Home \ index
 

Ako si splniť svoje priania.

 

Chceli ste byť vždy schopní dosiahnuť všetko, o čom ste kedy snívali? Naplánovať si splnenie svojich prianí je jednoduché a môžete vďaka tomu sami seba lepšie spoznať. Pustite sa do toho hneď teraz s pomocou tohto článku!

               

Postup .

    

  Časť 1      Začíname  .

    
   
 1.            1      Buďte kreatívni. Ak si chcete splniť svoje priania, musíte do toho dať všetko. Chcete sa stať uznávaným kuchárom? Predstavujte si, ako svojho sna dosiahnete a snažte sa cítiť sa ako svetovo uznávaný kuchár. Cez deň navštevujte svoje obľúbené reštaurácie a porozprávajte sa s miestnymi kuchármi. Opýtajte sa ich, či je ich práca baví a čo by vám odporučili. Ak sa chcete stať súkromným pilotom, zájdite si na letisko. Počúvajte zvuk motorov lietadiel a porozprávajte sa s inštruktorom lietania. Nebuďte prekvapení, keď sa zrazu ocitnete na testovacom lete!  
    
  • Kľúčom je byť kreatívny a snažiť sa urobiť to tak, aby sa vám vaše sny splnili. Zistíte, že nie je tak ťažké svojich snov dosiahnuť, keď sa k nim priblížite. Ako sa hovorí, "aj tá najdlhšia cesta začína prvým krokom."
  •  
         
 2.  
 3.             2      Berte svoje želanie ako cieľ. Slovo "sen" alebo "želanie" opisuje niečo, čoho je ťažké, alebo dokonca nemožné dosiahnuť. Neberte svoje priania teda ako prianie, ale ako ciele. Na cieľoch môžete pracovať, ale sny sú len produkty fantáziou.  
    
  • Slová majú veľkú silu. Čoskoro zistíte, že splniť si svoje priania znamená správne premýšľať a správne sa vyjadrovať. Zamyslite sa nad cieľmi, ktorých ste už v živote dosiahli. Ten, ktorý vás čaká, je len ďalším v rade!
  •  
         
 4.  
 5.             3      Buďte realisti. Všetci máme sny a ciele, ktoré nie sú len sny a cieľmi. Sú to predstavy, na ktorých dosiahnutie nikdy nebudeme mať dostatok motivácie, pretože nám na nich v skutočnosti toľko nezáleží. Všetci chceme byť slávni a bohatí, ale snažíme sa to dosiahnuť? Nie. Naučte sa teda rozpoznávať skutočné sny od tých, ktoré len znejú pekne, ale v skutočnosti pre vás toľko neznamenajú.  
    
  • Iste poznáte, že vás niečo skutočne zaujíma a baví. Pokiaľ máte niečo, na čo každý deň myslíte a nedokážete si predstaviť, že by ste toho v budúcnosti nedosiahli, mali by ste sa toho držať. Ak vo vás vaše želanie tieto pocity nevzbudzuje, mali by ste na neho zabudnúť.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dôverujte si. Je isté, že vám v dosiahnutie vašich prianí budú pomáhať aj ostatní ľudia, ale ide o vaše vlastné rozhodnutia a o vaše činy, ktoré vám umožnia získať to, čo chcete. Mali by ste vedieť, že dokážete všetko, čo si zmyslíte - dokonca aj to, čo je "nemožné"!  
    
  • Pozitívne myslenie spôsobuje, že sme úspešnejší, šťastnejší a dokonca dokáže vylepšiť aj naše zdravie. Možno to znie ako predbiehania, ale naozaj je nutné sa pripraviť na úspech. Vy si to zaslúžite!
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nepočúvajte ostatné. Svet je plný ľudí, ktorí hovoria, že na to nemáte. Nech pôjdete kamkoľvek, všade vám niekto bude hovoriť, že nie ste dosť dobrí. Viete, prečo to tak je? Pretože títo ľudia vedia, že na to sami nemajú. Našťastie sa vás ich neschopnosť vôbec netýka, takže ich poznámky môžete hneď vypúšťať.  
    
