Home \ index
 

Ako schudnúť tuk na bruchu za dva týždne.

 

Tuk na bruchu je nebezpečným typom tuku, ktorý obklopuje vnútorné orgány. Prvé dva týždne chudnutie sú najdôležitejšie, pretože pri správnych zmenách stravovanie a cvičenie môžete dosiahnuť skutočne veľkých zmien. V tomto článku sa dozviete, ako telo ukladá a spaľuje tuk, aby ste mohli upraviť svoj životný štýl.

               

Postup .

    

  Časť 1      Vyvrátenie mýtov o brušným tuku  .

    
   
 1.            1      Nesnažte sa izolovať brušné svaly. Nie je možné odstrániť iba tuk na bruchu. Budete musieť schudnúť celé telo pomocou zdravého stravovania a cvičenia.       
 2.  
 3.             2      Nesmiete hladovať. Keď budete jesť príliš málo, vaše telo začne spaľovať pomalšie. Musíte teda jesť raňajkách, zdravé desiaty a čerstvé potraviny. Ženy by mali jesť aspoň 1500 kalórií denne a muži by mali jesť aspoň 1700 kalórií denne.        
 4.  
 5.             3      Zamerajte sa aj na ostatné veci. Hoci je cvičenie a stravovanie veľmi dôležité, nesmiete zabúdať ani na spánok a stres. Ak málo spíte a ste v strese, vaše telo produkuje hormón kortizol, ktorý spôsobuje ukladanie tuku na bruchu.        
 6.  
 7.             4      Nespoliehajte sa na detoxikačnú diétu ani pôst. Tieto diéty sú väčšinou účinné iba ako začiatok zdravého chudnutia. Diéty, pri ktorých len pijete šťavy, sa nehodí k dlhodobejšiemu chudnutie. Mali by ste zmeniť svoje stravovanie a jesť viac čerstvých plodín, bielkovín a celozrnného pečiva.        
 8.  
 9.             5      Nemali by ste si myslieť, že budete chudnúť stále rovnako. Počas prvých dvoch týždňov schudnete na bruchu viac tuku, než na ostatných častiach tela. Ak máte viac ako 7 kg nadváhu, mali by ste počas prvých dvoch týždňov zaznamenať veľké zlepšenie. Po uplynutí tejto doby už pre vás chudnutie nebude tak jednoduché.        
 10.  
 11.             6      Uvedomte si, že všetky tuky nie sú rovnaké. Tuky na bruchu a v okolí vnútorných orgánov zvyšujú riziko cukrovky, srdcových ochorení a rakoviny. Ak máte tuk na stehnách, na zadku a na pažiach, je tento tuk zdravší, než vaša "pivné brucho".                  
 12.  
             

  Časť 2      Ako sa stravovať  .

    
   
 1.             1      Jedzte viac bielkovín. Mali by ste jesť chudé bielkoviny - ryby, kuracie mäso, alebo netučné mäso a vajcia. Bielkoviny sa v tele rozkladajú pomalšie a sú základnými stavebnými kameňmi svalov.  
    
  • Keď budete mať viac svalov, budete rýchlejšie spaľovať tuk. Svaly zrýchľujú metabolizmus a umožňujú telu spaľovať viac tuku aj v pokoji. Pri plánovaní cvičení na to nezabúdajte.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Jedzte viac zdravých potravín. Nahraďte bielu múku, cestoviny, tučné jedlá a sladké potraviny ovocím a zeleninou. Môžete jesť aj väčšie porcie jedál, ako predtým, ale ½ - 2/3 vášho taniera musí byť tvorené zeleninou.        
 4.  
 5.             3      Nakupujte v nedeľu. Prechádzajte vonkajšou stranou obchodov a nakupujte čerstvé plodiny. Nasledujúce dva týždne jedzte len celozrnné pečivo, ovocie, zeleninu a netučné bielkoviny.        
 6.  
 7.             4      Jedzte viac netučných mliečnych produktov. Grécky jogurt a nízkotučný syr vás zasýtia a dodajú vám vápnik, ktorý pomáha spaľovať tuky. Mali by ste každý deň zjesť aspoň jeden téglik netučného jogurtu.        
 8.  
 9.             5      Bielu múku nahraďte celozrnnými potravinami. Miesto aby ste si kúpili celozrnný chlieb, by ste mali jesť ovsené vločky, cícer, jablká, banány, ľanové semená a tmavú ryžu. Tieto zdroje vlákniny podporujú zažívanie, prečisťujú telo a napomáhajú chudnutie.        
 10.  
 11.             6      Vyberajte si tuky starostlivo. Mali by ste všetky tuky nahradiť ich zdravšími variantmi. Jedzte orechy, olivy a olivový olej, ľanové semená a avokádo.  
    
