Home \ index
 

Ako sa zbaviť tmavých škvŕn na tvári.

 

Tmavé škvrnky na tvári môžu byť spôsobené jazvami po akné, spálením od slnka, vekom alebo dokonca aj antikoncepciou. Ak nimi trpíte, určite by ste radi vedeli, ako sa ich zbaviť. Už nemusíte hľadať ďalej - v tomto článku sa dozviete, ako sa týchto nepríjemných škvrniek zbaviť raz a navždy.

               

Postup .

    

    1      Prírodné tipy  .

    

Mnoho prírodných domácich "liekov" na tieto problémy kúpite v supermarkete. Citrusové ovocie, papája, paradajky a ďalšie druhy ovocia a zeleniny obsahujú zosvetľujúci látky. Mnoho ľudí používa rôzne masky vyrobené z ovocia a zeleniny, pretože neobsahujú žiadne chemické prísady a sú lacnejšie, než produkty z drogérie.

 
   
 1.            1      Skúste citrusové ovocie. Citrusy obsahujú veľké množstvo vitamínu C, čiže kyseliny askorbovej. Vitamín C vám pomôže zbaviť sa horná odumretej vrstvy kože, bez toho aby vám nejako poškodil pleť. Skúste ho použiť napríklad takto:  
    
  • Vymačkajte si šťavu - ženy používajú citrónovú šťavu pre zosvetlenie pleti už po stáročia. Môžete ale pokojne použiť aj pomaranč, grep alebo napríklad limetku. Prekrojte ovocie na polovice a vytlačte si šťavu do misky. Pomocou vatového tampónu nanášajte túto šťavu na tmavé škvrnky na pleti. Nechajte pôsobiť asi 20 minút a potom opláchnite vodou. Tento postup opakujte raz či dvakrát denne.
  •  
  • citrónovej-medová maska ​​- zmiešajte šťavu z polovice citróna s dvoma lyžicami medu. Dobre premiešajte a nanášajte na tvár. Nechajte masku pôsobiť asi 30 minút a potom ju dôkladne umyte.
  •  
  • Peeling z citrusového ovocia a sušeného mlieka. Zmiešajte 1 lyžicu vody, 1 lyžicu mlieka v prášku a 1 lyžicu šťavy zo svojho obľúbeného citrusového ovocia. Vytvorte jemnú pastu a opatrne si s ňou masírujte tvár. Po použití sa dôkladne opláchnite.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Skúste vitamín E. Vitamín E je silný antioxidant a pomáha opravovať poškodené bunky a podporuje tvorbu nových. Vitamín E môžete použiť len vo forme masti, ale môžete tiež začať jesť viac potravín, ktoré ho obsahujú.  
    
  • Mast - vmasírujte si olej s čistým vitamínom E priamo do pokožky postihnutej tmavými škvrnami. Keď sa budete natierať každý deň, škvrnky za nejakú dobu vyblednú.
  •  
  • Stravovanie - začnite jesť viac nasledujúcich jedál: orechy (mandle, píniové oriešky, arašidy), slnečnicové semená, olej z pšeničných klíčkov a sušené marhule.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nakrájajte si papáju. Papája obsahuje enzým papaín, ktorý pomáha zbavovať pleť odumretých buniek a podporuje rast nových buniek. Papája tiež obsahuje vitamíny C a E, takže je pre riešenie tmavých škvrniek ako stvorená. Ovocie obsahuje najviac papaínu, kým je ešte zelené, ale môžete pokojne použiť aj zrelú papáju. Olúpte papáju a odstráňte z nej semená.  
    
  • Celé ovocie - nakrájajte si papáju na plátky a priložte si ich na tvár. Nechajte ich pôsobiť 20-30 minút. Celý postup opakujte dvakrát denne.
  •  
  • Pleťová maska ​​z papáje. Nakrájajte si ovocie na kúsky a v mixéri ho rozmixujte na jemnú pastu. Nanášajte túto masku na tvár a krk a nechajte ju pôsobiť asi pol hodiny. Potom sa dôkladne opláchnite.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Skúste aloe vera. Aloe vera má mnoho prospešných účinkov. Skvele zvlhčuje pleť a hodí sa tiež na spáleniny od slnka. Dokáže aj zosvetliť tmavé škvrny na tvári. Pokiaľ máte doma čerstvú rastlinu aloe vera, odlomte si malý kúsok a vytlačte si dužinu do ruky. Nanášajte si ju rovno na tvár. Aloe vera gél si môžete kúpiť aj v obchode. Najlepšie je čisté aloe vera, takže sa vždy uistite, že kupujete 100% prírodný produkt.                  
 8.  
            

