Home \ Záľuby a Remeslá
 

Ako vyrobiť kvety z obrúskov.

 

Kvety z obrúskov sa hodí pre mnoho príležitostí - ozdobia krabicu s darčekom, girlandu na večierku či oslave a využijete ich aj pri výrobe kostýmov. Ich výroba je supersnadná a môžete si vybrať z niekoľkých druhov. Vyskúšajte niektorú z našich metód a vyrobte si svoje vlastné kvety z obrúskov.

              

Postup .

    

    1      Veľké kvety z obrúskov  .

    
   
 1.      1      Pripravte si servítky. Každý jednotlivý list obrúsku položte na ten pod ním. Dávajte pozor, aby boli rohy, hrany a prehyby v jednej rovine. Ak sa trochu prekrývajú, nevadí to, ale snažte sa, aby bolo všetko pokiaľ možno rovno.       
 2.  
 3.      2      Začnite so skladaním. Navrstvené obrúsky zložte ako harmoniku, každý jednotlivý sklad by mal byť asi 2,5 cm široký. Pri skladaní držte všetky vrstvy papiera pri sebe a pokračujte, kým nezložíte obrúsky po celej ich dĺžke.        
 4.  
 5.      3      Preložte zložené obrúsky napoly. Priložte zložené konca k sebe, bude sa vám potom ľahšie pracovať. Urobte to z každej strany a vytvorte pekný, ohybný sklad.        
 6.  
 7.      4      Pridajte drôtik. Okolo záhybu v stredu zloženého papiera omotajte drôtik. Mal by byť dostatočne pevný, aby papier dobre udržal. Jeho konce potom stočte do "uzlíka".        
 8.  
 9.      5      Zabezpečte drôtik svorkou. Držte papier zložený pri sebe a svorkovačkou ho spojte. Pozor, aby ste nechali dostatok miesta na stonku.        
 10.  
 11.      6      Vytvorte stonku. Dlhšie koniec drôtu použite na vytvorenie stonke vašej kvety. Môže byť tak dlhý, alebo krátky, ako len chcete. Zvyšok uštipnite klieštikmi. nechcete Ak stonku, uštipnite drôtik hneď pod "uzlíkom" na spodnej strane budúce kvety.        
 12.  
 13.      7      Roztvorte kvetinu. Začnite odspodu alebo zvrchu a oddeľte od seba vrstvy obrúskov, aby žiada nebola zlepená s inou. Buďte opatrní a snažte sa obrúsky nepotrhat. Zároveň s tým rozdeľujete aj zloženú harmoniku.        
 14.  
 15.      8      Oddeľte okvetné plátky. Až harmoniku rozdelíte, upravte okvetné plátky tak, že je odtiahnete jeden od druhého. Môžete ich tiež oddeľovať po jednom, ak chcete.                 
 16.  
             

    2      Margaréta z obrúskov  .

    
   
 1.   1      Vyberte si servítky. Pre tento typ kvety budete potrebovať obrúsky v dvoch rôznych farbách / vzoroch: jeden na okvetné plátky a jeden na stred. Pre tradičné margaréty si vyberte biely papier na okvetné lístky a žltý na stred kvety.     
 2.  
 3.   2      Nastrihajte papier. Pre okvetné plátky nemusíte obrúsky strihať, použite je tak, ako v balení sú. Aby ste ale vytvorili stred, odstrihnite asi 1/4 pôvodnej dĺžky obrúska. Nemusí to byť úplne presné, ale čím menšia budete chcieť stred mať, tým kratšia kúsok to bude, ak chcete stred o niečo väčší, odstrihnite podľa toho papier dlhšia. Pre plnšie stred použite viac kúskov papiera.     
 4.  
 5.   3      Do stredu pridajte textúru. Nožnicami nastrihnite mnoho drobných paralelných rezov po dĺžke papiera, ktoré budú v stredu kvetiny. Strihajte smerom dovnútra ako zospodu, tak zhora, asi 1/3 dĺžky. Až nakoniec kvetinu roztiahnete, stred vďaka tomu bude mať peknú textúru.     
 6.  
 7.   4      Pripravte si servítky. Položte obrúsky naplocho na stôl tak, aby ten, z ktorého vytvoríte okvetné plátky, ležal dole a stred kvety hore. mali by mať rovnakú šírku a líšiť sa len v dĺžke. Kratšie papier položte do stredu dlhšieho. Na okvetné plátky by ste mali mať aspoň dva obrúsky.     
 8.  
 9.   5      Začnite so skladaním. Začnite na jednom konci a papier skladajte do tvaru harmoniky. Ak chcete veľké, široké plátky, urobte sklady 5-7 cm naprieč. Pre drobné, užšie plátky skladajte papier po 2 cm alebo ešte menej. Pokračujte v skladaní papiera, kým vám nedôjde.     
 10.  
 11.   6      Pripojte do stredu papiera drôtik. Kúsok drôtu omotajte okolo stredu zloženého papiera. Oba konce zatočte k sebe, aby drôtik dobre držal, a jeho prebytky odstrihnite. Drôtik by mal papier dobre a pevne držať, ale neuťahujte ho tak moc, aby papier stláčal alebo deformoval.     
 12.  
 13.   7      Odstrihnite konca. Nožnicami odstrihnite poskladaný papier, ktorý bude tvoriť okvetné plátky, do okrúhleho tvaru. Až kvetinu rozložíte, budú plátky guľaté a nie hranaté.     
 14.  
 15.   8      Rozložte papier. Zatiahnite za okraje papiera, smerom od stredu, ako na spodnej, tak na hornej strane drôtiku. Ako ich budete rozťahovať od seba, obe strany sa stretnú a vytvoria guľatý tvar kvetiny. Stredové časti stiahnite smerom von, aby vytvorili nadýchaný prostriedok kvety.     
 16.  
 17.   9      Hezky svoje margarétky ukážte. Na drôtik priviažte špagát, aby išli margaréty zavesiť. Pochváľte sa týmito krásnymi kvetmi na budúci oslave alebo večierku!        
 18.  
             

