Home \ index
 

Ako sa zbaviť odumretej kože.

 

Čo je trapnější, než sneženie vločiek, ktoré môže nastať, ak je vaša pokožka odumretá a suchá? Odumretá koža je niečo, čo riešil asi každý v tej či onej podobe (v skutočnosti, väčšina ľudí stratí asi milión odumretých kožných buniek za deň). Avšak, ak sa vám pokožka začína vymykať z rúk, existuje veľa dostupných riešení; z ktorých niektoré môžu byť k dispozícii u vás doma! Odlupovaním kože vašej odumretej kože, ošetrením poškodenie a zabránenie odumreté kožu v budúcnosti, môžete udržiavať šťastný, zdravý trblietanie vašej svieže, jemné pleti na dlhú dobu.

              

Postup .

    

    1      Odstránenie odumretej kože  .

    
   
 1.            1      Použite jemný exfoliačný krém pre jemné oblasti. Snáď najjednoduchší, najpríjemnejšie spôsob, ako začať exfoliáciu odumretej kože (ako je koža tváre), je jednoducho ísť von a kúpiť exfoliačný produkt. Napríklad exfoliačný krémy, ktoré sú k dispozícii vo väčšine kozmetických obchodov, sú skvelý prvý krok. Tieto produkty zvyčajne obsahujú jemné, hydratačné zložky, rovnako ako drobná brusiva. Keď sa vtierajú do kože, brusivo sa rozpadá a odstraňuje odumreté kožné bunky a hydratačné zložky ochráni a upokojí novo odhalenú kožu. 
    
  • Neexistuje žiadny "správny" spôsob, ako olúpať odumretú kožu, ale všeobecne platí, že budete chcieť použiť pomerne jemné, málo abrazívne exfoliačný krémy. Za použitia silne abrazívnych prostriedkov (ako je napríklad tuhý kefa) na tvár, alebo iné jemné oblasti, môže zanechať kožu červenú a podráždenú a vo vzácnych prípadoch dokonca viesť k infekcii.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Použite pemzu, štetec, alebo inú abrazívne metódu na silnú kožu. Pre oblasti vášho tela, kde je mŕtva kože silná a "popolavá" (alebo suchá a prachová), ako vaše nohy, päty, lakte a tak ďalej, môžete použiť drsnejšie brusivo, než by ste použili na tvár. V týchto prípadoch, možno budete chcieť zvážiť použitie pemzy (porézny kameň, abrazívne), tuhý kefa, alebo dokonca špeciálny exfoliačný produkty, ktoré vyzerajú ako strúhadlo na syr. Použitie týchto silnejších brúsiv vám pomôže zbaviť sa tučných mozoľov a zrohovatenej kože, ale buďte opatrní; príliš veľké alebo príliš dlhé trenie, a to aj na tvrdých miestach na kožu môže kožu poškodiť. 
    
  • K zlatej strednej ceste medzi jemnú odlupovaním kože tváre a silnú odlupovaním kože nástrojom ako pemzou alebo strúhadlom, skúste použiť starý, mäkká zubná kefka alebo polotvrdou špongiu. Tieto nástroje sú ideálne pre potreby stredné exfoliačný úrovne a čo najlepšie, pravdepodobne ich máte v dome.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Používajte chemické exfolianty ako súčasť svojej každodennej očisty. Fyzické odstránenie odumretej kože trením je len jeden spôsob, ako olúpať kožu; niektoré produkty obsahujú chemické látky, ktoré olúpu odumretú kožu, bez toho, aby potrebovali vašej pomoc. Napríklad, krémy a balzamy, ktoré obsahujú kyseliny (ako je napríklad kyselina mliečna alebo kyselina glykolová), sa často predávajú ako peeling. Tieto produkty pôsobia tak, že sa aplikujú lokálne (tj. Aplikujete je priamo na kožu). Napriek tomu, že nechápeme presne na 100% ako táto chémia v peelingu funguje, myslíme, že chemické látky v týchto produktoch podporujú tvorbu novej kože, čo spôsobuje, že stará pokožka sa lúpe (alebo opadáva).  
    