    2      Liečivá a chemické prípravky  .

    
   
 1.             1      Vyberte si správnu metódu. Peeling znamená odstraňovanie hornej odumretej vrstvy kože. Môžete ho vykonať manuálne, alebo chemicky. Existuje veľa prírodných metód, ale lekárske a farmaceutické techniky sú silnejší a agresívnejší. Tiež s nimi skôr dosiahnete požadovaných výsledkov.        
 2.  
 3.             2      Skúste kyselinu. Existujú dva typy kyselín, ktoré sa často používajú na liečbu akné a tmavých škvrniek na pleti - alfa-hydroxy kyseliny a beta-hydroxy kyseliny.  
    
  • Alfa kyseliny sú: kyselina glykolová, kyselina mandľová, kyselina citrónová, kyselina mliečna a ďalšie. Tieto kyseliny sú extrahované z rôznych plodín a ďalších produktov. Účinne odstraňujú mŕtvu čítať kože a zároveň sú dostatočne šetrné aj pre ľudí s citlivou pleťou. Alfa-hydroxy kyseliny kúpite vo forme sér, krémov a peelingov.
  •  
  • Beta-hydroxy kyselina sa nazýva tiež kyselina salicylová. Ide o bežnú prísadu väčšiny prípravkov proti akné. Je to tiež základné prísada aspirínu. V silnejších koncentráciách funguje aj proti tmavým škvrnám na tvári. Kyselinu salicylovú zoženiete vo forme krémov, sér, čistiacich gélov alebo peelingov.
  •  
  • Kyselina retinová čiže Retina-A. Táto kyselina je druhom vitamínu A. Je skvelá pre liečbu akné i tmavých škvŕn. Zoženiete ju vo forme krémov a gélov.
  •  
         
 4.  
 5.   3      Skúste chemický peeling. Ak vám žiadne z týchto prípravkov nepomôžu, môžete si skúsiť zájsť na chemický peeling. Ten vám doslova odstráni hornú vrstvu kože. Často obsahuje kyseliny uvedené vyššie vo vysokých koncentráciách. Môžete si vybrať z troch druhov - jemný, stredný a silný peeling.
    
  • Jemný chemický peeling väčšinou obsahuje alfa-hydroxy kyseliny, najmä kyselinu glykolovú a mliečnu. Ide o najúčinnejšiu liečbu tmavých škvŕn na tvári.
  •  
  • Stredná chemické peelingy obsahujú kyselinu tricholoroctovou. Tento druh peelingu sa odporúča väčšinou na škvrny spôsobené slnečným popálením. Pre najlepšie výsledky by ste ho mali podstupovať každé dva týždne, kým sa škvrny nevytratí. Neodporúča sa pre ľudí s tmavšou pleťou, pretože môže spôsobiť zvýšenú pigmentáciu.
  •  
  • Hĺbkové chemické peelingy obsahujú fenol čiže kyselinu karbolovú. Používajú sa na liečbu hlbokých vrások, ale aj pre nápravu poškodenia pleti slnkom. Fenolové peelingy sú veľmi silné a vykonáva sa v celkovej anestézii. Môže trvať niekoľko mesiacov, než sa po nich pleť zahojí.
  •  
         
 6.  
 7.   4      Skúste mikro dermabrázii. Pri tejto liečbe sa používajú veľmi jemné kryštály "piesku", ktorými sa čistí vašu pleť. Po odstránení staré vrstvy kože sa objaví nová, čerstvá koža. Táto procedúra sa vykonáva väčšinou raz mesačne po niekoľko mesiacov.     
 8.  
 9.   5      Skúste liečbu laserom. Táto liečba využíva rýchle svetelné pulzy, ktoré ničia melanín spôsobujúce tmavé škvrnky. Oblasť sa škvrnami nasaje svetlo a zničí sa. Telo sa vylieči tak, že sa vám udelí chrasta a pod ním sa objaví nová, čerstvá koža. Laserová liečba je veľmi účinná, ale aj veľmi drahá a bolestivá.     
 10.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                     
Index populárne:
Ako používať hashtag na Instagramu.

Ako si navlnit vlasy bez použitia tepla.

Ako odstrániť kožný výrastok z krku.

Ako sláviť Chanuku.

Ako si nasadiť kontaktné šošovky.

Ako uzavrieť esej.

Ako pestovať paprade.

Ako si zmerať IQ.

Ako sa stať na Instagramu slávnym.

Ako znížiť horúčku.

Ako urobiť oheň bez zápaliek a zapaľovače.

Ako zvýšiť hladinu kortizolu.

Ako do svojho jedálnička zaradiť viac vlákniny.

Ako sa zbaviť brucha.

Ako si ošetriť popraskané pery.

Ako sa pripraviť na pôst.

Ako správať andulky.

Ako rozpoznať príznaky tuberkulózy.

Ako japonsky popriať k narodeninám.

Ako si udržať prehľad o liekoch, ktoré beriete.

Ako získať väčšie hrudník.