Home \ index
 

Ako sa prinútiť ísť na veľkú.

 

Nepravidelné vyprázdňovanie spôsobuje bolesť brucha, zníženie chuti do jedla a pocity nafúknutia. Ak ste neboli na toalete už niekoľko dní, existuje niekoľko spôsobov, ako si pomôcť. Začnite s jemnejšími metódami a v prípade potreby prejdite k účinnejším metódam liečby zápchy.

               

Postup .

    

    1      Prvý deň  .

    
   
 1.            1      Pite veľa tekutín. Mali by ste každý deň vypiť aspoň dva litre vody. Keď nebudete mať v črevách dostatok tekutiny, spomalí sa vám zažívanie a budete mať tvrdú stolicu.       
 2.  
 3.             2      Dajte si jednu alebo dve šálky kávy alebo čaju s kofeínom. Pri spracovaní kofeínu si telo berie vodu z čriev, takže sa zrýchli peristaltika. Nemali by ste to s kofeínom však preháňať, aby ste neboli dehydrovaní.  
    
  • Teplé nápoje ako je čaj alebo káva vám tiež pomôžu dosiahnuť pravidelnejších vyprázdňovanie. Zvyknite si je piť ráno.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Choďte na dlhú prechádzku, alebo si zacvičte. Pri cvičení rozpohybujete čreva a podporíte trávenie. Aj v prípade, že sa kvôli zápche cítite zle, by ste nemali ležať alebo sedieť - choďte von a pohybujte sa.        
 6.  
 7.             4      Neberte lieky proti bolesti. Aspirín, ibuprofén a ďalšie lieky proti bolesti spôsobujú zápchu a mali by ste sa im vyhýbať. V prípade potreby si vezmite vlákninu alebo preháňadlo.  
    
  • Vyhýbajte sa tiež antacidá. Tieto lieky obsahujú vápnik alebo hliník a hoci vás zbaví pálenie záhy, môžu spôsobiť zápchu.       
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zjedzte 4-6 sušených sliviek. Sušené slivky obsahujú veľa vlákniny a zrýchľujú zažívanie. Pri jednom klinickom teste sa zistilo, že sušené slivky uľaví od zápchy až 70% pacientom.        
 10.  
 11.             6      Ak ste v posledných 24 hodinách nezjedli dostatok vlákniny, vezmite si vlákninu vo forme doplnku stravy. Zoženiete ju bez predpisu v lekárni.        
 12.  
 13.             7      Nevzďaľujte sa od toalety a v prípade potreby ihneď choďte. Možno máte zápchu preto, že zadržujete vyprázdňovanie aj v čase, keď sa vám skutočne chce. V takom prípade sa vám stolica vysuší a dôjde k zápche.  
    
  • Ak cestujete alebo meníte svoj denný režim, je veľká pravdepodobnosť, že budete trpieť zápchou. Začnite jesť viac bieleho jogurtu a sušených sliviek a nevzďaľujte sa od toalety. Ak letíte lietadlom, kúpte si miesto do uličky a ak idete autom, zastavujte na benzínových pumpách.
  •  
  • Urobte si doma na toalete pohodlie. Zatvorte za sebou dvere a uistite sa, že vás nebude nikto vyrušovať.
  •  
  • Ak vám tieto stratégie nepomôžu, môžete sa objednať k lekárovi na biofeedback a naučiť sa uvoľňovať a zatínať svaly panvového dna.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Pri vyprázdňovaní sa snažte byť vždy v pokoji. Nevyvíjajte na seba tlak a nestresujte sa.                  
 16.  
             

    2      Druhý deň  .

    
   
 1.             1      Obmedzte mliečne produkty. Neznášanlivosť laktózy a mliečnych produktov často spôsobuje zápchu. Ak si chcete dať nejaký mliečny výrobok, vyhnite sa syrom a mlieku a dajte si radšej prírodný biely jogurt s obsahom baktérií, ktoré podporujú trávenie.        
 2.  
 3.             2      Jedzte veľa ovocia a zeleniny. Na raňajky si dajte ovocné smoothie, k obedu si dajte šalát s listovou zeleninou, ako je špenát, alebo kel a na večeru si dajte napríklad sladké zemiaky. Namiesto ovocia si na raňajky môžete dať tiež pohár teplej vody s citrónom a mrkvu. Pokiaľ chcete mať pravidelné zažívanie, musíte jesť dostatok vlákniny, takže nezabúdajte ani na celozrnné produkty a strukoviny.        
 4.  
 5.             3      Začnite jesť viac tuku. Ak jete zdravú organickú stravu, ale napriek tomu trpíte zápchou, pravdepodobne nejete dostatok tukov. Dajte si avokádo, arašidové maslo, alebo olivový či kokosový olej.        
 6.  
 7.             4      Vezmite si preháňadlo. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Väčšina laxatív sa berie raz za 12 hodín.        
 8.  
 9.             5      Stále dodržiavajte všetky pravidlá, ktoré ste začali dodržiavať prvý deň liečby zápchy. Pite veľa vody, cvičte a jedzte dostatok vlákniny.        
 10.  
             

    3      Tretí deň a ďalej  .

    
   
 1.             1      Vezmite si osmotickej preháňadlo. Horčíkové mlieko vám zjemní stolicu a podporí zažívanie.        
 2.  
 3.             2      Urobte si klystír z fosforečnanu sodného. Klystír sa zavádza do konečníka. Už po niekoľkých minútach by ste mali pocítiť nutkanie na veľkú.  
    
  • Tieto klystíry kúpite vo väčšine lekární.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Objednajte sa k lekárovi. Ak ste skúsili všetko a stále sa vám nepodarilo zbaviť sa zápchy, objednajte sa k lekárovi - je možné, že máte zablokovaná čreva.        
 6.  
             

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                (6)      
Index populárne:
Ako si zlepšiť zrak.

Ako urobiť cvik Plank (doska).

Ako sa dostať do iCloudu.

Ako na Facebooku zverejniť YouTube video.

Ako sa rýchlo zbaviť modriny.

Ako prestať v noci škrípať zubami.

Ako používať stetoskop.

Ako si zvýšiť krvný tlak.

Ako sa správať introvertne, keď ste extrovert.

Ako vidieť v tme.

Ako zmierniť opuch prstov.

Ako odchovať kanárikov.

Ako odchovať kanárikov.

Ako predchádzať nadúvanie.

Ako spoznať manipulatívne vzťah.

Ako vyliečiť potenie rúk.

Ako schudnúť vďaka vode.

Ako získať väčšie hrudník.

Ako sa lepšie sústrediť.

Ako obrátiť bábätko s pôrodnou polohou koncom panvovým.

Ako si zlepšiť zrak.