Home \ Záľuby a Remeslá
 

Ako si vyrobiť peňaženku z izolačnej lepiacej pásky.

 

Máte radi originálne, nevšedné veci, a baví vás tvorenie a vyrábanie? Tak vezmite izolačnú lepiacu pásku, a vyrobte si z nej niečo užitočného. V našom príklade je použitá šedostrieborná izolačná páska, ale vy samozrejme môžete siahnuť po ktorejkoľvek farbe. Je to vaša peňaženka, vyrobte si ju teda podľa svojho vkusu a fantázie!

              

Postup .

    

    1      Telo peňaženky  .

    
   
 1.      1      Ustrihnite z pásky pruh s dĺžkou 22cm, a položte ho lepiacou stranou nahor na hladký, rovný povrch. Hodí sa doštičku, alebo plastová doštička pre modelovanie.       
 2.  
 3.      2      Ustrihnite ďalší pruh rovnakej dĺžky a horizontálne ním prekryte prvý. Polovica tohto pruhu teraz bude prilepené k podložke.        
 4.  
 5.      3      Preložte lepiacu plochu prvého pruhu nadol cez druhý.        
 6.  
 7.      4      Pruhy prevráťte, a tretí, rovnako dlhý pruh prilepte na lepiacu stranu druhého pruhu, ktorá je teraz hore. Polovica lepiacej plochy tretieho pruhu bude opäť obrátená k podložke.        
 8.  
 9.      5      Pokračujte v obracaní a pridávanie pruhov lepiacej pásky, pokiaľ nebude pás minimálne 18cm dlhý ( "posledná lepiaci okraj nepočítajte").        
 10.  
 11.      6      Posledná voľná lepiacou okraj prehnite dovnútra a okraje zastrihnite, aby vám vznikol obdĺžnik o veľkosti 18 x 20cm. Vaša peňaženka potom bude vysoká približne 9 cm od horného k spodnému okraju.        
 12.  
 13.      7      Preložte obdĺžnik horizontálne na polovicu a okraje zalepte, aby vznikla jedna veľká vrecko. Sklad by mal bežať rovnobežne s pruhmi pásky. Práve ste vytvorili kapsu na peniaze.  
    
  • Pre lepší efekt obdĺžnik preložte tak, aby horné okraje vrecká neboli v jednej rovine, ale zostala medzi nimi malá medzera. Ak nižšia stranu otočíte dovnútra do peňaženky, celé výsledné dielko bude pôsobiť profesionálnejším dojmom.
  •  
         
 14.  
 15.      8      Preložte peňaženku vertikálne napoly. Sklad niekoľkokrát prejdite prstami alebo neostrú hranou, aby bol zreteľnejší.                  
 16.  
             

    2      Postranné vrecká (voliteľné)  .

    
   
 1.      1      Vyrobte ďalší plát z pásky, tentokrát s rozmermi 9 x 9,5 cm. Postupujte rovnako ako u prvého, metódou pretáčanie a skladanie, aby vznikol o niečo väčší obdĺžnik, ktorý potom nožnicami upravíte na požadovanú veľkosť. To je budúci vnútorné vrecko, ktorá bude natočená otvorom smerom k stredovému skladu peňaženky.  
    
  • Postranné vrecká sú vynikajúce na karty, ktoré nepoužívate príliš často, alebo na ďalšie drobnosti.
  •  
  • Všimnite si, že vnútorné vrecko je rovnako vysoká ako telo peňaženky, len ľahko užšie. Je to preto, aby sa peňaženka aj s vreckom dala stále preložiť na polovicu.
  •  
  • Ak ste zmenili pôvodnú veľkosť tela peňaženky, budete musieť urobiť to isté aj s vreckom. Napríklad, ak má telo 7.5 x 20 cm, vrecko by mala merať 7.5 x 9.5 cm.
  •  
         
 2.  
 3.      2      Zopakujte krok 1 a vyrobte druhú postranné vrecko. Tá bude umiestnená na druhej strane vnútrajška peňaženky, čo znamená, že jej otvor bude naproti otvoru do prvej vrecka.        
 4.  
 5.      3      vlepí postranné vrecká na miesto. Telo peňaženky rozložte pred seba, vnútornou stranou nahor. Každú postranné vrecko položte na jednu stranu tak, aby sa vonkajšie a spodné okraje vreciek dotýkali vonkajších a spodných okrajov tela peňaženky. Prilepte vonkajšie a spodné okraje izolačnou páskou. Pozor, aby vnútorné okraje, kde budú otvory, zostali voľné. Vrchné okraje vreciek prilepte tak, že odstrihnete 9.5 cm pásiky, prilepíte na okraj vrecká a prehnite cez vnútorné list veľké vrecká na bankovky. Pozor, nech veľkú kapsu neuzavriete.        
 6.  
             

