Home \ Záľuby a Remeslá
 

Ako si postaviť pracovný stôl.

 

Výroba vlastného pracovného stola vám môže ušetriť tisíce korún. Ak túžite po jedinečnom vzhľade, môžete si vyrobiť profesionálne pracovný stôl, ktorý má navyše dostatok úložného priestoru. Zmerajte si izbu, kde stôl bude, vyberte si materiál a urobte si taký stôl, ktorý bude zodpovedať vášmu štýlu. Celá práca bude samozrejme oveľa jednoduchšie, ak už máte skúsenosti s používaním elektrických nástrojov a náradia.

              

Postup .

    

    1      Prispôsobivý pracovný stôl  .

    
   
 1.            1      Zožeňte si všetok materiál. Budete potrebovať dosku s rozmermi asi 120 x 50 cm (alebo podobne veľkú). Materiál môže byť rôzny, napríklad MDF, preglejka alebo drevo. Potrebovať budete tiež dve pohyblivé drevené podpery (zoženiete je v obchodoch ako je OBI alebo Baumax), skrutky do dreva a farbu alebo moridlo. Nevyhnutná je tiež kotúčová pílka, ak vaše súčasti už nie sú odrezané z obchodu.       
 2.  
 3.             2      Narežte si materiály na požadovanú veľkosť pomocou kotúčové pílky. Odmerajte zakúpené dosky. Pamätajte - dvakrát meraj, raz rež.  
    
  • Ak chcete, môžete do zadnej časti dosky vyvŕtať alebo vyrezať otvor, ktorým pretiahnete káble od počítača a iných zariadení.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Obrúste drevo brúsnym papierom. Ak už neboli vaše diely upravené z obchodu, budete ich musieť zbrúsiť. Môžete si k tomu požičať profesionálnu brúsku, ktorá vám ušetrí prácu, alebo to urobiť ručne. Až budete hotoví, dosku očistite od zvyšku prachu.  
    
  • Použite hrubý šmirgľový papier v prípade, že potrebujete dosku veľa zbrúsiť a zahladiť veľké nerovnosti.
  •  
  • Jemnejšie papier sa hodí na drobnejšie nerovnosti a k ​​vyhladeniu povrchu.
  •  
  • Prácu zakončite jemným brúsnym papierom, ktorým povrch Vyhladíte predtým, než ho budete natierať.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Natrite drevo. Ak chcete mať farebný stôl, potom dosku aj drevené podpory natrite. Najrýchlejšie je použitie farby alebo laku v spreji, ale môžete siahnuť aj po klasickej farbe v plechovke. Myslite na to, že farba na drevo bude držať len na nespracovanom (teda vopred NENATRETOM) dreve.  
    
  • Pri natieraní môžete popustiť uzdu fantázii. Nebojte sa napríklad natrieť platňu inou farbou, než podpery, dbajte ale vždy na to, aby sa stôl hodil ku zvyšku interiéru.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Spojte všetky diely dohromady. Prineste si všetky súčasti budúceho stola do miestnosti, kde ho budete mať. Ušetríte si prácu so sťahovaním hotového výrobku. Dosku položte na dve podpery tak, aby bola na každej strane v rovnakej výške. Brvno každej podpery by malo byť asi 7-10 cm ďaleko od každej kratšej strany dosky. Vodováhou skontrolujte, či je doska rovno. Nemusí to byť na milimeter presne, ale doska by nemala byť krivá.        
 10.  
 11.             6      Priskrutkujte dosku k podperám. Použite dostatočne dlhé a silné skrutky do dreva, ktoré prejdú celú doskou až do podpier a budú dobre držať. Ak chcete, aby bola doska extra pevná, môžete ju zaistiť ešte štyrmi kovovými profilmi v tvare L, ktoré přivrtáte zospodu k doske a podperám.        
 12.  
 13.             7      Dokončite dielo. Tmelom na drevo vyplňte hlavičky skrutiek a potom dokončite farbou. Pridajte ďalšie dekorácie podľa svojho uváženia. Nech sa vám nový pracovný stôl páči!  
    
  • Pamätajte na to, že môžete výšku stola regulovať pomocou drevených podpier.
  •  
                   
 14.  
             