  • Jedzte desiaty, ktoré obsahujú veľa vlákniny, bielkovín a nenasýtených tukov. Môžete si dať napríklad ovsené vločky s gréckym jogurtom, alebo plátok slnečnicového chleba s arašidovým maslom.
  •  
         
 12.  
             

  Časť 3      Ako správne cvičiť  .

    
   
 1.             1      Mali by ste cvičiť intenzívne. Pokiaľ chcete spaľovať tuky, musíte si cvičenie dobre vyberať. Nasledujúce dva týždne by ste mali cvičiť intenzívne - behanie, plávanie, cyklistika, veslovanie atď.        
 2.  
 3.             2      Nasledujúce dva týždne by ste mali 6x posilňovať. Stačí, keď budete posilňovať 3x týždenne. Začnite s 2 kg činkami a postupne zvyšujte záťaž na 3 kg činky.  
    
  • Ak viete cvičiť na strojoch, cvičte v posilňovni a nepoužívajte činky.
  •  
  • Pri každom cvičení napínajte brušné svaly. Neprohýbejte sa v chrbte. Keď budete zatínať brušné svaly, dosiahnete lepšie výsledky.
  •  
  • Mali by ste posilňovať vždy aspoň 30 minút v kuse.
  •  
  • Začnite s jednoduchými cvikmi, ako sú kľučky, zdvihy, príťahy atď.
  •  
  • U každého cviku urobte 3 série po 8-10 cvikoch. Mali by ste svaly unaviť tak, aby ste si po každých troch sériách museli oddýchnuť.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Skúste intenzívny intervalový tréning. Intervalový tréning znamená striedanie pomalšieho cvičenie s intenzívnym cvičením. Skúste napríklad 2 minúty bežať pomaly, potom 1 minútu šprintovať a tieto intervaly striedajte 30 minút.  
    
  • Aj chôdzu môžete poňať ako intervalový tréning. Zájdite si na prechádzku a striedajte rýchlejší chôdzu s pomalší chôdzou. Spálite vďaka tomu 3-5x viac tuku na bruchu.  
  •  
  • Po dvoch týždňoch chudnutie môžete cvičiť iba 20 minút a zvýšiť intenzitu cvičenia pre dosiahnutie rovnakých výsledkov.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Robte aeróbne cvičenie aspoň 30 minút v kuse. Počas prvých dvadsiatich minút cvičenia väčšinou spaľujete sacharidy a až potom začnete spaľovať tuky. Ak chcete chudnúť rýchlejšie, mali by ste cvičiť aspoň 45 minút 5x týždenne.        
 8.  
 9.             5      Venujte sa cvikom na posilnenie brušného svalstva. Pilates a ďalšie cvičenia na posilnenie svalov na bruchu a na chrbte vám pomôže rýchlejšie schudnúť. Keď budete mať silnejší svaly, budete spaľovať viac tuku.        
 10.  
             

Tipy .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                (7)      
Index populárne:
Ako zistiť číslo IMEI alebo MEID mobilného telefónu.

Ako si udržať prehľad o liekoch, ktoré beriete.

Ako sa prestať potiť v podpazuší.

Ako schudnúť tuk na bruchu za dva týždne.

Ako niekomu urobiť radosť.

Ako prirodzene zvýšiť hladinu krvných doštičiek.

Ako vykonávať mindfulness meditáciu.

Ako sa zbaviť závratmi.

Ako upokojiť plačúce ženu.

Ako znížiť horúčku.

Ako si pretiahnuť chrbát.

Ako čistiť riad z nerezovej ocele.

Ako odstrániť žmolky z oblečenia.

Ako nebyť apatický.

Ako vyrobiť dosku Ouija.

Ako prestať s nadmerným pitím.

Ako vytvoriť webovú stránku.

Ako vymazať priateľov z Facebooku.

Ako pribrať na váhe ako vegetarián.

Ako do svojho jedálnička zaradiť viac vlákniny.