    3      Ruže zo servítky  .

    
   
 1.   1      Vyberte si servítky. Malá ružová pupene vyrábajte z papiera, nastrihaného na vhodne veľké prúžky. Väčšia ruže sa najlepšie vyrába z krepového papiera. Farba záleží len na vás. Môžete použiť aj vzorovaný krepový papier, ak chcete.     
 2.  
 3.   2      Nastrihajte si papier. Budete pracovať s pruhmi papiera, širokými asi 5-12 cm. Pre malú ružičku by papier nemal byť dlhší, ako 30 cm. Pre väčšie musí byť dlhšia.     
 4.  
 5.   3      Začnite so skladaním. Položte papier naplocho a hornej 1/4 preložte pozdĺžne dole. Vznikne vám dlhý pruh, ktorý má teraz 3/4 pôvodnej šírky. Založenie horného okraja vytvorí plnšie, hladšie okvetné plátky.     
 6.  
 7.   4      Začnite skladať ružu. Vezmite jeden koniec papiera a rolovaním dovnútra vytvorte malú špirálku. Držte ju v ruke a vytvorte základné púčik.     
 8.  
 9.   5      Dokončite kvetinu. Pokračujte v rolovanie, kým nespotrebujete všetok papier. Obráťte spodnú časť, aby vám vznikla základňa a nožnicami okraje zaguľatia, aby mali okvetné plátky prirodzený tvar (neboli príliš hranaté).     
 10.  
 11.   6      Pridajte drôtik. Okolo zakrútené základne kvety obtočte kus zeleného kvetinárske drôtiku, vďaka ktorému bude držať. Môžete potom drôt odstrihnúť a ružu pripevniť k akémukoľvek dekoračnému predmetu, alebo z neho vytvoriť stonku. Užite si svoje krásne ruže z papiera!        
 12.  
             

    4      Obrátené kvety z obrúskov  .

    
   
 1.   1      Vezmite do ruky obrúsok. Podržte ho za stred.  
    
  • Ak ste pravák, držte kvetinu v ľavej ruke a otáčajte proti smeru hodinových ručičiek, ľaváci to urobia presne opačne.
  •  
         
 2.  
 3.   2      Preložte obrúsok na polovicu. Pozor, záhyby neuhlazujte.     
 4.  
 5.   3     Otočte servítku na jednu stranu.     
 6.  
 7.   4     Zaistite svorkou asi 2-5 cm nad otočkou.     
 8.  
 9.   5     Skrz otvor, ktorý tak v kvetine vznikol, prestrčte čistič fajok.     
 10.  
 11.   6      Zatočte čistič fajok, aby kvetinu držal.  
    
  • Nepovinné: Pridajte lístok z čističa na fajky.
  •  
         
 12.  
             

Tipy .

                     
Záľuby a Remeslá populárne:
Ako háčkovať krátke a dlhé stĺpiky.

Ako kresliť.

Ako fotiť lepší fotografie.

Ako sa naučiť čarovať.

Ako si ušiť sukňu.

Ako vyrobiť havajský veniec.

Ako sa naučiť quiling.

Ako vŕtať diery do skla.

Ako vyrábať obliečky na vankúše.

Ako naimpregnovať látku.

Ako sa z kože odstrániť Kool Aid.

Ako vyrobiť balistický gel.

Ako vyrobiť čelenku.

Ako spravit rozbitý zips.

Ako si vyrobiť prešívanou deku.

Ako si postaviť pracovný stôl.

Ako zafarbiť kožu.

Ako zložiť origami balónik.

Ako nakresliť srdce.

Ako spoznať pravý diamant.

Ako maľovať.