Home \ Záľuby a Remeslá
 

Ako prekonať nudu.

 

Nikto nemá rád dlhá nutná popoludní, keď nie je čo robiť. Nudíte sa? V tomto článku zistíte, ako sa zbaviť nudy, nájsť si niečo, čo môžete robiť a vyhnúť sa nude aj v budúcnosti. Čítajte ďalej a dozviete sa ako na to.

              

Postup .

    

    1      Nájdite si niečo, čo môžete robiť  .

    
   
 1.   1      Vypnite internet. Nesledujte televíziu ani neseďte na Facebooku len aby ste zabili čas, ak nesledujete nejaký zaujímavý seriál, nehovoríte s niekým na sieti alebo si nečítate niečo veľa zaujímavého. Štúdie preukázali, že keď budete fantazírovať o tom, čo by ste mohli robiť namiesto toho aby ste to skutočne robili, budete sa nudiť ešte viac. Keď si budete prezerať fotky kamarátov z dovolenky, mohlo by vás to znudit k smrti.        
 2.  
 3.            2      Vyrábajte niečo. Robte niečo jednoduché, treba koláže zo starých novín alebo si kreslite. Môžete sa tým kreatívne zbaviť nudy. Ak sa vám výsledok nepáči, roztrhajte ho a skúste to znova.        
 4.  
 5.             3      Zahrajte si nejakú hru. V klasickom komiksu Calvin a Hobbes hrá chlapec Calvin a jeho tiger hru "Calvinball", ktorá neustále mení pravidlá. Celá hra je vlastne o tom, že behajú okolo s maskami a mláti do rôznych vecí. Nezáležalo na tom, že hra nebola dokonalá, ale na tom, že si mohli hrať.  
    
  • Naučte sa nejakú klasickú hru, napríklad šach, dámu alebo poker. Naučiť sa pravidla je zložité, ale je dobré také hry vedieť. Potom už to nikdy nezabudnete. Keď sa vám nejaká hra nepáči, preskočte ju a naučte sa nejakú inú.       
  •  
         
 6.  
 7.             4      Napíšte si nejaký zoznam. Akí sú vaši najobľúbenejšie komiksoví hrdinovia? Aké veci najradšej jete v lete? Aké najhoršie Vianoce ste zažili? Vymýšľajte si podobné zoznamy a sepisujte si ich, je to zábavný spôsob, ako zabiť čas..  
    
  • Môžete si napríklad písať najlepšie / najhoršie veci na akúkoľvek tému. Požiadajte kamaráta alebo súrodencov, aby si napísal rovnaký zoznam a potom spolu diskutujte o svojich výsledkoch.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Počúvajte novú hudbu. Ak sa nudíte, skúste si nájsť nejakú novú hudbu a počúvajte ju. Otvorte si stránky ako Pandora alebo Spotify a vytvorte si playlist. Keď budete počúvať novú hudbu, medzitým si hľadajte nové interpretov a čítajte si informácie o kapelách.  
    
  • Skúste tiež Bandcamp alebo Soundclound, kde nájdete veľa undergroundových kapiel. Môžete tiež začať nahrávať vlastné zvuky, pesničky alebo sample.
  •  
  • Dajte dohromady kapelu. Začnite vymýšľať rôzne štýly a piesne, ktoré by ste ako kapela mohli skladať. Aj keď na žiadny nástroj nehráte, napíšte si názvy pesničiek a pokojne si vymyslite celú rockovú operu - zabijete tým iste veľa času a pobavíte sa.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Napíšte list. Napíšte nejakému starému kamarátovi ručne list. Vezmite si ceruzku a papier alebo nejakú vtipnú pohľadnicu a pripojte pokojne vlastnoručné obrázok. Môžete v liste písať o tom, ako sa nudíte. Kamarát iste ocenia, že ste si na neho spomenuli. Píšte o spoločných záujmoch, spomínajte na svoje úspechy a hovorte o svojich snoch.  
    
  • K listu môžete prikresliť nejaké vtipné obrázky. Nezáleží na tom, že neviete kresliť, kamarát iste ocenia humor a kreativitu.
  •  
  • Napíšte list len ​​tak niekomu. Vyberte si nejakého známeho a napíšte mu pekný list, ako keby ste písali kamarátovi. Nepíšte ale nič divného.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Robte chyby. Je ľahké nerobiť riskantné veci, ako trebárs pozvať niekoho na rande alebo sa naučiť na skateboarde. Môžete si vymyslieť milión dôvodov prečo niečo nerobiť, ale uvedomte si, že sa nudíte práve preto, že nič nerobíte. Robte veci, ktoré vás desí. Robte niečo, čo by ste mohli pokaziť. Čo horšie by sa mohlo stať?  
    
  • Buďte spontánny a snažte sa nenudiť sa. Nikdy vás nenapadlo skúsiť sa prejsť na bratovej skateboarde? Prečo by ste to nemohli skúsiť?
  •  
                   
 14.  
             

