Home \ index
 

Ako sa vyhnúť artritíde.

 

Artritída je bežným prejavom starnutím. Mnoho ľudí sa niekedy v živote stretne s osteoartritídou, reumatoidnou artritídou, alebo juvenilná artritídou. Najbežnejším typom artritídy je osteoartritída, čo je degenerácia chrupaviek, ktorá spôsobuje trenie kostí o seba, čo je veľmi bolestivé. V tomto článku sa dozviete, ako sa artritíde vyhnúť.

                  

Postup .

    

    1      Medicínsky overené stratégie prevencie  .

    
   
 1.            1      Pite veľa vody. Chrupavka v kĺboch ​​slúži na zmiernenie šoku a osteoartritída spôsobuje degeneráciu tejto chrupavky. Pretože je chrupavka zložená zo 70% z vody, môžete sa jej vyhnúť tým, že budete piť aspoň 2 litre vody každý deň.        
 2.  
 3.   2      Superpotraviny, medzi ktoré patria najmä farebné bobule a ďalšie výrazne farebné ovocie, obsahujú veľké množstvo antioxidantov (látok, ktoré chránia bunky pred voľnými radikálmi). Voľné radikály sú škodlivé zlúčeniny, ktoré poškodzujú bunky a spôsobujú niektoré ochorenia. Mnoho štúdií potvrdilo, že strava bohatá na antioxidanty znižuje riziko srdcových ochorení, rakoviny a osteoartritídy.  
    
  • Káva, čaj a limonáda obsahujú vodu, ale zároveň fungujú ako diuretiká, takže z tela vypudzujú tekutiny rýchlejšie, než stihnú telo dostatočne hydratovať. Nemali by ste teda týmito nápojmi nahrádzať vodu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Jedzte viac vápnika. Mali by ste jesť stravu bohatú na mliečne produkty, ako je mlieko, syry a jogurty. Ak trpíte neznášanlivosťou laktózy, jedzte iné potraviny bohaté na vápnik, ako je brokolica, losos, špenát, fazuľa, arašidy, mandle, tofu, sardinky a sezamové semená.       
 6.  
 7.             4      Jedzte viac vitamínov. Vitamíny C a D podporujú zdravie kĺbov. Najmä vitamín D môže predísť reumatoidnej artritíde. Bohužiaľ ľudia, ktorí žijú v chladnejších klimatických a nechodia pravidelne na slnko, majú vyššie riziko nedostatku vitamínu D. Vitamín D pomáha zaistiť správne vstrebávanie vápnika do tela a do kostí. Môžete tiež jesť potraviny bohaté na tento vitamín, medzi ktoré patrí losos, tuniak, pomarančová šťava, mlieko, jogurty, vajcia a hovädzie mäso. 
    
  • Spýtajte sa svojho lekára, či môžete brať vápnik v tabletách. Predávkovanie doplnky stravy môže spôsobiť iné ochorenia.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Udržujte si zdravú váhu. Nadváha zaťažuje kĺby, ako sú kolená, členky a bedra a zvyšuje riziko osteoartritídy. Našťastie väčšinou stačí len schudnúť a riziko sa opäť zníži. 
    
  • Štúdie preukázali, že obezita tiež poškodzuje regeneráciu chrupavky. Keď sa poškodená chrupavka nestihne dostatočne rýchlo obnoviť, vedie to k počiatočnej osteoartritíde.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Pravidelne sa venujte aeróbnemu cvičenia a ľahkému posilňovanie. Nielen že sa vám vďaka tomu podarí schudnúť, ale tiež posilníte svaly a udržíte si flexibilné kĺby. Sedavý životný štýl spôsobuje v priebehu času väčšiu náchylnosť voči artritíde. 
    
  • Mali by ste cvičiť aspoň 20 minút denne trikrát týždenne, ak ide o intenzívne cvičenie, alebo 30 minút denne päťkrát týždenne, pokiaľ ide o stredne intenzívne cvičenie. Ak budete cvičiť menej, nebude to mať na ochranu vašich kostí a kĺbov žiadny vplyv.
  •  
  • Vyberajte si cvičenie obozretne. Zdvíhanie ťažkých činiek a opakované pohyby, ako je beh, môžu zbytočne zaťažiť kĺby a zvýšiť riziko vzniku osteoartritídy. Mali by ste sa venovať cvičenia, ktoré nezaťažuje kĺby, ako je plávanie, jazda na bicykli, cvičenie na eliptickom trenažéri, alebo Pilates.
  •  
  • Pri chôdzi a behu by ste mali používať kvalitnú obuv. Kedykoľvek to bude možné, behajte na asfalte alebo na prírodnom povrchu miesto na betóne.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Venujte sa joge a jednoduchému preťahovanie. Tieto druhy cvičení posilňujú svaly okolo kĺbov. Keď budete mať silné svaly, pomôže vám to zmierniť záťaž kĺbov. Preťahovaním si tiež udržíte správnu pohyblivosť aj vo vyššom veku.       
 14.  
 15.             8      Začnite liečiť všetky zranenia zodpovedne. Opakovaná zranenia, ako sú vyvrtnutie členka, môžu v neskoršom veku viesť k artritíde. Ak sa zraníte, musíte si dopriať dostatok času na vyliečenie. Po vážnom zranení nevynechajte rehabilitácii u fyzioterapeuta.       
 16.  
 17.             9      Obmedzte opakované pohyby. Práca, šport a ďalšie aktivity môžu často viesť k škodlivým opakovaným pohybom. Tieto pohyby môžu spôsobovať malé trhliny v tkanivách okolo kĺbov, ktoré neskôr môžu viesť k osteoartritíde. 
    