  • Všimnite si tiež, že niektorí výskumníci to vysvetľujú inak, tvrdia, že tieto chemické látky jednoducho robia kožu pružnejšie a kompaktnejší. Čo nie je sporné je, že tieto chemické exfolianty zvyčajne poskytujú pleti o niečo mladistvejší vzhľad a zlepšujú prirodzenú hladinu vlhkosti.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Použitie kyseliny salicylovej k exfoliáciu kože. Póry pokožky sú malé otvory v koži, ktoré prepúšťa pot a prírodné oleje, ktoré udržujú zdravú pokožku; bližšie sa pozrite do zrkadla a pravdepodobne budete môcť vidieť niektoré na tvári. Keď sú póry upchaté odumretú kožou, špinou, alebo prachom, môže to niekedy viesť k nevzhľadným škvrnám, ako sú čierne bodky a pupienky. Ak chcete vyčistiť póry, použite jemný roztok kyseliny salicylovej (zvyčajne sa predáva ako produkt proti akné) v problémových oblastiach, kde ste si všimli škvŕn skôr. Aplikácia niekoľkokrát týždenne môže pomôcť udržať vaše póry čisté a jasné a vaša pleť bude atraktívnejší. 
    
  • Pri nákupe skontrolujte hladinu koncentrácie aktívnej zložky. Najúčinnejšie výrobky majú koncentráciu kyseliny salicylovej asi 1-3%; menej koncentrované roztoky nebudú čistiť póry efektívne a koncentrovanejšie roztoky sú obvykle príliš silné a nedajú sa použiť na nič iné ako na odstránenie bradavíc.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Vyskúšajte kozmetické peelingové masky. Ak ste niekedy videli niekoho s niečím na tvári, čo vyzerá ako šedý alebo svetlo zelený íl prilepený na tvári (možno s plátkami uhorky cez oči), videli ste peelingovú masku. Tieto výrobky sa obvykle nanášajú na tvár, potom sa nechá stuhnúť. Keď sa maska ​​odlepí, ťahá so sebou odumretú kožu a na mieste necháva čerstvú kožu. 
    
  • Tieto typy produktov sú dostupné v širokej škále cien a sú vyrobené z nespočetných zložiek; od bahna z exotického mora po umelej chemikálie; ale takmer všetky sú založené na rovnakom princípe. Ak vážne uvažujete o exfoliáciu vašej tváre, navštívte drogériu a kúpte si tvárovú masku, ktorá je pre vás tá pravá!
  •  
         
 10.  
 11.             6      exfoliáciu pokožky hlavy v boji proti lupinám. Ak chcete znížiť šupinatú, svrbiacu kožu na vašu vlasatej pokožke alebo vo fúzoch, môžete použiť rovnaké druhy liečby, ktoré by ste použili na mŕtvu koži inde na tele. Skúste použiť jemnú abrazívne masáž alebo exfoliačný mäkkú kefku na odstránenie odumretých kožných buniek a pomáhajú eliminovať trápne vločky, ktoré môžu zničiť tmavé oblečenie. 
    
  • Všimnite si, že existuje tiež široká škála komerčných šampónov proti lupinám a sú k dispozícii vo väčšine obchodných domov a lekární. Tieto prípravky zvyčajne obsahujú deriváty chemického zinku, ktoré zabíjajú baktérie a plesne, ktoré môžu prispieť k lupinám.
  •  
         
 12.  
 13.   7      Skúste len prírodné riešenie s použitím domácich surovín. Nie všetky exfoliačný riešenia sú len výrobky, ktoré kúpite v obchode; v skutočnosti, je ľahké vyrobiť vaše vlastné exfoliačný krémy a kôry doma. Nižšie sú len dva ľahko použiteľné recepty (jednoduchý dotaz vo vyhľadávači odhalí stovky ďalších):  
    