    2      Vyhýbajte sa nude  .

    
   
 1.             1      Buďte spoločenskí. Môžete začať chodiť do nejakého klubu, alebo sa snažiť nájsť si priateľov sami. Ak máte pocit, že nemáte čo robiť, nie je nič lepšie ako ísť medzi ľudí. Zavolajte priateľom a zorganizujte nejaké posedenie, alebo pozvite suseda na futbal. Aj keď pôjdete len tak medzi ľudí a dáte sa do reči s niekým pri káve, nebudete sa nudiť. Trávte čas s priateľmi alebo sa stretávajte so starými známymi.  
    
  • Je čím ďalej jednoduchšie tráviť čas na Facebooku a ďalších sociálnych sieťach, ale táto forma komunikácie môže spôsobiť izoláciu a nudu a zabrániť tak zmysluplným interakciám s ostatnými ľuďmi. Nič nemôže nahradiť rozhovor z očí do očí.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Hýbte sa. Bežte si zabehať alebo s a priateľmi zahrajte basketbal. Získate energiu a nebudete sa nudiť. Zároveň sa tiež udržíte vo forme.  
    
  • Ak do práce jazdíte vždy autobusom, skúste začať jazdiť na bicykli. Pokiaľ do školy chodíte pešo, jazdite na longboardu. Vždy môžete niečo zmeniť na svojej rutine a každému dnu dodať trochu dobrodružstva. Okrem toho si po ceste tiež zacvičíte.       
  •  
  • Zapíšte sa do nejakého športového klubu, napríklad začnite hrať frisbee. Keď sa budete socializovať a zároveň si zacvičíte, nuda rozhodne nebude mať šancu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Robte dobrovoľnícku prácu. Ak máte neustále príliš veľa voľného času, zamyslite sa nad tým, či by ste nechceli niekde pracovať ako dobrovoľník. Keď budete vo voľnom čase zarábať alebo pomáhať ľuďom, budete sa cítiť naplněnější.  
    
  • Nemocnice, domovy pre dôchodcov a organizácie pre bezdomovcov a zvieratá väčšinou stále potrebujú dobrovoľníkov. Okrem toho že je to skutočne záslužná činnosť, dobrovoľníctvo vyzerá tiež veľmi dobre v životopisoch.
  •  
  • Ak chcete pracovať sami na seba a nemusieť chodiť do práce, kúpte si kosačku na trávu a pomáhajte kosiť trávniky susedom. Keď budete tráviť čas vonku a zarobíte si ešte niečo navyše, nebudete sa o letných popoludňajších nudiť a budete mať peniaze na to, aby ste sa večer mohli baviť.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Vyrábajte rôzne veci. Začnite písať knihu, ktorú máte už tak dlho v hlave, alebo upleťte sveter pre sestru. Zneste si z pôdy starú gitaru a naučte sa na ňu hrať. Alebo si upracte v izbe, aj to môže byť pri nudnom dnu veľmi zábavné.  
    
  • Urobte si domáce úlohy. Zdá sa síce, že sú úlohy skôr zdrojom nudy, ale keď sa na ne vrhnete, zamestnáte sa niečím produktívnom. Keď sa budete vyhýbať niečomu, čo rovnako musíte urobiť, bude to rovnako nepríjemné ako nudiť sa celé popoludnie.
  •  
  • Robiť niečo nezmyselného je menej nudné, ako nerobiť nič. Nedávne štúdie preukázali, že keď ľudia robia niečo bezvýznamné, ako napríklad pozerajú do výkladov v obchodoch, nudí sa menej, než ľudia, ktorí počas rovnakého obdobia nerobia vôbec nič. Robiť niečo, čo sa vám nechce je teda lepšie, než nerobiť nič.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Naučte sa niečo nové. Keď sa pustíte do nového koníčku alebo umenia, rozhodne tým zabijete veľa hodín. Skúste sa naučiť hrať na nejaký nástroj alebo sa naučte pliesť. Vezmite si nejakú zaujímavú kuchárku a uvarte si nejaké zložité a zaujímavé jedlo.  
    
  • V knižnici si nájdite všetko o svojom novom záujmu. Keď sa budete svojej úlohe nejakú dobu venovať, budete schopní u neho vydržať a nebudete sa cítiť ako nováčik. Ísť von a kúpiť si trombón len preto, že sa nudíte nie je dobrý nápad, ak na neho vôbec neviete hrať.
  •  
  • Určite si rozvrh pre učenie nových zručností a zaistite si, že sa stále budete mať na čo tešiť.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Choďte dlhšou cestou. Keď to vezmete tou najdlhšou možnou cestou, prejdete sa určite dlhšie a nebudete sa nudiť. Je dobré z času na čas zmeniť cesty, ktorými pravidelne jazdíte, aby ste sa nezačali nudiť a cestovanie autom vás bavilo.        
 12.  
             