  • Počas svojho snaženia stretnete ľudí, ktorí k vám budú úprimní. Ak sa chcete stať ďalšom najväčším hollywoodskym hercom a momentálne robíte čašníka v malom meste v horách, musíte si uvedomiť, že to nebudete mať ľahké. Ľudia vám to budú často hovoriť, ale na tom nie je nič zlé. Ak chcete uspieť, musíte stále udržiavať krok s realitou.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Buďte hladní! Žiadny cieľ sa vám nikdy nevyplní, keď ho nebudete skutočne chcieť. Chcieť je vlastne to najdôležitejšie. Ak máte cieľ, ktorý pre vás nie je tak dôležitý, ide vlastne len o sen. Nemali by ste žiť svoj život bez toho, aby ste pracovali na tom, čo chcete dosiahnuť.  
    
  • Je dôležité sa obklopiť ostatnými "hladnými" ľuďmi. Ak si chcete udržať motiváciu a byť schopní čeliť konkurencii a prekážkam, budete potrebovať okolo seba ľudí, ktorí sa tiež snažia dosiahnuť svoje ciele. Nájdite si niekoľko podobne založených ľudí a pracujte na tom spoločne.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Nečakajte na správnu chvíľu. Správna chvíľa nepríde, až budete mať dosť peňazí. Nepríde ani až budete mať všetky znalosti. Nepríde ani až získate požehnanie od niekoho, na kom vám záleží. Tá pravá chvíľa je práve teraz. Čím skôr sa do toho pustíte, tým lepšie.  
    
  • Nemusíte svoj cieľ dosiahnuť práve teraz - nemali by ste na seba príliš tlačiť. Teraz by ste mali len začať. Nie je najmenší dôvod, prečo by ste mali čakať.
  •  
                   
 14.  
             

  Časť 2      Buďte aktívny  .

    
   
 1.             1      Určte si konkrétny dosiahnuteľné ciele. Ak si chcete splniť svoje priania, musíte byť schopní ich popísať. Čo presne chcete? Sú to peniaze, láska, alebo len prostý šťastný život? Čo tieto slová pre vás znamenajú? Či už sú vaše priania akékoľvek, predstavujte si ich a pracujte na nich.  
    
  • Vaše ciele by mali byť čo najkonkrétnejšie. Keď si určíte, že chcete byť slávni, nebude to stačiť. Chcete hrať vo filme, v divadle, alebo chcete byť úspešní na YouTube? Čím konkrétnejší cieľ si stanovíte, tým ľahšie sa vám bude pracovať na jeho dosiahnutie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Vaše ciele by mali byť vašimi prioritami. Ak chcete niečo dosiahnuť, musíte tomu venovať úsilie. Malo by to byť niečo, na čo budete myslieť každé ráno hneď po prebudení a každý večer tesne pred spaním.  
    
  • FNapříklad ak chcete byť finančne nezávislí a v obchode uvidíte veľkú televíziu za výhodnú cenu, musíte sa zamyslieť nad tým, či vám táto televízia pomôže dosiahnuť finančnú nezávislosť. Sú pre vás dôležitejšie peniaze, ktoré máte nasporené, alebo nová televízia? Za rok bude táto televízia stáť 25% ceny, ktorú za ňu zaplatíte. Vaše peniaze sa ale za rok zúročí a vy tak budete mať o 30% viac, než máte teraz. Ak televízia stojí treba 10.000KČ a vy si ju nekúpite, budete náhle o 7500Kč bližšie svojmu cieľu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Sledujte svoj pokrok. Veďte si denník a zapisujte si do neho každý večer to, čo ste cez deň urobili pre splnenie svojich snov a čo urobíte nasledujúci deň. Budete tak môcť sledovať svoje pokroky a udržíte si motiváciu.  
    
  • Zapisujte si veci, ktoré vám pomáhajú dosiahnuť vášho cieľa. Je dôležité sa odmeňovať za všetky úspechy.
  •  
  • Zapisujte si aj veci, ktoré vás od vášho cieľa vzďaľujú a buďte k sebe úprimní. Bolo to niečo, čomu ste sa nemohli vyhnúť, čo ste skutočne potrebovali, alebo ste len zišli z cesty a "kúpili ste si tú televíziu"? Vždy si určite plán, ktorý vám pomôže sa vrátiť k práci na svojich cieľoch.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zahrňte do svojich cieľov ostatných ľudí. Vaša rodina, priatelia a obchodní partneri síce nemajú rovnaké ciele ako vy, ale napriek tomu pre vás môžu byť cennými zdrojmi. Porozprávajte sa s nimi, zdieľajte s nimi svoje sny a nápady na to, ako ich dosiahnuť. Možno vám poradí zaujímavé veci.  
    
