
    
  • Znečistené miesto namočte vodou a použite hubku s malým množstvom čistidlá na useň a jemnými krúživými pohybmi sa snažte škvrnu odstrániť.
  •  
  • Vlhkou handričkou produkt z topánok zotrite a nechajte ich uschnúť na voľnom vzduchu.
  •  
         
 2.  
  Odstránenie škvŕn od vody  
   
 1.             1      Odstráňte škvrny od vody. Tieto škvrny odstránite veľmi jednoducho s použitím tohto triku - jednoducho topánku ohnite tak, aby sa škvrny dotýkal kus usne a jemne ju tieto dva povrchy trite o seba a škvrna tak zmizne.        
 2.  
  Odstránenie nečistôt z vlnenej časti topánok  
   
 1.             1      Vlnené časti topánky vyčešte, aby ste sa zbavili nečistôt. vlnený časť topánok Ugg môžete vyčistiť tak, že ju otočíte smerom von a hrebeňom so širokými zubami ju učešete. Zbavíte sa tak nečistôt, ktoré zostali na tejto časti. Ak topánky obrátite hore nohami, nečistoty vám pri kefovanie nebudú padať dovnútra.        
 2.  
  Zápach  
   
 1.             1      Zápachu sa zbavíte pomocou jedlej sódy. Vnútorná časť topánok Ugg, najmä lacnejšie výrobky môžu vďaka potu držať nepríjemný zápach. Tento zápach môžete odstrániť tak, že vnútro topánky posypete raz sódou. Do každej topánky nasypte asi jednu polievkovú lyžicu. Rukou zakryte otvor topánky a topánkou zatraste, aby sa sóda dostala všade. 
    
  • Topánky takto nechajte cez noc a potom sódu z topánok vyklepte.
  •  
  • Ak chcete, môžete do sódy primiešať jednu alebo dve kvapky svojho obľúbeného esenciálneho oleja a topánky si tak príjemne navoňať.
  •  
         
 2.  
            

  Časť 3      Zakázané a povolené  .

    
   
 1.             1      Obmedzte používanie topánok Ugg. Nič ich musieť tak často čistiť. Vyhnite sa všetkým mokrým miestam, ako sú kaluže a potoky alebo mokrá tráva. Topánky nenoste tiež v miestach, kde by sa vám mohli poškriabať, ako napríklad pri pešej turistike. Ich koža je jemná a ľahko sa poškriabe. Odrenín sa už nezbavíte       
 2.  
 3.             2      Topánky čistite ručne. Pamätajte na to, že výrobca neodporúča dávať topánky do práčky a sušičky alebo ich nechať čistiť chemicky v čistiarni, pretože tieto postupy by pre topánky mohli byť príliš drastické. Riskujete tiež to, že sa vám topánky v práčke roztiahnu a poškodí. Preto by ste ich mali čistiť ručne s použitím vlhkej handričky, ako bolo uvedené vyššie. (Ak sa však topánky rozhodnete na vlastné riziko vyprať v práčke, mal by to byť starší pár, ktorého vám v prípade poškodenia nebude ľúto.)       
 4.  
 5.             3      Investujte do balíčka pre čistenie. Ak chcete svoje topánky Ugg udržiavať v dobrom stave, je dobrý nápad investovať do sady na čistenie priamo od firmy Ugg. V tejto sade nájdete všetko k starostlivosti o topánky, vrátane čistidlá na ovčej koži, ochranného spreje, osviežovače topánok, kefy a prostriedku na odstránenie škvŕn. Môžete tiež použiť čistidlá na výrobky z usne, ktoré zakúpite v predajniach obuvi.       
 6.  
 7.             4      Vyskúšajte stálosť farieb. Použite navlhčený biely uterák. Pokiaľ na ňom ľahko priľne farba z topánky, vezmite na vedomie, že všetky metódy uvedené v tomto článku na vašich topánkach zanechajú škvrny, pretože farba sa bude vymývať a topánky tak počas procesu čistenia môžu vyblednúť.       
 8.  
 9.             5      Nikdy nepoužívajte priame teplo. Topánky Ugg môžete nechať usušiť na sušiaku topánok (zavesenie obrátene) za izbovej teploty mimo priame horúco. Svoje topánky Ugg nedávajte vedľa krbu alebo kúrenie, ani na okno, na ktoré svieti slnko. Ak nemáte sušiak na topánky, vypchajte je novinami, smotaným uterákom, ktoré nasiaknu prebytočnú vlhkosť a zachovajú pôvodný tvar topánok. Topánky nechajte schnúť aspoň 24 hodín.       
 10.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

      

                 
Osobnej starostlivosti a Štýl populárne:
Ako si vyrobiť roztrhané džínsy.

Ako sa stať ľavákom, keď ste pravák.

Ako sa starať o tvár (pre mužov).

Ako vrátiť suchým vlasom život.

Ako sa obliekať ako opačné pohlavie.

Ako si permanentne narovnať vlasy.

Ako mať viac energie.

Ako byť dobrým človekom.

Ako si ostrihať nechty na rukách a nohách.

Ako si urobiť melír.

Ako si uviazať šatku ako čelenku.

Ako si urobiť akrylové nechty.

Ako si vyplachovať vagínu.

Ako začať žiť nový život.

Ako vyčistiť Vänskä.

Ako si doma zosvetliť čierne vlasy.

Ako milovať život.

Ako sa rýchlo opáliť.

Ako na brazílsku depiláciu.

Ako čistiť semišky.

Ako mať hebkú a žiarivú pleť.