    3      Ako prekonať nudu v práci alebo v škole  .

    
   
 1.             1      Robte si prestávky. Nedávna štúdia preukázala, že subjekty, ktoré si dávali uprostred nudného 50 minútového úlohy jednu dvojminútovú prestávku, sa cítili sústredenejšie, uvoľnenejšie a produktívnejšie. Ak sa chystáte na nejaký veľký projekt, robte si malé prestávky napríklad na pesničku, na video na YouTube alebo na nejaký zaujímavý článok. Za každú polhodinu práce sa odmeňte dvoma minútami odpočinku.  
    
  • Choďte na chvíľu na čerstvý vzduch. Aj keby ste si mali zájsť len do kuchyne pre pohár vody, môže vás to trochu osviežiť a povzbudiť. Najvyššie choďte do záhrady a vťahujte vôňu kvetov a čerstvého vzduchu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kreslite si Ak ste na nejaké nudné prednáške alebo na schôdzi, skúste si diskrétne kresliť na papier. Výskumy preukázali, že vďaka tejto činnosti vydržíte počúvať a zamestnáte mozog a nebudete sa utápať v dennom snívanie.  
    
  • Okrem kreslenie si tiež píšte poznámky. Vďaka tomu sa budete dokonale sústrediť, budete si všetko pamätať a budete sa môcť aktívne zúčastniť prednášky alebo diskusie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Ukľudnite si pracovnú plochu. Ľudia si často mylne myslia, že je dobré si v pozadí k práci pustiť nejakú hudbu alebo televíziu. Bohužiaľ kvôli tomu podvedome delíme svoju pozornosť medzi viac vecí a všímame si nudy viac, než keď sme potichu. Keď sa budete sústrediť na jedinú vec, aj keby to malo byť niečo nudného, ​​bude to lepšie, než servírovať mozgu niekoľko podnetov naraz.  
    
  • Hudbu alebo televíziu používajte ako odmenu, nie ako rozptýlenie. Keď si budete robiť pri nudné činnosti prestávky, budete produktívnejší, než keď budete mať rádio v pozadí pustené celú dobu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Vyhnite sa dennému snívanie. Denné snívanie o ďalších miestach a zábavnejších činnostiach vašu nudu ešte zhorší a rozhodne vám neuľaví. Keď sa pristihnete pri dennom snívanie, budete mať pocit, že robíte niečo nudného, ​​aj keby to bolo inak celkom zaujímavé.  
    
  • Opakujúce sa činnosti ako je upratovanie alebo kosenie trávy sú tiež príležitosťami pre denné snívanie. Ak nejaký úloha vyžaduje málo premýšľania, hrozí, že pri ňom budete snívať.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Regulujte hladinu cukru v krvi. Keď vám spadne hladina cukru v krvi, čoskoro si všimnete, že sa na svoju prácu nesústredíte. Majte po ruke zdravé desiate ako sú orechy a ovocie a odmeňujte sa nimi za prácu, aby ste sa stále vydržali sústrediť. Keď si dáte po dokončení ťažkej úlohy kúsok čokolády, budete sa určite cítiť lepšie.  
    
  • Energetické drinky a ďalšie nápoje s kofeínom sú obľúbené, ale nasleduje po nich prepad hladiny cukru v krvi a mohli by vám teda spôsobiť viac škody ako úžitku. Vyhýbajte sa všetkým týmto drinkom.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Buďte aktívny. niektorí ľudia pracujú napríklad na cvičebnom lopte miesto na stoličke, alebo používajú iné ergonomické vychytávky, ale vy nemusíte utrácať peniaze za to, aby ste sa hýbali. Vybehnite z kancelárie na rýchlu prechádzku, natiahnite sa v kúpeľni alebo si vybehnite pár poschodí schodov - iste budete mať viac energie a nebudete sa nudiť.  
    
  • Ak máte bežiaci pás, skúste u neho pracovať. Pracovať postojačky je zdravý a efektívny spôsob, ako si udržať sústredenosť.
  •  
         
 12.  
            

Tipy .

                  

Varovanie .

      

             (2)      
Záľuby a Remeslá populárne:
Ako špehovať ľudí.

Ako vyrobiť kvetinu z papiera.

Ako vyrábať papier.

Ako nažehliť záplatu.

Ako vyrobiť tekuté mydlo.

Ako uháčkovať retiazka.

Ako prišiť gombík.

Ako si vyrobiť prešívanou deku.

Ako nakresliť hviezdu.

Ako počítať karty a vyhrať v Blackjacku.

Ako postaviť dom na strome.

Ako postaviť pevnosť.

Ako sa naučiť quiling.

Ako vyzerať dobre na fotkách.

Ako vyrábať esenciálne oleje.

Ako sa naučiť šiť.

Ako sa naučiť žonglovať.

Ako zvýšiť šance na výhru v lotérii.

Ako zložiť origami balónik.

Ako vyhrať v lotérii.

Ako čistiť zlaté šperky.