  • Keď budete s ľuďmi hovoriť o svojich cieľoch, pripravte sa na to, že k vám budú úprimní. Nebudete počuť vždy to, čo by ste chceli počuť, ale aj alternatívny pohľad na situáciu sa vám bude hodiť.
  •  
  • Tak ako všetko v živote aj plnenie prianie je oveľa ťažšie, keď to musíte dokázať sami. Vaši blízki vám môžu pomôcť už len tým, že vás vypočujú. Okrem toho vám pomôžu udržať si motiváciu - keď sa svojho cieľa budete chcieť vzdať, pripomenú vám, ako je pre vás dôležitý.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zbavte sa všetkých zdrojov rozptýlenie. Keď budete mať hlavu plnú iných vecí, nepodarí sa vám dosiahnuť úspech. Najhoršie sú toxické myšlienky, ktoré vám zaberajú miesto v hlave. Okrem poriadku v okolitom svete si musíte urobiť aj poriadok v hlave. Urobte všetko pre to, aby ste sa mohli sústrediť. Nechoďte nakupovať, vypnite si televíziu, odíďte z posedenia s priateľmi o niečo skôr - jednoducho urobte to, čo urobiť musíte.  
    
  • Niekedy je nutné si nájsť správne miesto, inak veci nefungujú. Či už ide o prácu, vzťahy, alebo jednoducho život, musíme si uvedomiť, že sa nič nespraví samo. Musíte ihneď poraziť všetky svoje duševné démonmi. Než sa vám podarí dosiahnuť svoje ciele, budete si musieť porovnať svoj život.
  •  
         
 10.  
             

  Časť 3      Vymyslite to  .

    
   
 1.             1      Pripravte si flexibilné stratégiu. Pri práci na splnenie svojich prianí nájdete spôsoby, ktoré fungujú a spôsoby, ktoré nefungujú. Ak vám vaša práca neprináša dobrý pocit, zanechajte jej. Skúste radšej niečo iné. Nemá zmysel sa stále dokola rovnakým spôsobom snažiť robiť niečo, čo nefunguje.  
    
  • Berte svoje snahy ako obchodný plán - koniec koncov ste na ceste za svojím vysnívaným cieľom! Obchodné plány musíte často upravovať a meniť. Do denníka si zapíšte čo funguje a čo nefunguje. V priebehu svojich snáh zapracujte na taktikách, ktoré vám umožňujú dosiahnuť lepšie výsledky. Jedine tak budete schopní uspieť.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Raz za čas si odpočiňte. Mať veľké ciele nie je pre slabé povahy. Nie každý má šance na úspech, pretože dosiahnuť úspech je často vyčerpávajúce a frustrujúce. Je v poriadku sa čas od času na chvíľu prestať sústrediť. Je skvelé, že ste sa do toho vôbec pustili. Je dobré si urobiť menšiu pauzu. Keď sa potom vrátite k práci, pôjde vám to ešte lepšie.  
    
  • Nemali by ste sa rozptyľovať tak často, aby ste stratili prehľad o tom, čo vlastne chcete. Keď budete mať pocit, že polovicu času nerobíte nič pre dosiahnutie svojich cieľov, poučte sa. Možno na to nie ste pripravení. Niekedy je potreba svoje priania na nejakú dobu odložiť.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pracujte na sebe. Ak si chcete splniť svoje priania, budete sa musieť snažiť a prispôsobovať sa. Pracujte na tom, čo potrebujete na dosiahnutie svojich cieľov. Bude pre vás jednoduchšie ich nakoniec skutočne dosiahnuť.  
    
  • Napríklad ak chcete byť bohatí, zisťujte, ako zarobiť viac peňazí a ako o svoje peniaze starať a investovať ich.
  •  
  • Ak chcete vedieť hrať na elektrickú gitaru, zapíšte sa na hodiny, ale tiež sa naučte postaviť zosilňovač, alebo sa naučte rozdiely medzi rôznymi typmi mikrofónov.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Neobmedzujte sa. Dosiahnuť ťažkého ciele vám bude trvať dlhú dobu. Ak to nejde tak ľahko, ako ste si mysleli, nevzdávajte sa. Keď si poviete, že sa budete snažiť len pol roka, nepomôže vám to. Ak toho chcete dosiahnuť, dajte do toho všetko, alebo sa na to radšej vykašlite. Nesmiete robiť nič polovičato!  
    