    3      Vnútorné vrecká na karty (kompatibilný s postrannými vreckami)  .

    
   
 1.      1      Vyrobte si ďalší plát z pásky, o rozmere 4 x 9.5 cm. Použite rovnakú metódu ako pri tele peňaženky a vytvorte plát o niečo väčšie, ktorý na požadovanú veľkosť zostrihneme nožnicami. To bude vrecko na platobnú kartu.  
    
  • Všimnite si, že vrecko na kartu je o niečo užšia, než telo peňaženky. Je to opäť preto, aby sa peňaženka dala prehnúť, až kapsu vlepíte dovnútra.
  •  
  • Štandardné platobná karta meria na výšku len ľahko cez 5 cm. Ak kapsičky vyrobíte trochu nižšia, karta sa z nich bude ľahšie vyťahovať.
  •  
  • Ak chcete aby karta bola vidieť (napríklad vodičský alebo občiansky preukaz), vyrobte plát široký 9.5 cm a vysoký rovnako, ako preukaz. Vnútorná časť plátu vystrihnite, aby preukaz držal na mieste, ale údaje na ňom boli čitateľné. Môžete do vystrihnutého okienka vlepiť kúsok priehľadné plastikové fólie, aby bol výsledok profesionálnejší.
  •  
         
 2.  
 3.      2      Vytvorte ďalšie vrecká na karty, ak potrebujete, Je dobré mať na každej strane nanajvýš tri, inak sa peňaženka môže zdeformovať.        
 4.  
 5.      3      Prilepte spodnú stranu prvej vrecká na spodok vnútornej strany tela peňaženky. Porovnajte ju so spodným okrajom ľavej alebo pravej časti, a spoj prelepte tenkým prúžkom pásky. Kapsu otočte smerom do peňaženky a zopakujte na vonkajšej strane. Prvý pásik zvnútra vrecka tak bude kartu držať na mieste a nedovolí jej prerezať si cestu von. Bočné strany vrecká ešte neprilepujte .  
    
  • To isté platí pre prípadnú kapsu na doklady.
  •  
         
 6.  
 7.      4      Prilepte akékoľvek ďalšie vrecká dovnútra peňaženky, každú vždy o trochu vyššie, než predchádzajúce. Vďaka tomu potom jednotlivé karty dobre uvidíte. Pamätajte, že každá kapsička na kartu je o niečo nižšia, než výška karty - dávajte preto pozor, aby žiadna vrecko nebola tak vysoko, že karta bude z peňaženky pozerať von.        
 8.  
 9.      5      Prilepte bočnej strany všetkých vreciek na karty. Aby peňaženka vyzerala profesionálnejšie, môžete kúsky pásky nalepiť smerom od vnútorného skladu von cez kapsičky, cez okraj a cez vonkajšiu stranu peňaženky a potom späť cez jej druhý koniec, a cez kapsičky na druhej strane späť ku stredovému skladu. Na prednej strane tak nebudú viditeľné žiadne spoje.        
 10.  
 11.             6      Dajte do peňaženky bankovky, karty a ďalšie drobnosti. Môžete ju samozrejme aj venovať ako darček, či predať.       
 12.  
 13.      7      Peňaženka je hotová.  
    
  • Až ju začnete používať, možno si všimnete, že sa sama od seba otvára - ak sa tak stane, na pár hodín ju položte medzi ťažké knihy a nechajte vylisovať.
  •  
         
 14.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

             
Záľuby a Remeslá populárne:
Ako vyrobiť leták.

Ako zlikvidovať poškodenú americkú vlajku.

Ako vyrobiť luk a šípy.

Ako vyzerať štíhlejšie na fotkách.

Ako maľovať na látku.

Ako vyrobiť skladačku Nebo peklo raj.

Ako pracovať s laminátom.

Ako si vyrobiť kožené náramky.

Ako vytvoriť textúru na stenách.

Ako si vyrobiť zbrane na hranie z domácich potrieb.

Ako si vyrobiť krasohled.

Ako zložiť origami balónik.

Ako upliesť náramok priateľstva.

Ako skrátiť nohavice.

Ako vyrobiť kvetinu z papiera.

Ako vyhrať v rulete.

Ako si zmerať vnútornú dĺžku nohavice.

Ako hrať Baccarat.

Ako používať Teamspeak.

Ako vyrobiť lapač snov.

Ako vytvoriť umenia z rozteklých voskoviek.