Home \ index
 

Ako zastaviť kýchnutí.

 

Kýchanie je prirodzeným mechanizmom tela. V mnohých kultúrach je ale považovaní za neslušnosť, hlavne ak nemáte po ruke vreckovku. Mnoho ľudí sa snaží zastaviť kýchnutí. Patril medzi nich iste aj svetový rekordér, ktorý podľa Guinessovej knihy rekordov kýchal nepretržite 977 dní a počas tej doby kýchnul viac než miliónkrát!

               

Postup .

    

    1      Ako sa vyhnúť prichádzajúcemu kýchnutí  .

    
   
 1.            1      Stlačte si nos. Chyťte sa za nos a zatiahnite za neho, ako keby ste ho chceli odtrhnúť od tváre. Nemalo by to bolieť, ale keď zatiahnete za chrupavku, kýchnutí by malo odznieť.       
 2.  
 3.             2      Vysmrkajte sa. Keď si vezmete vreckovku a vysmrkáte sa, zabránite blížiacemu sa kýchnutí. Zbavíte tým svoje dutiny všetkých dráždivých vecí, ktoré by vám kýchnutí vyvolali.        
 4.  
 5.             3      Poštípte sa do hornej pery. Palcom a ukazovákom si vezmite hornú peru a priťahujte ho smerom k nosu. Palec by ste mali mať pri jednej nosovej dierky a ukazovák pri druhej.        
 6.  
 7.             4      Použite jazyk. Zatlačte jazyk za predné zuby, kde je predel medzi tvrdým a mäkkým poschodím. Zatlačte čo najsilnejšie proti zubom a počkajte, až kýchnutí odznie.        
 8.  
 9.             5      Nájdite si malý stolík, predkloňte sa nad neho (asi 2.5 cm nad dosku) a vyplazí jazyk. Kýchnutí by malo samo odísť počas 5-7 sekúnd. Keď to nebude fungovať, aspoň tým pobavíte všetkých okolo.        
 10.  
 11.             6      Pošteklite sa. Pošteklite si špičkou jazyka poschodie. Pokračujte s tým tak dlho, kým kýchnutí neustúpi. Malo by to trvať 5-10 sekúnd.        
 12.  
 13.             7      Zabavte sa svojimi rukami. Natiahnite palec jednej ruky čo najďalej od ostatných prstov. Druhou rukou si naťahujte kožu medzi palcom a ukazovákom.        
 14.  
 15.             8      Siahnite si medzi obočie. Je tu tlakový bod, ktorý niektorým ľuďom pomáha zbaviť sa bolesti hlavy a funguje aj proti kýchnutí. Palcom a ukazovákom si nadvihnite kožu medzi obočím, kým nepocítite silný tlak.        
 16.  
 17.             9      Poštípte sa pod nosom. Zatlačte si stranou ukazováka do chrupavky na koreni nosa. Tým prerušíte nervy, ktoré spúšťa kýchanie.        
 18.  
 19.             10      Zatlačte si na uši. potiahnite si za ušné lalôčiky. Túto metódu môžete použiť aj v spoločnosti a predstierať, že sa hráte s náušnicami.        
 20.  
 21.             11      naštve sa. Zatnite zuby a snažte sa vyplaziť jazyk (zatlačte ho proti zubom) a tlačte čo najviac. Tento pohyb vám môže pomôcť zastaviť kýchnutí.                  
 22.  
             

    2      Ako kýchať menej často  .

    
   
 1.             1      Vyhnite sa neustálemu kýchanie. Ide o lekársku diagnózu, ktorá vás núti stále kýchať, pretože máte plný žalúdok. Stáva sa to väčšinou po veľkom jedle. Ako sa tomu teda vyhnúť? Jednoducho - neprejedajte sa.  
    
  • Teraz viete, že sa to stáva, takže si dávajte pozor na to, koľko toho naraz zjete.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kýchanie spôsobené slnkom. Ak kýchate, keď sa pozriete do jasného svetla, trpíte svetelným kýchacím reflexom. Tento reflex má 18-35% populácie a niekedy sa mu hovorí autozomálne-dominantné Helio-oftalmo syndróm. Je to dedičné a je možné to vyliečiť pomocou antihistaminík.  
    
  • Inak by ste mali nosiť slnečné okuliare alebo šatku. Na jasnom svetle sa nepozerajte do zdroja a snažte sa nájsť si nejaké tmavšie miesto. Dvojnásobne to platí, pokiaľ práve šoférujete auto.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pripravte sa. Ak sa chystáte niekam, kde je zvýšené nebezpečenstvo kýchanie (napríklad oblak čierneho korenia alebo pole plné peľu), pripravte sa na to. Iste tým urobíte radosť všetkým okolo.  
    
