Home \ index
 

Ako liečiť slnečné popáleniny kockami ľadu z aloe.

 

Každý, kto utrpí slnečné popáleniny, hľadá úľavu od bolestivého sčervenania (niekedy tiež pľuzgierov a opuchov). Môžete si síce vziať ibuprofén alebo podobný medikament, ale čakanie na jeho účinky sa môže pomerne pretiahnuť. Pre okamžitú úľavu sa obráťte na zázračnú silu aloe vera. Gél z aloe vera tíši bolesť a zároveň poskytuje rýchly chladivý efekt. Pokiaľ chcete však dosiahnuť maximálnych účinkov a otupiť nepríjemnú bolesť naozaj v okamihu, naučte sa, ako používať zmrznutý gél z aloe.

              

Postup .

    

    1      Výroba ľadových kociek z gélu rastliny aloe vera  .

    
   
 1.            1      Vyberte vhodnú rastlinu aloe vera, z ktorej už môžete použiť listy. Ak už vám aloe nerastie na záhradke alebo doma v kvetináči, môžete si jednu rastlinku zaobstarať. Vyberte takú, ktorej listy sú vyzreté a vyrastajú z okolia základne rastliny. Ak rastlina nemá žiadne listy, ktoré by vyrastali priamo z povrchu zeme, ešte nie je pripravená na zber. 
    
  • Rastliny aloe vera sú lacné a nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Sú to sukulenty, ktoré potrebujú veľa svetla a málo vody. Pokiaľ je o ne dobre postarané, vydrží vám dlhé roky.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Odrežte z rastliny niekoľko listov. Musíte je skutočne odrezať, rozhodne je netrhajte. Vyberte zdravo vyzerajúce a zelené listy, vyrastajúce zo základne rastliny a odrežte je pod uhlom.        
 4.  
 5.             3      List vložte do nejakej nádoby alebo pohára vo vzpriamenej, trochu naklonenej polohe. Takto ho nechajte stáť asi 10-15 minút. Gél pomaly vytečie do vami vybranej nádobky. 
    
  • Ak narežete listov príliš, môžete ich uskladniť. Jednoducho je obaľte fóliou alebo ich vložte do uzatvárateľného vrecka na sendviče. V chladničke vám takto vydrží aj päť dní.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Rozrežte list aloe. Použite na to ostrý nôž. Odrežte špičku a drsné okraje listu a potom ho po dĺžke rozrežte. Potom nožom zoškrabte všetok gél, ktorý v liste zostal, do nádoby.       
 8.  
 9.             5      Gél lyžicou premiestnite do formičiek na ľad a niekoľko hodín ho nechajte v mrazničke, kým úplne nestvrdne. Tieto ľadové kocky si pripravte ráno alebo večer predtým, než vyrazíte na pláž či k bazénu. Tento proaktívny krok sa vám oplatí, keď potom budete hľadať okamžitú úľavu od bolesti.                 
 10.  
             

    2      Príprava ľadových kociek z kúpeného aloe vera gélu  .

    
   
 1.             1      Kúpte aloe vera gél. Vyberte taký, ktorý obsahuje čo najväčší podiel prírodného výťažku z aloe vera (pokiaľ možno 100%). Niektoré komerčné gély obsahujú i pridanej ingrediencie, ktoré sa nemusia dobre znášať s procesom mrazenia. 
    
  • Ak chcete použiť skutočne prírodný produkt, navštívte miestny obchod so zdravou výživou alebo prírodnými liečivami. Čítajte informácie na obale a hľadajte čo najväčší možný podiel aloe.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pridajte gél získaný z vašej rastliny. Ak nenájdete v obchode produkt s dostatočným množstvom aloe vera, vhodným riešením je primiešať do kúpeného gélu trochu vášho vlastného. Proste vezmite kúpený gél a skombinujte ho s akýmkoľvek množstvom vami extrahovaného gélu.       
 4.  
 5.             3      Každý z jamiek v podnose na tvorbu ľadových kociek naplňte do troch štvrtín gélom z aloe. Ak nemáte gélu veľa, môžete ho zriediť trochu vodou a vytvoriť tak plnohodnotné kocky. 
    
  • Ak chcete dodať vašim hojivým kockám ľadu na účinnosti, pridajte do gélu štyri kvety nechtíka a dohladka je rozmiešajte. Nechtík je prírodný antioxidant, ktorý dokáže hojiť popáleniny a ďalšie podráždenie pokožky.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nechajte gél zmrznúť. V závislosti na výkonnosti vášho mrazničky môže tento proces trvať od pol hodiny do niekoľkých hodín. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak necháte gél v mrazničke cez noc.       
 8.  
             

