Home \ Záľuby a Remeslá
 

Ako nakresliť tvár.

 

Už od pradávna sa ľudia snažili zachytiť ľudskú podobu v umení. Je to zábava, ale je rozhodne dobré vedieť ako na to. Naše telá dodávajú umeleckým dielam dynamiku a naše tváre sú plné výrazov - samotnej duše bytia. Naučiť sa kresliť tvár je pre maliara nevyhnutné.

                 

Postup .

    
   
 1.      1      Nakreslite ovál, ktorý bude hore trochu širšie než dole. Jemne načrtnite vertikálnej línii uprostred a horizontálnej línii kolmo k nej tiež v polovici oválu. Tak zistíte, kam máte umiestniť oči. Zostávajúce priestor pod očami rozdeľte na polovicu a urobte čiaru. To vám ukáže, kde bude nos. Zostávajúci priestor rozdeľte na tretiny. Ústa budú hore a zvyšok bude brada.       
 2.  
 3.      2      Na horizontálnej línii uprostred nakreslite dve oči v tvare mandlí. Na anatomicky ideálne tvár by sa malo vedľa seba vliezť päť očí - medzi tými dvoma, ktoré nakreslíte, by teda mala zostať medzera v šírke ďalšieho oka. Vnútorné kútiky oka smerujú nadol a pri vonkajších to môže byť hore i dole. Pre naše účely nakreslite vonkajšie kútiky smerom nahor, aby línia spodného viečka pripomínala písmeno S.        
 4.  
 5.      3      Uprostred nakreslite nos. Nos by mal byť najužšiu medzi očami a najširšie dole. Všímajte si, ako sa špička nosa stáča dovnútra. Každý má iný nos a ak kreslíte portrét, je dôležité nakresliť nos realisticky.        
 6.  
 7.      4      Vráťte sa späť k horizontálnej línii uprostred. Po jej stranách nakreslite uši. Tie sú väčšinou širšie hore a u lalôčikov sú užšie. Niektoré ušné lalôčiky odstávajú a iné sú zase tesne pri hlave. Uši sa kreslí veľmi zložito, nateraz je nakreslite čo najjednoduchšie a neskôr sa naučte je kresliť správne.        
 8.  
 9.      5      Nakreslite pusu. Urobte guľaté V, ktoré siaha pod spodnú líniu. To je spodná strana spodnej pery. Hore nakreslite jemné M - horná pera. Medzi nimi nakreslite jemné m, aby sa pery oddelili. Keď budete pohybovať ústami hore a dole a pohráte si sa pery, môžete tým zmeniť výraz, ktorý bude nakreslená osoba mať.        
 10.  
 11.      6      Nakreslite vlasy. Vlasy sa kreslí ťažko, ale začnite s jednoduchými líniami. Mali by byť rovné? Nakreslite okolo hlavy paralelné línie. Pokiaľ chcete vlasy kučeravé, nakreslite vlnité línie. Kučeravé vlasy sa delia do kučier, snažte sa to na obrázku zachytiť.        
 12.  
 13.      7      Nakoniec nakreslite krk. Krk je väčšinou silnejší, než si myslíme. Začnite ho kresliť tesne nad čeľustí a nakreslite ho ako krivku.        
 14.  
 15.      8      Môžete dokresliť tričko, golier atď. Přikreslete golier košele, tričká alebo pokojne rolák. Keď kreslíte tvár, je dobré ho "usadiť" tým, že nakreslíte aj obrys krku a postavy.        
 16.  
 17.             9      Hotovo.                  
 18.  
            

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

      

              
Záľuby a Remeslá populárne:
Ako hrať Baccarat.

Ako používať Teamspeak.

Ako si vyrobiť peňaženku z izolačnej lepiacej pásky.

Ako skrátiť nohavice.

Ako nakresliť vlnité vlasy.

Ako si vyrobiť vlastné kostým Batmana.

Ako prať klobúky a čiapky.

Ako sa naučiť křížkové vyšívanie.

Ako sa usmievať na fotkách.

Ako vyrobiť kornút alebo lievik z papiera.

Ako (ľahko) zložiť Rubikovu kocku.

Ako si vyrobiť šortky s vysokým pásom.

Ako nakresliť psa.

Ako vyrábať sviečky.

Ako vyrobiť papierovú obliekacie bábiku.

Ako vyrobiť kvety z obrúskov.

Ako uviazať oprátku.

Ako postaviť vtáčiu búdku.

Ako vyrobiť kornút alebo lievik z papiera.

Ako počítať karty a vyhrať v Blackjacku.

Ako šiť na šijacom stroji.