Home \ Vzdelanie a Komunikácia
 

Ako sa prihlásiť na univerzitu.

 

Prihlasovanie na vysokú školu môže byť extrémne stresujúce, ale keď si to naplánujete dopredu a zistíte si všetky dôležité informácie, budete to mať oveľa jednoduchšie. Záleží na tom, na akú školu s chcete dostať. Môže to byť veľmi ťažké, veľmi ľahké, alebo niečo medzi tým.

                 

Postup .

    
   
 1.            1      Uvedomte si, že existuje univerzita pre každého, kto chce študovať. Len v USA je 4000 univerzít. Takmer všetky z nich prijímajú väčšinu kandidátov, len malé množstvo elitných škôl prijíma menej ako polovicu ľudí, ktorí sa a ne hlási. Stovky univerzít prijímajú v podstate každého, kto sa prihlási. Ak teda chcete študovať, v každom prípade sa na nejakú školu dostanete.  
    
  • Na druhú stranu školy ako je Harvard, Stanford, Duke, alebo napríklad University of Chicago dostávajú tisíce prihlášok od najlepších študentov s tými najlepšími predpokladmi. Je dôležité si uvedomiť, na akú školu máte šancu sa dostať a či splníte požiadavky týchto škôl. Skúste si vybrať školu podľa toho, aké máte známky a aké sú vaše schopnosti.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Počas predposledného roka na strednej škole sa snažte splniť všetky požiadavky pre odoslanie prihlášky na vysokú školu. Niektoré školy vyžadujú určitý priemer známok, iné zase kladú dôraz na vedomosti z rôznych predmetov. Vyberte si niekoľko škôl, na ktoré sa budete chcieť hlásiť a začnite sa pripravovať na to, aby ste splnili všetky požiadavky.        
 4.  
 5.             3      Musíte úspešne zložiť maturitu. Ľudia, ktorí študujú na vysokých školách, prichádza z mnohých rôznych škôl. Nie je nutné splniť nejaký vekový limit, ale musíte mať splnenú maturitu alebo vyučenie.        
 6.  
 7.             4      Skúste využiť rôzne štipendiá. Nájdite si univerzitu, ktorá by vás zaujímala a vyberte si nejaký študijný odbor. Pozrite sa na webové stránky univerzít a skúste si nájsť štipendiá. Je dobré si vyhľadať informácie o rôznych štipendiách tiež v knižnici.  
    
  • Mnoho spoločností teraz ponúka zoznamy všetkých univerzít vrátane informácií o tom, ktoré univerzity ponúkajú štipendiá a ako ťažké je sa na ne dostať, ako funguje život na ich pôde a akí sú profesori, alebo napríklad aké pracovné príležitosti čakajú na absolventov týchto škôl.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Kontaktujte vybranú univerzitu a požiadajte o doplňujúce informácie. Keď zavoláte na univerzitu, na ktorú by ste sa chceli dostať a požiadate o informácie, pravdepodobne vám pošlú veľkú veľa materiálov. Väčšina škôl má ale všetky informácie na internete. Mali by ste si o každej škole zistiť čo najviac informácií, pretože každá škola má iné pravidlá pre prihlasovanie a iné požiadavky na nových študentov.        
 10.  
 11.             6      Teraz si vyberte školy, na ktoré by ste chceli chodiť. Ku koncu predposledného roka strednej školy by ste mali mať už dobrý prehľad o tom, na akú školu by ste sa chceli hlásiť. Je dobré si počas tohto roka tiež zájsť na dni otvorených dverí týchto škôl. Rozhodnite sa, na ktoré školy sa budete hlásiť podľa informácií, ktoré získate, podľa odporúčania ostatných ľudí a podľa toho, na aký odbor si chcete hlásiť.  
    
