Home \ index
 

Ako používať ústnu vodu.

 

Ústna voda vám pomôže osviežiť dych, vyhnúť sa zubným kazom a zbaviť sa gingivitídy. Najdôležitejším krokom je vybrať si správnu ústnu vodu. Používajte ju raz denne pred čistením alebo po čistení zubov, alebo aj častejšie, ak vám to váš zubár odporučí. V tomto článku sa dozviete, ako používať ústnu vodu pre zlepšenie ústnej hygieny.

               

Postup .

    

    1      Vyberte si vhodnú ústnu vodu  .

    
   
 1.            1      Ak chcete zamaskovať zápach z úst, vyberte si kozmetickú ústnu vodu. Ak je vaším cieľom len zbaviť sa zapáchajúceho dychu, existuje veľa produktov, ktoré vám môžu pomôcť. Tieto produkty vám v ústach zanechajú príjemnú chuť a dočasne vám osvieži dych. Kozmetická ústna voda sa hodí pre preplachovanie úst po konzumácii korenených jedál, ako je cesnaková omáčka na špagety. Tieto ústne vody fungujú rovnako ako mentolové cukríky, ale obsahujú menej kalórií. 
    
  • Ak trpíte chronickým zápachom z úst, kozmetická ústie voda vám nepomôže vyriešiť príčinu vášho problému. Zamaskuje síce zápach, ale nezabije baktérie, ktoré ho spôsobujú. Jediným účelom týchto ústnych vôd je zlepšiť pachuť v ústach a zmierniť zápach.
  •  
  • Môžete si vyrobiť vlastné ústnu vodu z 15 kvapiek pepermintového oleja, alebo mätového esenciálneho oleja a šálky vody.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Ak sa chcete zbaviť baktérií, používajte antibakteriálne ústnu vodu. Ak hľadáte ústnu vodu, ktorá vám skutočne vyčistí ústa, kúpte si ústnu vodu s antibakteriálnymi účinkami, ktorá vás zbaví zubného plaku a pomôže vám zbaviť sa gingivitídy, pretože zabije škodlivé baktérie. Kúpte si voľne predajňou ústnu vodu s antibakteriálnymi účinkami. 
    
  • Antibakteriálne ústna voda vám pomôže zbaviť sa príčiny zapáchajúceho dychu, čo sú väčšinou premnožené baktérie.
  •  
  • Môžete skúsiť tiež antiseptickou ústnu vodu. Zabijete s ňou baktérie plesne, prvoky aj vírusy. Bohužiaľ tieto ústne vody väčšinou obsahujú veľa alkoholu a môžu vám podráždiť ústa.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Používajte fluoridovou ústnu vodu, ktorá vás zbaví zubných kazov. Ak sa chcete vyhnúť zubným kazom a mať zdravé zub, mali by ste si kúpiť ústnu vodu s obsahom fluoridu. Pomôže vám to zbaviť sa lézií, ktoré spôsobujú vznik zubných kazov. Fluorid je obsiahnutý vo väčšine zubných pást a pridáva sa tiež do vody v mnohých mestách, ale ak ste náchylní k zubným kazom, mali by ste fluorid používať tiež v ústnej vode.  
    
  • Fluorid vám pomôže vyhnúť sa zubným kazom, ale niektorí vedci tvrdia, že je toxický pre ľudské telo a životné prostredie. Zistite si informácie o výhodách a nevýhodách fluoridu a rozhodnite sa, či ho chcete používať každý deň.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pre lekárske účely používajte lekársku ústnu vodu. Ak máte infekciu, alebo iný zdravotný problém, váš lekár alebo zubár vám môže predpísať špeciálne ústnu vodu, ktorá vám pomôže vaše ochorenie vyliečiť. Používajte túto ústnu vodu tak, ako vám to ustanovuje zubár. Prečítajte si tiež príbalový leták, aby ste vedeli, na aké vedľajšie účinky by ste si mali dávať pozor.       
 8.  
 9.             5      Ak sa chcete vyhnúť farbivám a chemikáliám, používajte bylinné ústnej vody. Ak chcete začať používať ústnu vodu, ale chcete presne vedieť, čo obsahuje, vyberte si ústnu vodu z bylín, ktoré podporujú zdravie ústnej dutiny (alebo si ju vyrobte sami). Klinček, mäta a rozmarín patrí medzi byliny, ktoré sa tradične používajú na liečbu ústnych ochorení a zubov, pretože majú antibakteriálne, antiseptické a chladivé účinky.                  
 10.  
             

