Home \ index
 

Ako nemať mastné vlasy.

 

Ak máte prirodzene mastné vlasy, tak môže byť ťažké zabrániť ich masteniu. Existuje však našťastie niekoľko jednoduchých spôsobov, ako zmierniť alebo sa dokonca zbaviť mastných vlasov.

              

Postup .

    

    1      Základná starostlivosť  .

    
   
 1.            1      Vyhnite sa dotýkanie a častému česanie vlasov. Toto je dôležité predovšetkým v prípade, že ste jedli alebo pripravovali nejaké mastné jedlo, ktorého mastnota by sa vám mohla dostať do vlasov. To isté platí o mastnom make-upu - zopnite si vlasy pred nanášaním make-upu a nedotýkajte sa vlasov prstami od make-upu. Snažte sa mať upravené vlasy, bez toho aby ste sa ich museli veľa dotýkať - na rozčesávanie používajte hrebienok, nie prstami.        
 2.  
 3.             2      Pravidelne zastrihávajte rozštiepené končeky. Vaše vlasy tak budú menej zničené a budú vyzerať pevnejšie a silnejšie. 
    
  • Ak to neurobíte zavčasu, tak neskôr budete musieť odstrihnúť viac vlasov - inak sa vaše rozštiepené končeky budú iba zhoršovať!
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nájdite si nejakú metódu, ako sa rýchlo vysporiadať s mastnými vlasmi, keď potrebujete ísť von. Môžete použiť detský púder alebo suchý šampón, ktorý zmierni mastnotu vlasov. Jednoducho to votrite až ku korienkom. Buďte však opatrní, aby ste toho nepoužili príliš a vaše vlasy nemali biele fľaky. Následne si vlasy prečešte.       
 6.  
 7.             4      Vyfénujte si vlasy z čela. Na čele má mnoho ľudí mastnú pleť, takže je dobré mať vlasy z čela, ak nechcete, aby sa mastnota z pleti dostala aj na vlasy. 
    
  • Ak si nechcete fénovať vlasy, tak si jednoducho zopnite vlhké vlasy z čela a nechajte ich prirodzene uschnúť. Vlasy by po uschnutí mali zostať preč z čela.
  •  
  • Alebo si vlasy po uschnutí vyčešte.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nežehlite si vlasy pravidelne. Žehlenie poškodzuje vlasy skrz tepelné a chemické procesy, ku ktorým počas žehlenia dochádza. Vysoká teplota spôsobuje, že vlasy produkujú viac mazu. Keďže sa počas žehlenia dotékáte vlasov, tak vlasy budú ešte o to mastnejšie.       
 10.  
 11.             6      Prijmite svoje vlny! Mastnota ide menej vidieť na kučeravých alebo vlnitých vlasoch, pretože vlasy neleží celou svojou dĺžkou blízko pokožky hlavy. Pokiaľ máte prirodzené vlny, dajte ich na obdiv.                 
 12.  
             

    2      Umývanie vlasov  .

    
   
 1.             1      Umývajte si vlasy pravidelne, ale nie každý deň. Každodenné umývanie môže zbaviť vaše vlasy veľmi rýchlo ich prirodzené mastnoty, čo však podporuje o to väčšiu produkciu mazu vo vlasoch. Pokiaľ máte prirodzene mastné vlasy, tak sa odporúča umývať vlasy každé 2 až 3 dni. 
    
  • Nájdite si šampón, ktorý je určený na mastné vlasy. Najvhodnejšie je šampón, ktorý odstraňuje prebytočnú mastnotu z vlasov, bez toho aby ste si museli vysúšať vlasy. Je možné, že budete musieť vyskúšať niekoľko šampónov, než narazíte na ten, ktorý vám vyhovuje - požiadajte svoju kaderníčku o radu.
  •  
  • Raz za mesiac použite čistiaci šampón (tzv. Clarifying). Tento druh šampónu je určený na odstraňovanie nahromadenej mastnoty a zvyškov z vlasových prípravkov. Nepoužívajte však tento liek každý deň, pretože to môže odstrániť z vlasov všetku prirodzenú mastnotu, čo však podporí ešte intenzívnejšie produkciu mazu vo vlasoch. Na každodenné umývanie vlasov radšej použite jemný šampón, ktorý nie je k vašim vlasom tak agresívne a zachová ich prirodzenú mastnotu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Používajte kondicionéry s opatrnosťou. Nenanášajte kondicionéry až ku korienkom, keďže táto časť vlasov je už hydratovaná prirodzeným mazom, ktorý produkuje pokožka hlavy už niekoľko hodín po umytí. Kondicionér je totiž určený na hydratovanie suchých končekov, takže ho nanášajte len na spodnej Povina vlasov. 
    
