Home \ index
 

Ako sa usmievať očami.

 

Úsmev očami je ten najúprimnejší úsmev, ktorý existuje. Namiesto toho, aby ste sa usmievali len ústami, zapojíte aj oči a vďaka tomu ostatných ľudí absolútne očaríte. Je takmer nemožné taký úsmev len hrať, takže sa vám podarí len keď máte z niečoho naozaj radosť. Keď budete pri úsmeve myslieť na niečo veselého, budete sa usmievať prirodzenejšie. Čím častejšie to budete trénovať, tým lepšie vám to pôjde a za chvíľu sa naučíte usmievať sa iba očami. V tomto článku sa dozviete, ako na to.

              

Postup .

    

    1      Trénujte si úsmev  .

    
   
 1.            1      Zistite si, ako to vyzerá, keď sa úprimne usmievate. Vedci zaznamenali viac ako 50 typov úsmevov a prišli na to, že najúprimnejšiu úsmev je ten, ktorý sa prejaví aj v očiach. Je to preto, že svaly, ktoré sú zapojené do úsmevu, sú ovládané mimovoľne a zapojí sa teda iba v prípade úprimného úsmevu. Kedykoľvek sa usmejete preto, že máte z niečoho radosť, alebo vám niečo pripadá vtipné a vyjadrujete tým svoje pocity, váš úsmev sa prejaví aj v očiach. Okolo očí sa vám urobia malé vrásky a celý váš tvár sa rozžiari. 
    
  • Prezrite si fotky, na ktorých sa smejete, alebo sa snažte rozosmiať sa a potom sa odfoťte sami. Musíte zabezpečiť, aby ste sa pri tom cítili naozaj šťastne.
  •  
  • Teraz zarovnajte svoj úsmev s fotkou, na ktorej ste sa smiali nútene, napríklad s nejakou školskej fotkou. Iste si všimnete rozdielu vo vašich očiach.
  •  
         
 2.  
 3.      2      Všimnite si rozdiel v tvári. Keď uvidíte, ako tieto dva rôzne úsmevy vyzerajú, zamyslite sa nad tým, aký z nich máte pocit. Úprimný úsmev je väčšinou jednoduchý, prirodzený a máte z neho dobrý pocit. Naproti tomu neúprimný a vynútený úsmev kvôli fotke je neprirodzený a môže vás z neho aj bolieť tvár.  
    
  • Až zistíte, aký pocit to je usmievať sa očami, snažte sa zapamätať si ho. Trénujte si úsmev celým tvárou a čoskoro to pre vás bude jednoduchšie.
  •  
  • Na druhú stranu si spomeňte, aké to je, keď sa nesmú očami. Keď sa naučíte tieto rozdiely vnímať, budete môcť svoje úsmevy upraviť tak, aby vyzerali prirodzenejšie.
  •  
         
 4.  
 5.      3      Snažte sa napodobniť úsmev očami. Aj keď to nie je ľahké, môžete tento štýl úsmevu napodobniť tým, že si vytvoríte pod očami malé vankúšiky. Pozrite sa do zrkadla a skúste si to. Keď sa vám vedľa očí urobia malé vrásky, robíte to správne. Až sa túto techniku ​​naučíte, budete vďaka nej schopní urobiť z každého úsmevu prirodzenejší úsmev.  
    
  • Kedykoľvek sa budete smiať, bez ohľadu na to, aký dôvod na to budete mať, sa snažte zapojiť celú tvár. Nepreháňajte to, aby ste nemali zdeformovanú tvár, ale trochu sa usmiať sa trochu viac, aby ste do úsmevu zapojili aj oči.
  •  
  • Keď sa u toho budete pozerať na človeka, s ktorým práve hovoríte, bude váš úsmev pôsobiť prirodzenejšie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Usmievajte sa iba očami. Až budete mať pocit, že už sa viete usmievať aj očami, skúste to iba očami. Ľudia, ktorí sú v tom dobrí, dokážu svoju radosť vyjadriť pomocou očí, bez toho aby pohli ústami. Nechceme tým povedať, že by ste sa ústami mali mračiť, ale skutočne je možné sa usmievať len očami. 
    
  • Tento typ úsmevu sa hodí pre vyjadrenie tajomné hravosti. Keď nebudete chcieť prejaviť silné emócie, ale budete chcieť dať najavo miernu radosť alebo spokojnosť so situáciou, je tento úsmev najlepší.
  •  
  • Očami sa môžete usmievať tiež keď chcete mať na tvári dlhšiu dobu spokojný výraz. Povedzme, že sedíte na dlhé nudné schôdzi a chcete vyzerať, že si to užívate, bez toho aby ste pôsobili falošne. Skúste sa usmievať očami a budete vyzerať pozitívnejšie.
  •  
                   
 8.  
             

    2      Dostaňte sa do správnej nálady  .

    
   
 1.             1      Myslite na pozitívne veci. Úprimný úsmev pochádza z úprimného šťastie. Štúdia skúmajúca to, čo robí ľudí šťastnými odhalili, že to nemá nič spoločné s materiálnymi statkami, ani s úspechom - ide v podstate len o prístup k životu. Snažte sa myslieť optimisticky a uvidíte, že sa budete častejšie usmievať. 
    