  • Peeling z cukru a oleja: Zmiešajte rovnakým dielom hnedý cukor a akýkoľvek stolový olej (ako je olivový olej, olej z hroznových jadier, atď.) Na vysoko hospodárny, vysoko efektívny kožné peeling. Votrite do pokožky krúživými pohybmi, potom opláchnite vodou a mydlom. Pridajte lyžicu medu a pár kvapiek citrónu pre extra živiny.            
  •  
  • Enzymatická výživná maska ​​z papáje a gréckeho jogurtu: Zmiešajte 1/2 šálky gréckeho jogurtu a 3 lyžice kaše z papáje. Naneste na tvár alebo telo a nechajte pôsobiť 15 až 30 minút. Odlepte a opláchnite tvár.       
  •  
                   
 14.  
             

    2      Upokojenie suchej, odumretej kože  .

    
   
 1.             1      Použite veľa krému. Je normálne, že vaša pokožka vylučuje množstvo prírodných olejov, aby bola mäkká, zdravá a hydratovaná. Avšak, ak niektorý z týchto olejov chýba, alebo sa naruší ich tvorba, vaša pleť môže byť suchá, šupinatá a popraskaná. Ukľudnite vašu pokožku častou aplikáciou hydratačného krému alebo balzamu, akonáhle vyschne. To znamená, že hydratačné krémy drží vlhkosť v pokožke vrstvou oleja alebo tuku. Ak je vaša pokožka vážne vysušená, môžete dokonca chcieť, aby aplikácia mlieka bola súčasťou vášho každodenného života; napríklad, môžete skúsiť nechať fľašu s krémom na ruky u každého kuchynského a kúpeľňového drezu, takže ho môžete použiť po každom umývaní. 
    
  • Ako veľmi všeobecné pravidlo platí, že čím silnejší zvlhčovač, tým viac pomôže vašej pleti získať späť vlhkosť. Silné krémy, balzamy a "masla", sú zvyčajne účinnejšie ako slabšie, vodnaté pleťové vody aj keď môžu občas nechať nepríjemný "mastný" pocit.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Na popraskané pery, použite jelenia loj, vazelínu alebo balzam na pery. Koža na perách, ktorá je prirodzene delikátna a šupinatá je obzvlášť náchylná k vysychaniu. Ak chcete vdýchnuť trochu života do suchých pier, skúste použitie gélu na báze balzamu na pery alebo "jelenieho loja" každých pár hodín, aby bola koža na perách vlhká a chránená. U vážne vyschnutých pier, môžete dokonca chcieť použiť silnejšie riešenia (ako vazelínu), ktorá vám poskytne úľavu. 
    
  • Všimnite si, že na rozdiel od populárnej povesti, že balzamy na pery nie sú fyzicky návykové a neobsahujú matované sklo. Avšak, niektorí tvrdia, že je možné vyvinúť psychologickú závislosť na upokojujúcich účinkoch balzamu na pery.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Skúste jemnú parný kúpeľ. Niekomu pár minút v parnom kúpeli alebo saune môže pomôcť zmäkčiť suchú kožu, prečistiť póry a čo je najdôležitejšie, jednoducho sa cítiť "skvele". Ak máte prístup k parnom kúpeli profesionálnej kvality (napríklad mnoho moderných telocviční obsahuje sauny), zvážte stráviť pár minút až pol hodiny v parnej miestnosti ako súčasť svojej týždennej rutiny. 
    
  • Ak nemáte prístup k parnom kúpeli, môžete dostať podobný efekt držaním svojej tváre nad hrncom s vriacou vodou, alebo seďte v kúpeľni po horúcej sprche.
  •  
  • Buďte opatrní pri používaní fínskej sauny; nikdy nezostávajte dlhšie, než je vám príjemné, nikdy nezvyšujte teplo tak, že je pre vás ťažké dýchať, alebo zostať nahor, a čo je najdôležitejšie, nikdy nekombinujte pobyt v saune a užívanie alkoholu.  
  •  
         