  • Majte po ruke vreckovku - vysmrkanie väčšinou kýchanie zastaví.
  •  
  • Naučte sa zvlhčovať svoje nosné dutiny. Tým môžete kýchnutí zastaviť ešte skôr, než sa objavia. Nie je síce dobré vdychovať vodu, ale môžete si napríklad namočiť vreckovku a utierať si s ním nosovej dierky, alebo môžete vdychovať paru z ranného čaju.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Vyhnite sa alergénom. Pre tých, ktorí trpia alergickými reakciami, je kýchanie skôr otázkou prostredia. Porozprávajte sa so svojím lekárom a buďte rozumní. Keď sa vyhnete miestam, ktoré sú pre vás nebezpečná, môžete sa kýchanie úspešne vyhnúť.  
    
  • Berte antihistaminiká. Tým sa zbavíte nielen kýchanie, ale tiež kašľa, nádchy a svrbenie. Benadryl väčšinou spôsobuje ospalosť, ale existujú aj iné lieky, ktoré majú oveľa menej vedľajších účinkov.  
  •  
  • zatvárať dvere a okná. To platí ako pre domov, tak pre auto. Čím menej alergénom sa vystavíte, tým lepšie. Čo je vonku, musí zostať vonku.  
  •  
  • Ak ste boli dlho vonku, dajte si sprchu a prezlečte sa. Je možné, že si so sebou alergénmi nosíte domov.  
  •  
         
 8.  
             

    3      Ako správne kýchať  .

    
   
 1.             1      Kedy nie je dobré kýchanie zastavovať. Kýchnutí je pre telo veľmi dôležité. Bežná rýchlosť vzduchu pri kýchnutí je až 120 km / h,, čo je taká rýchlosť, že by vám to mohlo spôsobiť zranenie. Preto by ste sa nemali nikdy snažiť zastaviť kýchnutie, ktoré už sa blíži.  
    
  • Rozhodne by ste si nemali držať nos počas samotného kýchnutie, tým by ste sa mohli zraniť. Sila a rýchlosť priemerného kýchnutí by mohla spôsobiť hluchote a poškodiť cievy v hlave. Nikdy nezastavujte kýchnutie, ktoré už sa derie von.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kýchejte zdravo. Ak ste v spoločnosti, riskujete prenos škodlivých baktérií na ostatných ľudí. Kýchnutí sa môže dostať až dva metre od vášho nosa, takže dávajte pozor.  
    
  • Ak môžete kýchejte do vreckovky a ten potom vyhoďte. Ak nemáte vreckovku, kýchne si do rukáva. Ak sa nemôžete vyhnúť kýchnutie do ruky, choďte si ju hneď umyť. Rukami sa neustále dotýkate kľučiek, rôznych vecí, svojho tváre a ostatných ľudí. V prípade, že nemáte tečúcu vodu k dispozícii, majte po ruke dezinfekciu.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Kýchejte zdvorilo. Keď ste medzi ľuďmi, kýchnutím sa im rozhodne nezavďačíme. Šírite tým baktérie a narušujete konverzáciu, takže je najlepšie kýchať potichu a diskrétne.  
    
  • Keď si kýchne do rukáva, nebude to tak počuť. Ak takúto možnosť nemáte, vezmite si vreckovku, predkloňte sa a kýchne si tak ticho, ako je to možné.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Kýchejte bezpečne. Ak máte zlomené rebro, kýchanie vás bude veľmi bolieť. Snažte sa vydýchnuť z pľúc čo najviac vzduchu, aby ste znížili tlak na rebrá a obmedzili silu kýchnutí.  
    
  • Ak máte nejakú bolesť v brušnej dutine, kýchanie vás bude naozaj bolieť. Riaďte sa našimi odporúčaniami, ale hlavne sa sústreďte na výdych. Keď nebudete mať v pľúcach toľko vzduchu, nebude vás to toľko bolieť.
  •  
         
 8.  
            

Tipy .

                  

Varovanie .

                (3)      
Index populárne:
Ako zdieľať cudzie fotky na Instagramu.

Ako na pantomímu.

Ako obviazať palec.

Ako sa zbaviť tuku na bruchu už za týždeň.

Ako vypnúť Hlasové ovládanie na vašom iPhone.

Ako si pamätať sny.

Ako sa zbaviť celulitídy.

Ako si urobiť pekný deň.

Ako sa zbaviť odumretej kože.

Ako čistiť meď.

Ako zvýšiť hladinu sodíka v krvi.

Ako pestovať a užívať aloe vera na liečebné účely.

Ako si zmerať IQ.

Ako správať andulky.

Ako vyrobiť ružovú vodu.

Ako sa vyhnúť potničkám.

Ako sa zbaviť plynatosti.

Ako vypnúť Hlasové ovládanie na vašom iPhone.

Ako urobiť cvik Plank (doska).

Ako používať hashtag na Instagramu.

Ako zložiť americkú vlajku.