  • Zamyslite sa nad tým, kto sa usmieva najúprimnejšie - deti! Nemajú toľko starostí, ako dospelí ľudia, pretože ich život je jednoduchý. Snažte sa myslieť ako deti, uvoľnite sa a buďte hraví.
  •  
  • Nenúťte sa usmievať sa, ak sa na to necítite. Nemusíte mať pocit, že musíte všetkých ľudí stále tešiť. Keď sa budete neustále usmievať len preto, aby ste na ľudí urobili dobrý dojem, nebudete sa usmievať prirodzene. Skutočný úsmev pramení z osobnej radosti, nie z radosti ostatných ľudí.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nájdite si svoje šťastné miestečko. Keď budete riešiť situáciu, v ktorej sa nebudete cítiť dobre, ale budete chcieť pôsobiť uvoľnene, musíte sa v hlave uchýliť na nejaké svoje šťastné miesto. Myslite na niečo, vďaka čomu sa cítite skvele a čo vám umožní sa úprimne usmievať. 
    
  • Vďaka tomuto cvičenia zistíte, čo vás robí skutočne šťastnými. Pozrite sa do zrkadla a zakryte si rukou tvár od nosa nadol. Potom začnite myslieť na svoje najšťastnejšie spomienky a pritom sa usmievajte. Iste si všimnete, že u niektorých vecí sa vám oči rozžiaria a začnete sa usmievať aj nimi. Ak sa teda chcete naučiť usmievať očami, myslite na veci, ktoré vám robia radosť. O zvyšok sa už postará váš tvár.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dôverujte svojmu úsmevu. Keď budete myslieť na to, že máte zažltnuté alebo krivé zuby, že máte veľké ďasná, alebo sa budete báť, že vám ide cítiť z úst, budete podvedome stuhnutý a nebudete schopní sa usmievať prirodzene. Starajte sa o svoje zuby a o svoje ústa, aby ste tieto veci nemuseli riešiť a uvidíte, že pre vás nebude problém sa úprimne usmievať.  
    
  • Nechajte si vybieliť zuby a riešte svoj zapáchajúci dych, aby ste kvôli tomu nemali komplexy.
  •  
  • Ak sa chcete naučiť usmievať sa očami, starajte aj o ne. Upravujte si obočie a používajte make-up, aby vaše oči vynikli.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pri rozhovore s ľuďmi sa správajte sebaisto. Keď budete s niekým hovoriť, snažte sa nemyslieť sami na seba. Pozerajte sa tomu človeku do očí a snažte sa sústrediť sa na neho. Keď budete mať úprimnú radosť z toho, že ho vidíte a budete sa baviť o príjemných veciach, budete sa usmievať úplne prirodzene. Namiesto aby ste stále mysleli na to, či robíte dobrý dojem, sa uvoľnite usmievajte sa celým tvárou. 
    
  • Pri rozhovore sa pozerajte na to, ako sa usmieva ten druhý. Usmieva sa váš partner očami? Ak si všimnete, že sa ten, s kým hovoríte, usmieva očami, budete vedieť, že je jeho úsmev úprimný, budete pokojnejšie a rozhovor si viac užijete.
  •  
  • Ak sa ten druhý usmieva falošne, nebude pre vás ľahké sa na neho usmiať prirodzene. Ak chcete pôsobiť úprimne, budete sa musieť na chvíľu zamyslieť nad niečím, čo vám robí radosť.
  •  
         
 8.  
             

    3      Skúste si iné druhy úsmevov  .

    
   
 1.             1      Skúste sa jemne usmiať očami. Takého úsmevu dosiahnete tak, že mierne privrite oči a ľahko sa usmejete. Nemali by ste sa smiať príliš široko, tento úsmev je veľmi jemný. Napriek tomu by ste ním mali vyjadriť príjemnosť a záujem. Niektorí ľudia hovoria, že je tento úsmev fotogenický, pretože naznačuje sebavedomie a sexappeal.        
 2.  
 3.             2      Skúste si úsmev s ľahko otvorenými ústami. Pri tomto úsmeve zapojíte tiež ústa, ale na oči nesmiete zabudnúť. Mierne otvorte ústa, ukážte zuby a oprite si o ne jazyk. Zároveň sa usmejte tiež očami. Keď to urobíte správne, budete pôsobiť hravo a milo. Ak sa chcete takto usmiať na fotku, odfoťte sa trochu zo strany, nie priamo spredu.       
 4.  
 5.             3      Uvoľnite sa a usmejte sa doširoka. Hlasitý úsmev sa vám bude hodiť, keď vás niečo skutočne rozosmeje. Skúste sa zastaviť vo chvíli, keď bude váš úsmev najväčší a odfoťte sa. Budete vyzerať šťastne, zábavne a príťažlivo a nebudete pôsobiť falošne.       
 6.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

      

            (1)      
Index populárne:
Ako prijímať viac vitamínu A.

Ako sa naučiť japonsky.

Ako schudnúť prirodzene.

Ako do svojho jedálnička zaradiť viac vlákniny.

Ako vytvoriť screenshot na Galaxy Note 2.

Ako čistiť riad z nerezovej ocele.

Ako spoznať príznaky žalúdočných vredov.

Ako zmeniť užívateľské meno na Twitteri.

Ako riešiť problémy.

Ako zaspať pomocou meditácie.

Ako sa zbaviť zápachu dymu z bytu.

Ako znovu zaktivovať Instagram.

Ako prežiť uštipnutie jedovatým hadom.

Ako používať stetoskop.

Ako nájsť stratený mobilný telefón.

Ako zastaviť zvonenie v ušiach.

Ako zvýšiť počet červených krviniek.

Ako pestovať lekársku marihuanu.

Ako spoznať príznaky žalúdočných vredov.

Ako sa nestarať o to, čo si myslia ostatní.

Ako vypnúť Hlasové ovládanie na vašom iPhone.