Home \ Záľuby a Remeslá
 

Ako dodať papiera starý vzhľad.

 

Starý papier má svoje čaro. Tu je niekoľko spôsobov, ako z nového papiera vykúzliť list so starým nádychom.

              

Postup .

    

    1      pokrčené a namočenie  .

    
   
 1.            1      Zmačkejte papier.        
 2.  
 3.             2      Postriekajte papier tekutinou. Môžete použiť vodu, vychladnutý čaj alebo kávu, alebo dokonca pomarančový džús.       
 4.  
 5.             3      Vytvarujte papier. Vďaka tomu, že papier namočíte, sa vám s ním bude lepšie pracovať. Môžete odtrhnúť rohy, nechtom vyškrabnúť malé kúsky alebo vytvoriť sklady.       
 6.  
 7.             4      Rozložte papier a nechajte ho uschnúť. Môžete ho položiť na papierový obrúsok na kuchynskú linku alebo použiť fén.       
 8.  
 9.             5      Hotovo.                  
 10.  
             

    2      Maľovanie  .

    
   
 1.             1      Sparte čaj alebo kávu. Ak používate čaj, schovajte si čajový sáčok.       
 2.  
 3.             2      Rozložte svoj papier na rovný povrch.        
 4.  
 5.             3      Natrite papier tekutinou. Ak používate kávu, namočte štetec alebo cíp mäkkej handričky do tekutiny a v ťahoch ju aplikujte na papier. Ak používate čaj, utierajte sáčok o papier a znovu ho namáčajte do čaju, aby zostal dostatočne vlhký. Použitím čaju docielite žltkastej farby, kým káva papier zafarbia dohneda.       
 6.  
 7.             4      Nechajte papier uschnúť. Nechajte papier rozložený na rovnom povrchu, až kým neuschne, alebo proces urýchlite fénom.       
 8.  
             

    3      Rozpúšťadlo (káva, čaj, pomarančový džús) a pečenie  .

    
   
 1.             1      Vyberte si rozpúšťadlo. Aby ste papiera dodali starý vzhľad, môžete ho namočiť do kávy (získate tmavý papier), do čaju (pre stredné farbu) alebo do pomarančového džúsu (pre svetlé zafarbenie) alebo môžete zvoliť kombináciu mletej kávy a čaju. Ak použijete džús, nasledujúci krok vynechajte. Existuje niekoľko spôsobov, ako papiera dodať starý vzhľad, dokonca aj keď ide o úplne nový papier. Môžete na neho niečo napísať a tento list potom niekomu poslať. Nepreháňajte to sa žiadnym z krokov, papier by nedopadol tak dobre, ako si prajete.       
 2.  
 3.             2      Sparte kávu alebo čaj (voliteľné). Pre rozpúšťadlo svetlejšie farby použite veľmi malé množstvo kávy alebo vrecko s čajom niekoľkokrát ponorte do horúcej vody a vytiahnite. Pre tmavšiu farbu použite viac mletej kávy alebo nechajte sáčky s čajom vo vode 5 minút. Pretože na uvarenie kávy alebo čaju potrebujete horúcu vodu, nechajte rozpúšťadlo schladnúť, než postúpite k ďalšiemu kroku - nechcete si predsa spáliť prsty.       
 4.  
 5.             3      Položte papier na papier na pečenie. Rúry papier by mal byť väčší, než list papiera, ktorý upravujete, aby jeho rohy nepresahovali.       
 6.  
 7.             4      Nalejte na papier na pečenie rozpúšťadlo. Začnite tekutinu liať do rohu papiera na pečenie, nie priamo na biely papier. Na papier nalejte len také množstvo tekutiny, aby sa vytvorila malá kaluž. Papier nemusí byť v tekutine ponorený, pretože tekutinu vsiakne.       
 8.  
 9.             5      Predhrejte rúru. Nastavte teplotu na 90 ° C. Bude predhriata, než sa papier nasiakne tekutinou.       
 10.  
 11.             6      Nechajte papier nasiaknuť tekutinou 5 minút. Dostatočná doba dovolí papiera nasiaknuť potrebný pigment z rozpúšťadla. Ak si na papieri všimnete suchých miest, pomocou lyžice pridajte tekutinu.       
 12.  
 13.             7      Vylejte prebytočnú tekutinu. Jedným prstom prichyťte papier k pečícímu papiera, potom nakloňte plech nad drez a zlejte tekutinu. Papier môžete tiež opatrne preniesť na čistý kus papiera na pečenie.       
 14.  
 15.             8      Prispôsobte papier (voliteľné). Predtým, než vložíte plech s papierom do rúry, môžete vykonať niekoľko úprav tak, aby papier vyzeral staršie, zatiaľ čo je stále vlhký a ľahko sa s ním pracuje. Z okraja odtrhnite tenký prúžok, ktorý zanechá zvlnené okraje. Prstom môžete vyrýľovať kúsky papiera. Môžete ich zmuchlat a použiť ako tiskátka na iných miestach papiera. Ako tiskátka môžete použiť napríklad aj vidličku, ktorá do papiera odtlačí zaujímavý vzor.       
 16.  
 17.             9      Vložte plech s papierom na pečenie a papierom do rúry. Ak máte tú možnosť, vložte plech na prostredný rošt.       
 18.  
 19.             10      Pečte päť až sedem minút. Počas pečenia papier strážte. Akonáhle uvidíte, že sa okraje papiera začali vlniť, je hotovo.       
 20.  
 21.             11      Vyberte papier z rúry a nechajte ho vychladnúť. Nechajte papier chladnúť asi 10 až 15 minút predtým, než na neho začnete písať.       
 22.  
             

