Home \ Záľuby a Remeslá
 

Ako zložiť skákacie žabku technikou origami.

 

Z obyčajného kusu papiera si môžete zložiť roztomilú žabku. Čo viac, keď žabku vzadu stlačíte, bude naozaj skákať! Riaďte sa naším návodom a naučte sa, ako zložiť žabu technikou origami.

                 

Postup .

    
   
 1.      1      Vyberte si papier. Môžete použiť obyčajný kancelárska papier do tlačiarne, farebné papiere alebo špeciálny papier na origami. Pokiaľ má papier obdĺžnikový tvar, budete potrebovať ešte nožnice, ktorými z neho urobíte štvorcový. Položte ho naplocho na stôl pred seba.       
 2.  
 3.      2      Horné rohy preložte ku stredu papiera. Najprv preložte pravý horný roh diagonálne tak, aby sa špička dotkla tej na opačnej strane papiera. Stlačte sklad prsty, aby bol ostrý, a potom papier opäť narovnajte. Zopakujte to isté naľavo a diagonálne preložte roh smerom k pravej strane papiera. Prejdite sklad prsty a opäť papier vyhlaďte späť. Na papieri budete mať sklady v tvare písmena "X."  
    
  • Ak je papier obdĺžnikový, môžete teraz odstrihnúť spodná časť - získate tak dokonalý štvorec. Pozor, ozajstné origami pracuje len so skladaním, nie je dovolené žiadne strihanie ani trhanie. Pokiaľ ale máte iba obdĺžnikový papier, strihanie sa nevyhnete.
  •  
         
 4.  
 5.      3      Preložte papier napoly. Podržte ho na stole pred sebou spodným okrajom k vám. Hornú polovicu papiera prehnite tak, aby sa obaja rohy stretli so spodnými. Prstom sklad vyhlaďte a potom papier znova otvorte. Nová línia povedie skrze stred X, sklady teraz budú tvoriť nepravidelnú hviezdu.        
 6.  
 7.      4      Chyťte strany. Dajte papier na stôl, spodným okrajom k sebe. Stlačte strany pozdĺž skladov tak, aby sa plochy strán štvorca stlačená a vytvorili trojuholník s dvoma plochami.  
    
  • Aby vám šlo skladanie ľahšie, ešte raz preložte papier horizontálne napoly, ale tentoraz obrátene - sklad tak bude mäkšie a poddajnejšie.
  •  
         
 8.  
 9.      5      Preložte jeden vrchol trojuholníka hore. Položte vzniknutý trojuholník na stôl dlhšou stranou k sebe. Trojuholník má dve vrstvy, ktoré sú tvorené dohromady štyrmi vrstvami papiera. Vezmite roh hornej vrstvy trojuholníka napravo a preložte nahor. Jeho špička by sa mala dotýkať horného vrchole trojuholníka. Vyhlaďte sklad prsty.        
 10.  
 11.      6      Preložte smerom nahor opačnú polovicu trojuholníka. Vezmite ľavý roh hornej vrstvy trojuholníka a preložte. Jeho špička by sa mala dotýkať horného vrchole trojuholníka. Vyhlaďte sklady. Papier by teraz mal vyzerať ako trojuholník s kosoštvorcom v strede.        
 12.  
 13.      7      ľavý roh kosoštvorca preložte smerom dovnútra. Základňa trojuholníka bude smerovať k vám. Chyťte pravý roh kosoštvorca a zložte ho tak, aby bol v rovine so stredovou líniou. Prstom sklad uhlaďte.        
 14.  
 15.      8      Preložte ľavý roh kosoštvorce dovnútra. Základňa trojuholníka bude smerovať k vám. Chyťte ľavý roh kosoštvorca a preložte dovnútra, aby ľavý okraj bol v rovine so stredovou líniou. Uhlaďte prstom.        
 16.  
 17.      9      Vytvorte žabe nohy. Podržte papier základňou trojuholníka k sebe. Špička trojuholníka, pod vrstvou s kosoštvorcom, je rozdelená na dve časti. Pravú preložte smerom von tak, aby jej okraj bol v jednej línii s pravým okrajom kosoštvorce. Uhlaďte. Potom preložte ľavú stranu smerom von, aby bola v línii s ľavou stranou kosoštvorce. Uhlaďte.        
 18.  
 19.      10      Obráťte papier. Položte ho na stôl, základňou trojuholníka smerom k vám. Už začína byť vidieť tvar žabky! Predné nohy sú hotové. Teraz je na čase vytvarovať telo.        
 20.  
 21.      11      Preložte spodné rohy. Vezmite pravý dolný roh a preložte ho smerom dovnútra. Okraj trojuholníka sa tak stane stredovou líniou. Uhlaďte. Teraz preložte ľavý dolný roh rovnakým spôsobom. Aj ľavý okraj teraz bude tvoriť stredovú líniu. Vznikol vám nepravidelný kosoštvorec.        
 22.  
 23.      12      Zložte zadné nohy. Pravú polovicu kosoštvorca preložte von, aby jej vnútorný okraj bol v rovine s vonkajším okrajom Sklad uhlaďte. Ľavú stranu zložte rovnakým spôsobom. Tieto novo vzniknuté trojuholníky budú tvoriť zadné nohy žaby.        
 24.  
 25.      13      Preložte žabu na polovicu. Dajte žabu tak, aby dlhé zadné nohy smerovali k vám, a preložte ju napoly, kúsok pod miestom, v ktorom je jej telo najužšia. Sklad uhlaďte.        
 26.  
 27.      14      Preložte zadné nohy žaby na polovicu. Nechajte žabu zloženú napoly, zadnými nohami smerom k vám a obráťte ju. Preložte nohy hore, aby sa horizontálne časť papiera, ktorá je medzi nohami, dotkla brucha žaby. Uhlaďte sklad.        
 28.  
 29.      15      Naučte svoju žabku skákať. Postavte ju na zadné nohy. Stlačte jej stred a potom tlak uvoľnite. Žaba poskočí. Príjemnú zábavu! Tieto žabky sú ako živé.                  
 30.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

             
Záľuby a Remeslá populárne:
Ako dodať papiera starý vzhľad.

Ako čistiť strieborné šperky.

Ako upliesť náramok priateľstva.

Ako ryžovať zlato.

Ako používať Teamspeak.

Ako vyrobiť dúhovú ružu.

Ako sa naučiť čarovať.

Ako rozpoznať slonovinu od kosti.

Ako počítať karty a vyhrať v Blackjacku.

Ako vyrobiť tylovou sukňu.

Ako vylisovať kvety.

Ako vyrobiť kvetinu z papiera.

Ako špehovať ľudí.

Ako vyrobiť opičku z ponožiek.

Ako byť fotogenický.

Ako vyrobiť Mod Podge.

Ako strieľať z brokovnice.

Ako vyrobiť balistický gel.

Ako nakresliť psa.

Ako sa naučiť křížkové vyšívanie.

Ako vyrobiť opičku z ponožiek.