Home \ index
 

Ako na Facebooku zmazať skupinu.

 

Máte na Facebooku nejakú starú skupinu, vďaka ktorej je váš účet neprehľadný, alebo už vás nebaví odtiaľ dostávať upozornenia a správy? Ak skupinu založil niekto iný, opustíte ju jednoducho. Stačí sa odstrániť zo zoznamu členov. Ak ste skupinu založili vy, môžete celú skupinu zrušiť. Uvedomte si však, že tento proces môže chvíľu trvať, najmä ak vlastníte skupinu o väčšom počte ľudí. Postupujte podľa tohto návodu a dozviete sa, ako si poradiť s obojím.

              

Postup .

    

    1      Zmazanie vami vytvorené skupiny  .

    
   
 1.            1      Prihláste sa na Facebook. Odstrániť môžete len tie skupiny, ktoré ste vytvorili vy, alebo v prípade, že ju opustil jej zakladateľ. Za účelom odstránenia skupiny potrebujete oprávnenia správcu.  
    
  • Zoznam vašich skupín neuvidíte na Timeline, musíte si nabehnúť do Vybraných príspevkov. Kliknite na logo Facebook v ľavom hornom rohu pre zobrazenie príspevkov.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Otvorte skupinu, ktorú chcete odstrániť. Zoznam skupín nájdete v ľavom paneli, pričom môžete použiť funkciu vyhľadávania pre ľahšie nájdenie. Kliknutím na názov skupiny prejdete do nej.       
 4.  
 5.             3      Kliknite na ikonu Nastavenia. Ikonka má podobu malého ozubeného kolesa a nájdete ju v pravom hornom rohu stránky skupiny. Vyberte "Upraviť nastavenia skupiny".       
 6.  
 7.             4      Zmeňte Nastavenie súkromia skupiny na "Súkromná". Tým zabezpečíte, že sa vaša skupina už neobjaví vo vyhľadávaní a ľudia, ktoré budete odstraňovať, sa už nebudú môcť pridať.       
 8.  
 9.             5      Kliknite na kartu Členovia. Na ľavej strane poľa "Nájsť člena" kliknite na menu a zvoľte "Všetci členovia", čím sa vám zobrazí všetci ľudia vo vašej skupine.       
 10.  
 11.             6      Odstráňte všetky členmi. Kliknite na ikonu ozubeného kolesa pod každým členom skupiny a vyberte možnosť "Odstrániť zo skupiny". Kým nie ste v skupine sami, neopúšťajte ju. 
    
  • Bohužiaľ neexistuje spôsob, ako odstrániť viac ľudí naraz, takže budete musieť odstrániť každého člena zvlášť.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Akonáhle zostávate v skupine len vy, odstráňte sa. Facebook vás vyzve na overenie, či skutočne chcete odísť a tým bude skupina vymazaná. Ak ste si svoju voľbou istí, kliknite na tlačidlo "Odstrániť skupinu". 
    
  • Ak ste omylom zmazali všetky administrátorov a zároveň odobrali sami sebe administrátorské práva, budete musieť počkať, kým sa vám nenaskytne možnosť, stať sa správcom. To však môže nastať iba v prípade, že nie sú v skupine žiadni administrátori a tento proces môže trvať aj niekoľko dní.
  •  
                   
 14.  
             

    2      Opustenie skupiny zo zoznamu  .

    
   
 1.             1      Prihláste sa na Facebook. Otvorte Vybrané príspevky. V ľavej časti uvidíte vaše skupiny. Možno budete musieť kliknúť na tlačidlo Viac a vybrať si tú, ktorú chcete opustiť. 
    
  • Ak sa nachádzate na Timeline, do Vybraných príspevkov sa dostanete kliknutím na logo Facebook v ľavom hornom rohu stránky.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Otvorte skupinu, ktorú chcete opustiť. Kliknutím na názov skupiny ju otvoríte. Kliknutím na ikonu ozubeného kolesa vedľa "Upozornenie" sa dostanete do Nastavenia, z ktorého vyberte možnosť "Opustiť skupinu".       
 4.  
 5.             3      Overte opustenie skupiny. Kliknutím na tlačidlo "Opustiť skupinu" ju skutočne opustíte a názov skupiny sa už naďalej nebude zobrazovať v ľavom bočnom paneli potom, čo stránku obnovíte. 
    
  • Existuje možnosť ponechať ostatným užívateľom možnosť, pozvať vás späť. Ak opustíte skupinu s nezaškrtnutú touto možnosťou, ostatní používatelia vás môžu kedykoľvek pridať späť.
  •  
  • Ostatní členovia nedostanú upozornenie, že ste opustil skupinu.  
  •  
         
 6.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                     
Index populárne:
Ako sa vyhnúť emocionálnemu zneužívaniu.

Ako sa hodiť maród, keď potrebujete deň voľna.

Ako sa okamžite zbaviť zlého dychu.

Ako zabrániť banánom v príliš rýchlom dozrievania.

Ako pestovať a užívať aloe vera na liečebné účely.

Ako sa lepšie sústrediť.

Ako prekonať depresiu.

Ako prežiť uštipnutie jedovatým hadom.

Ako vykonávať mindfulness meditáciu.

Ako prežiť prepadnutie ľadom.

Ako správať andulky.

Ako pestovať zemiaky.

Ako zabrániť banánom v príliš rýchlom dozrievania.

Ako vypnúť Hlasové ovládanie na vašom iPhone.

Ako pestovať lekársku marihuanu.

Ako sa zbaviť chrípky.

Ako žiť dlhý život.

Ako pozorovať ľudí.

Ako spoznať, či máte opar.

Ako sa zbaviť pätových ostrôh.

Ako pomôcť niekomu, kto má nízke sebavedomie.