    4      Káva a žiar  .

    
   
 1.             1      Pripravte si kávu. Urobte ju ale silnejší, ak pripravujete instantné, použite viac granulované kávy, ak robíte klasickú, použite viac mletej kávy. Množstvo kávy v prášku bude mať vplyv na výslednú farbu papiera.       
 2.  
 3.             2      Kávu na papier rozotrite štetcom. Aplikujte kávu tak dlho, kým papier nezmení farbu a už nebude biely. Papier osušte handričkou a postup zopakujte dvakrát až päťkrát. Záleží na tom, ako tmavý papier chcete vo výsledku mať. 
    
  • Ak operácie papierom nechtiac odtrhnete kúsok papiera nevadí to, pretože tieto miesta môžete neskôr opáliť a nedostatky tak skryť.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Použite sviečku alebo plynový horák. Držte okraje papiera asi 2-3 cm od plameňa, ale dosť blízko na to, aby sa papier začal zafarbovať. Ak vám okraj papiera chytí, žiadny strach. Zatraste papierom alebo plamienok sfúknite. Zostane po ňom tmavo hnedá stopa.       
 6.  
 7.             4      Zopakujte na všetkých častiach papiera, kde si prajete mať tento vzor. Papier bude teraz vyzerať veľmi staro.       
 8.  
             

    5      Plameň  .

    
   
 1.             1      Pracujte nad drezom. Ak náhodou zapálite papier, môžete ho pustiť do drezu. Ak používate túto metódu, na papier by ste mali písať až potom, čo papier opálite, aby ste náhodou neprišli o text.       
 2.  
 3.             2      Zapáľte sviečku alebo použite zapaľovač. Ak používate zapaľovač, požiadajte druhú osobu, aby vám ho podržala, zatiaľ čo vy budete manipulovať s papierom oboma rukami.       
 4.  
 5.             3      OPAL okraje. Podržte papier asi 1-2.5 cm od plameňa a pohybujte ním vpred a vzad. To spôsobí tmavšie vzhľad papiera, ktorý niekde ležal dlho dobu a podpísal sa na ňom zub času. Varovanie : Papier nedržte u sviečky príliš dlho na jednom mieste. Ak spadne horiace papier a upadne vám napríklad na koberec, môže sa stať, že zapálite celý dom a to určite nechcete. 
    
  • Papier nedávajte priamo do plameňa. Chcete papier v podstate nechať len incenzovať, nie ho zapáliť.
  •  
  • Ak chcete v papieri urobiť malé diery, podržte papier asi 1 cm nad plameňom. Až papier začne horieť, ihneď plamienok sfúknite.            
  •  
  • Výsledkom by mala byť malá dierka s ohořelými okrajmi.            
  •  
         
 6.  
             

    6      Elektrický sporák  .

    
   
 1.             1      Nájdite kus nefarebného papiera. Ak je papier, ktorý chcete nechať ohořet biely, preskočte tento krok. Ak opaľujete farebný kus papiera, budete potrebovať ešte hárok bieleho papiera, ktorý vložíte medzi horák a váš papier. Farba z farebného papiera by inak mohla priľnúť na horák. Aj u tejto metódy by ste na papier mali písať až po jeho opálenie.       
 2.  
 3.             2      Položte biely papier pod farebný a obaja položte na horák elektrického sporáka.        
 4.  
 5.             3      Zapnite horák na strednú teplotu.        
 6.  
 7.             4      Vezmite lyžicu alebo vidličku a pritlačte na miesta, ktoré chcete opáliť.        
 8.  
 9.             5      Nechajte papier vychladnúť.        
 10.  
             

    7      Hlina z dvorku  .

    
   
 1.             1      Vykopte na svojom dvore alebo v miestnom parku malú jamku.        
 2.  
 3.             2      Vložte papier dovnútra. Prilejte trochu vody.       
 4.  
 5.             3      Zakryte papier hlinou.        
 6.  
 7.             4      Počkajte tri až štrnásť dní, v závislosti na tom, ako chcete mať starý papier.        
 8.  
 9.             5      Vyhľadajte svoj papier so starým vzhľadom!        
 10.  
 11.             6      Hotovo.        
 12.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

             
Záľuby a Remeslá populárne:
Ako sa usmievať na fotkách.

Ako vyhrať v rulete.

Ako čistiť strieborné šperky.

Ako si vyrobiť záložku do knihy.

Ako si ušiť šaty.

Ako vyrobiť balistický gel.

Ako vytvárať voskovou batiku.

Ako rozpoznať slonovinu od kosti.

Ako si vyrobiť vlastné kostým Batmana.

Ako naštiepať tvrdé drevo.

Ako vyrobiť kvety z obrúskov.

Ako nakresliť tvár.

Ako vyrobiť Mod Podge.

Ako sa naučiť quiling.

Ako zložiť lodičku z papiera.

Ako prišiť gombík.

Ako si vyrobiť krasohled.

Ako nájsť svoju vášeň.

Ako háčkovať dokola.

Ako si vybudovať vlastné čarovnú záhradu.

Ako vyrobiť termit.