Home \ index
 

Ako schudnúť nohy.

 

Niektoré ženy majú nohy ako modelky, ale všetci môžeme získať štíhlejšie a dlhšie nohy pomocou kombinácie správnej stravy a cvičenia. Prečítajte si tento článok a zistíte, ako mať nohy, ktoré vám budú všetci závidieť.

              

Postup .

    

  Časť 1      Cvičenie na nohy  .

    
   
 1.            1      Posilňujte nohy. Pilates a jóga sú skvelá cvičenie pre ženy, ktoré chcú vypracovať telo a dosiahnuť dlhých a úzkych svalov bez zbytočného naberania hmoty. Ak chodíte do posilňovne, zapíšte sa na skupinové lekcie kardiovaskulárneho cvičenie, ako je napríklad step, spinning, Zumba atď. Môžete tiež vyskúšať nasledujúce cvičenia zamerané priamo na nohy:       
 2.  
 3.             2      Baletné plié. Postavte sa s nohami v šírke ramien a vytočte špičky smerom von ako balerína. Pokrčte sa v kolenách a znižujte sa tak dlho, aby ste mali kolená tesne nad členky. Potom sa zase zdvihnite. Zopakujte 10-15x v celkovo troch sériách.        
 4.  
 5.             3      Zdvihy lýtok. Postavte sa s nohami v šírke ramien a do každej ruky si vezmite 3kg činku. Pomaly zdvíhajte päty zo zeme tak, aby ste držali rovnováhu na špičkách nôh a potom ich zase vracajte na podlahu. Zopakujte cvik 10-12x a urobte celkom tri série.        
 6.  
 7.             4      Výpady. Postavte sa s nohami od seba a ruky si položte na boky. Pravou nohou vykročte dopredu a ľavé koleno znižujte tak, aby sa takmer dotklo zeme. Potom sa vráťte zase do pôvodnej pozície a zopakujte celý cvik s ľavou nohou. Dojdite takto na koniec miestnosti a potom sa zase vráťte späť.        
 8.  
 9.             5      Nezabudnite, že posilňovanie je len jednou zo súčastí chudnutie nôh. Posilňovanie vám pomôže vytvarovať nohy a nabrať svalovú hmotu. Keď budete mať viac svalov, budete spaľovať viac kalórií aj v kľude, takže je dôležité nevyhýbať sa pri chudnutí rezistenčnímu tréningu a nespoliehať sa len na zdvíhanie činiek. Nohy schudnete len keď schudnete tuk na celom tele. V Časti 2 sa dozviete ako na to.                  
 10.  
             

  Časť 2      Udržujte si fyzické zdravie  .

    
   
 1.             1      Buďte aktívny. Aeróbne cvičenie ako je chôdza, beh, plávanie, jazda na bicykli, kickbox alebo tanec vám pomôžu spáliť kalórie a naštartujú váš metabolizmus. Snažte sa cvičiť aeróbne cvičenie aspoň 30 minút v kuse, 4-5x týždenne.  
    
  • Vyberte si cvičenie, ktoré vás baví. Keď si to budete užívať, nebudete mať problém sa tomu venovať pravidelne.
  •  
  • Nemusíte celé cvičenie zvládnuť naraz. Keď si ho rozdelíte na kúsky po 10 minútach, bude rovnako účinné.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zmeňte životný štýl a zahrňte do svojho každodenného života viac pohybu. Jednoduché veci, ako je chôdza miesto jazdy autom alebo schody namiesto výťahu môžu zrýchliť váš tep. Najlepšie je nájsť si partnera, aby ste mali stále motiváciu.        
 4.  
 5.             3      Hrajte nejaký šport. Keď sa zapíšete do nejakého športového tímu, nielen že schudnete, ale tiež budete mať motiváciu. Spoluhráči vám dodajú pocit, že musíte bežať rýchlo a hrať čo najlepšie. Súťaživá podstata takýchto hier ľudí často donúti cvičiť dlhšie a tvrdšie, než ako by cvičili osamote. Skvelé je aj to, že cvičíte s ľuďmi, s ktorými môžete pokojne aj chodiť do posilňovne.  
    
  • Ak nechcete hrať žiadny šport, nezúfajte - existujú iné spôsoby, ako si udržať motiváciu. Dajte dohromady skupinu ľudí, ktorá sa bude trikrát týždenne stretávať (neskôr môžete kľudne nejaké cvičenie ešte pridať). Vymyslite si rozvrh cvičenie do posilňovne, alebo si spoločne púšťajte nejaké cvičebné DVD.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dostatočne spite. Keď zvyšujete intenzitu cvičenia, mali by ste telu tiež dopriať dostatok času na odpočinok. Spánok potrebujete aj z iných dôvodov - keď spíte málo, máte väčšiu chuť do jedla, pretože telo produkuje hormón, ktorý spôsobuje pocity hladu. Inými slovami, dostatok spánku je nevyhnutný pre to, aby ste jedli menej kalórií.  
    
  • Každý deň by ste mali naspat asi 6 až 8 hodín. Štúdia tvrdí, že ľudia, ktorí spia menej ako 6 hodín denne majú o 30% vyššiu šancu, že budú trpieť obezitou než ľudia, ktorí spia 7-8 hodín denne..  
  •  
         
 8.  
             