    3      Nechajte zmrznúť listy aloe vera  .

    
   
 1.             1      Vyberte rastlinu aloe vera, z ktorej už môžete žať listy. Ak už vám aloe nerastie na záhradke alebo doma v kvetináči, môžete si jednu rastlinku zaobstarať. Vyberte takú, ktorej listy sú vyzreté a vyrastajú z okolia základne rastliny. Ak rastlina nemá žiadne listy, ktoré by vyrastali priamo z povrchu zeme, ešte nie je pripravená na zber. 
    
  • Rastliny aloe vera sú lacné a nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Sú to sukulenty, ktoré potrebujú veľa svetla a málo vody. Pokiaľ je o ne dobre postarané, vydrží vám dlhé roky.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Odrežte z rastliny niekoľko listov. Musíte je skutočne odrezať, rozhodne je netrhajte. Vyberte zdravo vyzerajúce a zelené listy, vyrastajúce zo základne rastliny a odrežte je pod uhlom. Listy by mali byť dostatočne veľké, aby ste z nich mohli vytvoriť kocky, s ktorými pôjde ľahko manipulovať. S malými listy sa zle zaobchádza a pravdepodobne ešte nebudú dostatočne vyzreté.       
 4.  
 5.             3      Odstráňte z každého listu jeho vrchnú vrstvu. Použite na to škrabku na zeleninu. Jemne s ňou odstráňte tenkú prvú vrstvu a odhaľte tak gél.       
 6.  
 7.             4      Nakrájajte list na väčšie kocky. Mali by byť asi 5 cm veľké, aby ste s nimi mohli po zmrazení ľahko manipulovať.       
 8.  
 9.             5      Položte takto pripravené kúsky listov aloe na tácku a nechajte ich niekoľko hodín mraziť. Akonáhle úplne stvrdnú, môžete ich presunúť do vrecka a uskladniť ich na dlhšiu dobu.       
 10.  
             

    4      Použitie ľadových kociek z aloe vera  .

    
   
 1.             1      Na postihnutú oblasť aplikujte jednu kocku na také obdobie, kým nepocítite bolesť. Trite kockou cez popálené miesto, až ucítite otupenosť a kocka sa rozpustí. Snažte sa pracovať iba jednou alebo dvoma kockami, aby ste z topiaceho sa ľadu nemali všade okolo neporiadok. 
    
  • Každú kocku môžete chytiť cez čistú utierku alebo špongiu. Topiaci voda sa vsiakne do použité pomôcky a vám sa s kockou bude lepšie pracovať a nenarobíte taký neporiadok.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zabaľte niekoľko kociek do tenkého uteráka a priložte ich na postihnutú oblasť. Toto by ste mali urobiť hneď, ako ucítite pálenie. Kocky sa budú pomalšie rozpúšťať, ale poskytnú vám dlhodobejšie úľavu. V blízkosti topiacich kociek držte suchý uterák a zachytávajte s ním vodu.       
 4.  
 5.             3      Nechajte pokožku samovoľne uschnúť na vzduchu. Po ošetrení popálenín kockami z aloe vera si postihnuté miesto rozhodne nedrhnite uterákom, v snahe osušiť ho. Namiesto toho nechajte kožu uschnúť prirodzene.       
 6.  
 7.             4      Tvorítko na ľadové kocky znova naplňte a pripravte si ďalšiu várku. Ak plánujete čoskoro použiť aj zvyšok teraz nevyužitých kociek, vyklepnite ich do inej nádoby, ktorú môžete skladovať v mrazničke a tvorítko naplňte ďalším gélom. Budete tak mať rýchlu úľavu vždy po ruke.       
 8.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

      

           (2)      
Index populárne:
Ako vytvoriť webovú stránku.

Ako získať späť stratený hlas.

Ako sa lepšie sústrediť.

Ako schudnúť 5 kilogramov za týždeň.

Ako znovu zaktivovať Instagram.

Ako ošetriť štípance od roztočov.

Ako rozosmiať ostatní.

Ako sa zbaviť zamorenia blchami.

Ako prehltnúť tabletu.

Ako prekonať strach z ihiel.

Ako cvičiť s jednoručkami.

Ako sa nestarať o to, čo si myslia ostatní.

Ako rozpoznať závislosť na metamfetamínu.

Ako na pantomímu.

Ako upliesť rybie vrkoč.

Ako sa zbaviť chrípky.

Ako nebyť apatický.

Ako si ošetriť popraskané pery.

Ako sa uvoľniť a zbaviť sa stresu.

Ako používať stetoskop.

Ako sa zbaviť celulitídy.