  • Je lákavé robiť len minimum toho, čo sa od vás očakáva, aby ste nakoniec mohli povedať, že ste sa nesnažili tak moc, ako ste mohli. Uvedomte si, že to je hlúposť. S týmto prístupom sa nedostanete nikam. Nemali by ste sa vôbec obmedzovať.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Buďte pripravení. Súčasťou splnenie želanie je pripraviť sa na to, až sa vám to podarí. Ak sa napríklad chcete stretnúť s niekým slávnym a nie ste vôbec vo forme, je možné, že sa vám stretnutie nakoniec splní, ale ten človek z vás nebude veľmi nadšený. Než sa vám podarí splniť si svoje priania, musíte zapracovať aj na ostatných veciach:  
    
  • Dostaňte sa do formy. Je pravda, že by sme nemali súdiť knihu podľa obalu. Napriek tomu sa ale nikto nedotkne knihy, ktorá je zašpinené od kávy a má fľaky od hranoliek. Ľudia si vždy vyberú čistú a nepoškodenú kópiu.
  •  
  • Zbavte sa záťaže z minulosti. Ak ste urobili všetku prácu, ste v skvelej forme, vaša vysnívaná dievča si vás konečne všimne... a vy nedokážete prestať hovoriť o svojej bývalej priateľke, všetky vaša práca príde navnivoč. Pripravte sa duševne na úspech a zbavte sa bremien minulosti.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Vytrvajte. Nech už je váš cieľ akýkoľvek, budete sa musieť pripraviť na to, že budete musieť čeliť mnohým prekážkam. Uvedomte si, že prekážky sú len prekážky a prispôsobujte sa. Pripravte si plán pre každú situáciu a postupujte stále vpred.  
    
  • Realita je ako mapa. Ak je napríklad vaším cieľom dôjsť do cieľovej destinácie počas 3 hodín a cestu vám blokujú spadnuté stromy, nemali by ste sa zastaviť. Máte tri možnosti:  
     
   • Nájdite si inú cestu
   •  
   • Počkajte, až niekto stromy odstránia
   •  
   • Choďte domov
   •  
    
  •  
  • Je síce možné, že sa do cieľovej destinácie nedostanete za tri hodiny, ale môžete si vymyslieť nový plán a nájsť si inú cestu. Budete však musieť premýšľať.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Kedy je správne sa na svoje ciele vykašľať. Ľudia sa menia a okolnosti tiež. Keď sa budete držať cieľa, ktorý už pre vás nemá žiadny zmysel, budete len plytvať energiou. Ak sa napríklad chcete stať hráčom NBA a zranili ste sa tak, že už to nikdy nebude možné, nemali by ste sa o to ďalej snažiť. Boli by ste len sklamaní a frustrovaní.  
    
  • Niekedy sa meníme aj my. Pamätáte si, ako ste v siedmich rokoch chceli byť paleontológov? Naše sny sa postupne vytrácajú, ľudia sa menia. Pokiaľ o svoj sen už nemáte záujem, buďte k sebe úprimní. Nie je nič zlé na tom sa rozhodnúť, že chcete niečo iné a začať sa venovať inej práci.
  •  
         
 14.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                 (7)      
Index populárne:
Ako sa zbaviť hnevu.

Ako zvýšiť hladinu kortizolu.

Ako šprintovať rýchlejšie.

Ako schudnúť 20 kg za 2 mesiace.

Ako flirtovať na Tinder.

Ako získať väčšie hrudník.

Ako zmierniť opuch prstov.

Ako uľaviť boľavým očiam.

Ako nemať mastné vlasy.

Ako si vybieliť zuby za hodinu.

Ako si nechať narásť dlhšie vlasy.

Ako sláviť Chanuku.

Ako vypnúť Hlasové ovládanie na vašom iPhone.

Ako schudnúť nohy.

Ako sa rýchlo zbaviť vaginálneho zápachu.

Ako prirodzene zvýšiť hladinu krvných doštičiek.

Ako sa prestať potiť v podpazuší.

Ako znížiť krvný tlak bez liekov.

Ako zistiť, či má človek otras mozgu.

Ako odstrániť starecké škvrny.

Ako odchovať kanárikov.