 6.  
 7.   4      Zvážte domáce prírodné prostriedky. Mnoho látok, ktoré máte v dome, môžete použiť na upokojenie a ošetrenie suchej, odumretej kože. Zvyčajne fungujú rovnako ako krémy alebo balzamy; tým, že drží vlhkosť v koži. Nižšie nájdete pár vecí, ktoré budete chcieť použiť na ošetrenie odumretej kože (pre viac informácií viď náš článok o ekologických pleťových vodách)  
    
  • Olivový olej: Votrite tenkú vrstvu olivového oleja do suchej kože pre zvlhčenie. Staroveké kultúry (vrátane Egypťanov, Grékov a Rimanov) používalo olivový olej týmto spôsobom pre lekárske a kozmetické účely. For extra protection, add your normal moisturizer on top of the olive oil.            
  •  
  • Med: naneste tenkú vrstvu medu na pery predtým, než idete spať. Med môže byť tiež použitý na pomoc pri hojení popraskaných lakťov a na hrubé päty (plus, chutí skvele!).            
  •  
  • Aloe vera: kúpte si aloe a umiestnite ju na dostatočne slnečné miesto. Raz týždenne rozlomte list, a naneste vrstvu miazgy na koži, nechajte pôsobiť po dobu 15-30 minút. Výhody aloe vera sú dobre známe a to najmä jej schopnosť upokojenie po popáleninách.       
  •  
         
 8.  
             

    3      Prevencia odumretej kože  .

    
   
 1.             1      V chladnom počasí sa zabaľte. V mnohých častiach sveta, zima znamená chladný, suchý vzduch vonku a horúci, suchý vzduch (z vykurovacieho systému) vnútri. Spoločne tieto podmienky môžu byť vražedné pre vašu kožu, čo spôsobuje vysušenie, popraskanie a podráždenie. Jedným z najlepších spôsobov, ako udržať vašu pleť v bezpečí v zime, je udržať ju zakrytú dlhými rukávmi, dlhými nohavice a ďalším oblečením. Čím menej kože vystavíte suchému, kousavému vzduchu, tým menej sa budete musieť vysporiadať s jeho dehydratačným účinkami. 
    
  • Rukavice môžu byť v zime obzvlášť dôležitým doplnkom vášho šatníka. Naše ruky majú tendenciu byť jedna z najviac exponovaných častí nášho tela, takže je potrebné ich ochraňovať. Pokúste sa nosiť rukavice v chladnom počasí, zvlášť keď robíte vonkajšie aktivity, ako behanie alebo bicyklovanie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nepoužívajte drsná brusiva. Silnejšia brusiva (ako pemzy a tuhé kefy), môžu byť skvelá pre odstránenie tvrdé, navŕšené odumretej kože. Avšak, ak sa použije príliš často (alebo, ak sú použité na citlivú pokožku), táto brúsivá môžu zanechať kožu červenú a podráždenú, takže je náchylná k vysušeniu a podráždenie v dlhodobom horizonte. Ak ste si všimli, že bolesť alebo začervenanie po peelingu trvá niekoľko dní, nechajte kožu oddýchnuť od vášho denného režimu, potom prejdite na miernejší brusivo. 
    
  • Napríklad, ak váš tuhý - ježatý sprchový kefa dráždi vašu kožu, skúste prejsť na jemnú žinku, ktorá by ju mala umožniť olúpať oveľa príjemnejším spôsobom.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Vyhnite sa dlhým, teplým sprchám. Teplá voda hoci je relaxačné, odvádza z pokožky éterické oleje a zanecháva ju bezbrannú voči vysychaniu. Aby sa tomu zabránilo, jednoducho udržte vodu teplú, nie horúcu a obmedzte vašu sprchu na rozumnú dĺžku; asi 10 minút alebo menej. Čím chladnejšie (a kratšie) sprchovanie, tým menej je pravdepodobné, že by ste vysušovali pokožku. 
    