  • Všímajte si svoje biomechaniky, ako je napríklad poloha pri každodenných činnostiach. Nesprávne pokračovanie kolien, drepy, ohýbanie a klekání môže zaťažovať svaly a kĺby a spôsobovať mikro trhliny. Čím mladší budete, keď napravíte svoje držanie tela, tým zdravší kĺby budete mať.
  •  
  • Dlhodobé sedenie sa považuje tiež za opakovaný pohyb, pretože zaťažuje chrbticu a kĺby. Ak pracujete za stolom, mali by ste sa každých 30 minút zdvihnúť a prejsť sa.
  •  
         
 18.  
 19.             10      Prestaňte fajčiť - fajčenie oslabuje kosti a ničia jej štruktúru. Pacienti s artritídou, ktorí prestali fajčiť, zaznamenali zlepšenie intenzity bolesti, ktorú cítili a tiež zlepšenie v počte kĺbov, ktoré ich boleli.        
 20.  
 21.             11      Vyhýbajte sa prílišnej konzumácii alkoholu. Tento zlozvyk je podobný ako fajčenie - obmedzuje absorpciu vitamínov a oslabuje kosti.                 
 22.  
             

    2      Neoverené domáce metódy liečby  .

    
   
 1.             1      Skúste ľanový olej. Olej z ľanových semien je superpotravina bohatá na omega-3 mastné kyseliny, ktoré zmierňujú zápaly a majú aj ďalšie liečivé účinky. Tieto účinky oleje môžu pomôcť zmierniť bolesť a oddialiť rozvoj reumatoidnej artritídy.       
 2.  
 3.             2      Skúste olej z tresčej pečene. Olej z tresčej pečene dokáže spomaliť degeneráciu chrupavky a spomaľujte teda nástup osteoartritídy. Niektoré štúdie tvrdia, že tento olej môže potenciálne tiež zvrátiť účinky degenerácie chrupavky. Berte ho každý deň po jednej alebo dvoch lyžiciach, aby ste sa vyhli osteoartritíde.       
 4.  
 5.             3      Skúste kúpeľa so soľou Epsom. Soľ Epsom obsahuje veľa horčíka. Horčík v tele okrem iných vecí zodpovedá za rast kostí. Nedostatok horčíka spôsobuje neschopnosť tela využiť vápnik a fosfor, čo sú dve látky nevyhnutné pre rast zdravých kostí. 
    
  • Pripravte si soľnou kúpeľ tak, že zmiešate 3 šálky soli Epsom s horúcou vodou. Ľahnite si do vane aspoň na 30 minút.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Berte glukosamín a / alebo chondroitín. Hoci sa názory lekárov rôznia, glukosamín údajne dokáže zvrátiť degeneráciu chrupavky. Glukosamín je prírodná látka, ktorú nájdete v chrupavke. Niektorí ľudia veria, že glukosamín a chondroitín, ktorý sa často berie v kombinácii s glukózamínom, sú obzvlášť účinné v prevencii osteoartritídy kolien.  
    
  • Napriek tomu sa však vedci nezhodujú na tom, či sú tieto dve látky účinné. Môže ísť o to, že sulfátové formy glukosamínu sú účinné a ostatné formy nie sú účinné.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Skúste bylinné prípravky, ktoré vás zbaví zápalu. Ak sa obávate zápalov a chcete sa zbaviť bolesti spojené so zápalmi, môžete brať bylinné prípravky. Nasledujúce byliny majú protizápalové účinky a môžu vám pomôcť vyhnúť sa artritíde: 
    
  • Zázvor
  •  
  • Semená lucerny
  •  
  • Škorica
  •  
  • Kurkuma
  •  
         
 10.  
            

Tipy .

                (10)      
Index populárne:
Ako získať ploché bruško.

Ako získať veľa odberateľov na YouTube.

Ako zastaviť kýchnutí.

Ako si vymáčknout pupienok.

Ako schudnúť tuk na bruchu za dva týždne.

Ako rozosmiať ostatní.

Ako prekonať strach z ihiel.

Ako sa zbaviť strií.

Ako schudnúť tuk a posilniť svaly.

Ako prehltnúť tabletu.

Ako rozpoznať závislosť na metamfetamínu.

Ako precvičovať prsty.

Ako prestať v noci škrípať zubami.

Ako sa cítiť sebaistejšie.

Ako sa zbaviť odumretej kože.

Ako si kýchnuť.

Ako začať blogovať.

Ako pretiahnuť horné chrbtové svalstvo.

Ako urobiť oheň bez zápaliek a zapaľovače.

Ako zastaviť kýchnutí.

Ako predchádzať suchým a popraskaným perám.