    2      Pracovný stôl z nočného stolíka  .

    
   
 1.             1      Pripravte si všetok materiál. Budete potrebovať nočný stolík, ktorý je takmer rovnako tak vysoký, ako požadovaná výška vášho pracovného stola, dosku z MDF, preglejky alebo dreva, ktorá je rovnako hlboká alebo o niečo hlbšie, než nočný stolík, a nohy k stolu (2, rovnako vysoké ako stolík, prípadne 4 v rôznej dĺžke, ak chcete dve pripevniť aj k nočnému stolíku). Nezaobídete sa tiež bez lepidla na drevo, skrutky do dreva a rohové profily.  
    
  • Výška nôh stola (+ nepovinné nohy k nočnému stolíku) musí byť rovnaká. Kúpte si dve nohy k stolu, najlepšie z dreva, aby ste ich mohli upraviť na potrebnú dĺžku.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Odrežte všetky časti na potrebnú veľkosť. Dosku pomocou lupienkové alebo kotúčové pílky odrežte na vami odmeranú dĺžku. Až budete hotoví, dosku obrúste brúsnym papierom.        
 4.  
 5.             3      Natrite stolný dosku farbou. Vyberte si takú, ktorá sa vám páči a ktorá bude ladiť s interiérom. Farba v spreji je najrýchlejší možnosť.        
 6.  
 7.             4      Pripevnite k doske stola nohy. Dlhšie nohy pripevnite k doske pomocou skrutiek do dreva. Urobte to len na jednej strane, pretože na druhej strane bude ako podpera slúžiť nočný stolík.        
 8.  
 9.             5      Dajte to všetko dohromady. Lepidlom na drevo natrite hornú plochu nočného stolíka a potom na ňu položte dosku s nohami. Nočný stolík by mal byť pekne vycentrovaný.        
 10.  
 11.             6      Aby ste stolík zaistili ešte lepšie, pripevnite ho k doske štyrmi profily v tvare L.        
 12.  
 13.             7      Dokončite dielo. Môžete pridať ďalšiu farbu a ozdoby. Užite si svoj nový stôl!        
 14.  
             

    3      Plávajúce písací stôl  .

    
   
 1.             1      Pripravte si všetko potrebné. Budete potrebovať 150 cm dreva o rozmere 5x25 cm a 180 cm dreva 2,5x25 cm. Drevo by malo byť ľahké, mäkké, ale kvalitné. Ďalej budete potrebovať lepidlo na drevo, palcové klince do dreva a tri profily v tvare L. Pripravte si aj pílku, šmirgľový papier a farbu.        
 2.  
 3.             2      Odrežte drevo na potrebnú dĺžku. Budete potrebovať dve dosky o šírke 5 cm a dve o šírke 2,5 cm.        
 4.  
 5.             3      Pripevnite dosku k stene. Horný dosku (dlhú 150 cm, 5x25cm) pomocou skrutiek do dreva a L profilov pripevnite do steny. Vyvŕtajte otvory pre hmoždinky a silnými skrutky profily priskrutkujte.        
 6.  
 7.             4      Teraz k stenám pridajte ešte bočnice a spodnú dosku. Najprv je prilepte a potom ešte priskrutkujte.        
 8.  
 9.             5      Spodná časť teraz spojte s hornou. Lepidlom na drevo natrite spodnú časť a bočnice, ktoré spojte s priskrutkovanú doskou. Navŕtať ju a zoskrutkujte.        
 10.  
 11.             6      Nechajte všetko usadiť. Spevnite celú štruktúru, kým lepidlo nezaschne.        
 12.  
 13.             7      Dokončite stôl. Môžete ho natrieť farbou, ak chcete, alebo pridať ďalšie ozdoby. Myslite na to, že tento stôl unesie len notebook alebo tablet, nedávajte na neho klasický stolný počítač.        
 14.  
            

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                    
Záľuby a Remeslá populárne:
Ako nakresliť psa.

Ako sa z kože odstrániť Kool Aid.

Ako si vyrobiť prešívanou deku.

Ako sa naučiť křížkové vyšívanie.

Ako vyrobiť kastílskej mydlo.

Ako vyrobiť dúhovú ružu.

Ako vyzerať dobre na fotkách.

Ako rýchlo usušiť topánky.

Ako hrať na výherných automatoch.

Ako vyrobiť vankúš.

Ako vyzerať dobre na fotkách.

Ako na techniku ​​macramé.

Ako zdobiť predmety technikou Decoupage.

Ako vyrobiť havajský veniec.

Ako robiť bubliny.

Ako nakresliť ružu.

Ako vyrábať papier.

Ako si vyrobiť bábku z ponožky.

Ako si vyrobiť smradľavej bombičky.

Ako vyrobiť glycerínové mydlo.