  • Počas jesene posledného roku na strednej škole by ste mali už vedieť, kam sa budete chcieť hlásiť, aké požiadavky budete musieť splniť atď. Nenechávajte toto rozhodnutie na niekoľko posledných dní pred odosielaním prihlášky. Budete si musieť získať veľa informácií a starostlivo sa rozhodnúť.
  •  
  • Je tiež dôležité si byť istý tým, na ktorú školu chcete ísť. Nemali by ste to len tak skúšať, alebo sa hlásiť na školu, na ktorú sa hlási všetci ostatní. Musíte si nájsť školu, ktorá vám bude vyhovovať.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Zájdite sa pozrieť na niekoľko univerzít. Každá škola je iná - niektoré sú obrovské a chodia na ne desiatky tisícov študentov, iné sú zase menšie a majú napríklad len niekoľko stoviek študentov. Zájdite sa pozrieť na niekoľko univerzít. Ak máte kamaráta, kto by sa na túto školu chcel tiež hlásiť, vezmite ho so sebou. Tiež si zistite, či na túto školu nechodia niekto, koho poznáte.  
    
  • Skúste sa dať do reči s niekoľkými študentmi a spýtať sa ich na ich názor na danú univerzitu. Vypočujte si, čo vám povedia, ale urobte si svoj vlastný názor.
  •  
  • Choďte sa pozrieť na nejakú prednášku a skúste si predstaviť, že študujete. Dokážete si predstaviť, že vás štúdium na tejto škole bude baviť:
  •  
         
 14.  
 15.             8      Prihláste sa na školu, ktorá vám vyhovuje a na ktorej nájdete svoj požadovaný odbor. Znie to jednoducho, ale niekedy to nie je ľahké. Vaša voľba odboru a univerzity ovplyvní celý váš budúci život. Ak máte pocit, že sa snažíte dosiahnuť niečo nemožného, ​​musíte realisticky zhodnotiť, či nebude lepšie si nájsť univerzitu, ktorá nebude mať tak vysoké požiadavky, ale umožní vám študovať presne to, čo chcete.  
    
  • Niektoré prestížnej univerzity vyžadujú, aby ste im k prihláške poslali esej, ktorá bude kreatívny, premyslená a zaujímavá. Snažte sa dať si na eseji záležať, ale nepíšte tak výstredne, aby ste na seba zbytočne upozornili. Na internete nájdete veľa rád a tipov a tiež úspešné eseje starších študentov.
  •  
  • Zistite si, kto vám môže napísať odporúčací list. Požiadajte niekoho o odporúčaní a doprajte mu na to dosť času. Mali by ste si dobre premyslieť, ktoré učiteľov o to požiadate. Nie je zlé si u týchto učiteľov urobiť dobré meno a uistiť sa, že vám napíšu dobré hodnotenie.
  •  
  • Zamyslite sa aj nad ďalšími vecami, ako sú finančné náklady, kvalita výstupných kvalifikáciou, štipendiá atď.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Odošlite všetky prihlášky do konca februára. Väčšina škôl vyžaduje odoslať všetky prihlášky do konca februára. Na jar sa potom organizujú prijímacie skúšky a väčšinou do konca júna sa dozviete, či ste boli prijatí.  
    
  • Môžete využiť tiež možnosti odvolania. V prípade, že vás na školu neprijmú, môžete sa skúsiť odvolať a možno získate miesto na konci leta, kedy škola zistí, koľko študentov sa skutočne prišlo zapísať.
  •  
         
 18.  
 19.             10      Poďakujte všetkým, ktorí vám napísali odporúčania. U niektorých škôl budete musieť spolu s prihláškou zaslať tiež odporúčania. Nezabudnite poďakovať všetkým učiteľom, ktorí vám tieto odporúčania napísali. Bez ich pomoci by ste sa na danú školu nedostali.                  
 20.  
            

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                  
Vzdelanie a Komunikácia populárne:
Ako nahrať fotografie na Facebook.

Ako napísať formálny e mail.

Ako arabsky pozdraviť.

Ako chrániť stromy.

Ako si pripraviť a predniesť prejav.

Ako napísať hororový príbeh.

Ako napísať výskumnú prácu.

Ako napísať memo.

Ako napísať informatívny prejav.

Ako zistiť, kto vás prestal sledovať na Instagramu.

Ako používať technológiu Bluetooth.

Ako poďakovať v taliančine.

Aký je rozdiel medzi ie a eg v angličtine.

Ako čítať rýchlejšie.

Ako sa stať slávnym na Facebooku a získať veľa lajkov.

Ako vyrobiť parný stroj.

Ako si robiť lepšie poznámky.

Ako sa sústrediť.

Ako sa učiť na test.

Ako hovoriť dobre a sebaisto.

Ako bojovať proti znečisteniu ovzdušia.