    2      Používajte ústnu vodu správne  .

    
   
 1.             1      Nalejte si do viečka 20 ml ústnej vody. Toto množstvo sa štandardne používa na jednu dávku ústnej vody. Väčšinou je možné použiť viečko ústne vody, do ktorého si môžete odmerať správne množstvo. Ak nemáte fľaštičku s viečkom, nalejte si ústnu vodu do malej šálky, ktorý budete používať len na tento účel. Niektorých fluoridových ústnych vôd stačí použiť len 10 ml. Vždy si prečítajte informácie uvedené na obale. 
    
  • Ak nemáte ústnu vodu na predpis, nemusíte si robiť starosti s presným množstvom. Použite toľko ústne vody, koľko pre vás bude pohodné.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nalejte si ústnu vodu do úst. Nalejte si ústnu vodu do úst z viečka. Zavrite ústa, aby vám ústna voda nevytiekla a začnite si s ňou preplachovať ústa. Nikdy ústnu vodu nepregĺgajte. Môže obsahovať silné chemikálie, ktoré sa nemajú prehĺtať.       
 4.  
 5.             3      Preplachujte si ústnou vodou ústa aspoň 30-60 sekúnd. Dodržiavajte dobu uvedenú na obale fľaštičky a preplachujte si ústa tak dlho, ako by ste mali. Dôkladne si ústa vypláchnite vpredu aj vzadu a nezabudnite ani na jazyk a poschodie úst.       
 6.  
 7.             4      vypľuje ústnu vodu do umývadla. Až si prepláchnete ústa, vypľujte ústnu vodu do umývadla. Potom umývadlo opláchnite. 
    
  • Záleží na tom, akú ústnu vodu používate, ale niekedy je nutné počkať aspoň pol hodiny pred tým, než budete jesť alebo piť, aby ústna voda fungovala účinne. Prečítajte si pokyny uvedené na obale ústnej vody.
  •  
         
 8.  
             

    3      Ako sa ústna voda používa  .

    
   
 1.             1      Môžete ju používať pred čistením zubov i po čistení zubov. Podľa American Dental Association, nezáleží na tom, kedy budete ústnu vodu používať - ​​bude vždy rovnako účinná. Dôležitejšie je vybrať si kvalitnú ústnu vodu.        
 2.  
 3.             2      Používajte ústnu vodu na osvieženie dychu kedykoľvek. Môžete si so sebou nosiť malú fľaštičku ústnej vody aj cez deň a osviežovať si s ňou dych napríklad po jedle. Ak trpíte zápachom z úst, môže to byť vhodnou alternatívou mentolových cukríkov.       
 4.  
 5.             3      Nesmiete však ústnou vodou nahrádzať čistenie a používanie zubnej nite. Ústna voda nemôže nahradiť správnu ústnu hygienu. Musíte si stále čistiť zuby a používať zubnú niť. Vo väčšine prípadov stačí čistiť si zuby dvakrát denne a zubná niť používať raz denne. Ústnu vodu používajte pri každom čistení, alebo len ráno alebo len večer.       
 6.  
 7.             4      Opýtajte sa svojho zubára na viac informácií. Ak sa vďaka ústnej vode chcete zbaviť gingivitídy, chronického zápachu z úst alebo zubných kazov, mali by ste sa objednať k zubárovi a nechať si predpísať lekársku ústnu vodu. Samotná ústna voda vás vaše problémy pravdepodobne nezbaví, takže je dôležité navštíviť lekára a zahájiť vhodnú liečbu.       
 8.  
            

Tipy .

                  

Varovanie .

                (3)      
Index populárne:
Ako prebudovať svoj život.

Ako čítať EKG.

Ako vyčistiť koženú sedačku.

Ako sa vysporiadať s nočnými morami.

Ako sa zbaviť gingivitídy.

Ako vyrobiť pozitívny tehotenský test.

Ako prekonať strach z ihiel.

Ako vyliečiť vyrážku od brečtanu.

Ako sa zbaviť zlozvykov.

Ako riešiť problémy.

Ako odstrániť triesku jedlou sódou.

Ako vypnúť Hlasové ovládanie na vašom iPhone.

Ako prežiť prvých 10 dní Atkinsovej diéty.

Ako pestovať zemiaky.

Ako schudnúť aj bez cvičenia.

Ako vytrhnúť uvoľnený zub.

Ako vyčistiť záchod pomocou kolesami.

Ako prežiť pád z veľkej výšky.

Ako sa vyhnúť potničkám.

Ako vyliečiť popŕhlení od medúzy.

Ako uľaviť boľavým očiam.