Home \ Záľuby a Remeslá
 

Ako zložiť škatuľku z papiera.

 

Zložená krabička v štýle japonského origami, tiež nazývaná "masu box" je vo svojej jednoduchosti a funkčnosti jednoducho nádherná. A jediné, čo potrebujete, je štvorec papiera. Vyrobená krabička poslúži ako úkryt na drobnosti alebo si k nej môžete rovnakým spôsobom vyrobiť viečko z trochu väčšieho archu papiera, a niekoho obdarovať malým darčekom. Čítajte ďalej a naučte sa zložiť škatuľku z papiera.

              

Postup .

    

    1      Štrukturálne sklady  .

    
   
 1.            1      Začnite hárkom papiera štvorcového tvaru. Môžete použiť špeciálny papier na origami, alebo obyčajný kancelársky papier, ktorý diagonálne preložíte a prebytočný kus odstrihnete.        
 2.  
 3.      2      Preložte papier napoly. Sklad prsty vyrovnajte. Potom papier znova otvorte.        
 4.  
 5.      3      Preložte papier napoly v opačnom smere. Sklad uhlaďte prstami a papier otvorte. Mali by ste teraz mať dva vodiace sklady, ktoré sa pretínajú v strede hárku.        
 6.  
 7.      4      Preložte rohy smerom do stredu. Každý prehnite tak, aby sa všetky rohy stretávali uprostred papiera. Sklady vyhlaďte prsty. Papier potom otočte, aby ste štvorček mali pred sebou. Tentoraz ho neotvárajte.        
 8.  
 9.      5      Horný a spodný okraj prehnite do stredu papiera. Sklady spevnite prsty a potom ohnite do východiskovej polohy. Máte pred sebou 4 trojuholníky.        
 10.  
 11.      6      Horné a spodné trojuholníky rozložte. Postranné nechajte tak, ako sú.        
 12.  
 13.      7      Dlhšie, rovné okraje zložte smerom do stredu. Vznikne vám čosi v tvare kravaty s dvoma špičkami.                  
 14.  
             

    2      Skladanie stien škatuľky  .

    
   
 1.      1      Jeden koniec ohnite pozdĺž skladu. Inými slovami, nájdite druhý sklad od špičky "kravaty" a koniec papiera pozdĺž neho ohnite smerom nahor. Spevnite sklad prsty tak, aby papier vzpriamene stál.        
 2.  
 3.      2      Otvorte ľavú stranu krabičky. Jednou rukou držte prvú, zdvihnutú časť, zatiaľ čo otvorte zložený okraj smerom vľavo. Vznikla vám tak "stena" škatuľky. Založte jej koniec tak, že bude tesne priliehať k prvej časti a vznikne úhľadný roh.        
 4.  
 5.      3      Postavte pravú stenu škatuľky. Držte prvú zdvihnutú časť a tentoraz otvorte pravý zložený okraj. Bude to ďalší, nová stena. Založte jej koniec tak, aby tesne priliehal k prvej stene a vytvorte tak ďalšie roh. Zdvihnite protiľahlú zašpicatenou stenu. Bude to posledná stena krabičky, priamo oproti tej prvej. Vytvorte rohy krabičky proti poslednej stene. Založte konce pravej a ľavej steny dovnútra a proti poslednej stene, aby vznikli úhľadné rohy.        
 6.  
 7.      4      Založte prečnievajúce časti do krabičky. trojuholníkovité časti papiera preložte pozdĺž stien škatuľky a dovnútra, aby tak držali ľavú aj pravú stenu na mieste.        
 8.  
 9.             5      Hotovo.        
 10.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                     
Záľuby a Remeslá populárne:
Ako vyrobiť termit.

Ako zložiť lístoček.

Ako vyrobiť kvety z obrúskov.

Ako uháčkovať retiazka.

Ako vyrobiť jutový veniec.

Ako vyrobiť papírmaš.

Ako zbierať známky.

Ako sa usmievať na fotkách.

Ako zmerať rozlohu plochy.

Ako vyrobiť kvety z obrúskov.

Ako vyrobiť Mod Podge.

Ako namaľovať tvár.

Ako vyrobiť kastílskej mydlo.

Ako uviazať oprátku.

Ako lisovať listy.

Ako upliesť náramok priateľstva.

Ako vyrobiť Mod Podge.

Ako spravit rozbitý zips.

Ako prerezať sklenenú fľašu.

Ako vylúštiť Sudoku.