  Časť 3      Jedzte zdravo  .

    
   
 1.             1      Obmedzte svoj príjem kalórií. Bohužiaľ nemôžete schudnúť len na určité časti tela. Ak chcete schudnúť na nohách, budete musieť schudnúť na celom tele tým, že budete jesť menej a hlavne budete jesť zdravé veci.        
 2.  
 3.             2      Jedzte vyvážené jedlá. Vaša strava by sa mala skladať hlavne z ovocia, zeleniny, bielkovín a cukrov. Snažte sa ku každému jedlu zjesť niečo s bielkovinami, budete sa potom dlhšie cítiť plní. Skúste vajcia, ryby, morčacie a kuracie mäso, alebo vegetariánske alternatívy - tofu alebo tempeh.  
    
  • Pokiaľ ide o cukry, jedzte len celozrnné produkty, ovos a nespracované potraviny ako je hnedá ryža. Komplexné cukry telo spracováva pomalšie a nezahlcuje teda váš systém.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Obmedzte svoj príjem cukru a prázdnych sacharidov. Tieto jedlá obsahujú veľa kalórií a takmer žiadne živiny a často spôsobujú ukladanie tukov, ktoré nie sú okamžite spálené. Mali by ste sa týmto jedlám vyhýbať hlavne večer, pretože telo nemá cez noc čas spáliť všetky kalórie navyše. Medzi tieto jedlá patrí napríklad koláče, sladkosti a niektoré spracované potraviny.  
    
  • Čítajte si obaly potravín. Budete prekvapení až zistíte, koľko cukru do seba dostávate v chlebe, šalátových dressingoch a omáčkach z obchodu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Kupujte zdravé jedlo a budete jesť zdravé jedlo. Zbavte sa pokušeniu tým, že sa zbavíte všetkého nezdravého jedla, ktoré doma máte a necháte si ho iba na špeciálne príležitosti. Ak máte chuť napríklad na čokoládu, kúpte si len malý kúsok, aby ste sa neprejedol.        
 8.  
 9.             5      Veďte si denník jedla. Štúdie preukázali, že keď si budete zapisovať všetko, čo jete, budete mať lepší prehľad o svojom chudnutí. Je to čiastočne preto, že keď si niečo zapíšete, cítite sa zodpovednejší a bude pre vás ľahšie sa vyhýbať jedlám, ktorá by ste si neskôr museli vyčítať.  
    
  • Skúste nejakú online kalkulačku kalórií, napríklad My Fitness Pal alebo Calorie King. Niektoré z týchto služieb si môžete stiahnuť aj do telefónu.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Pite veľa vody. Keď budete dostatočne piť, budete sa cítiť plní, dodáte telu vodu, ktorú stratilo cvičením, budete mať viac energie a vaše zažívanie sa upraví. Mali by ste piť asi 7-8 pohárov čistej vody denne.  
    
  • Ak máte problémy s prejedaním, pred každým jedlom vypite pohár vody. Zaplníte tým žalúdok a zabránite zbytočnému prejedení.
  •  
  • Nezabudnite, že soľ, kofeín a alkohol vás dehydrujú. Každý šálka kávy, čaju alebo alkoholu doplňte pohárom vody.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Vyhýbajte sa stresu. Niekedy sa stresu síce nevyhnete, ale chronický stres môže spôsobovať priberanie, pretože zvyšuje chuť do jedla a spomaľuje spaľovanie kalórií. Zbavte sa všetkých ľudí, činností a situácií, ktoré vás stresujú.  
    
  • Ak trpíte chronickým stresom, nájdite si činnosti, pri ktorých sa uvoľníte a prečistíte si hlavu. Snažte sa tráviť viac času obľúbenými činnosťami a skúste tiež napríklad jogu alebo meditáciu.
  •  
  • Keď budete pravidelne cvičiť, zbavíte sa stresu. Až sa nabudúce budete cítiť úzkostlivo a vystresovaný, zájdite si na prechádzku alebo choďte do posilňovne.
  •  
         
 14.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

               (8)      
Index populárne:
Ako upokojiť spálený jazyk.

Ako vykonávať mindfulness meditáciu.

Ako sa zbaviť zlozvykov.

Ako schudnúť s ochorením štítnej žľazy.

Ako sa usmievať očami.

Ako niekoho romanticky objať.

Ako zastaviť kýchnutí.

Ako vyrobiť repelent proti hmyzu z esenciálnych olejov.

Ako vytvoriť webovú stránku.

Ako sa dostať do iCloudu.

Ako žiť dlhý život.

Ako sledovať Netflix v televízii.

Ako sa zbaviť tuku v podpazuší.

Ako schudnúť 25 kg za týždeň.

Ako si ošetriť popraskané pery.

Ako pripraviť rehydratačný soľný roztok.

Ako sa zbaviť tuku na bokoch.

Ako sa vyhnúť emocionálnemu zneužívaniu.

Ako spoznať stafylokokovou infekciu.

Ako skoncovať s prejedaním.

Ako znížiť krvný tlak bez liekov.