  • Rovnaký princíp platí aj pre kúpele; krátka a chladná kúpeľ je najlepšia. Môžete tiež obmedziť penové kúpele a iné prípravky na mydlovej na báze (s výnimkou tých, inzerovaných ako "hydratačný"), pretože môžu tiež zbaviť vašej pleť prírodných olejov.
  •  
  • Poklepávajte sa (skôr než sa drhnite) uterákom po kúpaní. Pôsobenie uteráka môže odstrániť prírodné oleje uvoľnené teplou vodou a podráždiť citlivú pokožku.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zvážte použitie mydla. Ako bolo uvedené vyššie, niektoré mydlá a čistiace prostriedky obsahujú chemikálie, ktoré môžu vysušiť citlivú pokožku a odstrániť ochranné prírodné oleje. Mydlá na báze alkoholu sú obzvlášť zlá; aj keď sú skvelá na zabíjanie choroboplodných zárodkov, môže alkohol vážne vysušovať pokožku.Zatímco dobrá hygiena rúk je zásadný pre zabránenie šírenia chorôb, nemusíte zničiť vaše ruky drsnými mydlami, skúste prejsť na miernejší mydlo alebo na mydla deklarovaná ako "hydratačný", aby sa zabránilo suché, popraskané kožu.       
 8.  
 9.             5      Holte sa s minimálnym odporom. Suchá, odlupujúce sa kože v miestach, kde ste sa holili, môže byť niekedy dôsledkom zlých holiacich praktík. Skúste sa holiť tak, že narazíte na minimálny odpor; to znamená, že vaše žiletka kĺže ľahko cez kožu bez zachytávanie. Zvyčajne to znamená, holenie "po" smere rastu vlasov a nie proti nemu a pomocou holiaceho gélu s prírodnými hydratačnými zložkami ako je aloe, skôr než tie, ktoré obsahujú alkohol. Okrem toho používajte teplú (nie horúcou) vodou na vlhké vlasy. Ako je uvedené vyššie, môže teplá voda zbaviť kožu hydratačných olejov. 
    
  • Ak, po použití vyššie uvedených tipov stále cítite odumretú kožu po holení, zvážte kúpu nového holiaceho strojčeka. Starými, tupými čepieľky sa môžete holiť len proti smeru rastu vlasov a nie po smere, čo vedie k vyrážkam a podráždeniu.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Vyhýbajte sa stresu. Niektoré nedávne výskumy potvrdili spojitosť kožných problémov (vrátane podráždené, svrbiace odumretej kože) sa zhoršením stresu u určitých osôb. Aj keď toto spojenie ešte nie je úplne známe, štúdie ukázali, že ochorenie kože u niektorých pacientov vykazujú známky zlepšenia, ak sa zastaví aj pocit stresu. 
    
  • Aj keď neexistuje žiadna záruka, že by to mohlo fungovať aj pre odumretú alebo suchú pokožku, "ďalšie" zdravotné prínosy znižovanie hladiny stresu sú početné a patrí k nim znížené riziko srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice. Takmer vždy je dobrý nápad pokúsiť sa znížiť stres. Pozrite sa na náš sprievodca tipov na zníženie stresu a tipy pre relaxáciu.
  •  
         
 12.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                (11)      
Index populárne:
Ako zredukovať plynatosť spôsobenú vlákninou.

Ako sa prestať cítiť osamelo.

Ako sa stať motivačným rečníkom.

Ako zistiť, či má človek otras mozgu.

Ako zabezpečiť, aby vám fúzy rástli rýchlejšie.

Ako extrahovať mätový olej z lístkov.

Ako prerezávať strom.

Ako spoznať, kedy ovulujete.

Ako zmierniť bolesti chrbta bez liekov.

Ako sa rýchlo zbaviť zápalu spojiviek.

Ako sa vyhnúť padanie vlasov kvôli stresu.

Ako zmierniť bolesti chrbta bez liekov.

Ako zastaviť zvonenie v ušiach.

Ako zistiť číslo IMEI alebo MEID mobilného telefónu.

Ako zabrániť banánom v príliš rýchlom dozrievania.

Ako zmazať účet na Spotify.

Ako odstrániť triesku jedlou sódou.

Ako pomôcť niekomu, kto má nízke sebavedomie.

Ako odpočívať s otvorenými očami.

Ako šprintovať rýchlejšie.

Ako zastaviť kýchnutí.