Home \ Záľuby a Remeslá
 

Ako sa naučiť žonglovať.

 

Žonglovanie je náročný a prospešný koníček - štúdie dokonca ukazujú, že ľuďom, ktorí sa učia žonglovať, pribúda sivá mozgová hmota! Aj keď to spočiatku bude náročné, akonáhle sa naučíte základy a budete trénovať, iste vám žonglovanie pôjde. V tomto článku sa naučíte základy žonglovanie s tromi loptičkami a až túto techniku ​​ovládnete, môžete začať trénovať aj s väčším počtom.

              

Postup .

    

    1      Ako s žonglováním začať  .

    
   
 1.            1      Vyberte si vhodné loptičky. Pre začiatočníkov sa hodia mäkké, naplnené strukovina alebo iným substrátom. Všeobecne vám dobre poslúži akékoľvek loptičky, ktoré príliš neskáču a keď vám spadne, nezakutálejí sa bohviekam - ušetríte si tak veľa nervov i času. Obyčajné háčkované loptičky sú lacné a môžete si ich kúpiť v hračkárstve alebo vyrobiť sami. Tenisáky, naplnené pieskom a prekryté látkou sú tiež dobrá voľba. Neskáču a príjemne sa drží v ruke. 
    
  • Keď už sme pri tom, vyberte si tiež vhodné miesto, kde sa žonglovanie budete učiť. Na začiatku budú loptičky padať všade možne okolo vás, takže radšej nestojte u starožitné lampy po babičke, alebo otcovej zbierky leteckých modelov.
  •  
         
 2.  
 3.      2      Pohazujte si najprv jedným loptičkou. Přehazujte si ho z ruky do ruky. Trénujte tiež "selfs", teda vyhodenie loptičky a jeho opätovné chytenie rovnakú rúk. Loptička by mal vyletieť do výšky vašich očí, alebo ešte o trochu vyššie. Rukami by ste nemali príliš pohybovať, snažte sa držať lakte v úrovni svojich bokov.        
 4.  
 5.      3      Trénujte pohyby paží. Vďaka tejto technike bude žonglovanie plynulé. Jednoducho nechajte ruku trochu klesnúť, než vyhodíte loptička. Pozor, nespúšťajte ju príliš nadol, inak vám žonglovanie nepôjde. Trénujte pri tom prehadzovanie loptičky z jednej ruky do druhej tak, aby oblúk nikdy nepresiahol úroveň vašich očí.  
    
  • Jednoducho napodobujte pohyby skúsených žonglérov. Tiež pohybujete rukami v malých kruhoch? Výborne, ste na dobrej ceste!
  •  
         
 6.  
 7.      4      Vezmite do každej ruky jeden loptičku. Vyhoďte loptičku A a vo chvíli, keď dosiahne vrchol oblúka, vyhoďte loptičku B. Skúšajte to tak dlho, dokiaľ ten pohyb pre vás nebude prirodzený a automatický.  
    
  •   Na vrchole oblúka je v tomto prípade kľúčové. Získate tak najviac času, aby ste prvé loptička mohli chytiť. Až začnete žonglovať s 3, 4 alebo 5 loptičky, bude to ešte dôležitejšie.
  •  
                   
 8.  
             

    2      Tri a viac loptičiek  .

    
   
 1.             1      Naučte sa žonglovať s troma loptičkami. Skúste k loptičkám pridať jeden ďalší. Začnite pomaly a pozorujte, ako sa tri loptičky striedajú vo vzduchu a rotujú. Žonglovanie tromi loptičkami je často hlavne o pochopenie ich dráhy a toho, ako sa pretínajú. Väčšinu času bude jeden loptičku vo vzduchu a dvaja budete mať v rukách. 
    
  • Najprv vezmite dve loptičky do pravej ruky a jeden do ľavej (ak ste ľaváci, potom opačne.)
  •  
  • Začnite od pravej ruky (ľaváci začnú opačne.)
  •  
  • Vyhoďte loptička z pravej ruky do ľavej a vo chvíli, keď dosiahne vrchol oblúka, vyhoďte druhý loptička (ten jeden, čo máte v ľavej ruke) pod prvým loptičkou do pravej ruky.
  •  
  • Až bude loptička 2 v najvyššom bode (v tej chvíli by ste mali chytať loptičku 1 do ľavej ruky), vyhoďte loptičku č.3 pod loptičkou č.2.
  •  
  • Akonáhle chytíte loptičku č.2 do pravej ruky, chyťte potom loptička č.3. A je to! Ihneď celý postup zopakujte.  
     
   • Ak vám to nejde a nestíhate loptičky chytať, skúste to s šatky. Tie visí vo vzduchu dlhšie a vy tak budete mať čas pochopiť, ako celý proces funguje.
   •  
    
  •  
         
 2.  
 3.             2      Naučte sa žonglovať vrchom. Teraz, keď ste zvládli jednoduchú kaskádu 3 loptičiek, začnite žonglovať "vrchom". Znamená to, že jednou rukou budete pohybovať v opačnom smere. Namiesto aby ste loptičku chytili dole a potom ho vrátili do obehu, ho chytíte, vytiahnete von a hodíte späť cez ostatné, teda "vrchom". 
    
  • Môžete začať tým, že žongluje klasickú kaskádu s 3 loptičky a len jedným loptičkou žonglovať "vrchom", takže tak bude vykonaná 1/3 pohybov. Tomuto štýlu sa hovorí "Slow shower". Až sa tento trik naučíte, môžete začať s náročnejšími technikami, ako je žonglovanie krížom, stĺpec (jeden loptička uprostred, dva po stranách), alebo "Mills Mess".
  •  
         
 4.  
 5.             3      Choďte do toho a skúste žonglovať so 4 a piatimi loptičky. Naučte sa žonglovať dvoma v jednej ruke a potom dvoma zároveň aj v druhej ruke. Pre niektorých žonglérov je to jednoduchšie, než žonglovanie s tromi loptičkami! 
    
  • Žonglovanie s piatimi loptičkami je rovnaké, ako s tromi, ale musíte rukami pohybovať oveľa rýchlejšie a vyhadzovať loptičky do väčšej výšky. Trénujte - táto technika si vyžaduje čas a trpezlivosť.
  •  
         
 6.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                     
Záľuby a Remeslá populárne:
Ako vyrobiť ružičku zo stužky.

Ako čistiť zlaté šperky.

Ako vyrobiť luk a šípy.

Ako vyrobiť kvety z obrúskov.

Ako vyrobiť veterník z papiera.

Ako používať Teamspeak.

Ako nakresliť psa.

Ako vyrobiť kastílskej mydlo.

Ako si vyrobiť šortky s vysokým pásom.

Ako nakresliť ružu.

Ako sa z kože odstrániť Kool Aid.

Ako si vyrobiť vlastné kostým Batmana.

Ako zmerať rozlohu plochy.

Ako prať klobúky a čiapky.

Ako písať neviditeľným atramentom.

Ako lisovať listy.

Ako skrátiť nohavice.

Ako prať klobúky a čiapky.

Ako rozpoznať slonovinu od kosti.

Ako vylisovať kvety.

Ako špehovať ľudí.