Home \ dáma

Nemôžete spať? Možno za to môže facebook.

 

Zaspávajte ako v lietadle.

 

Počítač, práce ani televízie do spálne nepatrí. S zaspávaním vám nepomôžu ani nočné potulky internetom, sledovanie bývalých na facebooku, kontrolovanie mobilu a písanie románov. Ak lákanie neodoláte, zapnite si na mobile funkciu nočného režimu a do počítača nainštalujte aplikáciu f.lux, ktorá vás ochráni pred modrým svetlom. Hodinu pred spaním radšej mobil odložte úplne a na noc si zapnite letový režim.  

 •  

  Stres nechajte vo vani.

   

  Večer nič neriešte a nehádajte sa. S hlavou plnou starostí a rozbúrených emócií nezaspíte. Urobte si na seba chvíľku a zbavte sa stresu napríklad vo vani. Teplý kúpeľ uvoľní napätie vo svaloch a vyčistí hlavu. Užívať si môžete aj vôňa. Dobrou voľbou je relaxačný olej s výťažkom levandule, medovky či bergamotu.  

     
 •  

  únavou sa.

   

  Pohyb nie je dobrý len na chudnutie. Dokáže zbaviť telo nahromadeného stresu a pomáha so zaspávaním. Podľa odborníkov je lepšie cvičiť ráno. Krátka rozcvička alebo len pretiahnutie bude pozitívne pôsobiť na vaše telo a zaistí, aby ste sa cítili svieži a plní energie na celý zvyšok dňa. Večer si radšej doprajte len ľahšie prechádzku. Energický pohyb vás skôr nabudí k akcii. Našťastie o sexe toto neplatí.  

     
 •  

  Tma, chlad a čerstvý vzduch.

   

  Nepodceňujte miesto, kde spíte. Zariaďte si pokojnú, pohodlnú spálňu s dobrým vetraním a zatemnením. V miestnosti, kde spíte, by malo byť chladnejšie. Ak v spálni málo vetráte, hromadí sa v nej oxid uhličitý, ktorý bežne vydychujeme. Práve ten môže za bolesť hlavy či nekvalitné spánok. Riešením môžu byť čističky vzduchu s ionizátorom. Investujte do kvalitné matrace a pohodlného vankúše. Najlepšou voľbou sú pevnejšie zdravotné matrace, ktoré sa prispôsobia tvaru tela a podporí každú jeho časť zvlášť.  

     
 •  

  Pohárik pred spaním?.

   

  Jedna pohár vína ako večerné rituál rozhodne neuškodí. Ale ak zvládnete s kamarátkou dve fľaše vína a navrch ešte krabičku cigariet, počítajte s tým, že vás ráno bude veľmi bolieť hlava. A čo viac, dosť možno sa ani nevyspíte, lebo vaše telo bude mať prácu s odbúraním etanolu, čím sa naruší aj váš spánok.

 •  

  Jedzte a pite s rozumom.

   

  Pitný režim si strážte cez deň. Liter vody alebo čaju pred spaním vás nespasí. Skôr strávite noc pochodováním na trase spálne - toalety. Možno vám zrkadlo aj tesné džínsy tvrdia, že by ste potrebovali zhodiť pár kíl, však hladom sa zbytočne netýrejte. Škŕkaním žalúdka spánok neprivoláte. Miesto prevaľovanie v posteli alebo nočného kynoženie chladničky si radšej doprajte ľahkú večeru cca dve hodiny pred spaním. Ak ste náchylná na pálenie záhy, vyhnite sa korenistému a tučnému jedlu.  

   

 • .

   

  Ďalšie zaujímavé tipy pre lepší spánok nájdete vo videu:                                                       480p             360p             240p                                                                                                                                                        REKLAMA                                                                                                                                                                                                                           Pozrite sa na desať tipov, ako sa lepšie vyspať                                         .

   

  Viete, že okolo spánku panuje rad mýtov? Zoznámte sa s tými najčastejšími:                                                       720p             480p             360p             240p                                                                                                                                                        REKLAMA                                                                                                                                                                                                                           6 mýtov o spánku                                         .

 • Súvisiace články:.

 •                                                     
  Dáma populárne:
  Šesť tipov, ako zbaviť spálni alergénov ako profíci !.

  Zdravé jedlo: Je to bio, raw, alebo vegan Ako ho spoľahlivo spoznať .

  Leona Machálková: Artur miluje adrenalín.

  Trápia vás akné Skúste toto exotické ovocie a neuvidíte už ani jeden pupienok! .

  Lunárny kalendár 19 12 2011.

  Čaká vás operácia Viete, čo všetko vám môže hroziť .

  Každý desiaty človek súložil na verejných záchodoch.

  Lunárny kalendár na nedeľu 4 9 .

  Padouch 007 Javier Bardem: Vždy, keď sa na obrazovke objaví moje príšerná tvár, chytá ma amok.

  6 tipov na adventné trhy: Keď chcete nasať vianočnú atmosféru za hranicami.

  Povaha vpísaná v tvári Prezradí ju prvé vrásky po tridsiatke .

  Princezná Diana zahýbala svetom ľudských sŕdc .

  Tri podoby držiek: v polievke, obaľované aj pekelne ostré.

  Prečo je dobré sa neustále inšpirovať Pretože budete šťastnejší .

  Je dôležité, čo si o vás myslia ostatní .

  Tanečné vojna Milenci Kuchařová a Brzobohatý mieri do StarDance .

  Mala som jeden úlet A som tehotná !.

  Vojtko už odtajnil Libušku, chystá sa s ňou k moru.

  Vytvorte si útulný kútik na záhrade.

  Prečo si písať denník Zbavíte sa negatívnych emócií a uľaví sa vám! .

  Migréna nie je bolesť hlavy Jej spúšťače, prejavy a možnosti liečby.

  con frases