  • Niektorí ľudia nepoužívajú kondicionér vôbec alebo veľmi zriedka (napr. Raz za týždeň), aby sa vyhli prílišnému hydratovanie svojich vlasov.
  •  
  • Ak sa vám ľahko zacuchávajú vlasy, tak na ne použite niečo hydratačného a jemného; "Veľmi malé" množstvo olivového oleja postačí. Použite iba také množstvo, po ktorom sa vám budú jemne lesknúť ruky a následne to naneste na vlasy tak, aby ste sa nedotkli pokožky hlavy.
  •  
  • Ak máte "veľmi" mastné vlasy, tak nemusíte používať kondicionér. Je však lepšie si hydratovať aspoň končeky vlasov, aby sa vám vysúšaním.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Opláchnite si vlasy teplou vodou a potom si ich opláchnite studenou vodou, aby sa vám uzavreli póry v pokožke a vaše vlasy mali viac lesku. Horúca voda zbavuje vaše vlasy mastnoty, ale pokožka ju takmer okamžite vašim vlasom dodá a vaše vlasy budú mastné a ťažké na česanie. 
    
  • Nakoniec si opláchnite vlasy trochou octu. Spočiatku skúste použiť iba 1 lyžicu octu na 240 ml vody a podľa potreby si pomer ingrediencií upravte. Zápach po octu po uschnutí vlasov vymizne.
  •  
  • Prípadne skúste použiť čerstvý citrón. Prečešte si vlasy až ku korienkom s polkou čerstvého citrónu (môžete použiť obe polky). Nechajte citrónovú šťavu pôsobiť na vlasoch aspoň 5 minút predtým, ako pôjdete do sprchy. Robte pravidelne pred každou sprchou a spoznáte rozdiel priebehu 2 týždňov.
  •  
         
 6.  
             

    3      Ako si upraviť vlasy  .

    
   
 1.             1      Buďte vyberaví pri výbere vlasových produktov. Nepoužívajte príliš veľa vlasových prípravkov alebo si nimi príliš zaťažíte vlasy a budú sa vám ich zvyšky hromadiť na vlasoch. Vyhýbajte sa gélom, pretože vaše vlasy budú po ich použití vyzerať mastne.       
 2.  
 3.             2      Buďte opatrní pri výbere produktu na dodanie extra lesku. Takéto produkty môžu podstatne zdôrazniť "mastný vzhľad" vašich vlasov. Prečítajte si "Tipy", kde nájdete značky, ktoré odporúčajú niektorí naši čitatelia. 
    
  • Ak ste na pochybách, tak proste produkt nepoužívajte.
  •  
         
 4.  
 5.             3      češte si vlasy len ak to je potrebné. Nečesejte si vlasy príliš často, pretože česanie stimuluje mazové žľazy a zvyšuje produkciu mazu.       
 6.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

      

            

Veci, ktoré budete potrebovať .

             
Index populárne:
Ako zo seba mať dobrý pocit.

Ako sa zbaviť tmavých škvŕn na tvári.

Ako zastaviť kýchnutí.

Ako si urobiť banánovej smoothie.

Ako používať mobilný telefón.

Ako držať Paleo diétu.

Ako natočiť video na YouTube.

Ako vyliečiť kŕče v chrbte.

Ako získať späť stratený hlas.

Ako sa vyhnúť emocionálnemu zneužívaniu.

Ako sa zbaviť zalehnutého ucha.

Ako sláviť Chanuku.

Ako vymazať priateľov z Facebooku.

Ako čistiť riad z nerezovej ocele.

Ako si stanoviť ciele a dosiahnuť ich.

Ako odstrániť starecké škvrny.

Ako znovu zaktivovať Instagram.

Ako zmierniť bolesti chrbta bez liekov.

Ako urobiť cvik Plank (doska).

Ako zložiť americkú vlajku.

Ako schudnúť na tvárach.