Home \ Počítače a Elektronika
 

Ako vytvoriť hypertextový odkaz.

 

Hyperlink sa zvyčajne hovorí Hypertextovému odkazu, ktorý je dôležitou súčasťou internetu a každej webovej stránky. Odkazy umožňujú používateľom kliknúť na kúsok textu alebo obrázok a dostať sa cez neho na inú webovú stránku. Sú teda dôležitou súčasťou prehliadanie internetu. Tvorba hypertextových odkazov (hyperlinkov) však vyžaduje len použitie krátkeho kúsku HTML kódu. Stačí teda použiť iba tento kus kódu a máte hypertextový odkaz, čiže hyperlink.

              

Postup .

    

    1      Tvorba základného odkazu  .

    
   
 1.            1      Vytvorte text alebo obrázok, ktorý chcete použiť ako odkaz. Odkazy sa obvykle tvorí pomocou jednoduchého HTML kódu, ktorý je súčasťou HTML texte vašej webovej stránky. Najprv by ste však mali vytvoriť obsah, ktorý vložíte dovnútra kódu. Môže sa jednať o text, obrázok alebo iný prvok. Pre príklad tu však použijeme text.        
 2.  
 3.             2      Obklopte obsah, ktorý ste vytvorili s HTML tagy. Hyperlinky sú označené jednoduchými tagy, ktoré obklopujú z oboch strán vybratý obsah. Tagy nebudú funkčné, ak sú použité bez akýchkoľvek atribútov. Tie však môžete čoskoro použiť. 
    
  • Napr. váš odkaz môže momentálne vyzerať takto: Tu kliknite na návštevu mojej novej stránky.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pridajte atribút "href", ktorý označuje destináciu daného hyperlinku. Tento atribút hovorí prehliadači, kam užívateľa poslať po kliknutí na daný odkaz. Po tomto atribútu nasleduje znamienko rovnosti, po ktorom nasleduje webová adresa v úvodzovkách. 
    
  • Váš odkaz by teraz mohol vyzerať takto: Tu kliknite na návštevu mojej novej stránky.
  •  
  • Všimnite si, že ak destinácie daného odkazu je na vonkajšej webovej stránke, tak budete musieť v kóde použiť celé URL (zvyčajne začína s "http"). Ak uvediete len meno danej stránky, tak adresár aktuálnej stránky bude fungovať ako hlavný adresár (tzv. parent directory) aj pre daný odkaz.
  •  
                   
 6.  
             

    2      Upravovanie odkazu  .

    
   
 1.             1      Vytvorte odkaz ako obrázok. Toto môžete urobiť jednoduchým vložením obrázkového tagu do tagu na odkaz. Budete potrebovať webovú adresu, na ktorej sa hosťuje váš obrázok (jeho lokácie na nejakom serveri). Tu je príklad, ako môže vyzerať obrázkový odkaz: 
    
  • & lt; a href = "the_intended_link_url.html" & gt; & lt; img src = "the_picture_in_question.jpg" / & gt; & lt; / a & gt;
  •  
         
 2.  
 3.             2      Vytvorte odkaz na email za použitia "mailto: ". Aby ste vytvorili odkaz, po ktorom sa vám otvorí okno na písanie novej emailovej správy na určitú emailovú adresu, použite kód "mailto:" priamo pred emailovou adresou danej osoby. 
    
  • Napr. odkaz na email môže vyzerať takto: Opýtajte sa tu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Vytvorte kotvy (anchors) v rámci veľké webové stránky, ku ktorým sa môžete neskôr vrátiť. Ak potrebujete vytvoriť odkaz na určitú časť danej webovej stránky, tak budete musieť vytvoriť kotvu, čiže anchor. Anchors sa väčšinou používajú na dlhých stránkach, ku ktorým je aj pripojená tabuľka s obsahom, ktorá obsahuje odkazy na danej časti stránky. Anchors sa tvorí pomocou atribútu "name". 
    
  • Aby ste vytvorili anchor, tak musíte vložiť nasledujúce tag do správnej časti stránky: Kapitola 3 - Používanie anchors v HTML
  •  
  • Aby ste vytvorili odkaz k vybranému anchor, tak použite znak #: Preskočiť ku kapitole 3.
  •  
         
 6.  
            

Tipy .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                  
Počítače a Elektronika populárne:
Ako zrušiť Hulu Plus.

Ako trasovať IP adresu.

Ako založiť účet na Minecraft.

Ako nastaviť heslo k WiFi.

Ako vytvoriť dávkový súbor.

Ako napáliť skladby na CD.

Ako zmeniť domovskú stránku na Google Chrome.

Ako na iPhone zmeniť Siri hlas.

Ako vytvoriť PDF súbor.

Ako otvoriť súbory s príponou RAR.

Ako kontaktovať Instagram.

Ako spustiť nástroj Oprava inštalácie u Windows XP.

Ako pridať zložku hudby do iTunes.

Ako previesť dokument MS Word do formátu PDF.

Ako zrýchliť pomalé pripojenie k internetu.

Ako vynútene aktualizovať webovú stránku v prehliadači.

Ako zmeniť účet iCloud.

Ako urobiť screenshot na iPad.

Ako vytvoriť herný počítač.

Ako odomknúť zabezpečený PDF súbor.

Ako zablokovať neznáme volajúci.