Home \ Záľuby a Remeslá
 

Ako sa naučiť quiling.

 

umenie Quilling, čiže stáčanie papiera, je staré už niekoľko storočí - od mníchov, ktorí v čase renesancie stáčali prúžky zlatého papiera po mladé dievčatá, ktoré sa quilling učili v 19. storočí. A dnes táto technika zažíva opäť svoj boom. Nepotrebujete k nemu nič viac, než pár základných pomôcok a trochu trpezlivosti a kreativity.

              

Postup .

    

  Časť 1      Základy Quilling  .

    
   
 1.            1      Máme dva základné typy quillingových kolíkov - prvá je quillingové pero, ktoré vyzerá trochu ako šidlo, druhý nástroj má na konci vidličku s dvoma hrotmi. Ten sa najlepšie hodí pre začiatočníkov, quillingové pero zase vytvorí dokonalejšie tvary, ktoré ocenia skôr pokročilí. Ak si nechcete žiadny nástroj kupovať, postačí vám napríklad špajle, špáradlo alebo háčik na háčkovanie.  
    
  • Dvouhroté pero: je to nástroj veľký asi ako ceruzka, ktorý má na konci dierku alebo prierez.. Jeho nevýhodou je to, že na konci papiera, ktorý prestrčíte zárezom alebo dierkou, sa vytvorí malý záhyb. Ak vám to nevadí, ako začiatočník určite neurobíte chybu, ak si vyberiete dvouhroté pero.
  •  
  • Qullingové pero: Jeho použitie nie je tak ľahké, ale výsledkom sú nezvlnený (takže vyzerajú profesionálnejšie) špirálky.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kúpte i, alebo si vyrobte quillingové prúžky. Umenie Quilling pracuje s prúžkami papiera, ktoré tvoria obrazce. Tenké papieriky sa stáčajú s pomocou nástrojov, a neskôr sa z nich vyrábajú najrôznejšie ornamenty. Prúžky si môžete buď kúpiť, alebo sami vyrobiť tak, že papier nastriháte alebo narežete na rovnako dlhé pásky. Ich dĺžka závisí od ornamentu, ktorý chcete vyrobiť.        
 4.  
 5.             3      Skúste si papier stočiť do špirálky. Než sa pustíte do ozajstného ornamentu, vyrobte si veľa obyčajných špiráliek. Zasuňte quillingový papierik do otvoru alebo ryhy v quillingovém pere. Potom začnite papierom otáčať smerom od vás. Papier sa bude namotávať na koniec quillingového perá a vytvorí špirálku. Namotávejte, kým nespotrebujete celý prúžok.  
    
  • Ak chcete použiť quillingové pero, ľahko si navlhčite prsty a potom koniec papiera omotajte okolo jehlovitého konca (alebo okolo špajle či iného nástroja). Palcom a ukazovákom držte papier v tejto pozícii a opatrne namotávejte.
  •  
                   
 6.  
             

  Časť 2      Lepenie obrazcov  .

    
   
 1.             1      Opatrne vytiahnite kolík. Keď ste papier namotal okolo pera, zložte ho. Ak chcete voľnejšie špirálku, stiahnite ju a nechajte, aby sa trochu rozvinula.        
 2.  
 3.             2      Zlepte prúžok papiera. Keď bude špirálka tak veľká alebo malá, ako si ju prajete mať, zlepte ju k sebe. Naneste len kvapôčku lepidla na koniec prúžku. Urobte to potrebné špáradlom alebo štetinku na čistenie uší. Dvadsať sekúnd papier podržte, aby sa dobre zlepil.  
    
  • Postačí vám obyčajné lepidlo na papier. Môžete skúsiť aj špeciálne rýchloschnúce lepidlo, alebo sekundové lepidlo na vodí báze, ktoré papier drží veľmi dobre.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Smáčkněte zo špirálky požadovaný tvar. Záleží to vždy na tom, aký vzor alebo dizajn vytvárate. najčastejším tvarom je kvapôčka alebo lístok. Používa sa tiež trojuholník. Možnosti sú nekonečné!        
 6.  
 7.             4      Zlepte všetky diely dohromady. Opäť, lepidlá používajte len nevyhnutné množstvo. Keď to preženiete, papier sa premáča alebo zdeformuje. Je takmer nemožné použiť príliš málo lepidla. Nezabudnite lepené časti vždy na 20 sekúnd pridržať pri sebe!        
 8.  
 9.             5      Hotovo.        
 10.  
 11.             6      Vyskúšajte najrôznejšie vzory. Môžete zájsť do obchodu pre výtvarníkov alebo hobby marketu a kúpiť si knihu o Quilling, v ktorej nájdete množstvo najrôznejších nápadov a vzorov. Aj na internete ich zoženiete veľké množstvo a na wikiHow tiež stále pribúdajú nové. napríklad:  
    
  • Vyrobte si quillingového anjelika. Ozdobíte ním vianočné priania, alebo poslúži ako ozdoba na stromček.
  •  
  • Vyrobte si quillingové srdca. Nič nepovie "Milujem ťa" lepšie, než vlastnoručne vyrobená valentínka. Ukážte svoje schopnosti s týmto krásnym darčekom.
  •  
         
 12.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

               (2)      
Záľuby a Remeslá populárne:
Ako si vyrobiť krasohled.

Ako dodať papiera starý vzhľad.

Ako sa z kože odstrániť Kool Aid.

Ako vyrobiť tylovou sukňu.

Ako vyrobiť tylovou sukňu.

Ako vyrobiť luk a šípy.

Ako pózovať na fotografie.

Ako odstrániť vosk zo skla.

Ako nakresliť psa.

Ako nakresliť hviezdu.

Ako zložiť skákacie žabku technikou origami.

Ako vyrobiť leták.

Ako pomôcť svojej pamäti učiť sa.

Ako vyrobiť mašľu zo stuhy.

Ako uviazať oprátku.

Ako si vyrobiť kožené náramky.

Ako uháčkovať retiazka.

Ako si vyrobiť kožené náramky.

Ako vytvárať voskovou batiku.

Ako strieľať z brokovnice.

Ako vyrábať umelé kvety.